جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مقالات سیستم عامل های کامپیوتری

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  915
  مورد تشکر
  1,699 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  219
  آپلود
  14
  گالری
  0

  عصبانی مقالات سیستم عامل های کامپیوتری
  ده دليل مهم براي خريداري و نصب "ويندوز ويستا"

  سيستم‌عامل جديد "ويندوز ويستا" داراي نكات مثبت فراواني است كه شايد ذكر همه آنها به صورت يكجا ممكن نباشد اما از نكات مثبت مهم اين سيستم عامل مي‌توان به‪۱۰مورد زير اشاره كرد:

  ‪ ۱ضريب امنيت بالا: به رغم آنكه شركت مايكروسافت تلاش كرد با انتشار مجموعه اصلاحي و به روزكننده "سرويس پك‪ "۲براي "ويندوز اكس‌پي" اين سيستم‌عامل را از لحاظ امنيتي به حد قابل قبولي برساند، اما حتي ضريب امنيت "ويندوز اكس پي" مجهز به "سرويس پك‪ "۲نيز با ضريب امنيت "ويندوز ويستا" قابل مقايسه نيست.

  برخورداري از يك ديوارآتش (فايروال) قدرتند و دو طرفه كه اطلاعات ورودي و خروجي از رايانه را بررسي مي‌كند، فن‌آوري "ويندوز سرويسز هاردنينگ" كه از اجرا شدن مخفيانه كدهاي مخرب در رايانه و تغييرات ناخواسته تنظيمات سيستم‌عامل جلوگيري مي‌كند، رمزنگاري تمامي اطلاعات موجود در هارد ديسك رايانه به منظور جلوگيري از سوء‌استفاده از اطلاعات شخصي كاربران، فن‌آوري "يوزر اكاونت پروتكشن" به منظور محدود كردن اختيارات امنيتي كاربر با هدف حفاظت از رايانه، تنها بخشي از توانمندي‌هاي جديد امنيتي سيستم‌عامل "ويندوز ويستا" هستند.

  ۲برخورداري از اينترنت اكسپلورر‪ :۷مايكروسافت با تقليد از مرورگر حبوب "فايرفاكس" تلاش كرده‌است نگارش جديد "اكسپلورر" را به قابليتهايي نظير مشاهده چند وب سايت در يك پنجره مرورگر(‪ ،(Tab Browsingمديريت بهتر ويژگي‌هاي امنيتي، امكان شناسايي وب سايتهاي مشكوك به حملات "فيشنگ" و جلوگيري از دانلود و اجرا شدن كدهاي مخرب از اينترنت بدون آگاهي كاربر، مجهز كند.

  ۳كيفيت گرافيك بسيار بالا: شركت مايكروسافت براي نخستين بار كيفيت گرافيك سيستم‌عال "ويندوز" خود را به حد بالايي رسانده‌است. در "ويندوز ويستا" محيط گرافيكي زيبايي به نام "ايرو گلس"(‪ (Aero Glassوجود دارد كه فعال كردن آن تصاوير متحرك، جلوه‌هاي سه‌بعدي و تصاوير شفاف
  (‪ ،(Transparenciesآيكن‌ها و پنجره‌هاي شفاف را به ارمغان مي‌آورد و نه تنها ظاهر "ويندوز" را دگرگون مي‌كند بلكه كار كردن با آن را نيز بهبود مي‌بخشد.

  (فعال كردن قابليت "ايرو گلس" نيازمند كارت گرافيكي و پردازنده قدرتمند است)
  ‪ ۴قابليت جستجوي دسكتاپ: شركت مايكروسافت جستجوگر دسكتاپ بسيار قدرتمندي را در "ويندوز ويستا" گنجانده كه به هيچ وجه با گزينه كند و ناكارامد "جستجو"(‪ (Searchدر "ويندوز اكس‌پي" قابل مقايسه نيست و كاربران مي‌توانند با استفاده از آن با سرعت و دقت بالا در ميان انواع فايلها، ايميل‌ها و مطالب اينترنتي موجود در هارد ديسك رايانه خود و يا شبكه رايانه‌اي مورد استفاده، به جستجوي موارد مورد نظر خود بپردازند.

  ۵به روزنگاري اينترنتي: "ويندوز ويستا" بر خلاف "ويندوز اكس‌پي" از مرورگر "اينترنت اكسپلورر" براي دانلود به روز نگارها(آپ ديت) استفاده نكرده و خود به يك برنامه به روزنگار مجزا مجهز شده كه نتيجه آن به روز نگاري متمركز و سريعتر ويندوز و برنامه‌هاي جانبي آن است.

  ۶بهبود قابليتهاي صوتي تصويري: نرم‌افزار "مديا پلير" در "ويندوز ويستا" از ابزار نه چندان محبوبي كه هم‌اكنون در "اكس‌پي" مي‌بينيم، به يك برنامه صوتي و تصويري كامل و جذاب بدل شده‌است. برنامه "ويندوز فوتو گالري"(‪ (Windows Photo Galleryسرانجام قابليت مديريت عكسهاي ديجيتالي را به "ويندوز" آورده كه به كمك آن مي‌توان به راحتي عكسها را مديريت، طبقه بندي، ويرايش و چاپ كرد. برنامه "دي وي دي ميكر"(‪ (DVD Makerنيز امكانات جالبي را براي ساخت و ويرايش تصاوير ويدئويي در اختيار كاربران "ويستا" قرار مي‌دهد.

  ۷كنترل دسترسي اطفال: "ويندوز ويستا" به قابليتي مجهز شده كه والدين، معلمان و مسئولان كتابخانه‌ها مي‌توانند از جهات مختلف بر نحوه دسترسي اطفال به رايانه نظارت داشته‌باشند. به كمك اين ويژگي مي‌توان وب سايتهاي خاص را در اينترنت فيلتر كرد، دانلود فايل را محدود نمود، برنامه‌ها و بازي‌هاي رايانه‌اي قابل اجرا در رايانه را مشخص كرد و حتي روز و ساعت دسترسي كودك به رايانه را نيز تعيين نموده و محدود نمود.

  ۸قابليت پشتيباني از اطلاعات هارد ديسك: زماني كه "ويندوز "۹۵به بازار آمد، رايانه‌هاي شخصي داراي هاردديسكهاي حداكثر‪۳۰۰مگابايتي بودند اين درحالي است كه هم‌اكنون رايانه‌هاي جديد داراي هارد ديسكهاي ‪ ۳۰۰يا ‪۴۰۰گيگابايتي هستند و به همين علت "ويندوز ويستا" به منظور حفاظت از كاربر در برابر احتمال فاجعه پاك شدن و يا از بين رفتن ناگهاني اين حجم اطلاعات، به قابلت پشتيباني(‪ (Back upجديدي مجهز شده و به علاوه ويژگي "سيستم ري‌استور"(‪ (System Restoreدر آن براي بازگرداندن رايانه به بهترين وضعيت قبلي در هر لحظه، بهينه‌سازي شده‌است.

  ۹به اشتراك‌گذاري هارد ديسكها: "ويندوز ويستا" به توانايي به اشتراك‌گذاري هارد ديسكها(‪ (Peer-to-peerمجهز شده كه كاربران گروه‌هاي مشخص شده مي‌توانند با استفاده از آن از طريق اينترنت به تبادل فايل و پيغام ميان يكديگر بپردازند.

  ‪ - ۱۰نصب در تنها ‪ ۱۵دقيقه! : هرچند نگارشهاي آزمايشي فعلي "ويندوز ويستا" براي نصب شدن روي رايانه همانند "ويندوز اكس‌پي" دست كم به حدود يك ساعت زمان نياز دارند اما مايكروسافت وعده داده‌است نسخه نهايي اين سيستم‌عامل به گونه‌اي طراحي شده كه كاربران مي‌توانند در حدود ‪ ۱۵دقيقه آن را روي رايانه خود نصب و راه‌اندازي كنند.

  با تمامي اين تفاسير، برخي نكات منفي نيز در "ويندوز ويستا" به چشم مي‌خورند كه اگرچه در مقايسه با نكات مثبت چندان به چشم نمي‌آيند اما توجه به آنها ارزشمند است:

  - به خاطر داشته باشيم "ويندوز ويستا" براي عملكرد بهينه نيازمند يك رايانه قدرتمند است و به همين علت كاربران رايانه‌هاي قديمي‌تر بهتر است پيش از نصب آن به فكر ارتقاء رايانه خود باشند.

  - "ويندوز ويستا" هنوز به يك نرم‌افزار ضد ويروس متمركز مجهز نشده و شما همچنان مجبور خواهيد بود پس از نصب آن از يك نرم‌افزار آنتي‌ويروس جداگانه براي حفاظت از رايانه خود بهره بگيريد.

  - كار كردن با "ويستا" به ويژه با قابليتهاي در ظاهر پيچيده‌اي نظير "فلدرهاي مجازي"(‪ ،(Virtual foldersاندكي مشكل بوده و تغييرات فراوان در منوي "استارت" ممكن است كاربران نسخه‌هاي قديمي‌تر "ويندوز" را دچار سردرگمي كند.

  - مايكروسافت برخي ويژگي‌هاي استاندارد شده در "ويندوز"هاي قبلي را در "ويستا" تغيير داده كه اين امر مي‌تواند سبب نارضايتي كاربران شود. به طور مثال پيش تنظيمات "ويندوز ويستا" به گونه‌اي است كه "ويندوز" به جاي خاموش كردن (شات داون) رايانه، آن را "هايبرنيت" مي‌كند و كاربر مجبور است براي "شات داون" كردن كامل رايانه، پيش تنظيمات "ويندوز ويستا" را تغيير دهد.

  - برخي ويژگي‌هايي كه مايكروسافت با تبليغات فراوان به "ويستا" افزوده در واقع نگارشهاي به روز شده ويژگي‌هاي قديمي‌تر هستند. به طور مثال برنامه "ويندوز ميل"(‪ (Windows Mailدر حقيقت همان "آوت لوك اكسپرس" با تغييرات جزيي است و "ويندوز ديفندر"(‪ (Windows Defenderنيز همان "مايكروسافت آنتي‌اسپاي‌ور" است كه تنها به روزنگاري شده‌است.

  به هر ترتيب، سيستم‌عامل جديد "مايكروسافت" در پاييز سال جاري وارد بازار مي‌شود و با توجه به استفاده بيش از ‪ ۹۰درصد رايانه‌هاي شخصي جهان از سيستم‌عامل "ويندوز"، ميليونها كاربر رايانه‌هاي شخصي بايد كم‌كم خود را براي آشنايي با "ويستا" آماده كنند.
  ویرایش توسط MOHAMMAD REZA : ۱۳۸۷/۱۱/۰۱ در ساعت ۱۳:۴۹

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  5,435
  مورد تشکر
  4,566 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  27  البته توجه داشته باشید که کار کردن با این محصول جدید مایکروسافت برای کاربرانی که به ویندوز XP عادت کرده اند ابتدا سخت و طاقت فرساست.ضمن اینکه اینسیستم عامل جدید بر روی سیستم های بسیار حرفه ای نصب می شوند لذا برای استفاده خانگی در ایران توصیه نمی شود.


  دست به دست من بده
  پا به پای من بیا
  نگو امروز مال ما
  بگو فردا رو میخوام


  به لطف الهی فردا از آن ماست....
 3. #3
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  915
  مورد تشکر
  1,699 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  219
  آپلود
  14
  گالری
  0

  عصبانی سرویس پک 3ویندوز Xp
  "سرویس پک 3" ویندوز XP
  پس از مدتها وعده و وعیدهای متفاوت از جانب کمپانی مایکروسافت پیرامون تاریخ انتشار نسخه نهایی سرویس پک سوم ویندوز XP سرانجام یک منبع خبری مطلع تاریخ رسمی ارائه این بسته اضافه شونده را اعلام کرد.
  همانگونه که در لیست زیر مشاهده می‌کنید، بسیاری از مراحل تا قبل از پایان ماه جاری میلادی به انجام خواهند رسید و تنها بخش بروز رسانی خودکار ویندوز XP است که در ماه ژوئن اجرا می‌شود.

  14 آپریل 2008: راه اندازی خدمات پشیبانی جهت نگارشی از سرویس پک سوم ویندوز XP که ارائه می‌گردد.

  21 آپریل 2008: امکان دسترسی به سرویس پک سوم ویندوز XP از طریق سایت MSDN و همایش TechNet، ارسال به شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری شریک، آماده کردن قوانین تجاری

  29 آپریل 2008 (10 اردیبهشت): دریافت از طریق سایت مایکروسافت (Microsoft Update)، سایت ویندوز (Windows Update) و صفحه دانلود مرکزی (Download Center)

  10 ژوئن 2008: بروز رسانی خودکار تمام ویندوزهای XP

  سرویس پک سوم ویندوز XP را می‌توان مهم‌ترین بروز رسانی این سیستم عامل از زمان ساخت تاکنون در دو زمینه "امنیت" و "کارایی" به شمار آورد.

  WinBeta.Net
  ویرایش توسط MOHAMMAD REZA : ۱۳۸۷/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۴:۴۹

 4. تشکر


 5. #4
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  915
  مورد تشکر
  1,699 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  219
  آپلود
  14
  گالری
  0

  طریقه قراردادن عکس در Media Player
  طریقه قراردادن عکس در Media Player

  اگر زمانی خواستید عکس کسی را در Media Player قرار دهید به این طریق عمل کنید:
  برنامه فوق را باز کرده روی اهنگ مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه Advanced Tag Editor را انتخاب نموده و وزبانه Pictures را انتخاب کنید حال روی گزینه Add کلیک کرده و مسیر عکس مورد نظر انتخاب و روی Open زده وبعد روی Ok کلیک کنید در صفحه اصلی Media Player از زبانه بالایی گزینه View را انتخاب و سپس گزینه Visualizations را انتخاب و سپس روی Album Art کلیک نمایید خواهید دید که عکس مورد نظر در Media Player قرار میگیرد .

 6. تشکر


 7. #5
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  915
  مورد تشکر
  1,699 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  219
  آپلود
  14
  گالری
  0

  مطلب 4 ابزار پنهان در ویندوز
  4 ابزار پنهان در ویندوز

  Private Character Editor:

  با این نرم افزار می‌توانید کاراکتر های فونت های مختلف را ویرایش کنید یا برای خود فونت بسازید.
  نحوه اجرا کردن: از منوی Start گزینه‌ی Run را انتخاب کنید و در کادر باز شده تایپ کنید eudcedit

  iExpress:
  با این نرم افزار می‌توانید برای برنامه‌ها یا فایل‌های خود Installer بسازید.
  نحوه اجرا کردن: از منوی Start گزینه‌ی Run را انتخاب کنید و در کادر باز شده تایپ کنید iexpress

  Dr.Watson:
  این نرم افزار خطاهای رخ داده در ویندوز یا سایز نرم افزارها را پیگیری و ذخیره می‌کند و بدین وسیله توسعه دهندگان نرم افزار یا حتی خود شما قادر خواهید بود ایراد موجود را رفع کنید. در هنگام بروز خطا، یک فایل متنی با نام"Drwtsn.log" ایجاد می‌شود که محتویات ان به رفع اشکال بنامه کمک می‌کند.
  نحوه اجرا کردن: از منوی Start گزینه‌ی Run را انتخاب کنید و در کادر باز شده تایپ کنید drwtsn32

  Media Player 5.1:
  بله شما ویندوز مدیا پلیر ۱۰ یا ۱۱ را به صورت پیش فرض روی سیستمتان دارید ولی نسخه‌ی 5.1 آن هنوز روی سیستم شما وجود دارد.
  نحوه اجرا کردن: از منوی Start گزینه‌ی Run را انتخاب کنید و در کادر باز شده تایپ کنید mplay32

  منبع:zangoole.com


 8. تشکرها 2


 9. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مايكروسافت ويندوز كلود عرضه مي‌كند
  مدير اجرايي مايكروسافت به شركت‌كنندگان در كنفرانس طراحان در لندن اعلام كرد شركتش ظرف چهار هفته‌ي آينده سيستم عاملي براي رايانش ابري عرضه خواهد كرد.

  به گزارش ايسنا، هر چند كه استيو بالمر اظهار كرده اين محصول با نام جذاب‌تري عرضه خواهد شد اما مقالات مربوط به آن ويندوز كلود نام داشتند و اين محصول طراحي شده تا نوشتن يك برنامه و قرار دادن آن در ابر را امكان‌پذير كند.

  رايانش ابري اصطلاحي است براي تعريف وضعيتي كه در آن برنامه‌ها برروي سرورهاي وب قرار گرفته و به جاي نصب بودن در رايانه از طريق اتصال به اينترنت قابل دسترس هستند. اين امر به مدل تجاري جديد برنامه‌هاي مبتني بر اشتراك منتهي شده كه به نرم‌افزار به عنوان سرويس معروف هستند اما مايكروسافت آن را نرم‌افزار به علاوه‌ي سرويس ناميده است.

  به گفته‌ بالمر، طراحان با استفاده از NET Framework. مي‌توانند برنامه‌هايي براي ابر، سرور، مرورگر و كاربر بسازند و ويندوز كلود ساخت نرم‌افزاهاي داراي ويژگي click-to-run را بسيار موثرتر خواهد كرد.

  بر اساس اين گزارش مدير اجرايي مايكروسافت در مورد ويندوزهاي دسكتاپ نيز صحبت كرده و وعده داد ويندوز 7 با ويندوز ويستا سازگار باشد.

 10. تشکر


 11. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0

  جدیدترین سری ویندوز ارائه شد
  شرکت مایکروسافت در طی برگزاری کنفرانس تولید کنندگان نرم افزار ها در لس آنجلس آخرین سیستم ویندوز خود را ارائه کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت مایکروسافت ویندوز جدید خود را با نام Azure (آسمان نیلگون) در کنفرانسی در لس آنجلس آمریکا ارائه کرد.
  این سیستم از طریق مرکز داده های اختصاصی شرکت مایکروسافت کنترل شده و مایکروسافت با ارائه آن خود را آماده رقابت با دیگر شرکتهای تولید کننده اینترنتی و خدمات محاسباتی مانند آمازون و رک اسپیس اعلام کرد.
  شرکت مایکروسافت نمونه ارائه شده این ویندوز را نمونه ای آزمایشی و تنها جهت نمایش به دیگر تولید کنندگان دانسته و اعلام کرد این سیستم دارای خصوصیات بیشماری است که در نمونه آزمایشی آن تعبیه نشده و پس از طی این مرحله و در تولید سری نهایی از این خدمات استفاده خواهد شد.
  مسئولان مایکروسافت هزینه استفاده از ویندوز Azure را اعلام نکرده و استفاده از آن را در دوره آزمایشی رایگان اعلام کردند. با این حال به گفته مایکروسافت قیمت نهایی این سیستم با قیمت دیگر شرکت های رقیب وی قابل مقایسه خواهد بود.
  بر اساس گزارش سی نت، از دیگر خصوصیات این سیستم حفظ ایمنی کاربران عنوان شده است. به این معنی که ویندوز Azure از امنیت بالایی برخوردار بوده و تنها کاربرانی که دارای مجوز واقعی برای استفاده از مرکز داده های مایکروسافت هستند، قادر به استفاده از آن خواهند بود.

 12. تشکر


 13. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مهاجرت كاربران ويستا به «ايكس پي» ادامه دارد
  تحليل‌گران بازار سيستم‌هاي عامل علاقه گسترده كاربران حقيقي و حقوقي به كنار گذاشتن ويندوز ويستا و بازگشت به ويندوز XP را از جمله نشانه‌هاي ناكارآيي و محبوبيت جديدترين ويندوز شركت مايكروسافت مي‌دانند.
  </B>
  به گزارش فارس به نقل از سي آر ان، جديدترين بررسي‌هاي Equus Computer Systems حاكي است حداقل 75‌درصد از كساني كه نسخه هاي غيرتقلبي از ويندوز ويستا خريداري كرده بودند، ترجيح داده اند تا مجددا به استفاده از ويندوز XP روي آورند و ليسانس خود را تغيير دهند.
  مايكروسافت كه به علت مشكلات فزاينده ويندوز ويستا با درخواست گسترده كاربران براي بازگشت به ويندوز XP مواجه شده است از چندي قبل به خريداران نسخه‌هاي Vista Business يا Vista Ultimate امكان داد تا به XP Professional بازگردند. كاربران تنها تا 31 ژانويه سال 2009 مي‌توانند از اين قابليت استفاده كنند. بزرگترين شركت نرم‌افزاري جهان كه خود از مشكلات ويستا آگاه است در تلاش است تا هر چه سريع تر نسخه جديد ويندوز موسوم به ويندوز 7 را روانه بازار كند. انتظار مي‌رود ويندوز 7 تا اواخر سال 2009 يا اوايل سال 2010 عرضه شود. </B>


 14. تشکرها 2


 15. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,509
  مورد تشکر
  624 پست
  حضور
  30 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  0
  گالری
  0

  تمدید مهلت استفاده از ویندوز xp
  مایکروسافت به دلیل مواجهه با مخالفت عمومی کاربران در استفاده از ویندوز ویستا که از سال 2007 در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است، مهلت استفاده از ویندوز قدیمی خود xp را تا تاریخ 30 می 2009 میلادی تمدید کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت مایکروسافت زمان نهایی توقف استفاده از ویندوز xp را برای سازندگان رایانه 31 ژانویه 2009 اعلام کرده بود که به تازگی با اعلام تاریخی جدید به شرکتهای سخت افزاری این اجازه را خواهد داد که تا تاریخ 30 می 2009 میلادی به این سیستم عامل دسترسی داشته باشند.
  تاریخ اصلی جمع آوری ویندوز xp به منظور جایگزینی آن توسط ویندوز ویستا 30 ژانویه بوده است اما با وجود ادعای شرکت مایکروسافت مبنی بر استقبال مصرف کنندگان از ویندوز ویستا کاربران به شدت به ارائه این ویندوز عکس العمل نشان داده و همچنان استفاده از ویندوز xp را به ویستا ترجیح دادند.
  بر اساس گزارش بی بی سی، این تغییر در سیاست اجرایی شرکت مایکروسافت نشانه ای مشخص مبنی بر مخالفت عمومی در برابر استفاده از ویندوز ویستا است این در حالی است که انتظار می رود ویندوز 7 به عنوان جایگزین ویندوز ویستا تا اواخر سال 2009 میلادی به کاربران ارائه شود.


 16. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  768 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  ويندوز 7 از سوي تحليلگران ستايش شد
  اما نكته جالب اين است كه بتاي ويندوز 7 توسط مروركنندگان مورد تحسين و استقبال قرار گرفته است و اتفاق نظر بر اين است كه اين سيستم عامل جديد بسيار اميدبخش است و مايكروسافت موفق شده با ثبات‌ترين و پرسرعت‌ترين نسخه بتاي ويندوز تاكنون را منتشر كند.
  كد خبر: ۳۳۴۵۶تاريخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۰۱ بهمن ۱۳۸۷تعداد بازديد: ۲۹۵۳
  اگرچه ويندوز 7 از زمان انتشارش مدام با ويستا مقايسه مي‌شود اما اين سيستم عامل وعده داده كه سريع‌تر و استفاده از آن راحت‌تر باشد و اشتباهات ويستا در آن تكرار نشود.

  به گزارش ايسنا، ويندوز ويستا كه سرنوشتش مشخص و قرار بود جانشين اكس‌پي شود مورد انتقادترين سيستم عاملي به شمار مي‌رود كه مايكروسافت تاكنون منتشر كرده است. مشكلات سازگاري نخستين كپي‌هاي ويستا و نيازمندي‌هاي سخت‌افزاري براي اجراي اين سيستم عامل بسياري از مصرف‌كنندگان را از خريد اين ويندوز بازداشت.

  اما نكته جالب اين است كه بتاي ويندوز 7 توسط مروركنندگان مورد تحسين و استقبال قرار گرفته است و اتفاق نظر بر اين است كه اين سيستم عامل جديد بسيار اميدبخش است و مايكروسافت موفق شده با ثبات‌ترين و پرسرعت‌ترين نسخه بتاي ويندوز تاكنون را منتشر كند.

  همچنانكه ويندوز 7 از زمان منتشر شدن نسخه بتاي عمومي اين سيستم عامل به طور روزافزون محبوبيت يافته است و برخي از تحليلگران به اين فكر افتاده‌اند كه آيا ويندوز ويستا به‌عنوان يك سيستم عامل يك شكست كامل بود يا اين رسانه‌ها بودند كه تصوير بد آن را شاخ و برگ داده و ويستا را بدترين كابوس رايانه كاربران معرفي كردند.

  درحقيقت مشكلات سازگاري به همراه ايرادهاي ديگر در اين سيستم عامل وجود داشت اما بسياري فراموش كردند مايكروسافت به سرعت و با انتشار به‌روزرساني‌هاي بسيار به رفع اين مشكلات پرداخت. با اين حال عقيده‌ عمومي در مورد ويستا نتوانست با مجموعه به‌روزرساني‌ها تغيير كند.

  مايكروسافت دريافت كه نمي‌تواند كار چنداني انجام دهد تا ويستا را سيستم عامل روز كند در نتيجه اين شركت به طراحي نسخه جديد ويندوز 7 پرداخت كه به استدلال بسياري رابط كاربري آن به همراه معماري پردازش هسته كپي ويستا است. با اين حال مايكروسافت تاكيد دارد سيستم عامل جديد بيش‌تر شامل تحول است تا انقلاب، به علاوه اگر كسي در مورد تاثير انقلاب ويستا فكر كند درخواهد يافت كه مايكروسافت كار درستي انجام داد.

  سرو صدا براي ويندوز 7 به اندازه‌اي بالا گرفته كه برخي از خبرنگاران اين احتمال را مطرح كرده‌اند كه ويندوز 7 سهم قابل توجهي از سيستم عامل مكينتاش اپل را خواهد ربود.

  اما يك ديد منطقي نيز مي‌تواند وجود داشته باشد كه طبق آن، ويندوز ديگر سيستم عامل پيش فرض رايانه دانسته نمي‌شود و مردم مي‌دانند گزينه‌هاي زيادي وجود دارد كه ثابت كرده‌اند با ثبات و سريع هستند.

  مايكروسافت مطمئنا با اين سيستم عامل جديد به اهدافش دست خواهد يافت زيرا از آنجا كه اين شركت پي‌برده ويندوز 7 بزرگ‌ترين بازارش خواهد بود به طور قطع بخش زيادي از طرفداران اكس پي را متقاعد خواهد كرد به محيط جديد روي بياورند
  007

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود