مشاهده RSS Feed

واكاوي در شهادت شهدا .... مگر اصل شهادت به غير از براي حجاب بود ؟؟؟؟؟؟

تربيت آن هم از نوع صدا و سيما و قانوني !!!!!!!!!! - قسمت سوم

به این مطلب امتیاز بدهید
پیامبر اسلام (ص) نیز فرمودند : " هرکس مؤمنی را ناراحت و محزون سازد و سپس دنیا را به او عطا کند کفاره غمگین کردنش نخواهد بود و برای آن عطایش اجری نخواهد گرفت ."
این آیات و احادیث و صدها حدیث دیگر که همه ناراحت کردن مومن و استهزای او را محکوم می کند و کسی که مومن را می آزارد هشدار می دهد که این عمل او بدترین اعمال و عقاب آن سخت ترین عقاب است .
حال چگونه است حال دلقکهایی که نام هنرمند را روی خود گذاشته اند و با استهزاء و مسخره کردن و در آوردن ادای دیگران سعی در خنداندن مردم دارند . جهلشان تا آنجاست که کار خود را که خندادن مردم است ! ثواب و برترین عبادات می دانند ،
چگونه است حال مسئولینی که از بیت المال مسلمین هزینه این استهزاء را پرداخت می کنند ؟
چگونه است حال مسئولانی که به این ظلم سکوت می کنند ؟
چگونه است حال مردمی که از تماشای این ظلم لذت می برند و شاد می شوند و راضی به ادامه آن هستند ؟


- نمایش و ترویج رقص و غناء
گویا مسئولین صدا و سیما شادی و تفریح را بدون موسیقی و لهو لعب و رقص و ساز و آواز نمی توانند تصور کنند ، در بسیاری از فیلم ها و سریال ها شاهد رقص مردان و کودکان هستید ( و البته زنان در آینده نزدیک ) اما نظر قران و احادیث و فقها در مورد رقص چیست ؟
وَ مِنَ النَّاسِ مَن یَشْترَِى لَهْوَ الْحَدِیثِ لِیُضِلَّ عَن سَبِیلِ اللَّهِ بِغَیرِْ عِلْمٍ وَ یَتَّخِذَهَا هُزُوًا أُوْلَئکَ لهَُمْ عَذَابٌ مُّهِین‏ ( سوره مبارکه لقمان آیه 31 )
و برخى از مردم کسانى ‏اند که سخن بیهوده را خریدارند تا [مردم را] بى [هیچ‏] دانشى از راه خدا گمراه کنند، و [راه خدا] را به ریشخند گیرند براى آنان عذابى خوارکننده خواهد بود .

کلمه‏ ى «لهو»، به معناى چیزى است که انسان را از هدف مهم بازدارد .
برخى مفسّران در شأن نزول این آیه گفته‏ اند: افرادى کنیزهاى خواننده را مى‏ خریدند تا برایشان بخوانند ( و برقصند ) و از این طریق مردم را از شنیدن قرآن توسط پیامبر باز مى ‏داشتند، که آیه‏ ى فوق، در مذمت چنین افرادى نازل شد.به یقین می توان گفت که رقص و موسیقی یکی از مواردی هستند که شامل این آیه می شوند چرا که انسان را از یاد خدا باز می دارند و به سوی گمراهی می کشانند ، اگر کسی اهل رقص و آواز شد به دین بی رغبت می شود و وقتی به او بگویی خداوند تو را از رقص و غنا نهی کرده خدا و آیاتش را به مسخره می گیرد پس او سزاوار عزابی است که در این آیه به آن وعده داده شده است
در سوره‏ ى حج مى‏ خوانیم: «وَ اجْتَنِبُوا قَوْلَ الزُّورِ» از سخن باطل دورى کنید.
امام صادق علیه السلام فرمود: مراد از «قول زور» آوازه خوانى و غناست.
امیر المؤمنین علی علیه السلام می فرمایند : «عاقل نیست کسی که در پی لعب باشد و دائم با لهو و طرب خو د را مشغول سازد».امام صادق علیه السلام نیز می فرمایند : «نهی می کنم شما را از رقص و مزمار و بربط و طبل».
مراجع بزرگوار تقلید که جانشینان امام زمان علیه السلام در زمان غیبت هستند نیز رقص و غنا را تخریم کرده اند .عموم مراجع رقص را حرام می دانند و برخی رقص زن و شوهر برای هم را در صورتی که کس دیگری نبیند و همراه با موسیقی حرام نباشد بدون اشکال می دانند و علاوه بر آن عموم مراجع تماشای رقص را نیز که عموما با تحریک شهوت همراه است را تحریم کرده اند ( رجوع کنید به استفتائات مراجع ) نظر مقام معظم رهبری
گذشته از اینها رقص شایسته یک انسان متشخص و مومن و با غیرت نیست و با کرامت انسانی سازگاری ندارد، تصور کنید مرد مومنی در میان زنان و مردان سبک سری کند و برقصد ! آیا این فرد قابل اعتماد خواهد بود ؟ شما حاضرید پشت سر او نماز بخوانید ؟ من که حاضر نیستم . علاوه بر اینکه رقص و غنا از محضر اهل بیت به دور بوده بلکه صفات دشمنان اهل بیت بوده که به تماشای رقص و آواز خوانی کنیزکان و غلامان خود می نشستند و شراب می نوشیدند . چیزی که بیشتر موجب قبح رقص است ملزومات آن است . موسیقی مطرب و حرام همیشه همراه رقص است و شاید رقص همیشه همراه موسیقی است ، بگذریم از شرب خمر و روابط و نگاه های شومی که رقصبه دنبال خود می کشد . ( فرقی بین رقص محلی با رقصهای دیگر نیست ) ما شاهد رقص مردان و کودکان در فیلم ها و سریالهای مختلف تلوزیونی هستیم ، حتی گاه کار به جایی می رسد که چندین مجری در برنامه زنده تلوزیونی دسته جمعی می رقصند و آقای شهریاری خوش رقصی می کند آن هم به بهانه میلاد حضرت ولیعصر علیه السلام ، اما با کدام مجوز ؟ ( جهت دریافت فیلم رقص مجریان شبکه تهران کلیک کنید ) حال با این وجود آیا سزاوار است صدا و سیما به نمایش رقص بپردازد و آن را قسمتی جدا نشدنی از شادی ها و خوشی های مردم جلوه دهد ؟
البته خب وقتی مجریان و مدعیان فرهنگ خود به رقص علاقه دارند چه میتوان انتظار داشت ؟اين نذهبون
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
حجاب و عفاف

نظرات

^

ورود

ورود