مشاهده RSS Feed

شهید علی اصغر پازوکی

اتحاد امریکا و القاعده و احتمال قتل عام شیعیان و علویان

به این مطلب امتیاز بدهید
وبلاگ > جعفریان، رسول - از هم اکنون باید پیش بینی کرد که در صورت سقوط بشار اسد، نبردی سهمگین میان سنیان غیر سلفی با جبهه النصره درخواهد گرفت که سالها به درازا خواهد کشید و بسا دهها بلکه صدها هزار نفر کشته شوند.... قتل عام شیعیان و علویان سوی دیگر ماجراست
پیوند خوردن منافع امپراتوری القاعده و امریکا در ماجرای حمله به سوریه، یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی است که در این رویداد مهم تاریخی پیش رو به چشم می آید.
تاکنون بارها گفته شده بود که امریکایی ها خود طالبان و القاعده را پدید آوردند، اما در جریان رخدادهای افغانستان و امریکا، ظاهر امر چنان بود که القاعده رودرروی امریکا قرار داشت.
و اما اکنون، در جبهه سوریه، القاعده در کنار امریکا قرار دارد و جبهه النصره و دیگر تشکلهای سلفی با استفاده از حمایت امریکا در این رویداد حضور دارند.
جالب است که ترکیه اسلامگرا هم به رغم همه ادعاها و حتی مشاهده همراهی آمریکا با سقوط اخوان در مصر، از این که پای امریکا را به منطقه باز می کند خوشحال و مشوق است.
باید پرسید چه هدف مشترکی میان اقدامات امریکا و القاعده وجود دارد که آنها را در کنار هم قرار داده است؟
شاید القاعده این بار تلاش کرده است برخلاف ماجرای حمله امریکا به عراق که قافیه را باخت و تاکنون در آن دست و پا می زند، در کنار امریکا، دولت اسد را سرنگون کند و در سوریه قدرت را بدست آورد. این روشی بود که عراقی ها در سال 2003 با کمک آن توانستند با کمک امریکا، دولت عراق را سرنگون کنند و به قدرت برسند.
اما این بار آیا همان نتیجه به دست خواهد آمد؟
هرچه باشد، براحتی می توان پیش بینی کرد که اگر اسد سقوط کند، جنگ خونینی میان نیروهای سوری غیر سلفی و سلفی رخ خواهد داد که طی آن ممکن است صدها هزار نفر کشته شوند. همین حالا شاهدیم که پس از ده سال هر روز بین بیست تا صد نفر در عراق در این قبیل نبردها کشته می شوند.
این علاوه بر آن است که به احتمال قوی، در سوریه، قتل عام عمومی نسبت به شیعیان و علویان نیز صورت خواهد و طبعا مسوولیت این کار با دولت های غربی و در رأس آنها امریکاست.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود