فعالیتی اخیرا صورت نگرفته است
4 پیغام بازدید کنندگان

 1. {با نرمى سخن بگوئيد}


  جوانى كه داراى استعداد سرشارى بود و هر مبحث علمى را با اندك تأملى درك مى كرد يك روز در اول درس اعتراض كرد در مقابل شاگردان گفتم: تو نمى فهمى، او ناراحت شد سر را به زير افكند از قيافه اش خوب پيدا بود كه گوش به سخنان من نمى دهد در آخر كار هم مطالب مورد بحث را كه از او سؤال نمودم با آن استعداد سرشارى كه داشت نتوانست درس را تقرير كند.
  پيشواى ششم مسلمانان حضرت امام صادق عليه السلام فرمود: بر شما باد كه در مناظرات و بيان كردن معارف عاليه ى دين اسلام با تندى و خشونت سخن نگوئيد (چون نفعى كه بر آن بار نيست بماند چهار نتيجه ى سوء هم دارد) قلب را از ياد خدا باز مى دارد، نفاق و دشمنى ايجاد مى كند. بغض و حسد كسب مى نمايد و ممكن نيست كه در ضمن بحث و مناظره اى كه با خصومت انجام گيرد انسان به دروغ و پشت هم اندازى پناهنده نشود.
  شاعر شيرين زبان گفت:
  تندى مكن كه رشته ى چل سال دوستى
  در حال بگسلد چو شود تند آدمى
 2. {گِل بازى كودكانه}


  اگر از اولياء خدا شوى چشم دلى پيدا مى كنى كه مى فهمى فرو رفتن در دنيا و غفلت از آخرت چقدر زشت است، آن وقت مى بينى كه مردم دنيا دوست، مثل بچه هايى هستند كه سابقا توى كوچه هاى خاكى، خاك ها را جمع مى كردند و با گل خانه هايى درست مى كردند و سرگرم و مشغول بودند، حتى بعضى از اين بچه ها، آب گيرشان نمى آمد، با بول خودشان گِل درست مى كردند و بازى مى كردند، اين مثل كسانى است كه از راه حرام پول در مى آورند! يا خمس و زكاتشان را نمى دهند و دائما خانه مى سازند، اموالشان را زياد مى كنند و اهل تزكيه نفس نيستند، حالا بعضى قدرى تميزترند و با آب پاك گل درست مى كنند و كنار كوچه خانه مى سازند! ولى وقتى بزرگتر مى شوند به اين كارهايشان مى خندند! اى كاش دل ما مثل دل اولياء خدا بزرگ شود.
 3. {اهدناالصراط المستقيم}


  ما مردم مسلمان هميشه و بلكه در هر نماز تمنّاى صراط مستقيم و در راه راست حركت كردن و از هرگونه انحراف دور بودن را داشته و داريم. هميشه مايليم از افراط و تفريطها و بى عدالتيها مصون بوده و كوچك ترين لغزشى در راه كمالات نداشته باشيم.
  اين آمال و آرزو محال است به آسانى به دست ما برسد، مگر با داشتن امامى كه از هرگونه خطا و اشتباه و گناه و سهو و نسيان مصون و معصوم باشد و از علوم لازم براى مصالح جامعه كمال اطّلاع را داشته باشد.
 4. مشاهده مکالماتنمایش پیغامهای بازدید کننده 1 از 4 تا 4
درباره بانوی عشق

اطلاعات عمومی

درباره بانوی عشق
استان یا شهر:
اصفهان
علاقمندي ها:
لبخند امام زمــــان
شغل:
محصل
میزان تحصیلات:
دبیرستان
جنسيت:
زن
بيوگرافي:
دوست دارم آقا بهم لبخند بزنن**
نوع نمایش تاریخ:
تاریخ شمسی

آمار


مجموع پست ها
مجموع پست ها
1
میانگین پستها در طول روز
0.00
آخرين نوشته
چگونه بفهمیم که این القا از خدا بوده یا از نفس وضمیر ناخوداگاه بوده؟ ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ۱۰:۵۳
پیغام بازدید کنندگان
مجموع پیغام ها
4
جدید ترین پیام
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ۱۱:۰۰
مجموع تشکر ها
مجموع تشکر ها
0
کتابخانه
دریافت
0
آپلود
0
اطلاعات عمومی
آخرین حضور
۱۳۹۶/۰۴/۰۵ ۰۹:۴۰
تاریخ عضویت
۱۳۹۵/۱۱/۲۹
^

ورود

ورود