مشاهده RSS Feed

واكاوي در شهادت شهدا .... مگر اصل شهادت به غير از براي حجاب بود ؟؟؟؟؟؟

تربيت آن هم از نوع صدا و سيما و قانوني !!!!!!!!!! - قسمت دوم

به این مطلب امتیاز بدهید
با قاطعیت میتوانم عرض کنم هیچ فیلم و سریال و … پخشی از صدا و سیما وجود ندارد که زنان حاضر در آن آرایش نکرده باشند ،و کمتر برنامه ای وجود دارد که در آن زنان حجاب سلامی داشته باشند .
بیرون بودن موها که یک چیز عادی و شایع است ، حتی در انیمیشن ها هم این اصول رعایت نمی شد !
هنر جدیدی که ارائه می دهند جلوه گر نمودن گردن و گوش های خانم بازیگر است و استفاده از لباسهای تنگ و بدن نما !
چرا باید در گزارش ها از زنان بد حجاب گزارش تهیه کنند ؟ این عادی سازی بد حجابی نیست؟

در برنامه طنز مبتذلی مثل ساختمان پزشکان کار به جایی می رسد که زن به شوهرش زنگ می زدند که برادرت اینجاست ، کارت که تمام شد بیا خانه ! این یعنی چه ؟ این عادی سازی روابط با نا محرم نیست ؟ چرا باید در فیلمهای ما زن و مرد نا محرم همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند ؟
چرا باید خانمی مقابل چشم 70 میلیون نفر لوس بازی در آورد و به نام برنامه کودک دست به هر حرکتی بزند ؟

برنامه کودک شده بهانه ای برای آواز خوانی زنان مجری ؟
یکی از نمونه انحرافاتی که صدا و سیما در حال رواج آن است جایزگزینی چادر های رنگی به جای چادر سیاه است ، جالب آنکه این بدعت را از شبکه قرآن شروع کرده است !
شاید ابتدا آنچنان قابل توجه به نظر نرسد چون رنگ چادر ها تیره است و جلب توجه نمی کند ( این هم مانند همان است که گفتتد چادر تنها حجاب کامل نیست ، مانتو هم حجاب کامل است ) اما دوست من امروز آب باریکه است باید بدانیم که سیل در راه است ، امروز رنگ قهوه ای تیره و آبی تیری فردا رنگهای روشن و رنگ و وارنگ .
آیا این وقایع اتفاقی است یا جریانی پشت این وقایع وجود دارد ؟

یک مورد دو مورد نیست که بتوان نام برد ولی بنده به عنوان نمونه چند مورد را برای نمونه بصورت تصویری نشان داده ام
جناب آقای ضرغامی ، مسئول محترم صدا و سیما ، مسئول یعنی کسی که در قیامت باید پاسخ گو باشد ، آیا این برنامه ها مطابق با اصول اسلامی ساخته شده ؟
آیا این همه نمایش ابتذال و فساد اتفاقی است یا طبق برنامه مشخصی اجرا می شود ؟
چرا در مورد حجاب و عفاف برنامه قابل توجهی ادائه نداده و نمی دهید ؟
خانمهای با حجاب در تلوزیون ما جایی دارند ؟
نکته مهمی که لازم است ذکر کنم این است که ذکر این انحرافات مبنی بر این نیست که تمامی برنامه های صدا و سیما دارای این انحرافات هستند بلکه چه بسا بسیار برنامه های مفیدی که ارزش چندین بار دیدن و شنیدن را دارند اما متاسفانه ما با رشد و توسعه و عادی سازی این انحرافات نیز در صدا و سیما مواجه هستیم که به این دلیل لازم دیدیم به آنها پرداخته شود .
نکته دیگری که لازم به ذکر است این است که این بررسی و نقد فقط مربوط به صدا و سیما است و فیلم ها و برنامه هایی که از صدا و سیما پخش شده است نه سینمای ایران . چرا که پخش هر فیلمی از صدا و سیما به منزله تایید آن از نظر محتوا و مفاهیم است .
اکنون به ادامه بررسی انحرافات می پردازیم - توهین و تمسخر و استهزاء افراد و اقوام
می دانیم که توهین و تمسخر مومن از گناهان کبیره است که عقاب دنیوی و اخروی بدنبال دارد .
مرحوم علامه طباطبایی- مفسر بزرگ معاصر- (استهزاء) را این گونه تعریف می کند: « استهزا و مسخره کردن ، عبارت است از این که،چیزی بگویی که با آن،کسی را حقیر و خوار بشماری،حال چه این که،چنین چیزی را به زبان بگویی و یا به این منظور اشاره کنی، و یا عملاً تقلید طرف را در آوری،به طوری که بینندگان و شنوندگان بالطبع از آن سخن و یا اشاره و تقلید بخندند.»( ترجمه المیزان،ج18،ص 481)
استهزاء ، معمولا از اشخاص لاابالی و بی شخصیت آنهم در راستای شکستن حرمت انسانها صادر می شود.این درحالی است که آبروی مؤمن در نزد خدا از مالش محبوب تر و گرامی تر است.
در خصوص استهزاء خدای متعال می فرماید :« ‏یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا یَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسى‏ أَنْ یَکُونُوا خَیْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسى‏ أَنْ یَکُنَّ خَیْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإیمانِ وَ مَنْ لَمْ یَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُون‏.»( سوره مبارکه حجرات آیه 11 )

یعنی " ای کسانی که ایمان آورده اید! نباید گروهی از مردان شما گروه دیگر را مسخره کنند،شاید آنها از اینها بهتر باشند؛ونه زنان دیگران را،شاید آنان بهتر از اینان باشند؛و یکدیگر را مورد طعن و عیب جویی قرار ندهید و با القاب زشت و ناپسند یکدیگر را یاد نکنید. بسیار بد است که بر کسی پس از ایمان نام کفرآمیز بگذارید،و آنها که توبه نکنند،ظالم و ستمگرند!
از پیامبر اکرم (صلّی الله علیه وآله وسلم) نقل است که فرمود:" در روز قیامت کسانی را که در دنیا مردم را مسخره می کرده اند می آورند و دری از بهشت به روی آنان می گشایند و به آنها می گویند: (بیایید،بیایید). آنها با آن همه سختی و ناراحتی به پیش می آیند و همین که نزدیک در بهشت می شوند در به روی انها بسته می شود. سپس درِ دیگری به روی آنها باز می شود و گفته می شود: (بشتابید،بشتابید). این بار نیز آنها با ناراحتی حرکت می کنند و همین که نزدیک این در می روند،آن در نیز بسته می شود و همین طور این کار تکرار می گردد تا جایی که نا امید می شوند و سرانجام دیگر به سوی هیچ دری نمی روند". در اینجا مؤمنان که ساکن بهشت اند آنها را نظاره می کنند و به آنها می خندند.
باز فرمودند : " هرکس مؤمنی را اذیت کند مرا اذیّت کرده است وهرکس مرا اذیّت کند خدا را اذیّت نموده است و هرکس خدا را اذیّت کند پس او در تورات و انجیل و زبور و فرقان ملعون است."
همچنین آنحضرت فرمودند : " کسی که مؤمنی را تحقیر کند خداوند اورا خوار و ذلیل خواهد کرد. "
ادامه دارد

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
حجاب و عفاف

نظرات

^

ورود

ورود