مشاهده RSS Feed

مزمل

وحی متناسب با روح پیامبر

به این مطلب امتیاز بدهید
نکته مهمی که در باره ی وحی روح لازم است بدان توجه ویژه نماییم این است که برای وحی روح باید ساختمان روحی انسان با پیام روح متناسب باشد .
مثلا اگر شخصی در یک زمینه فعالیت هایی داشته باشد و پستی برای او تعیین نشده باشد اگر به او پست بدهند پست داده شده برای او غیر منتظره نمی باشد گر چه خودش به این مورد فکر نکرده بشد که این پست به او داده خواهد شد.

مثلا فرض کنید برای اعطا گواهینامه ی شاعری لازم است انجمن شعر و ادب برای صدورگواهینامه اقدام کند فردی داریم که در هیچ یک از انجمن های رسمی شعر نگوید بلکه در میان مردم عادی شعر هایی بخواند و شغلش هم معمولی باشد به یکبار نامه ای بدستش می رسد که تو شاعری این نامه با سابقه او همسو است و وی قبول می کند.

در حالی که اگر همین نامه به فردی که استعداد شعرخوانی بکل نداشته باشد برسد وی تعجب می کند. البته چنین روحی هرگز وحی نمی شود مثال را برای فهم روحی که متناسب با شخص است زدم تا فکرهای اشتباه نتوانند خود نمایی کنند

پس وحی روح همسو با روح فرد در گذشته است یعنی در گذشته فرد روحیاتی داشته است که وحی با این روحیات همسو است

اینطور نیست که فردی تا حالا قصاب بوده است و به وی وحی شود تو مرجع تقلیدی هرگز چنین وحی ای نمی شود چون کار خدا علمی و حق است .

وقتی در روز شنبه نوزده بهمن هزاروسیصدهفتاد وسه ساعت حدود نه صبح روح به او وحی می شود چگونه او با نگاه به خود این پیام من پیغمبرم را فهمید چون در روزها هفته ها ماهها و سالهای قبل رفتارش و افکارش و زندگیش جوری بوده است که این را بفهمد مخصوصا چند هفته قبل از این تاریخ روحش با شرایط زندگی خود و اجتماع جوری تنظیم شد که این وحی با ایرادو اشکال صفر اجرا شود

سوالی پیش میاد که ﺁیا مردم هم با نگاه به تو فهمیدند
بله منتهی هر شخصی در مرتبه ای هست بقول اصطلاحی از علم شیمی هرشخصی در یک فاز روانی است بر اساس فازی که در ﺁن قرار دارد رویدادها را تفسیر و تحلیل می کند .

هر کسی از ظن خود شد یار من

بقول یک روحانی معمولی که از روحانیت فقط عبایی داشت و نماز جماعت می خواند و اندکی موعظه و احکام می گفت در مورد ی که او صلاحیت اظهار نظر ندارد مثال میزد و می گفت اگر به من گفته شود گلویم در می کند من می گویم برو خمس بده.

بنا بر این وقتی روح وحی شد افراد بنا به فاز روانی خود درک خود را ابراز می داشتند مسلم است روح وحی شده اختصاصی بود و جذاب تر از همه ی حالات و روحیات انسان است .

مسلم است کسی که در فاز روانی شهوات است با کسی که در فاز روانی نماز خواندن است با کسی که اهل فلسفه و منطق است با کسی که هنرپیشه و بازیگر است برداشتشان متفاوت است.

همه این موارد توضیحاتی دارد تا بحث از حالت فشرده اش به شکل بسیط و گسترده درﺁید که اگر خدا بخواهد این کار صورت خواهد گرفت.

علی الحساب روشن ساختم که نگاه در ﺁینه و وحی روح با پیام من پیغمبرم حساب شده بوده است و او هم قبول کرد زیرا خودش را در ﺁینه میدید کسی نمی تواند جلو اراده خدا را بگیرد وقتی بخواهد کاری انجام شود چون او شدید القوی است.

مثلا شما اگر در ﺁینه به خود نگاه کنید و بگویید : من در راه راست قدم بر می دارم این را نوشتم تا وحی روح روشن شود . و مفهموم ساده شود و هدف دیگری ندارم.
برچسب ها: فاز روانی ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود