مشاهده RSS Feed

سربازی در مسیر

به نام بانی شعر و ترانه !!!؟؟؟؟

به این مطلب امتیاز بدهید
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام
قصد ندارم خيلي طولاني بنويسم .
مختصر و مفيد ...
مسلمان ها معمولا رسم دارند که کارهايشان را با نام خدا آغاز کنند . خب ميدانيم که نام هاي خداوند حکيم بسيار است . الله ، رب ، رحمن ، رحيم و.... همه و همه جزء نام هاي خدا هستند و هر کس بنا بر سليقه خدا هنگام آغاز کار خود يکي از اين نام هاي خدا را مي برد .
برخي هم با شعر آغاز مي کنند . شعر هايي که نام خدا در آن هست و مربوط مي شود به آغاز کار با نام خدا . مانند "بسم الله الرحمن الرحيم ، هست کليد در گنج حکيم " و يا مواردي از اين دست .
چندي پيش در چند شبکه تلويزيوني و چند برنامه مختلف باب شده بود به جاي به نام خدا مي گفتن " به نام سلام "!!!!
گرچه سلام از نام هاي خداست ، ولي من به اين پديده خوش بين نبودم ! تا اينکه امروز در يکي ديگر از شبکه هاي تلويزيوني جمله جديد تري براي آغاز برنامه پيدا شد !!!
من برنامه را الان ديدم ولي پخش زنده آن ديشب بوده است .
برنامه "هفت ترانه" که از شبکه تلويزيوني" شما "پخش مي شود !که البته بر عملکرد همين تک برنامه انتقاد هاي فراواني وجود دارد .
مجري برنامه براي آغاز بر نامه خود شعري خواند و در انتهاي آن شعر اين چنين گفت که " به نام باني شعر و ترانه "!!!!
قضاوت در اين باره به عهده شما باشد ! ولي من فکر نمي کنم باني شعر و ترانه از نام هاي خداوند حکيم باشد ! چه بسا که کسي از دوستان گفت که باني شعر و ترانه از القاب شيطان است ! صحت و سقم اين هم با شما !
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
فرهنگی ، اجتماعی

نظرات

 1. مدیر تدوین آواتار ها
  با سلام و احترام
  ضمن عرض تبريك به خاطر وبلاگ خوب و پر نكته تان
  لازم ديدم از مطلب شما تحت عنوان "به نام باني شعر و ترانه " تشكر كنم
  نكته سنجي خوبي بود
  فقط يك مطلب را هم مد نظر داشته باشيم ، اينكه برخي تعمدا نام سلام را بكار نمي برند و بجاي آن از كلمه "درود" استفاده مي كنند زيرا سلام از نام هاي خداست و برخي ديگر بدون آگاهي از اين كار تقليد مي كنند و براي تغيير ادبيات گغتاري و ايجاد جذابيت بيشتر در كلام ، آن را با كلمات يا اصطلاحات ديگر جايگزين مي كنند ، "به نام باني شعر و ترانه" بنظر مي رسد از اين دست اصطلاحات باشد كه ان شاء الله حسن فاعلي دارد هر چند حسن فعلي آن محل ترديد است .
  با تشكر
^

ورود

ورود