نرم افزار سه بعدی و زیبای گوگل ارث که به کاربران رایانه ای امکان دستیابی مجازی به نقاط مختلف جهان را خواهد داد به تازگی امکان دستیابی به آثار هنری یکی از موزه های کشور اسپانیا را به کارایی های خود افزوده است.به گزارش خبرگزاری مهر، نرم افزار جهانی گوگل ارث که با استفاده از آن می توان به صورت مجازی به نقاط مختلف جهان دسترسی پیدا کرد به تازگی سیستمی را به منظور نمایش تصاویر از داخل ساختمانها - در حال حاضر تنها یک ساختمان- ارائه کرده است.
با استفاده از این سیستم جدید کاربران می توانند به آثار هنری موزه "پرادو" در مادرید اسپانیا با کیفیت و وضوح تصویر بسیار بالا دست یافته و آنها را مشاهده کنند. همچنین ساختار ظاهری ساختمان این موزه را نیز می توان با استفاده از این برنامه جدید با جزئیات بالا به تصویر کشید.
ورود گوگل ارث به محدوده داخلی ساختمانها
در این برنامه پس از ورود به ساختمان موزه کاتالوگی از آثار هنری موزه مشاهده خواهد شد و کاربر می تواند با انتخاب آثار مورد علاقه خود، تصویر آن را با وضوحی در سطح گیگا پیکسل در اختیار داشته باشد.
بر اساس گزارش سی نت، از دیگر برنامه هایی که تلاش دارد مکان یابی خارجی ساختمانها را با نمایش داخل ساختمانها ترکیب کند، برنامه Photosynth مایکروسافت است که به صورتی هوشمندانه تصاویر را به صحنه های آنلاین سه بعدی تبدیل می کند.
از دیگر خصوصیات جدید گوگل ارث می توان به افزودن تصاویر آسمان به صحنه های قبلی آن اشاره کرد که این امر تصاویر این برنامه را طبیعی تر جلوه خواهد داد