مشاهده RSS Feed

مریم

تو مرا دوست مى‏ دارى و من نیز تو را دوست مى‏ دارم

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 1391/10/28 در ساعت 21:03 (466 نمایش)

اى انسان، تو محبوب منى، دنیا را به‏ خاطر تو خلق کرده‏ ام، و تو را بر صورت خود آفریده ‏ام، و از روح خود در تو دمیده‏ ام، و اگر کسى به نداى تو لبیک نمى‏ گوید، به خاطر آنست که هم‏طراز تو نیست و جرأت برابرى و هم‏نشینى با تو را ندارد، حتى جبرئیل، بزرگ‏ترین فرشتگان، قادر نیست که هم‏ طراز تو شود، زیرا بالش مى‏ سوزد و از طیران به معراج بازمى‏ ماند.


اى انسان، تنها تویى که زیبایى را درک مى ‏کنى، جمال و جلال و کمال تو را جذب مى‏کند. تنها تویى که خداى را با عشق - نه با جبر - پرستش مى‏کنى، تنها تویى که در تنهایى نماینده خدا شده‏ اى، اى انسان تنها تویى که قدرت و خلاقیت خدا را درک مى‏ کنى، تنها تویى که غرور مى‏ ورزى و عصیان مى‏کنى، و لجوجانه مى‏ جنگى، و شکسته مى‏ شوى و رام مى‏ گردى، و جلال و جبروت خدا را با بلندى طبع و صاحب‏ نظرى خود درک مى‏ کنى، تنها تویى که فاصله بین لجن و خدا را قادرى بپیمایى و ثابت کنى که افضل مخلوقاتى! تنها تویى که با کمک بال‏هاى روح به معراج مى‏ روى، تنها تویى که زیبایى غروب تو را مست مى‏ کند و از شوق مى‏ سوزى و اشک مى ریزى.
اى انسان، خلقت در تو به کمال رسید، و کلمه در تو تجسّد یافت، و زیبایى با دیدگان زیبابین تو ظهور کرد، و عشق با وجود تو مفهوم و معنى یافت، و خدایى خود را در صورت تو تجلى کرد.
اى انسان، تو مرا دوست مى‏ دارى و من نیز تو را دوست مى‏ دارم، تو از منى، و به سمت من بازمى‏ گردى.
^

ورود

ورود