صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روشهای صحیح آشنا کردن افراد غیرمسلمان با اسلام حقیقی

نوشته
    10,035
    مورد تشکر
    25,831 پست
    حضور
    17 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2

انسان ها ذاتا كمال طلب هستند، در هر زمينه ايي هر انساني دوست داره بهترين و برترين هاي هر چيزي بهش تعلق داشته باشه در مورد دين هم كه سرچشمه رسيدن به كمال هست وقتي من نوعي درك كنم كه اصلا اسلام چيه و فقط از اسلام اسمشو به عنوان نوع دين تو شناسنامه ام يدك نكشم مطمئنا با كمال ميل دنبالش مي رم فقط يه استارت مي خواد كه انسان رو به حركت بياندازه ، به نظر من هركسي تو ذهنش هزاران سوال مبهم داره، در اين ميان شايد ظاهرا دنبال راهنما نگرده ولي مطمئنا اگه يه راهنمايي كه اطلاعات كاملي داره و باهاش از در رفاقت وارد ميشه و حريمي بين خودش و اون نمي دونه سر راهش قرار بگيره استقبال هم مي كنه، كسي كه بتونه اعتماد طرف مقابلش رو جلب كنه روي كوچكترين رفتاراشم مي تونه تاثير بزاره، اون موقع است خود طرفم از روي ميل و رغبت دنبال ذات حقيقت مي گرده

یَا إِلَهِی وَ سَیِّدِی وَ مَوْلاَیَ وَ رَبِّی صَبَرْتُ عَلَى عَذَابِکَ فَکَیْفَ أَصْبِرُ عَلَى فِرَاقِکَ

اگه مي خواي اهل آسمون بهت رحم كنن به اهل زمين رحم كن

نوشته
    1,032
    مورد تشکر
    2,936 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    ضمن تشکر از دوستان و نکات بسیار مفیدو راهکارهای مناسبی که ارائه کردند بنده هم نکاتی به ذهنم رسید که در تکمیل فرمایشات دوستان عرض می کنم :

غالب افراد بی غرض که شبهات بسیاری دارند بصورت اصولی در مورد دین تحقیق نکرده اند و عقاید و باورهایشان را از طریق افراد نا آگاه و یا غرضمند گرفته اند .
    باید با شبهات و سوالات این افراد کاملا آشنا شد تا بتوان فهمید که نقد ، سوال و یا شبهه آنان ناشی از چه مساله ای ایست ؟
    حتی المقدور در ابتدا باید شبهه زدایی کرد و سپس او را با مسائل اصولی و اساسی آشنا نمود .
    گاهی شبهات و ایرادها مربوط به اسلام نیست بلکه مربوط به نوع عملکرد ناصحیح برخی مسلمین است که در مقطعی موجبات ضرر و یا انزجار فرد مورد نظر را فراهم کرده اند لذا گاهی لازم است تفاوت اسلام و فرامین آن ، با نحوه عملکرد سلیقه ای برخی از مسلمین – که مورد تایید اسلام نیست – برای وی روشن گردد .
    شیوه بیان پاسخ باید قانع کننده و منطقی باشد و در صورتی که اطلاعات ما در آن زمینه ناقص و نا کافی است باید به مراجع موثق و مطمئن تر ارجاع شوند در واقع به فرمایش یکی از بزرگان ، پاسخ ها باید اقناعی باشند نه اسکاتی .
    ابتدا باید رفع شبهه نمود و در این راستا باید سعی کرد که از مسلمات و حتی المقدور از منابع مورد قبول طرف مقابل - هم برای رفع شبهه و هم پس از آن برای بیان اصول صحیح اعتقادی - استفاده نمود .
    پس از رفع شبهه نیز در جریان آشنایی وی با اصول صحیح اعتقادی باید منابع معتبر و مآخذ مهم را به فرد مورد نظر جهت مطالعه و تحقیق بیشتر معرفی کرد .
    پس از اینکه ایشان به اشتباه خود و بی مورد بودن شبهه پی بردند ، تبیین شیوه های مختلف القاء شبهات – برای جلوگیری از تاثیر دیگر شبهات – نیز می تواند مفید باشد .
    بیان ارزش پرسش و پاسخ و همت نمودن برای یافتن پاسخ سوالات و تاکید معصومین (ع) بر پرسش و تحقیق از اهل علم نیز می تواند راه را برای یافتن پاسخ سوالات پنهان فرد ، هموار نماید و او را از مضرات ماندن در شک و تردید برحذر دارد .
    در تمامی مراحل ، رفتاری توام با حلم و بردباری و متانت و احترام در برخورد با شخص مورد نظر و شنیدن معتقدات طرف مقابل و عدم اهانت به باورهای وی و صرفا تبیین استدلال و برهان با محترمانه ترین شیوه را نیز نباید از نظر دور داشت .

إِذْ تَلَقَّوْنَهُ بِأَلْسِنَتِكُمْ وَتَقُولُونَ بِأَفْوَاهِكُم مَّالَيْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ وَتَحْسَبُونَهُ هَيِّنًا وَهُوَ عِندَ اللَّهِعَظِيمٌ
    وَلَوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ قُلْتُم مَّا يَكُونُ لَنَا أَن نَّتَكَلَّمَ بِهَذَا سُبْحَانَكَ هَذَا بُهْتَانٌ عَظِيمٌ

آنگاه كه آن [بهتان] را از زبان يكديگر مى‏گرفتيد و با زبانهاى خود چيزىرا كه بدان علم نداشتيد مى‏گفتيد و مى‏پنداشتيد كه كارى سهل و ساده است بااينكه آن [امر] نزد خدا بس بزرگ بود
    و [گر نه] چرا وقتى آن را شنيديد نگفتيد براى ما سزاوار نيست كه در اين [موضوع] سخن گوييم [خداوندا] تو منزهى اين بهتانى بزرگ است
    سوره نور آيات 16 و 17

حضرت زهرا (س) :
    کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
    :salavat(10):
    رسول اکرم(ص):
    الحیاءحسن و لکن فی النساءأحسن؛
    حیا خوب است ولی برای زنان خوب تر است.

نوشته
    40
    مورد تشکر
    42 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این راه حل ها زمانی قابل استفاده هستش که اون کسی رو که می خوایم به راه راست هدایت کنیم چشم، گوشش و نبسته باشه بخواد هم از مغزش استفاده کنه. اما من خودم با یکی از این افراد مدتهاس که دارم صحبت می کنم اگه خودم نمی دونستم رفتم از کسی که می دونست و متونست کمک گرفتم اما هیچ نتیجه ای نداد که نداد. اصلا می دونین چیه ؟ کسی رو که مسلمون بوده و از دینش برگشته دیگه نمی شه برگردوند اما افراد دیگرو میشه که تجربه اون رو داشتم و موفق هم بودم اما حیف که تو مورد اون یکی نشد و فکرم نکنم بشه

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام.دختری هستم 24 ساله که با پسری از مذهب هندو آشنا شدم. و قصد ازدواج داریم.و من از ایشان خواستم که مسلمان شود .و او میخواهد با اسلام آشنا شود.من چطور میتونم او را راهنمایی کنم.به او قرآن به زبان انگلیسی دادم.ولی میخواهم بیشتر آشنا شود

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    5,202 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rabana نمایش پست
    با سلام.دختری هستم 24 ساله که با پسری از مذهب هندو آشنا شدم. و قصد ازدواج داریم.و من از ایشان خواستم که مسلمان شود .و او میخواهد با اسلام آشنا شود.من چطور میتونم او را راهنمایی کنم.به او قرآن به زبان انگلیسی دادم.ولی میخواهم بیشتر آشنا شود
    سلام بر بقیةالله الاعظم و منتظرانش

دوست عزیز به کانون قرانی خوش امدید .

درمورد سوال شما چند مطلب و رعایت انها میتواند بسیار کار ساز باشد.

1- در رفتار عملی دینی خود بسیار دقت بفرمایید تا شخص مورد نظر با عمق مطالب شرعی از این طریق اشنا شود . مثلا" در مورد حدود عملی حجاب و ارتباط با نامحرم یا التزام عملی به خواندن نماز د اوقات معین درحضور ایشان ویا مواجه ی عملی ایشان با این اعمال مثلا" دعوت ایشان به مراسم مذهبی از جمله مجالس تلاوت و قرائت قران کریم .

2-سعی کنید ابتدا او را با طرح مسایلی متوجه و راغب به پرسش و تحقیق در دین بنمایید . اگر در این قسمت از یک فرد مذکر (همجنس شخص)در مورد ایشان که اگاه به دین هم باشد کمک بگیرید بسیار کار ساز خواهد بود و هرگز در زمانی که امادگی روحی و فکری ندارد از ایشان انتظار گوش دادن به مطالب دینی نداشته باشید .

3- مطالب را با کیفیت اما مختصر بیان کنید و بسیار کوتاه و مقطعی عنوان نمایید وبعد از طرح موضوع بلافاصله به موضوعی که نزدیک به شرع و دین باشد و مورد علاقه ی طرف مقابل هم باشد بپردازید . مثلا" اگر در مورد احکام امر به معروف در اسلام سخن میگویید باید از قبل سعی کنید دیدگاه اورا در مورد مسایل و معزلات اجتماعی بدانید یعنی با مطرح کردن بعضی معزلات؛ وارد بحث شوید و نظرات او را در مو.رد این معزلات بدانید و این حکم اسلامی را با تطبیق نظرات مثبت او مطرح نمایید.

4 - از نفوذ معنوی تلاوت و صوت اساتید قران استفاده نموده در زمانهای مناسب در کنار خواندن همان قران انگلیسی از این تلاوتها نیز بهره ببرید که اثار معنوی و دلنشین ان نیز کار ساز میتواند باشد .مثلا" یک قران تلاوت شده ی صوتی عبداباسط یا استاد پرهیز کار راهم به او دهید

5- یکی از مهمترین مراحل موفقیت در این باره دعا کردن برای هدایت شخص میباشد در حین این کارها مرتبا" از خداوند درخواست کمک برای خود و هدایت برای شخص را فراموش نکنید.

ومن الله التوفیق

.............................................. حق یارتان .......................................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۸۹/۰۴/۱۹ در ساعت ۱۵:۳۵

نوشته
    2,185
    مورد تشکر
    5,506 پست
    حضور
    17 روز 21 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rabana نمایش پست
    پاسخ:
    براي معرفي اسلام و جذب ديگران به دين اسلام، عوامل و راهكارهاي متعددي وجود دارد كه به برخي از آن‏ها اشاره مي‏شود:
    1 - بيان ويژگي‏هاي اسلام.
    2 - بيان ابعاد زندگاني معصومان(ع) و بزرگان دين.
    3 - تبيين تمدن اسلامي.
    4 - مجادله به احسن.
    5 - تحريف زدايي.
    6 - رفتار و عملكرد شايسته مسلمانان.
    7 - جدا كردن عملكرد برخي از مسلمانان از برنامه‏هاي اسلام.
    8 - خنثي سازي تبليغات دشمن.
    يكي از راهكارهاي مهم آشنايي ديگران به اسلام، بيان ويژگي‏هاي اسلام است. ويژگي‏هاي اسلام مانند جامعيت، همسويي با فطرت و خِرَد و اقدام به حقوق انسان‏ها... ديگران را تحت تأثير قرار مي‏دهد. دين اسلام از نظر مسايل عقيدتي، احكام و سياسي به گونه‏اي است كه براي پويندگان راه حقيقت جاذبه‏هاي فراوان دارد: از سوي ديگر اسلام به عقل ارزش داده و به علم ارج مي‏نهد و ديگران را به خرد ورزي و فراگير علوم فرا مي‏خواند. (1) شناخت ضعف‏ها و كمبودهايي كه در ساير اديان از نظر عقلاني و منطقي و پاسخ گويي آن‏ها به سؤالات و نيازهاي بشري وجود دارد، و آنها با آموزه‏ها و تعاليم اسلامي، مي‏تواند بسيار راهگشا و مؤثر باشد. امروزه بسياري از انديشمندان و تشنگان حقيقت تنها از درياي معرفت اسلامي توانستند سيراب شوند و پس از بررسي اسلام، آن را كاملاً مطابق با عقل و فطرت خويش يافته‏اند و به پرسش هايي در مورد اعتقادات گذشته خود كه پاسخ آن‏ها را نيافتند، در دين اسلام دست يافتند.
    اگر بيان ويژگي‏هاي اسلام با بيان ابعاد زندگاني و مباني ارزش‏هاي معصومان(ع) و بزرگان دين نيز هماهنگ شود، گرايش و جذب ديگران به اسلام را چند برابر خواهد نمود، اگر مباني معصومان(ع) در موضوعات مختلف مانند اخلاق، حكمت حقوق و همين طور رفتار آنها با مردم و حمايت معصومان از محرومان و سياست‏هاي منطقي و قانون گرايي آن‏ها و... درست تبيين شود، ديگران را سخت تحت تأثير قرار خواهد داد، زيرا عملكرد آنها به عنوان حاملان دين سبب مي‏شود كه اسلام به گونه‏اي واقعي معرفي گردد. تأثير گذاري برخي از سريال‏ها مانند سريال امام علي(ع) دليل بر اين مدّعا است. بر اساس تأثير رفتار و گفتار معصومان(ع) بر جذب ديگران به دين است كه معصومان(ع) يكي از راه‏هاي جذب ديگران به اسلام را معرفي فضايل خود دانستند.(2) امام رضا(ع) فرمود: "رحم اللَّه عبداً أحيا أمرَنا... يتعلّموا علومَنا و يعلّمها الناس، فإنّ الناس لو علموا محاسن كلامَنا لا تبعونا،(2) خدا رحمت كند بنده‏اي كه امر ما را اِحيا كند... دانش ما را بياموزد و به مردم ياد دهد. اگر مردم با زيبايي‏هاي كلام ما آشنا شوند، از ما پيروي خواهند كرد".
    يكي از راه‏هاي مهم معرفي اسلام فرهنگ و تمدن اسلامي است، در عصر حاضر كه علوم و تمدن به اوج رسيده‏اند، بيان تمدن و فرهنگ اسلام در جذب ديگران به اسلام تأثير خواهد داشت. اگر انسان‏هاي غير مسلمان بدانند كه اسلام صاحب تمدن بوده و از فرهنگي غني برخوردار است، بدان گرايش پيدا مي‏كند. در اين جا به بري از انديشه‏هاي صاحبان انديشه در خصوص تمدن اسلامي اشاره مي‏شود:
    "گوستا ولوبون" فرانسوي مي‏نويسد: "اثري كه تمدن ملّت عرب در مغرب زمين گذارده، بسيار است و در مشرق زمين به مراتب زيادتر و نيرومندتر است و براي هيچ ملتي چنان نفوذي كه براي آنان پيدا شد، پديدار نگشته است..."(4)
    ويل دورانت مي‏نويسد: "پيدايش و اضمحلال تمدن اسلامي، از حوادث بزرگ تاريخ اسلام است. اسلام طي پنج قرن از سال 81 هجري تا 592 هجري، از لحاظ نيرو و نظم... قوانين منصفانه انساني و ادبيات و تحقق علمي و علوم و طب و فلسفه پيشاهنگ جهان بود".(5)
    يكي از راه‏هاي جذب ديگران به اسلام رفتار وعملكرد مسمانان است. مسلمانان به عنوان پيروان اسلام، با رفتار خود مي‏توانند غير مسلمانان را به اسلام جذب كنند.
    همان گونه كه در صدر اسلام، پيامبر(ص) با رفتار خود مردم را به اسلام جذب مي‏كرد. از اين رو از وي در قرآن به عنوان "خُلْق عظيم" ياد شده است.(6)
    برخي از مسلمانان ديگر با رفتار خود موجب جذب ديگران به اسلام مي‏شدند. يكي از امامان فرمود: "كونوا دعاة للناس بغير ألسنتكم،(7) مردم را با غير زبان(با عمل) به سوي خداوند بخوانيد."
    در فراخواني ديگران به اسلام بايد از هر گونه افراط و تفريط پرهيز شود، متأسفانه يكي از آسيب‏هاي تبليغات ديني، افراط و تفريط در معرفي اسلام است. در آموزه‏هاي ديني سفارش شده است كه دعوت به اسلام بايد بر اساس مجادله به احسن باشد، زيرا دين اسلام دين منطق، علم و حكمت است، قرآن همگان را به آزاد انديشي و بحث آزاد فرا خوانده است: "الذين يستمعون القول فيتبعون احسنه..."(8) همچنين قرآن مسلمانان را به مجادله به احسن دعوت كرده است: "و جادلهم بالتي هي احسن"(9)
    براي جذب ديگران به اسلام، تحريف زدايي و جدا كردن عملكرد برخي از مسلمانان از اسلام و خنثي‏سازي تبليغات دشمن لازم است. متأسفانه عملكرد غير اصولي برخي از مسلمانان از يك سو و تحريف برخي از برنامه‏هاي اسلام از جانب ديگر موجب شده است كه اسلام به صورت واقعي معرفي اسلام به گونه اي كه با علم و تمدن مخالف است و تنها دين آخرت مي‏باشد. از جاذبه‏هاي اسلام كاسته است. هم چنين تبليغات نظام يافته دشمن عليه اسلام در بدبيني برخي نقش تعيين كننده دارد. دشمن - به ويژه غرب چنين وا نمود مي‏كند كه اسلام دين خشونت بوده و عملاً در صحنه‏هاي سياسي و اجتماعي حضور نداشته و از جامعيت برخوردار نيست. از سوي ديگر تبليغ مي‏شود: دين اسلام موجب شده است كه مسلمانان از قافله علم و تمدن عقب مانده و از دست آوردهاي علمي و صنعتي... محروم بمانند.
    طبيعي است براي معرفي اسلام بايد به تحريف زدايي پرداخته و بايد تبليغات دشمن را خنثي نمود، زيرا اسلام در ذات خود عيب ندارد و عيب از مسلماني ما است.
    اسلام به ذات خود ندارد عيب هر عيبي كه هست از مسلماني ماست‏
    در برخي از روايات تصريح شده است كه برخي از مسلمانان با عملكرد خود اسلام را وارونه معرفي نموده‏اند. امام علي(ع) فرمود: " لبس الإسلام لبس الفرو مقلوباً(10)، مردم جامه اسلام را وارونه به تن مي‏كنند."
    پي نوشت‏ها:
    1 - بقره (2)، آيه 17 و انفال (8)، آيه 22.
    2 - بحار الانوار، ج 2، ص 30.
    3 - همان.
    4 - تمدن اسلام و عرب، ص 4.
    5 - ويل دورانت، تاريخ تمدن ج 4، ص 318.
    6 - تلم (68)، آيه 4.
    7 - بحار الانوار، ج 67، ص 303.
    8 - زمر (39)، آيه 18.
    9 - نمل (16)، آيه 125.
    10 - نهج البلاغه صباحي صالح، خطبه 108.
    ویرایش توسط مقداد : ۱۳۸۹/۰۴/۲۹ در ساعت ۰۵:۳۱

نوشته
    6
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

داستان راستان
    بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ
    دو همسايه كه يكى مسلمان و ديگرى نصرانى بود، گاهى با هم راجع به اسلام سخن مىگفتند. مسلمان كه مرد عابد و متدينى بود آن قدر از اسلام توصيف وتعريف كردكه همسايه نصرانيش به اسلام متمايل شد و قبول اسلام كرد.
    شب فرا رسيد، هنگام سحر بود كه نصرانى تازه مسلمان ديد در خانه اش را مىكوبند، متحير و نگران پرسيد: كيستى
    از پشت در صدا بلند شد: من فلان شخصم و خودش را معرفى كرد، همان همسايه مسلمانش بود كه به دست او به اسلام تشرف حاصل كرده بود.
    در اين وقت شب چكار دارى
    زود وضو بگير و جامه ات را بپوش كه برويم مسجد براى نماز!
    تازه مسلمان براى اولين بار در عمر خويش وضو گرفت و به دنبال رفيق مسلمانش روانه مسجد شد. هنوز تا طلوع صبح خيلى باقى بود. موقع نافله شب بود، آن قدر نماز خواندند تا سپيده دميد و موقع نماز صبح رسيد. نماز صبح را خواندند و مشغول دعا و تعقيب بودند كه هوا كاملاً روشن شد. تازه مسلمان حركت كرد كه برود به منزلش، رفيقش گفت: كجا مىروى
    مى خواهم برگردم به خانه ام، فريضه صبح را كه خوانديم ديگر كارى نداريم.
    مدت كمى صبر كن و تعقيب نماز را بخوان تا خورشيد طلوع كند.
    بسيار خوب.
    تازه مسلمان نشست و آن قدر ذكر خدا كرد تا خورشيد دميد. برخاست كه برود، رفيق مسلمانش قرآنى به او داد و گفت: فعلاً مشغول تلاوت قرآن باش تا خورشيد بالا بيايد و من توصيه مىكنم كه امروز نيت روزه كن، نمى دانى روزه چقدر ثواب و فضيلت دارد؟
    كم كم نزديك ظهر شد. گفت: صبر كن چيزى به ظهر نمانده، نماز ظهر را در مسجد بخوان.
    نماز ظهر خوانده شد. به او گفت: صبر كن طولى نمى كشد كه وقت فضيلت نماز عصر مىرسد، آن را هم در وقت فضيلتش بخوانيم!
    بعد از خواندن نماز عصر گفت: چيزى از روز نمانده. او را نگاه داشت تا وقت نماز مغرب رسيد. تازه مسلمان بعد از نماز مغرب حركت كرد كه برود افطار كند. رفيق مسلمانش گفت: يك نماز بيشتر باقى نمانده و آن عشا است. صبر كن تا در حدود يك ساعت از شب گذشته، وقت نماز عشا (وقت فضيلت) رسيد و نماز عشاء هم خوانده شد. تازه مسلمان حركت كرد و رفت.
    شب دوم هنگام سحر بود كه باز صداى در را شنيد كه مىكوبند، پرسيد: كيست
    من فلان شخص همسايه ات هستم، زود وضو بگير و جامه ات را بپوش كه به اتفاق هم به مسجد برويم.
    من همان ديشب كه از مجسد برگشتم، از اين دين استعفا كردم. برو يك آدم بيكارترى از من پيدا كن كه كارى نداشته باشد و وقت خود را بتواند در مسجد بگذراند. من آدمى فقير و عيالمندم، بايد به دنبال كار و كسب روزى بروم.
    امام صادق بعد از اينكه اين حكايت را براى اصحاب و ياران خود نقل كرد، فرمود: «به اين ترتيب، آن مرد عابد سختگير، بيچاره اى را كه وارد اسلام كرده بود خودش از اسلام بيرون كرد. بنابراين، شما هميشه متوجه اين حقيقت باشيد كه بر مردم تنگ نگيريد، اندازه و طاقت و توانائى مردم را در نظر بگيريد تا مىتوانيد كارى كنيد كه مردم متمايل به دين شوند و فرارى نشوند، آيا نمى دانيد كه روش سياست اموى بر سختگيرى و عنف و شدت است، ولى راه و روش ما بر نرمى و مدارا و حسن معاشرت و به دست آوردن دلهاست»(39).

نوشته
    52
    مورد تشکر
    87 پست
    حضور
    23 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.
    دیروز توی انجمن معروفی به نام p30world یه تاپیک در مورد تناسخ بود، خیلی ها وجود روح رو انکار میکردند،
    و همش به سخنان فلاسفه خدا ناباور تمسک و استناد میکنند،
    قانون انجمن هم اینه که به مطالب مذهبی مثلا آیات قرآن و روایات نمتونی استناد کنی،
    خلاصه من هر دلیل علمی از قبیل «وحدت شخصیّت» و غیره از کلمات ابن سینا و دکارت و غیره می آوردم رد میکنند،
    خودم هم تنها بودم کلاً الآن اعصابم خورد شده!
    البته بحثش هم الآن ادامه داره. ولی ترجیح میدم دیگه شرکت نکنم. اینجا: http://forum.p30world.com/showthread...=470286&page=8

نوشته
    5
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نه در واقع اول یه سری افراد بودن میدیدن من خیلی سعی میکنم به دینم عمل کنن بعد اومدن چندتا سوال از من پرسیدن درباره دینم و پیامبر و اینا،بعد من مثل ماست اونا رو نگاه کردم!!!!!

و بعد از اون بود که فهمیدم من درباره دینم هیچی نمیدونم درباره علت احکام دینم درباره پیامبرم و به این نتیجه رسیدم که پس چرا اینقدر مصرم که به دین اسلام عمل کنم؟؟؟؟

درواقع الان طوری شده که فقط وجود خدا رو قبول دارم اونم صرفا بخاطر اینه که اتفاقای گذشته وجود خدا رو به من ثابت کرده.

یه بار یه نفر یه سوال از من پرسید که پیامبر چرا فلان کار رو کرد؟منیدونید جواب من چی بود؟اِ واقعا؟؟؟؟خب من بعدا جواب اون سوال رو از معلم دینیم گرفتم اما من واقعا درباره دینم تا این حد میدونم که خدا وجود داره!!!درواقع من دینم رو بدون اینکه بشناسم پذیرفتم و بیشتر یه مسلمون زادم تا یه مسلمون!!!
    خب درواقع اطرافم آدمایی هستند که درباره اسلام حرف هایی میزنن که چندان خوشایند نیست و نمیتونم تاثیر اونا رو روی ذهنیتم نسبت به اسلام نادیده بگیرم اما ازشون ممنونم چون به من فهموندن که ایمان و اعتقادم نسبت به دینم چقدر ضعیفه و باید فکر چاره ای باشم....
    بالاخره یا مسلمون بمونم یا دینم رو ترک کنم!

10. تشکرها 2

نوشته
    34
    مورد تشکر
    54 پست
    حضور
    16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M.B نمایش پست
    نه در واقع اول یه سری افراد بودن میدیدن من خیلی سعی میکنم به دینم عمل کنن بعد اومدن چندتا سوال از من پرسیدن درباره دینم و پیامبر و اینا،بعد من مثل ماست اونا رو نگاه کردم!!!!!

و بعد از اون بود که فهمیدم من درباره دینم هیچی نمیدونم درباره علت احکام دینم درباره پیامبرم و به این نتیجه رسیدم که پس چرا اینقدر مصرم که به دین اسلام عمل کنم؟؟؟؟

درواقع الان طوری شده که فقط وجود خدا رو قبول دارم اونم صرفا بخاطر اینه که اتفاقای گذشته وجود خدا رو به من ثابت کرده.

یه بار یه نفر یه سوال از من پرسید که پیامبر چرا فلان کار رو کرد؟منیدونید جواب من چی بود؟اِ واقعا؟؟؟؟خب من بعدا جواب اون سوال رو از معلم دینیم گرفتم اما من واقعا درباره دینم تا این حد میدونم که خدا وجود داره!!!درواقع من دینم رو بدون اینکه بشناسم پذیرفتم و بیشتر یه مسلمون زادم تا یه مسلمون!!!
    خب درواقع اطرافم آدمایی هستند که درباره اسلام حرف هایی میزنن که چندان خوشایند نیست و نمیتونم تاثیر اونا رو روی ذهنیتم نسبت به اسلام نادیده بگیرم اما ازشون ممنونم چون به من فهموندن که ایمان و اعتقادم نسبت به دینم چقدر ضعیفه و باید فکر چاره ای باشم....
    بالاخره یا مسلمون بمونم یا دینم رو ترک کنم!
    دوست عزیز خدا رو میشناسی؟! وقتی میگی مصر بودی یعنی ایمان داشتی
    شناخت نداشتی تمام سوالاتتو همین جا بپرس انشاالله قانعت میکنیم
    در مورد اون جمله آخرتون اگه خدارو قبول دارید باید بدونید یک عضمت بی نقص در وعدش نیازی به تخلف نداره قبول گزینه دوم یعنی قبول جهنم و قبول نیست شدن
    فقط خدا همه چیز رو میدونه باید اینو بدونید سوال هایی رو که از شما پرسیدن میتونستید از یک نفر فرد عاقل بپرسید در مورد رفت و آمد با این چنین افرادم سعی کنید اصلا در مورد دین باهاشون حرف نزنید تا وقتی که به مرحله ای برسید که بدونید به یاری خداوند میتونید اون هارو در خود هضم کنید نه این که خودتون هضم بشید
    یادتون باشه غرور هست که هر بنای محکمیو میتونه نیست کنه شما به نظرم به دینتون مغرور شده بودید که اگگر حتی همه چیز رو میدونستید اون غرور شمارو به نیستی میرسوند
    ویرایش توسط T-Luvr : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۰:۳۰

12. تشکرها 2

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری