جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گفتار انجیل درباره آخر زمان

نوشته
    17
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

گفتار انجیل درباره آخر زمان

گفتار انجیل درباره آخر زمان
    20 روزي بعضي از فريسيان از عيسي پرسيدند: «ملكوت خدا كي آغاز خواهد شد؟»
    عيسي جواب داد: «ملكوت خدا با علائم قابل ديدن آغاز نخواهد شد. 21 و نخواهند گفت كه در اين گوشه يا آن گوشه زمين آغاز شده است ، زيرا ملكوت خدا در ميان شماست .»
    22 كمي بعد، در اين باره به شاگردان خود فرمود: «زماني مي رسد كه آرزو خواهيد كرد حتي براي يك روز هم كه شده ، با شما باشم ، اما اين آرزو برآورده نخواهد شد. 23 به شما خبر خواهد رسيد كه من بازگشته ام و در فلان جا هستم . اما باور نكنيد و بدنبال من نگرديد. 24 زيرا وقتي بازگردم ، بدون شك شما از آن آگاه خواهيد شد. بازگشت من ، در واقع همچون برق خواهد بود كه تمام آسمان را روشن مي سازد. 25 اما پيش از آن ، لازم است كه زحمات بسياري متحمل گردم و توسط اين قوم محكوم شوم .
    26 «در زمان بازگشت من ، مردم دنيا مانند زمان نوح نسبت به امور الهي بي توجه خواهند بود. 27 در زمان نوح ، مردم همه سرگرم خوردن و نوشيدن و ازدواج و خوشگذراني بودند و همه چيز بصورت عادي جريان داشت ، تا روزي كه نوح داخل كشتي شد و طوفان آمد و همه را از بين برد.
    28 «در آن زمان ، دنيا مانند زمان لوط خواهد بود كه مردم غرق كارهاي روزانه شان بودند؛ مي خوردند و مي نوشيدند؛ خريد و فروش مي كردند؛ مي كاشتند و مي ساختند، 29 تا صبح روزي كه لوط از شهر سدوم بيرون آمد وآتش و گوگرد از آسمان باريد و همه چيز را از بين برد. 30 بلي ، به هنگام بازگشت من ،اوضاع دنيا به همين صورت خواهد بود!
    31 «در آن روز، كساني كه بيرون خانه باشند براي بردن اموالشان به خانه باز نگردند؛ و آناني كه در صحرا هستند، به شهر باز نگردند. 32 بخاطر بياوريد بر سر زن لوط چه آمد! 33 هر كه بكوشد جان خود را حفظ كند، آن را از دست خواهد داد؛ اما هر كه از جان خود بگذرد، آن را نجات خواهد داد. 34 در آن شب ، دو نفر كه در يك اطاق خوابيده باشند، يكي به آسمان برده خواهد شد و ديگري خواهد ماند. 35 دو زن كه سرگرم كارهاي خانه باشند، يكي به آسمان برده شده ، ديگري بر جاي خواهد ماند. 36 دو نفر نيز كه در مزرعه كار مي كنند، يكي برده شده ، و ديگري خواهد ماند.»
    37 شاگردان از عيسي پرسيدند: «خداوندا، به كجا برده خواهند شد؟»
    عيسي فرمود: «جايي كه لاشه باشد، لاشخورها در آنجا جمع خواهند شد!»
    ترجمه هزاره نو انجيل

ترجمه تفسیری

2. تشکر

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری