جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ###-- بیماری افسردگی چیست؟ --###

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  915
  مورد تشکر
  1,699 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  219
  آپلود
  14
  گالری
  0

  عصبانی ###-- بیماری افسردگی چیست؟ --###
  بیماری افسردگی چیست؟
  افسردگی بیماری بسیار شایع عصر ماست. و در تمامی جهان روندی فزاینده دارد. این در حالی است كه حدود نیمی از مبتلایان به افسردگی یا از بیماری خود بی خبرند یا بیماری آنها چیزی دیگر تشخیص داده شده است.
  افسردگی یك بیماری اختصاصی نیست بلكه در تماما سنین و همه نژادها، هم در زنان و هم در مردان ظاهر می شود. افسردگی بیماری ساده ای نیست بلكه انواع گوناگون دارد به طوری كه در بعضی افراد به صورت هایی ظاهر می شود كه ما عموماً آنها را افسردگی نمی شناسیم. افسردگی پس از آنكه درمان شد غالباً باز می گردد.
  افسردگی مسائل گوناگونی به همراه دارد. غیراز مسائل پزشكی و اندوه كه بسیار شایع است، فرد مبتلا به افسردگی خود را در كارها مورد تبعیض و از نظر اجتماعی مطرود و حتی منفور خانواده خودش می بیند. گاهی انزوای همراه افسردگی، بیمارانی را كه وضعی درمان پذیر دارند به دوری از مردم یا به سوی مرگ سوق می دهد. درباره افسردگی خبرهای خوشی نیز وجود دارد:بیشتر انواع افسردگی قابل درمان اند.
  Depression كه غالباً افسردگی بالینی، اختلالات خلق و خوی یا اختلالات عاطفی نامیده می شود، بیمار را دچار آشفتگی اندیشه، آشفتگی عاطفی، تغییر رفتار و بیماری های جسمانی می كند.
  افسردگی بالینی، از دیدگاه عملكردهای اجتماعی بیش از دیگر بیماری های مزمن، بیمار را ناتوان می كند. افسردگی كبیر بیش از بیماری های مزمن ششی، التهاب مفصل و دیابت ، ناتوان كننده است. افسردگی یك نشانگان (Syndrom) یعنی مجموعه ای از علامات مرضی(Symptoms) مختلف است.

  ملاك های تشخیص افسردگی عبارت اند از:
  1- افسرده بودن خلق و خوی در بیشتر روزها، تقریباً هر روز.
  2- كاهش آشكار علاقه یا میل به هر نوع فعالیت در زندگی.
  3- كاهش یا افزایش قابل توجه وزن بر اثر كاهش یا افزایش اشتهای غذا خوردن.
  4- بی خوابی یا پرخوابی در غالب شب ها.
  5- افزایش یا كاهش اعمال روانی حركتی یا فعالیت های ذهنی.
  6- خستگی یا كاهش انرژی.
  7- احساس بی ارزشی یا گناهكار بودن.
  8- كاهش توان اندیشیدن یا تمركز ذهن و تصمیم گیری.
  9- اندیشیدن به مرگ ( نه ترسیدن از آن) و به خودكشی، بدون داشتن طرحی برای آن ، یا اقدام به خودكشی با طرحی از پیش ریخته.
  داشتن حداقل پنج علامت یاد شده برای ابتلا به افسردگی كبیر كافی است. ولی علامات مرضی یك و دو باید جزء آن علامت باشند. افسردگی نمی تواند واكنش معمولی مرگ یك عزیز باشد. همه افراد مبتلا به افسردگی تمام علامات مرضی این بیماری را ندارند و شدت علامات مرضی در افراد مختلف متفاوت است.

  انواع افسردگی
  افسردگی اقسام گوناگون دارد، شایع ترین آن افسردگی كبیر است كه فرد مبتلا به آن گاهی شاد و خوشدل و موقتاً فعال می شود. نوعی از افسردگی كبیر به افسردگی مالیخولیایی موسوم است كه بیمار هیچ گاه از چیزی دلخوش نمی شود در حدود 15 درصد مبتلایان به افسردگی كبیر دچار افسردگی اوهام اند كه معمولاً با خلق و خوی اندوهگین همراه است. مثلاً خود را گناهكار و غیر قابل بخشش تصور می كنند. در حدود 15 در صد مبتلایان به افسردگی كبیر نیز دچار روان پریشی می شوند.
  نوع دیگری از افسردگی وجود دارد به نام "افسردگی غیرمعمول" كه بر خلاف اسمش شایع است. علامات مرضی آن عكس علامات مرضی افسردگی معمولی است كه مبتلایان كم می خوابند و كم می خورند. مبتلایان به افسردگی غیر معمول زیاد می خوابند و زیاد می خورند و به سرعت اضافه وزن پیدا می كنند. به قول یكی از متخصصان برجسته بیماری افسردگی ( دونالد كلاین)، افسردگی غیر معمول، "مزمن" است نه" دوره ای" ؛ از بلوغ آغاز می شود و بیماران نسبت به همه امور كم توجه اند.
  نوع دیگرافسردگی، روان رنجوری است كه عموماً حدود دو سال طول می كشد و علامات مرضی آن خفیف تر از افسردگی كبیر است ولی همواره احساس ناراحتی می كنند.
  شیوع افسردگی در قرن بیستم به خصوص بعد از دو جنگ جهانی بیشتر شده است، علت آن را مصرف دارو و الكل، افزایش استرس و كاهش اشتغال گفته اند ؛ علت دیگر افزایش افسردگی تغییرات اساسی اجتماعی است. گروهی از روان شناسان بر این باورند كه جامعه كنونی، كانونی ناسالم در درون افراد به وجود آورده و آنها را بیش از اندازه به رضایت خاطر و شكست های شخصی وابسته كرده است.
  آنچه گفته شد جنبه نظری دارد ولی بعضی از پژوهشگران درباره جنبه علمی علت ها اظهار نظر كرده اند. بر اساس پژوهش های آنها، تلویزیون " منشاء عمده افسردگی است"Paul Kottl روان پزشك مركز پزشكی پنسیلوانیا كشف كرده است كه " ارتباط تنگانگی بین دسترسی مداوم كودكان به تلویزیون و افسردگی كبیر در 24 سالگی وجود دارد."Kottl می نویسد:
  " اثرات اجتماعی برنامه های چند ساعته تلویزیونی، باید از دلایل شروع زودرس افسردگی كبیر در نوجوانان به حساب آید، هزاران ساعت تماشای تلویزیون، كودكان ما را در معرض خشونت های ابلهانه مكرر قرار می دهد و آنها را هر چه بیشتر از تماس های اجتماعی با همسالان و خانواده دور می كند."
  افسردگی كبیر بیشتر در دهه های سوم و چهارم زندگی ظاهر می گردد و در غالب افراد بین شش ماه تا یك سال، حتی بدون درمان رفع می شود ؛ ولی اگر درمان شود بعد از چند هفته از بین می رود. بازگشت افسردگی در بیش از نیمی از افراد ظرف دو سال بعد از رویداد نخستین رخ می دهد. خطر افسردگی با تعداد بازگشت ها افزایش می یابد. بدین معنی كه بعد از دو بازگشت، هفتاد در صد و بعد از سه بازگشت به نود درصد می رسد.

  عوامل زیر خطر بازگشت افسردگی را افزایش می دهند:
  اگر نخستین افسردگی پیش از بیست سالگی رخ داده باشد و سابقه خانوادگی موجود باشد؛
  اگرنخستین افسردگی شدید باشد و دیر به درمان اقدام شده باشد؛
  اگر بیماری روانی دیگری نیز وجود داشته باشد؛
  اگر فرد نسبت به استرس ها یا دیگر عوامل اجتماعی آسیب پذیرتر باشد.
  اگر فرد از افسردگی قبلی كاملاً بهبود نیافته باشد؛
  اگر افسردگی در اواخر عمر رخ داده باشد.

  ادامه دارد...
  ویرایش توسط MOHAMMAD REZA : ۱۳۸۷/۱۱/۰۳ در ساعت ۱۷:۵۷

 2. تشکرها 2


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۳
  نوشته
  4
  مورد تشکر
  3 پست
  حضور
  1 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  سلام علیکم . با نوشیدن آب یونیزه قلیایی افسردگی بسیار کنترل میشود چنانچه پزشک مطرح دنیا دکتر باتمان قلیچ batmanghelidj میفرماید : یکی از دلائل افسردگی میتواند پایین بودن سطح atp در مغز باشد که در اثر کم آبی ودهیدراته شدن بدن میتواند تشدید یابد که آب یونیزه قلیایی به دلیل حجم مولکولی کم وسبک بودن وحجم بالای اکسیژن آب لازم را برای مغز فراهم می کند.www.water135.com

 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۳
  نوشته
  33
  مورد تشکر
  116 پست
  حضور
  15 ساعت 58 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  افسردگی دروغ است این ها حرفهای روانشناسان و روانپزشک های دروغگو است اونها همه دروغگو هستند یک عده دروغگو// من پارسال به علت اصرار یک نفر رفتم پیش روانپزشک اون بعد کلی حرف زدن و اراجیف گفتن و آزمایش از من توی پرونده ام نوشت افسردگی سایکوتیک.. اون چون چیزهایی که من میدیدم باور نمیکرد به من تهمت مریضی زد مثل بقیه مثل مامابابام... هیچ کسی حرفهای منو باور نمیکرد تازه میخاستن منو توی بیمارستان زندانی کنند منم گفتم نه قول میدم همه داروهامو بخورم .. حالا هم میرم پیشش به چرت و پرت هاش گوش میدم داروهارم میگیرم میندازم سطل آشغال الکی میگم خوردم خداروشکر مامابابامم همش ماموریت کاری هستن و من قیافه اونها نمیبینم و بهشون میگم داروهام میخورم ... الکی حرفهای دکترهارو باور نکنید اونها دروغگو هستن میخان پول دربیارن ......

 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  3,366
  مورد تشکر
  17,883 پست
  حضور
  293 روز 7 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  57
  آپلود
  7
  گالری
  69  نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.rn نمایش پست
  افسردگی دروغ است این ها حرفهای روانشناسان و روانپزشک های دروغگو است اونها همه دروغگو هستند یک عده دروغگو// من پارسال به علت اصرار یک نفر رفتم پیش روانپزشک اون بعد کلی حرف زدن و اراجیف گفتن و آزمایش از من توی پرونده ام نوشت افسردگی سایکوتیک.. اون چون چیزهایی که من میدیدم باور نمیکرد به من تهمت مریضی زد مثل بقیه مثل مامابابام... هیچ کسی حرفهای منو باور نمیکرد تازه میخاستن منو توی بیمارستان زندانی کنند منم گفتم نه قول میدم همه داروهامو بخورم .. حالا هم میرم پیشش به چرت و پرت هاش گوش میدم داروهارم میگیرم میندازم سطل آشغال الکی میگم خوردم خداروشکر مامابابامم همش ماموریت کاری هستن و من قیافه اونها نمیبینم و بهشون میگم داروهام میخورم ... الکی حرفهای دکترهارو باور نکنید اونها دروغگو هستن میخان پول دربیارن ......
  سلام
  مگه چی می دیدی؟

 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۳
  نوشته
  33
  مورد تشکر
  116 پست
  حضور
  15 ساعت 58 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
  سلام
  مگه چی می دیدی؟
  یه بچه کوچولو و صدای خنده و فریاد

 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  3,366
  مورد تشکر
  17,883 پست
  حضور
  293 روز 7 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  57
  آپلود
  7
  گالری
  69  نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.rn نمایش پست
  یه بچه کوچولو و صدای خنده و فریاد
  اگه بیمار نباشیم و داروی اشتباهی بخوریم چه عوارضی داره؟

 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۳
  نوشته
  33
  مورد تشکر
  116 پست
  حضور
  15 ساعت 58 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  بیماری وجود نداره که بخوری یا نخوری تاثیری داشته باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود