جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وصيت نامه شهيد سيد امير تشت زرين

نوشته
    813
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 37 دقیقه
    دریافت
    165
    آپلود
    14
    گالری
    6

وصيت نامه شهيد سيد امير تشت زرين

بسم الله الرحمن الرحيم
    و الحمدالله رب العالمين و الصلوة و السلام علي سيدنا محمد و آله
    اللهم اهدنا صراط المستقيم

و اما بعد اين حقير کلب آستان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام و محتاج به شفاعت آن بزرگواران اين چند خط را در حال صحت نفس و بدن و عقل ، و بدون اکراه و اجبار به عنوان وصيت ذيلا مي آورم . حقير معتقد به وحدانيت خداوند متعال و همچنين معتقد به عقائد شيعه دوازده امامي و آنچه نبي اکرم ( ص ) و ائمه طاهرين ( ع ) فرموده اند مي باشم و از خداوند عاجزانه مي خواهم که با حب آل رسول از دنيا بروم.

وصيت مي کنم شما را به تعمق و تدبر در کتاب آسماني و دفاع از اصول مذهب شيعه حقه اثني عشري ، سفارش مي کنم شما سروران گرامي را به زيارت اهل قبور و تأمل در اينکه آنان چه بودند و چه شدند از مجالستهاي بي ارزش و وقت گير صرف نظر کنيد که در اين مجالس بجز عيب جويي و غيبت مؤمنين چيزي حاصل نمي شود .

توصيه مي کنم همه را بخدمت مادر و پدر و بجا آوردن صله ارحام و داشتن هميشگي وضو و خواندن کتب مذهبي و به ياد داشتن ذکر و فکر در کل ايام که ياد خدا تسکين بخش تمام قلوب مي باشد .

وصيت مي کنم به تدبر در خطبه حضرت فاطمه در مسجدالنبي و خطبه اول و شقيقه مولانا اميرالمومنين در نهج البلاغه و متذکر مي شوم بهر طريق ممکن به اين حبل المتين محکم چنگ زنيد و راه تزکيه و تصفيه وجود را در پيش گيريد که متأسفانه غافل مانده ايم .

توصيه مي کنم که به دنيا و شئونات آن بي اعتنا باشيد و راه ورع و پرهيزکاري را در پيش گيريد و هميشه در پايان هر روز به محاسبه نفس بپردازيد و هميشه حسن خلق و تواضع نسبت به ديگران داشته باشيد .

الهي از تو طلب عفو و بخشش مي کند اين حقير فقير سراپا تقصير .

بارالها به پهلوي شکسته بي بي زهرا ( س ) و به گيسوان پريشان زينب ( س ) ما را از محبان اهل بيت قرار ده و دست ما را از دامن آنان در دنيا و آخرت کوتاه مگردان .

در حال حاضر که اين خطوط را مي نويسم مالي و اندوخته اي ندارم و آنچه از من مي ماند بين فقرا و سادات تقسيم شود و برايم دو سه سال روزه و نماز بگيريد اگر در توان است و اگر مقدور نيست اجاره کنيد . از خانواده خود طلب آمرزش دارم که مدتي را مزاحم آنان بوده ام .
    در مصائب محکم و استوار باشيد .

دلم را عاشق پرواز کردند
    سرود رفتنم را ساز کردند
    شهيدان چون نسيم آرام آرام
    در مرحمت برويم باز کردند

حقير سراپا تقصير کلب آستان
    حضرت مولا علي
    امير تشت زرين
    10/2/74

ویرایش توسط یا مهدی (عج) : ۱۳۸۷/۱۱/۱۵ در ساعت ۱۶:۰۷

2. تشکرها 3

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری