صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ** ــ قابل توجه مدیران مباحث تفسیری ــ **

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

مطلب ** ــ قابل توجه مدیران مباحث تفسیری ــ **

سلام خدمت همه ی قرآن دوستان بزرگوار

در این تاپیک هر کدام از مدیران مباحث تفسیری که پیامی برای دیگر همکاران خود در مباحث تفسیری دارند ، قرار دهند.

" خدا را در لحظه لحظه ی زندگی خود یاد کنید. "

هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه.

حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیر من امید داره. امیدمون اگه گوشه دلمون به کسی باشه که کارمون را اون درست کنه خدا حاجت ما رو نمیده.

( برگرفته از سخنان حاج آقا مجتهدی )

2.  

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

با سلام به همه دوستان عزیز وبزرگوارم
    خب حالا که خانم ایمانی باز ابتکار عمل به خرج دادند وبرای پدید آمدن جنب وجوش مجدد دربین مدیران بحثهای تفسیری چنین تاپیکی را علم کردند، من هم به عنوان خادم همه دوستان چند نکته را عرض می کنم:
    1- تشکر از زحمات همه مدیران تفسیری به خصوص دوستانی که همیشه در بروز کردن تفاسیر دغدغه داشته اند از بزرگوارانی همچون خانم ایمانی ونیلو وجناب طیب که همیشه پا به رکاب بوده اند
    2- برخی این بحثهای تفسیری را خیلی ساده وپیش پا افتاده می انگارند وبرای همین در بحثها شرکت نمی کنند واین درحالی است که پاسخ همه مشکلات دنیا وآخرت ما در قرآن است ولازم است با تفسیر این کتاب ارزشمند آشنا شویم
    3-از دوستان بزرگواری که مسئولیت این تفاسیر را قبول کرده اند تقاضا دارم مانند سابق در به روز کردن آنها همت بگمارند واگر دیر تمایل به همکاری ندارندحقیر را درجریان قرار دهد (هرچند معتقدم هر کس که خداوند به او رو کرده باشد توفیقات بیشتری به او مرحمت میکند وبالعکس)
    4-من معتقدم در اینترنت آنچه برای مابه عنوان عمل خیر ذخیره می شود وبه عنوان باقیات الصالحات هم می ماند همین نوشته هایی است که برای ترویج قرآن وآشنایی با آن در اینترنت ار خود به جای گذاشته ایم تا دیگران هم با سرچ بتوانند از اینها استفاده می کنند.
    ....
    بگذریم .....دیگر خود دانید ....
    التماس دعا از همه-خدمتگذار همه عاشقان قرآن -عسکری

مولایم علی فرموند:
    يابُنَىَّ اِصبِر عَلَى الحقِ وَ اِن كانَ مُرّا; اى پسر جان! در راه حق صبور و مقاوم باش گرچه تلخ و رنج آور باشد.
    هرگز گمان مبر زخیال تو غافلم ،گرمانده ام خموش ، خدا داند ودلم.....
    چون عاقبت همه امور با خداست همه چیز را به او واگذار کردم.

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

یه پیشنهاد گوچولو...

با عرض سلام و ادب خدمت حاج آقا عسکری،

اول از همه تشکر همیشگی بابت حضور صمیمی و گرم شما و مدیریت پدرانه شما در بحثهای تفسیری.

میخواستم یه پیشنهاد کوچک بدم در مورد دوره تفسیر که در کانون داریم انجام میدیم. راستش یک بار از چند تا از اعضاء سایت خواستم ولی فشار درسی و کاریشون بهشون به نظرم اجازه نداد که جامه عمل بهش بپوشونن.

اگه برای هر سوره ۱ نفر مدیر و یک نفر همکار تعیین کنید این باعث میشه که هیچ وقت بحثشون معطل نمونه تا دیگران در بحث شرکت کنند و با شوق بیشتری به بحث ادامه میدند و اگر افراد دیگه هم در بحثمون شرکت کرد که خوب بسیار بهتر خواهد شد.

البته فقط یک پیشنهاد هست
    التماس دعا
    طیب

هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط طیب نمایش پست
    با عرض سلام و ادب خدمت حاج آقا عسکری،

اول از همه تشکر همیشگی بابت حضور صمیمی و گرم شما و مدیریت پدرانه شما در بحثهای تفسیری.

میخواستم یه پیشنهاد کوچک بدم در مورد دوره تفسیر که در کانون داریم انجام میدیم. راستش یک بار از چند تا از اعضاء سایت خواستم ولی فشار درسی و کاریشون بهشون به نظرم اجازه نداد که جامه عمل بهش بپوشونن.

اگه برای هر سوره ۱ نفر مدیر و یک نفر همکار تعیین کنید این باعث میشه که هیچ وقت بحثشون معطل نمونه تا دیگران در بحث شرکت کنند و با شوق بیشتری به بحث ادامه میدند و اگر افراد دیگه هم در بحثمون شرکت کرد که خوب بسیار بهتر خواهد شد.

البته فقط یک پیشنهاد هست
    التماس دعا

طیب
    با سلام به شما جناب طیب وهرچی آدم بامعرفت....من شرمنده بزرگواری شما وبرخی دوستان ومدیران بحثهای تفسیری هستم.چند روزی است که خودم هم گرفتار درس وامتحان شده ام .ولی انشاءالله برای رفع مشکلات بحثهای تفسیری برنامه هایی دارم که به زودی پیگیری میکنم .اگر هرکدام از دوستان مدیر بحثهای تفسیری کسی را که می شناسند ودوست دارند با آنها همکاری کنه خودشان هماهنگی را انجام دهندوخبرش را به حقیر بدهند..... بنده هم در خدمتم.ممنون از پیشنهاد شما بزرگوار...قرآن پشت وپناه زندگیتان باد.التماس دعا-عسکری

مولایم علی فرموند:
    يابُنَىَّ اِصبِر عَلَى الحقِ وَ اِن كانَ مُرّا; اى پسر جان! در راه حق صبور و مقاوم باش گرچه تلخ و رنج آور باشد.
    هرگز گمان مبر زخیال تو غافلم ،گرمانده ام خموش ، خدا داند ودلم.....
    چون عاقبت همه امور با خداست همه چیز را به او واگذار کردم.

نوشته
    1,379
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    469
    آپلود
    263
    گالری
    97

سلام
    یه نرم افزار قرآنی بسیار جالب و جدید هست که دلم نیومد مدیران بحث های تفسیری و دوستداران تفسیر از آن بی بهره باشند.
    لینک تاپیک نرم افزار پایین گذاشتم
    واقعا حیفه که دانلود نکنید
    نرم افزار المبین نسخه 3.1.5 بتا

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=11047&p=116868

از ویژگیهای نرم افزار: خود نرم افزار شامل قران به همراه ترجمه اقای مکارم شیرازی است ولی آنچه که این نرم افزار رو بارز میکنه اینه که میشه بهش کتاب اضاف کرد(دقیقا مثل دیکشنری بابیلون) یعنی که تک تک تفاسیر و ترجمه های قران رو میشه بهش اضاف کرد .

از ویژگیهای نرم افزار:
    - متن قرآن مجيد و ترجمه قرآن به قلم حضرت آيت الله مکارم شيرازي
    - تسهيلاتي از قبيل جستجو در متون و فهرست ها
    - فهرست طبقه بندي شده موضوعي آيات كه از جمله موضوعات آن مي توان به موارد ذيل اشاه كرد:

صفات خداوند /پيامبر اعظم (ص)/امير مؤمنان (ع)/اهل بيت عليهم السلام/مهدويت /قيامت/بهشت/جهنم/صفات مؤمنين و کفار/وظايف مسلمان/و...

در همون تاپیک ترجمه های زیر آماده دانلود و به کار گیری در نرم افزار ست:
    ترجمه فارسی استاد مکارم شیرازی
    ترجمه فارسی استاد حسین انصاریان
    ترجمه انگلیسی استاد شاکر(با استفاده از این ویژگی میشه هر ایه که تفسیر میشه ترجمه آن به زبان لاتین هم درج بشه)

و همچنین تفاسیر زیر :

تفسیر المیزان
    تفسیر نمونه

و همچنین کتابهای زیر:
    متن و ترجمه كتاب شريف اصول كافي
    متن کتاب شريف نهج البلاغه و ترجمه آن به قلم استاد دشتي
    متن كتاب شريف صحيفه كامله سجاديه به انضمام مناجات هاي خمسه عشر ترجمه استاد حسین انصاريان

توضیح : شما میتونید در آن واحدمتن قرآن با ترجمه و یکی تفسیر اون سوره رو ببینید.
    امید است که در اینده نه چندان دور به همت سایت المبین، کتابهای دیگر مذهبی برای این نرم افزار آماده شه.
    موفق باشید.

ویرایش توسط [Kavir] : ۱۳۸۷/۱۲/۱۳ در ساعت ۰۰:۴۳

در کوی نيک نامان، ما را گذر ندادند

گر تو نمی پسندی، تغيير ده قضا را

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

عرض سلام دارم خدمت همه ی قرآن دوستان عزیز خصوصا مدیران مباحث تفسیری و دوستانی که در این مباحث فعالیت می کنند.
    یک نکته ی مهم را در مورد مباحث تفسیری خواستم به شما بزرگواران بگم چون خودم تجربه اش کردم.

اگه می خواهید مباحث تفسیری خواننده داشته باشه و زحمت شما بی نتیجه نباشه لطف کنید پست هایی که در توضیح آیات می نویسید را کوتاه بنویسید.

من بارها در مباحث تفسیری شاهد تذکر خوانندگان بوده ام که درخواست کردند که تفسیر آیه را به صورت نکته ای و کوتاه بنویسید تا از حوصله ی خواننده خارج نباشه.

خواننده اگر بخواد با حوصله مباحث را دنبال بکنه میره خود منابع را تهیه میکنه. ما اینجا می خواهیم یک اشاره ی کلی به آنچه در آیات مربوطه اومده داشته باشیم و خواننده را تشویق کنیم به روی آوردن به سمت تفسیر.

تجربه نشون داده که پست های طولانی و یکنواخت خواننده ی کمتری داره و اونهایی هم که این پست ها را مطالعه می کنند شاید یک درصدشون بشینند دقیق و کامل اون پست را بخونند.

اگه می خواهید کارتون مفید باشه. نکته های هر آیه را به صورت شماره ای در یک یا چندین پست بنویسید.

قسمت هایی که از هر آیه نیاز به توضیح بیشتری داره را به صورت پست به پست توضیح دهید نه اینکه همگی را در یک پست پشت سر هم بنویسید ، زیرا این کار باعث طولانی شدن پست مربوطه میشه و خواننده کمتر به نکات اصلی تفسیر توجه میکنه.

از طرفی بعضی دوستان علاوه بر اینکه پستها را طولانی می نویسند حتی تنوع هم در آن بکار نمی برند. ( خصوصا بعضی کارشناسان محترم که جوابهای دقیق و کاملی هم می دهند و حیفه که کسی به پاسخ زیبای این بزرگواران توجه نکنه ).

گاهی اوقات امکان کوتاه نوشتن نیست ( مثل همین الان که زیادی پر حرفی کردم ) ولی می توان قسمت های مهمتر را پر رنگ کرد یا با رنگی متفاوت از رنگ اصلی متن آنها را نمایان کرد.

امیدوارم دوستان بزرگوار این نکات را به کار بگیرند. در طول این چند ماه تذکرات دوستان باعث شده که به این موارد اهمیت بدم.

حتی یکی از خوانندگان به من گفت که همین مباحث تفسیری در این کانون ایشون را به تفسیر قرآن علاقمند کرده و قصد داره منابع تفسیری را تهیه کنه و به طور دقیق تفسیر آیات قرآن را دنبال کنه.

التماس دعا

حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیر من امید داره. امیدمون اگه گوشه دلمون به کسی باشه که کارمون را اون درست کنه خدا حاجت ما رو نمیده.

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Fateme.imani نمایش پست
    عرض سلام دارم خدمت همه ی قرآن دوستان عزیز خصوصا مدیران مباحث تفسیری و دوستانی که در این مباحث فعالیت می کنند.
    یک نکته ی مهم را در مورد مباحث تفسیری خواستم به شما بزرگواران بگم چون خودم تجربه اش کردم.

اگه می خواهید مباحث تفسیری خواننده داشته باشه و زحمت شما بی نتیجه نباشه لطف کنید پست هایی که در توضیح آیات می نویسید را کوتاه بنویسید.

من بارها در مباحث تفسیری شاهد تذکر خوانندگان بوده ام که درخواست کردند که تفسیر آیه را به صورت نکته ای و کوتاه بنویسید تا از حوصله ی خواننده خارج نباشه.

خواننده اگر بخواد با حوصله مباحث را دنبال بکنه میره خود منابع را تهیه میکنه. ما اینجا می خواهیم یک اشاره ی کلی به آنچه در آیات مربوطه اومده داشته باشیم و خواننده را تشویق کنیم به روی آوردن به سمت تفسیر.

تجربه نشون داده که پست های طولانی و یکنواخت خواننده ی کمتری داره و اونهایی هم که این پست ها را مطالعه می کنند شاید یک درصدشون بشینند دقیق و کامل اون پست را بخونند.

اگه می خواهید کارتون مفید باشه. نکته های هر آیه را به صورت شماره ای در یک یا چندین پست بنویسید.

قسمت هایی که از هر آیه نیاز به توضیح بیشتری داره را به صورت پست به پست توضیح دهید نه اینکه همگی را در یک پست پشت سر هم بنویسید ، زیرا این کار باعث طولانی شدن پست مربوطه میشه و خواننده کمتر به نکات اصلی تفسیر توجه میکنه.

از طرفی بعضی دوستان علاوه بر اینکه پستها را طولانی می نویسند حتی تنوع هم در آن بکار نمی برند. ( خصوصا بعضی کارشناسان محترم که جوابهای دقیق و کاملی هم می دهند و حیفه که کسی به پاسخ زیبای این بزرگواران توجه نکنه ).

گاهی اوقات امکان کوتاه نوشتن نیست ( مثل همین الان که زیادی پر حرفی کردم ) ولی می توان قسمت های مهمتر را پر رنگ کرد یا با رنگی متفاوت از رنگ اصلی متن آنها را نمایان کرد.

امیدوارم دوستان بزرگوار این نکات را به کار بگیرند. در طول این چند ماه تذکرات دوستان باعث شده که به این موارد اهمیت بدم.

حتی یکی از خوانندگان به من گفت که همین مباحث تفسیری در این کانون ایشون را به تفسیر قرآن علاقمند کرده و قصد داره منابع تفسیری را تهیه کنه و به طور دقیق تفسیر آیات قرآن را دنبال کنه.

التماس دعا
    با سلام وتشکر از زحمات دوستان مدیر بحثهای تفسیری
    علاوه بر تذکرات خانم ایمانی ، خواستم عرض کنم طرح سؤالات کاربردی از دل آیاتی که مورد بحث قرار می دهید می تواند هم بر جذابیت تفسیر بیافزاید وهم دیگر کاربران را به پیگیری وشرکت در بحث وادار کند....پس توصیه های ایمنی را جدی بگیرید.
    التماس دعا-عسکری

نوشته
    2,954
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    611

استفاده از تفاسیر مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط مجیب نمایش پست
    دوست بزرگوار از توجهتون كمال سپاس رو دارم، فرمايشات شما كاملاً صحيح است، تمام تلاشم رو انجام مي دم كه تنوع در تفسير بوجود بياد ولي قبول كنيد دوستان تفسيري فقط راوي هستند، از نظر من، من نوعي صلاحيت اينو ندارم كه بخوام در تفاسير دخل و تصرفي انجام بدم، در خلاصه نويسي امكان اين وجود داره نكاتي از قلم بيافته و يا در جمله بندي جديد مطلب اون طور كه در تفسير آمده منظور خودش رو نرسونه، البته اين ديد بنده است اگه درست نيست انشاا... منو مي بخشيد.
    در مورد طرح سوال انشاا... حتما مد نظر قرار مي گيره.
    بازم از توجهتون ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط صدای اشنا نمایش پست
    خواهشمندیم عین مطالب را از تفاسیر کپی نکنید

خوب من که از خودم نمیتونم تفسیر بگم... سوال هم چشم انشاالله کارگروهی رو تشکیل میدهیم ان وقت بهتر میشه فعالیت کرد یک دست صدا ندارد به یاری خدا و کمک عزیزان
    به نام خدا
    اول از همه جسارت من ببخشید..

خداشاهد چون دیدم خیلی برای تفاسیر زحمت کشیده میشه حیف خدای نکرده شخصی بیاد بخونه و متوجه نشه..

میخواستم در تاپیک دیگری این مطلب را بنویسم ولی دیدم در تفاسیر بهتره برای دیده شدن.برای همین در تمام تفاسیر مطلب را گذاشتم تا مدیران ببینند و راه حلی پیدا شود.قصدم بی ارزش جلوه دادن زحمات شما بزرگواران نبود

بله درسته اما نوع راوی بودن و نوع روایت کردن هم به هرحال دست خود راوی است.یک راوی میتواند مطلبی را بدون هیجان یا همان تنوع خودمان ذکر کنند بدون اینکه کسی گوش کند یا توجه ای داشته باشد...
    ویا میتواند خیلی با هیجان..انرژی ذکر کند طوری که توجه همه را جلب کند در مورد تفاسیر استفاده از تفاسیر مختلف که توسط مفسران عزیز کشورمان آماده شده و در دسترس ما قرار دارد استفاده کرد
    مانند تفاسیر: نمونه..مجمع البیان..روشن...هدایت..کوثر.. المیزان..نور و تفاسیر دیگری که من الان حضور ذهن ندارم
    اما نوع استفاده اش بستگی به ما دارد
    مثلا تفسیر المیزان خیلی سنگین است. به خاطر نوع نوشتار..مثلا یه حرف را یک جا قبول کرده یه جا رد کرده..خب وقتی ما این تفسیر را برای خواننده بگذاریم فقط باعث سردرگمیش شده ایم

مثلا تفسیر کوثر خیلی ساده نکات آیه را به صورت نکات ادبی گذاشته است..یا تفسیر هدایت نکات آیه را ساده وقابل فهم برای تمام اقشار نوشته شده است..

البته شاید این نظر من درست نباشه ولی مثال تفسیر المیزان برای گذاشتن معانی لغوی آیات خوب است..مثلا فلان کلمه عطف به این کلمه است و ....به هرحال شما چون مورد استفاده اتان متوجه منظور من میشوید.

منظور من از ساده و خلاصه این بود..استفاده از تفاسیر مختلف که بتوانیم یه آیه را هم بدون دستکاری در تفسیرش هم ساده و هم جذاب برای خواننده قرار دهیم ..باور کنید وقتی تفاسیر مختلف خوانده شود خود بخود تفسیر یک آیه هم میتواند خلاصه هم بدون دست بردن در تفسیرش و هم ساده بیان شود..امتحان کنید ضرر نمیکنید..

خیلی ممنون ازلطف توجه و بزرگواری شما
    شمامنو ببخشید که در مدیریت تان دخالت کردم..از تمام مدیران محترم تفاسیر هم میخواهم مرا به خاطر قصورم ببخشند..پست های را هم که در تفاسیر زدم حذف میکنم تا خللی در تفسیر وارد نشود
    به خاطر زحمات..توجه همه شما هم تشکر فراوان
    انشاالله پاداش زحمات خویش را از خداوند متعال که وقتی اجری میخواهد بدهد چندین برابر تلاشمان میدهد بگیرید
    یا علی
    موفق باشید.

ویرایش توسط Moamma : ۱۳۹۰/۰۲/۱۸ در ساعت ۱۴:۳۰

یارب

يا رب منم جويان تو يا خود تويى جويان من

اى ننگ من تا من منم من ديگرم تو ديگرى

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

از خانم عارفه به خاطر دغدغه شون در جذاب کردن مباحث تفسیری خیلی خیلی ممنونم.

دوستان فکر کنم منظور خانم عارفه این باشه که ما مدیران مباحث تفسیری در عین اینکه داریم تفاسیر مختلف را مطالعه می کنیم و وقت میذاریم براشون؛ برای اینکه تاپیک جذاب بشه و خوانندگان زیادی را جذب مطالب کنیم باید قدری بیشتر حوصله به خرج بدیم و وقت بیشتری روی تفاسیر بذاریم و بجای اینکه مطالب طولانی را از تفاسیر کپی کنیم و اینجا بذاریم بیاییم تفسیر را با دقّت بخونیم و نکات کلیدی و ظریف تفاسیر مختلف را به صورت خلاصه و کوتاه در تاپیک قرار بدهیم.

ببینید همکاران گرامی بیایید خوب فکر کنیم ببینیم اصلا هدف از تشکیل این مباحث تفسیری چی بوده؟
    مگه این همه نرم افزار تفسیری و کتب تفسیری در دسترس تک تک کاربران این کانون نیست پس خاصیت این تاپیک های تفسیری چیه؟ برای چی راه اندازی شده؟

یادمه جناب عسکری ابتدای کار تفاسیر توصیه شون این بود که این تاپیک ها عین کتاب های تفسیری صفحه به صفحه اش نیاد اینجا کپی پیست بشه. بلکه مدیر بحث کاملا تفاسیر مختلف را مطالعه کنه و نکات برجسته ی هر آیه را اینجا بذاره. درباره موضوع آیه سؤال مطرح کنه و کاری کنه که خواننده جذب تفسیر بشه.
    متاسفانه در بیشتر مباحث تفسیری مدیران محترم فقط تفسیری میگذارند و تفسیر میگذارند و بعد هممیروندسراغ آیه بعدی. ببینید شمااگه میخواهید خواننده بااشتیاق مطالب رامطالعهکنه باید حداقل یکی دو سؤال هم از موضوع بحث آیه مطرح کنید. درسته بعضی آیات کوتاهه و نمیشه ازش سؤال مطرح کرد و نیازی به طرح سؤال نداره، ولی بیشتر آیات طوریه که امکان طرح سؤال وجود داره.

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

و اما طولانی بودن پست های تفسیری ...
    قبلا هم در پیامهای متعّد به دوستان توصیه کردم پستهای طولانی نذارید در مباحث تفسیری. ببینید اینجا اسم تفسیر روشه و هر کسی میخونه میگه خب این از تخصّص ما خارج هستش و ما ازش سر در نمیاریم میره دیگه هم به این تاپیک سر نمیزنه. ولی اگه وقتی کاربر برای اولین بار به تفسیر سر میزنه ببینه به به اینجا پستها خیلی کوتاه کوتاهه و در همین جملات عباراتی برجسته و نمایانه که مدتها سؤال بوده در ذهن کاربر ، باعث میشه خواننده جذب موضوع تفسیر بشه و تاپیک مربوطه یکی از علاقمندی های ایشون بشه.
    لازم نیست در تاپیک تفاسیر هر چی در کتب تفسیری اومده را بیارید. وقتی مطلب طولانی باشه هیشکی به جز خودمون نمیشینه بخوندش. باور کنید من خودم به شخصه نمیرسم مطالب همکاران در تفاسیر سوره های دیگه رو بخونم مگر اینکه مطلبشون کوتاه یا نکته ای باشه. یا اینکه به سورت سؤال و جواب باشه. منم دوست دارم وقتی روی این تفاسیر داره کار میشه از مطالبش استفاده کنم ولی وقتی طولانیه و من فرصت ندارم چیکار میتونم بکنم غیر از یه تشکّر خشک و خالی از مدیر محترم که زحمت کشیده وقت گذاشته.
    بیایید همین جا به همدیگه قول بدیم که از این به بعد پیگیر مباحث تفسیری باشیم و به نحو احسن مدیریتش کنیم و کاری کنیم که این تفاسیر از جذاب ترین تاپیک های این کانون بشه.

تشویق کاربران به شرکت در مباحث تفسیری هم در روند کارمون خیلی تأثیر گذاره. شما می تونید در چت باکس کانون لینک مهمترین و زیباترین پست های تاپیک تفسیری تون را قرار بدید و کاربران را مطلع کنید.

من تاپیک ( جدیدترین مباحث تفسیری ) را راه اندازی کردم تا شما دوستانتون را مطلّع کنید و اونها به تفاسیر سر بزنند ولی حتی خودمون از این تاپیک غافل شدیم. این یعنی اینکه ما فقط کار میکنیم و اصلا برامون مهم نیست آیا زحمتی که می کشیم مفید واقع میشه یا نه. ماداریم در تفاسیر وقت میذاریم، پس نباید زحماتمون هدر بره. بایدتموم تلاشمونرادر مطرحکردن این تفاسیر در کانون انجام بدیم.
    امیدوارم با حرفام کسی را نرنجانده باشم. خود من هم یکی از شما هستم و در تفسیر مربوط به خودم کوتاهی کردم و این حرفهایی که زدم به خودم هم برمیگرده ولی دیگه میخوام درست و حسابی روی تفسیر کار کنم و چیزی کم نذارم.
    ازهمه تون خواهش می کنم خوب فکر کنید و بهترین شیوه را برای مدیرت تفسیرتون به کار ببرید.

کاش استاد عسکری یه جایزه مایزه ای :1gol: واسه بهترین تاپیک تفسیری و بهترین مدیریت تفسیری تعیین میکردند ، بلکه باعث ایجاد رقابت و شور و نشاط و هیجان و ابتکار عمل بین مدیران مباحث تفسیری بشه. نظر شما چیه استاد؟

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری