صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روشهای صحیح آشنا کردن افراد غیرمسلمان با اسلام حقیقی

نوشته
    5
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Luvr نمایش پست
    دوست عزیز خدا رو میشناسی؟! وقتی میگی مصر بودی یعنی ایمان داشتی
    شناخت نداشتی تمام سوالاتتو همین جا بپرس انشاالله قانعت میکنیم
    در مورد اون جمله آخرتون اگه خدارو قبول دارید باید بدونید یک عضمت بی نقص در وعدش نیازی به تخلف نداره قبول گزینه دوم یعنی قبول جهنم و قبول نیست شدن
    فقط خدا همه چیز رو میدونه باید اینو بدونید سوال هایی رو که از شما پرسیدن میتونستید از یک نفر فرد عاقل بپرسید در مورد رفت و آمد با این چنین افرادم سعی کنید اصلا در مورد دین باهاشون حرف نزنید تا وقتی که به مرحله ای برسید که بدونید به یاری خداوند میتونید اون هارو در خود هضم کنید نه این که خودتون هضم بشید
    یادتون باشه غرور هست که هر بنای محکمیو میتونه نیست کنه شما به نظرم به دینتون مغرور شده بودید که اگگر حتی همه چیز رو میدونستید اون غرور شمارو به نیستی میرسوند

بله خدا رو قبول دارم واسه همینه که دوست دارم اگه واقعا اسلام حقه این دین رو بپذیرم و به اون عمل کنم تا خدا هم از من راضی باشه.
    اتفاقا توی همین صحبتتون به موضوعی اشاره کردید که دربارش از من سوال شده بود!
    گفتید اگه اسلام رو ترک کنم به جهنم میرم درسته؟
    خب یه بار کسی از من پرسید:
    اگه کل دنیا رو درنظر بگیری میبینی که نهایت20 درصد دنیا مسلمونن!(فک کنم تا اینجا متوجه شدید که سوال اون فرد درباره چیه؟)
    از این 20 درصد بخشیش سنی ان بخشیش شیعه و چند گروه من درآوردیه دیگه(من عین جمله رو دارم نقل میکنم!فک کنم منظور شیعه هایی هستن که تا یه امام محدودی رو فقط قبول دارن!) این دو گروهم که همدیگه رو رد میکنن و شیعه ها میگن ما داریم درست دستورات خدا رو اطاعت میکنیم(مخصوصا به خاطر اینکه شیعه ها امامان رو قبول دارن و امامان هم به دستور خدا از سوی پیامبر معرفی شدن)
    حالا مگه تو دنیا چندتا شیعه وجود داره؟واز این همه مسلمون شیعه چندتاشون مسلمون واقعی هستن؟پس با این حساب نتیجه میگیرم که 99% ادما میرن تو جهنم آتیش به سرشون میباره و عذاب مبکشن!!!!!!!
    و اینطور نتیجه گیری کرد که خدا یه خونخوار واقعیه!!(با عرض پوزش!)

خب من همون موقع کتاب عدل الهی شهید مطهری رو خوندم توش نوشته شده بود که اگه کاری رو برای خدا انجام ندی اون کار به سمت خدا نمیره!خب یعنی اگه غیر مسلمونی کاری رو برای شادی دل مردم انجام بده عملش به سمت خدا نمیره؟آیه ای توی قرآن هست که در این باره توضیح داده باشه؟

این یکی از سوالایی که پرسیدن و من متاسفانه نتونستم جواب قانع کننده ای بدم!

2. تشکرها 3

نوشته
    34
    مورد تشکر
    54 پست
    حضور
    16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M.B نمایش پست
    بله خدا رو قبول دارم واسه همینه که دوست دارم اگه واقعا اسلام حقه این دین رو بپذیرم و به اون عمل کنم تا خدا هم از من راضی باشه.
    اتفاقا توی همین صحبتتون به موضوعی اشاره کردید که دربارش از من سوال شده بود!
    گفتید اگه اسلام رو ترک کنم به جهنم میرم درسته؟
    خب یه بار کسی از من پرسید:
    اگه کل دنیا رو درنظر بگیری میبینی که نهایت20 درصد دنیا مسلمونن!(فک کنم تا اینجا متوجه شدید که سوال اون فرد درباره چیه؟)
    از این 20 درصد بخشیش سنی ان بخشیش شیعه و چند گروه من درآوردیه دیگه(من عین جمله رو دارم نقل میکنم!فک کنم منظور شیعه هایی هستن که تا یه امام محدودی رو فقط قبول دارن!) این دو گروهم که همدیگه رو رد میکنن و شیعه ها میگن ما داریم درست دستورات خدا رو اطاعت میکنیم(مخصوصا به خاطر اینکه شیعه ها امامان رو قبول دارن و امامان هم به دستور خدا از سوی پیامبر معرفی شدن)
    حالا مگه تو دنیا چندتا شیعه وجود داره؟واز این همه مسلمون شیعه چندتاشون مسلمون واقعی هستن؟پس با این حساب نتیجه میگیرم که 99% ادما میرن تو جهنم آتیش به سرشون میباره و عذاب مبکشن!!!!!!!

خب من همون موقع کتاب عدل الهی شهید مطهری رو خوندم توش نوشته شده بود که اگه کاری رو برای خدا انجام ندی اون کار به سمت خدا نمیره!خب یعنی اگه غیر مسلمونی کاری رو برای شادی دل مردم انجام بده عملش به سمت خدا نمیره؟آیه ای توی قرآن هست که در این باره توضیح داده باشه؟

این یکی از سوالایی که پرسیدن و من متاسفانه نتونستم جواب قانع کننده ای بدم!
    پاسخ به این سوال نیاز به اطلاعات واقعا بالایی نیازمنده اول باید جهنم توضیح داده بشه و ...
    ولی در کل اینجوری نیست تا جایی که اطلاع دارم انسان ها به چند دسته تقسیم میشن اونایی که قدرت تحقیق ندارن و نمیتونن به اصل ماجرا دست پیدا کنن هیچ با اون ها کاری نداریم و خدا با توجه به عدل و اطلاعات بی پایانش راجع به اونها تصمیم میگیره ولی اونهایی که قدرت تحقیق دارن و اندکی آشنا هستند وظیفشون هست که تحقیق کنند
    حالا استغفار کنید از جمله ای که به کار بردید که واقعا شرم آوره
    در این مورد خداوند کمال مطلق هست و دلیلی برای تخلف در وعدش نیست حالا هر کس در هر دینی هست با توجه به حرف هایی که در بالا گفتم و بسته به ذات کمال طلب انسان که این دین باید کامل ترین باشه .
    انسان هر چیزی داره از خدا داره خدا انسان رو آفرید صرفا جهت رسیدن به یک هدف والا و سعادت موجودی آفرید که خلا ایجاد شده بین موجودات رو پر کنه موجودی که علاوه بر عقل انتخاب هم داشته باشه
    حالا شما خودتون قضاوت کنید خدا اینهمه راه برای برگشت گذاشته همیشه در تلاش هست بندش رو هدایت کنه و مطمعنم شرایط هدایت برای هر کسی چندین بار اتفاتق افتاده ولی آیا این عدل هست کسی که همه ی عمرش رو در راه خدا صرف کرده با کسی که حتی به یک حرف خدا عمل نکرده در یک جایگاه باشن؟! پس اونموقع اعدام رو کیفر رو چگونه تشریح میکنید؟! یعنی وقتی تعداد بد زیاد هست باید عدل خدا ضایع بشه؟!
    اینها همه حرف کافرین هست برای ادامه کار خودشون و بس
    انسان در بهشت آفریده شد و خدا هم انتظار داره به بهشت برگرده و برای این کار هم راه های بی نهایتی قرار داده ولی همونطور که گفتم انسان موجودیه که خلا بین موجودات رو پر کرده و برترین موجوده چون قدرت انتخاب داره حالا این خود انسان هان که انتخاب میکنن برن جهنم یا بهشت نه خدا
    ویرایش توسط T-Luvr : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۵:۳۸

4. تشکرها 3

نوشته
    5
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    10 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پاسخ به این سوال نیاز به اطلاعات واقعا بالایی نیازمنده اول باید جهنم توضیح داده بشه و ...
    ولی در کل اینجوری نیست تا جایی که اطلاع دارم انسان ها به چند دسته تقسیم میشن اونایی که قدرت تحقیق ندارن و نمیتونن به اصل ماجرا دست پیدا کنن هیچ با اون ها کاری نداریم و خدا با توجه به عدل و اطلاعات بی پایانش راجع به اونها تصمیم میگیره ولی اونهایی که قدرت تحقیق دارن و اندکی آشنا هستند وظیفشون هست که تحقیق کنند
    حالا استغفار کنید از جمله ای که به کار بردید که واقعا شرم آوره
    در این مورد خداوند کمال مطلق هست و دلیلی برای تخلف در وعدش نیست حالا هر کس در هر دینی هست با توجه به حرف هایی که در بالا گفتم و بسته به ذات کمال طلب انسان که این دین باید کامل ترین باشه .
    انسان هر چیزی داره از خدا داره خدا انسان رو آفرید صرفا جهت رسیدن به یک هدف والا و سعادت موجودی آفرید که خلا ایجاد شده بین موجودات رو پر کنه موجودی که علاوه بر عقل انتخاب هم داشته باشه
    حالا شما خودتون قضاوت کنید خدا اینهمه راه برای برگشت گذاشته همیشه در تلاش هست بندش رو هدایت کنه و مطمعنم شرایط هدایت برای هر کسی چندین بار اتفاتق افتاده ولی آیا این عدل هست کسی که همه ی عمرش رو در راه خدا صرف کرده با کسی که حتی به یک حرف خدا عمل نکرده در یک جایگاه باشن؟! پس اونموقع اعدام رو کیفر رو چگونه تشریح میکنید؟! یعنی وقتی تعداد بد زیاد هست باید عدل خدا ضایع بشه؟!
    اینها همه حرف کافرین هست برای ادامه کار خودشون و بس
    انسان در بهشت آفریده شد و خدا هم انتظار داره به بهشت برگرده و برای این کار هم راه های بی نهایتی قرار داده ولی همونطور که گفتم انسان موجودیه که خلا بین موجودات رو پر کرده و برترین موجوده چون قدرت انتخاب داره حالا این خود انسان هان که انتخاب میکنن برن جهنم یا بهشت نه خدا
    اولا که من عین جمله رو نقل کردم!!از نظر من خدا اینجور نیست.
    دوم اینکه با این همه پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت دیگه کسی فکرنمیکنم قدرت تحقیق نداشته باشه!!!!!!
    طالبان هم که با کارهای قشنگش کاری کرده که دیگه تقریبا همه اروپا و آمریکا حداقل یه بار اسم اسلامو شنیدن!
    والا معلم دینی ما میگفت مسیحیا وظیفشونه که درباره اسلام تحقیق کنن چون تو کتاب دینیشون اسم پیامبر بعدی اومده خب حالا اگه وظیفشونو انجام ندن خکمش چیه؟یعنی همه میرن جهنم؟
    من متوجه منظور شهید مطهری نشدم!اگر غیرمسلمون کارشو برای خدا انجام نده کارش به سمت خدا نمیره؟؟!؟؟!!!
    و در آخر جواب به این سوال نیاز به اطلاعات زیاد داره چون هر شخصی از جمله خود من از شما میخواد که جوابتون رو با استناد به آیات قران و احادیث پیامبران بدید!!

6. تشکرها 3

نوشته
    34
    مورد تشکر
    54 پست
    حضور
    16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

اولا که من عین جمله رو نقل کردم!!از نظر من خدا اینجور نیست.
    دوم اینکه با این همه پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت دیگه کسی فکرنمیکنم قدرت تحقیق نداشته باشه!!!!!!
    طالبان هم که با کارهای قشنگش کاری کرده که دیگه تقریبا همه اروپا و آمریکا حداقل یه بار اسم اسلامو شنیدن!
    والا معلم دینی ما میگفت مسیحیا وظیفشونه که درباره اسلام تحقیق کنن چون تو کتاب دینیشون اسم پیامبر بعدی اومده خب حالا اگه وظیفشونو انجام ندن خکمش چیه؟یعنی همه میرن جهنم؟
    من متوجه منظور شهید مطهری نشدم!اگر غیرمسلمون کارشو برای خدا انجام نده کارش به سمت خدا نمیره؟؟!؟؟!!!
    و در آخر جواب به این سوال نیاز به اطلاعات زیاد داره چون هر شخصی از جمله خود من از شما میخواد که جوابتون رو با استناد به آیات قران و احادیث پیامبران بدید!!
    ببینید خدا انسان رو آفریده و مسعولیتشو نسبت بهش تموم کرده با کتاب ها و پیامبراش به نظزتون کاری که برای خدا انجام نشه بلکه خود نمایی یا هر خواسته دنیوی دیگه خدا باید به اون هم پاداش بده؟! خدا بعد از اینهمه کتاب و علت و... باز هم امداد های غیبی به کلی افراد میکنه
    در مورد مرجوعی با آیه هم از دوستان با سواد تر بخواید من آیه قرآن حفظ نیستم و بیشتر تفسیر آیات و معنیاشونو میخونم تا متن عربی
    ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ در ساعت ۱۰:۰۶ دلیل: غلط املائی

8. تشکرها 3

نوشته
    1,045
    مورد تشکر
    1,833 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    4

با نام و یاد دوست

روشهای صحیح آشنا کردن افراد غیرمسلمان با اسلام حقیقی

کارشناس بحث: استاد مسلم

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ در ساعت ۱۰:۱۹

10. تشکر

نوشته
    660
    مورد تشکر
    1,818 پست
    حضور
    29 روز 12 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با این همه پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت دیگه کسی فکرنمیکنم قدرت تحقیق نداشته باشه!!!!!!

ببینید خدا انسان رو آفریده و مسعولیتشو نسبت بهش تموم کرده با کتاب ها و پیامبراش به نظزتون کاری که برای خدا انجام نشه بلکه خود نمایی یا هر خواسته دنیوی دیگه خدا باید به اون هم پاداش بده؟! خدا بعد از اینهمه کتاب و علت و... باز هم امداد های غیبی به کلی افراد میکنه
    در مورد مرجوعی با آیه هم از دوستان با سواد تر بخواید من آیه قرآن حفظ نیستم و بیشتر تفسیر آیات و معنیاشونو میخونم تا متن عربی
    ببینید ما هرگز نمیگوییم اکثر انسان ها در جهنم خواهند رفت و شیعیان تنها ساکنین بهشت هستند، چون ملاک اعتقاد یا عدم اعتقاد، و همچنین عناد و لجاجت یا جهالت انسان ها یک امر قلبی است که درک آن برای ما امکان ندارد، شهید مطهری(ره) در این باره می فرمایند:

«هيچكس حق ندارد درباره كسى بطور قاطع اظهار نظر كند كه اهل بهشت است يا اهل دوزخ؟ اگر از ما بپرسند: آيا شيخ مرتضى انصارى (ره) با آن زهد و تقوا و ايمان و عمل شناخته شده‏اش حتما اهل بهشت است يا نه؟ پاسخ ما اين است كه آن اندازه كه ما از آن مرد اطلاع داريم اين است كه در نظام علمى و عملى او، بدى سراغ نداريم، آنچه سراغ داريم خير و نيكى است اما اينكه صددرصد بگوييم اهل بهشت است در اختيار ما نيست‏» (مجموعه آثار، شهید مطهری، ج1، ص272)

پس اولا خیلی اجازه اظهار نظر در مورد اشخاص وجود ندارد مگر در برخی موارد که مانند قاتلین حضرت سیدالشهدا(ع) عدم اعتقاد و سوء رفتار آنها محرز است و در کلام ائمه(ع) لعن شده اند.
    اسلام فقط ملاک تعیین کرده است، که مثلا دینی غیر از اسلام پذیرفته نمی شود:
    «وَ مَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلامِ ديناً فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخاسِرين‏» (آل عمران-85)
    و هر كس جز اسلام آيينى براى خود انتخاب كند، از او پذيرفته نخواهد شد و او در آخرت، از زيانكاران است.

اما نمی شود گفت پس غیر مسلمانان همه در آتش دوزخ خواهند بود، قرآن کریم می فرماید:

« إِلاَّ الْمُسْتَضْعَفينَ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ وَ الْوِلْدانِ لا يَسْتَطيعُونَ حيلَةً وَ لا يَهْتَدُونَ سَبيلا * فَأُولئِكَ عَسَى اللَّهُ أَنْ يَعْفُوَ عَنْهُمْ وَ كانَ اللَّهُ عَفُوًّا غَفُورا»(نساء-98-99)
    مگر آن دسته از مردان و زنان و كودكانى كه براستى تحت فشار قرار گرفته‏اند، نه چاره‏اى دارند، و نه راهى مى‏يابند * ممكن است خداوند، آنها را مورد عفو قرار دهد و خداوند، عفو كننده و آمرزنده است.

امام صادق(ع) نیز در روایتی می فرمایند:
    «يَا زُرَارَةُ، حَقّاً عَلَى‏ اللَّهِ‏ أَنْ‏ يُدْخِلَ‏ الضُّلَّالَ‏ الْجَنَّة»(الکافی، ج4، ص137)
    اى زرارة! حقّ است بر خدا كه گمراهان (بی تقصیر) را به بهشت ببرد.
    و نیز می فرمایند:

«لَوْ أَنَّ الْعِبَادَ إِذَا جَهِلُوا وَقَفُوا وَ لَمْ يَجْحَدُوا لَمْ يَكْفُرُو» (الکافی، ج2، ص388)
    «اگر مردم آنگاه كه نمى‏دانند، توقف كنند و در صدد انكار بر نيايند، كافر نمى‏شوند.

پس خلود در جهنم و عذاب در جایی است که حق برای طرف روشن بشود و از روی لجاجت آن را نپذیرد، شهید مطهری در این باره می فرمایند:
    «ائمه (ع) تكيه‏شان بر اين مطلب بوده كه هر چه بر سر انسان مى‏آيد از آن است كه حق بر او عرضه بشود و او در مقابل حق، تعصّب و عناد بورزد، و يا لااقل در شرايطى باشد كه مى‏بايست تحقيق و جستجو كند و نكند؛ اما افرادى كه ذاتا و به واسطه قصور فهم و ادراك و يا به علل ديگر در شرايطى بسر مى‏برند كه مصداق منكر و يا مقصّر در تحقيق و جستجو به شمار نمى‏ روند، آنها در رديف منكران و مخالفان نيستند(مجموعه آثار، استاد شهید مطهری، ج1، ص323)
    البته صرفا قدرت تحقیق ملاک مستضعف بودن نیست، همان طور که فرمودید شاید قدرت تحقیق دیگر امروز برای همه محقق باشد، اما ممکن است شخصی اصلا ملتفت آیین اسلام نیست، یا آن را در سطح تعالیم بودا و هندو و... می بیند و با رفتار طالبان و داعش و... واقعا احتمال حقانیت آن را نمی دهد، لذا در موردش تحقیق نمی کند، چنین شخصی نیز مستضعف است و در قیامت در جهنم نخواهد بود.

اما این که آیا دانشمندان غیر مسلمانی که اکتشافات و اختراعاتی دارند که موجب خدمت به بشریت شده آیا مأجور هستند یا خیر، علاوه بر مرتبط بودن به مطلب بالا، یعنی عدم عناد و لجاجت در پذیرش حق، ثواب عمل خوبشان به نیت آنها بر میگردد؛ اگر کار خوب به نیت های دنیوی باشد، ولو خود کار خوب است اما عمل کننده اجری نخواهد داشت، اما اگر فعل به نیت الهی یا از روی انسانیت و انسان دوستی باشد، صاحب آن نزد خداوند مأجور خواهد بود، بلکه این قرینه ای بر آن است که در وجود چنین شخصی نور معرفت وجود داشته و رویگردانی او از اسلام و پذیرش خداوند از عناد و لجاجتی سرچشمه نگرفته است.(ر.ک مجموعه آثار، استاد شهید مطهری، ج1، 270 الی 309)

موفق باشید

12. تشکرها 3

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,156 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط *سجاد* نمایش پست
    رفتار، مهمترين راه جزب است
    حاجی بشقابی کی بود؟

روشهای صحیح آشنا کردن افراد غیرمسلمان با اسلام حقیقی

حــاجی بشقــابی که بـــود؟
    مرحوم علی اکبر شیرین کار معروف به حاجی بشقابی است ،
    مردی که با یک اقدام ساده اما اثرگذار ، یادگاری تاریخی را برای ملت ایران باقی گذاشت.
    مرحوم شیرین کار یک راننده ساده تاکسی بود که از جابجایی مسافران امرار معاش می کرد و برای کسب روزی حلال تلاش می نمود.
    یکی از اهالی قزوین در خاطره ای از این مرحوم میگوید:
    در زمان های نه چندان دور ( حدود ۲۸ سال قبل) زمانی که کرایه تاکسی هرنفر ۱۵ تومان بود ، همسرم به اتفاق پسرم و دخترم در سبزه میدان در هوای بارانی منتظر تاکسی بوده اند ، اولین تاکسی که می آید همسرم میگوید:
    ۵۰ تومان پادگان؟
    و راننده تاکسی همسر و فرزندانم را سوار میکند و هنگام پیاده شدن ، همسرم اسکناس ۱۰۰تومانی میدهد تا ۵۰ تومان پس بگیرد لیکن راننده ۸۵تومان برمی گرداند!
    همسرم میگوید حاج آقا من خودم گفتم ۵۰ تومان!
    راننده شریف اظهار میدارد :
    دخترم ، تو با ۲ تا بچه بغلت به ناچار گفتی ۵۰ تومان ولی من وجدانم کجا رفته؟
    و اضافه کرایه را نمی پذیرد.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    128
    مورد تشکر
    797 پست
    حضور
    18 روز 13 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    20

بيست سنت!
    مقيم لندن بود ، يك روز سوار تاكسي مي شود و كرايه را مي پردازد.راننده بقيه پول را كه بر مي گرداند ، بيست سنت اضافه تر مي دهد! مي گفت : چند دقيقه اي با خودم كلنجار رفتم كه بيست سنت اضافه را برگردانم يا نه ؟ آخر سر بر خودم پيروز شدم و بيست سنت را پس دادم و گفتم : آقا اين را زيادي دادي...
    گذشت و به مقصد رسيديم . موقع پياده شدن ، راننده سرش را بيرون آورد و گفت : آقا از شما ممنونم . پرسيدم : بابت چي ؟ گفت : مي خواستم فردا بيايم مركز شما مسلمانان و مسلمان شوم ، اما هنوز كمي مردد بودم . وقتي ديدم سوار ماشينم شديد ، خواستم شما را امتحان كنم . با خودم شرط كردم اگر بيست سنت را پس داديد بيايم . فردا خدمت مي رسيم!
    تمام وجودم دگرگون شد . حالي شبيه غش به من دست داد . من مشغول خودم بودم ، در حالي كه داشتم تمام إسلام را به بيست سنت مي فروختم!!

​(سايت عماريون)

نوشته
    490
    مورد تشکر
    2,820 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

برای نشان دادن اسلام واقعی باید غبار را از روی فطرتهای خوابیده در زیر خروار ها روزمرگی کنار زد
    باید دل را زیر و رو کرد
    وقتی یک نفر با شنیدن تنها یک جمله از امیرالمومنین علی علیه السلام مسلمان می شود پس یعنی اسلام میتواند دل را زیر و رو کند ... مبلغ باید زیر و رو شده باشد تا بتواند زیر و رو کند

روش تبلیغ پیامبر (ص) الگویی ماندگار

آنچه را که پیامبر (ص) بر زبان جاری نموده اند ، و آنچه را که انجام داده اند ، یعنی اقوال و افعال ، رسول اعظم (ص) برای امت اسلامی حجت است و الگو و سر مشق بودن پیامبر اکرم را ، قرآن مجید چنین بیان می کند : « لقد کان فی رسول الله اسوه حسنه لمن کان یرجوا الله والیوم الاخر و ذکر الله کثیرا »مسلماً برای شما در زندگی رسول خدا سرمشق نیکویی بود ، برای آنان که امید به رحمت خدا و روز رستاخیز دارند و خدا را بسیار یاد می کنند .
    پیامبر به مکان تبلیغ توجه خاصی داشت ، چون مکان ، در اثر گذاری تبلیغ می تواند نقش داشته باشد ، در ایام حج ، پیام خدا و دعوت اسلامی خویش را به مردم می رساند. در کنار کعبه در حجر اسماعیل می نشستند و آیات قرآن را تلاوت و تبلیغ می کردند . و همچنین به زمان تبلیغ و انتخاب بهنگام آن ، عنایت داشتند .
    مثلا به مدت سه سال ، تبلیغ پیامبر(ص) به صورت پنهانی انجام می گیرد و پس از گذشت آن شرایط زمانی و وارد شدن به زمان و شرایطی دیگر دعوت علنی خویشاوندان به فرمان خداوند« و انذر عشیرتک الاقربین » و دعوت عمومی و علنی به فرمان خداوند « فاصدع بما تومر و اعرض من المشرکین »انجام می گیرد .در مدت سه سال بعد از بعثت ، دعوت آشکارا صورت نمی گیرد ، زیرا زمینه و شرایط مناسب وجود نداشته است ، اما هنگامی که شرایط فراهم می شود ، به دستور خداوند به تبلیغ علنی می پردازد . وقتی که کفار از تبلیغ رسول خدا (ص) جلوگیری می کردند ، حضرت از ماههای حرام استفاده می کرد و در بازارهای مثل عکاظ ، مجنه و ذی المجاز حاضر می شد ، در بلندی می ایستاد و مردم را به دین اسلام دعوت می کرد . در چنین مواردی ، عنصر مکان و زمان در انجام تبلیغ پیامبر (ص) تاثیر داشته است . که از آن نتیجه می گیریم رسول اعظم برای مسلمانها ، بهترین سر مشق در همه زمینه ها است و در روش تبلیغ ، برای مبلغین الگو است تا از روش های آن حضرت بهره ببرند .

ویرایش توسط محب رهبر : ۱۳۹۳/۰۸/۳۰ در ساعت ۱۱:۳۶

نوشته
    490
    مورد تشکر
    2,820 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    اگر کسی سایت دانلود قرآن و نهج البلاغه با ترجمه ی انگلیسی سراغ داره خواهشا معرفی کنه ... خواهشا سایتش معتبر باشه ... خیلی بهش نیاز دارم ... تو بحث با چند انگلیسی زبان ... اگر خودم ترجمه کنم ممکنه لغات مناسبی به کار نبرم ... این بحث درباره ی دین زیبامون هست ... دعا کنید نتیجه بده
    یا علی

ویرایش توسط محب رهبر : ۱۳۹۳/۰۸/۳۰ در ساعت ۲۰:۵۸

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری