مشاهده RSS Feed

مزمل

اعتماد به نفس

به این مطلب امتیاز بدهید
حقیقت بیماری های روحی برای همه در هاله ای از ابهام است حتی روانپزشکان و روانشناسان توضیح نادرستی از بیماریه های روانی می دهند
از جمله اعتماد به نفس این ترکیب باعث شده است که مردم اصول قرﺁنی را زیر پا بگذارند .

اعتماد به نفس را به عنوان یک صفت روحی مثبت تعریف می کنند غافل از ﺁنکه این یک صفت شیطانی است و فرد را سنگدل کرده و باعث می شود رحم که لازمه زندگی اسلامی است توسط صاحب این صفت نادیده گرفته شود.

ازطرفی فردی که اعتماد به نفس دارد هیچ توجهی به محیط ندارد توجهی به گرفتاری ها ندارد مشکلات را نادیده می گیرد چرا برای این که اینها باعث تضعیف روحیه ی او می شود.

همانطور که می دانیم انبوهی از گرفتاری ها در جهان وجود دارد نا امنی هم بخشی از جهان است و اینها ایجاد ترس و غم می کند و ترس و غم تضعیف کننده اعتماد به نفس هستند زخم بیماری جنگ نیز تضعیف کننده اعتماد به نفس هستند .

برای این که فرد اعتماد به نفس داشته باشد حتما باید رحم را به کناری گذاشته قلبش را سنگ کند گوشش را بر روی پیام های مخالف عقیده اش ببندد هر چند این پیام ازطرف خدا باشد.

اشکال دیگر تقویت اعتماد به نفس کوچک شدن دایره فکری و ذهنی فرد است بهترین حالت اعتماد به نفس نادیده گرفتن دنیای بزرگ است زیرا دنیای بزرگ با تمام مشکلاتش اعتماد به نفس را تضعیف می کند

کاری که افراد شیطان صفت می کنند سعی می کنند دنیای بزرگ را در دنیای کوچک خود جای دهند .
یعنی جهان را طوری دیپلماسی کنند که جهان در قالب فکری ﺁنان حرکت کند.

مثلا شخصی که دریک شهر کوچک زندگی می کند شهر را بله قربان گوی خود کند او مانند گرگی است که لباس بره دریده شده را بر تن کرده است او می داند که مردم تابع احساسات هستند و احساسات در قالب کلمات خاصی بیشتر به سمت و میل او جهت می یابند لذا او با این شیوه اقدام به یار کشی می کند تا یاران خود را بیشتر کند .

قران در ﺁیات سوره ی مدثر ضمن بیان رفتار های این شخص جهنم را برایش وعده داده است
آیات 11 تا 26 سوره مدثر خلاصه ای از رفتارهای بسیار فرد را بیان کرده استhttp://www.ghadeer.org/qoran/almizan/j20/x10.html

آپدیت شده 1392/06/15 در 12:14 توسط مزمل

برچسب ها: مدثر،مردعجیب ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود