جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا جوانان امروزی....

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  164
  مورد تشکر
  410 پست
  حضور
  2 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  7

  چرا جوانان امروزی....
  سلام

  چرا جوانان امروزی کم پیش گذار قران می شوند ومانند قدیم ها کتاب اسمانی را شادمان روح وقلب خود نمی گذارند


  منظورم همه جوانان نیست

  ویرایش توسط Amoo Mehraboon : ۱۳۸۷/۱۲/۰۳ در ساعت ۰۹:۴۴ دلیل: اصلاح رنگ فونت


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۷
  نوشته
  3,449
  مورد تشکر
  10,282 پست
  حضور
  29 روز 7 ساعت 55 دقیقه
  دریافت
  49
  آپلود
  5
  گالری
  76  خب هر کی یه دلیلی داره...یکی پولش زیاده و همش در حال خوش گذرونیه....یکی توی فقر زندگی می کنه و مجبوره از صب تا شب این ور و اونور کار کنه و وقتی برای سر زدن به کتابهای آسمانی نداره....بعضی ها حوصلشو ندارن....بعضی ها با خدا لج کردن....بعضی ها هم....

 3. تشکر


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,017
  مورد تشکر
  2,506 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  29
  آپلود
  0
  گالری
  3  الكسيس كارل فيلسوف مشهور مى گويد: نيايش اصولاً كشش روح است به سوي كانون غير مادي جهان و نيايش، بلند ترين قله تعبير را در پرواز عشق از ميان شب ظلمانى عقل پيدا مى كند
  تفهيم اين واقعيت كه معنويت و رابطه با خداوند فقط به روزهاى سخت زندگى محدود نمى شود بلكه تجلى كامل ارتباط با پروردگار، در همه فراز و نشيب هاى زندگى، قابل مشاهده است.


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۶
  نوشته
  262
  مورد تشکر
  267 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0  چون شادمون که نمیکنه هیچ بدتر ...!!
  "کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد،
  اما کسی که خود را به خواب زده هرگز!"
 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,487
  مورد تشکر
  3,849 پست
  حضور
  4 روز 13 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  1164
  آپلود
  119
  گالری
  2  سلام
  شاید اینکه ما آموزش صحیح بهشون ندادیم و توی زندگی استفاده نکردیم
  آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
  حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  14
  مورد تشکر
  41 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0  سلام عليكم
  با ارزوي قبول عزاداريهاي شما
  در اين مورد به نظر حقير چون ما جوانان هنوز حلاوت و شيريني آيات رو به انگونه كه بايد و شايد نچشيديم اگر طعم شيرين ايات را بچشيم قطعا با اين كلام الهي انس گرفته و عاقب بخير خواهيم شد .
  و من الله التوفيق
  حمد و سپاس خدايي را که ما را براي سپاس گزاري خود هدايت و راهنمايي فرمود و از اهل سپاسگزاري قرار داد تا براي احسان و نيکي او ، از سپاسگزاران باشيم تا بر اين سپاسگزاري ، جزاي نيکوکاران و پاداش خوبان را عطا نمايد ...

 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,311 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اگر بنده هاي خدا بدونن كه حتي نگاه كردن به آيه هاي قرآن چقدر از نظر معنوي و روحي تاثير مثبت داره اون وقت گرايششون زياد مي شه
  شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  937
  مورد تشکر
  1,687 پست
  حضور
  1 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  توسعه ی رسانه ها ، برای مردم کمتر فرصت زندگی کردن باقی گذاشته است . به عنوان مثال همین اینترنت ِ نازنین ، وقتی را از من و شما می گیرد که پیش از خرج کردن آن برای نت ، لااقلی بخشی اش مصروف خانواده می شد . تلویزیون هم با برنامه هایش دیگر دلیل برای غفلت مردم از اموری است که به واقع برای تکامل فکری و تحول روحی ضروری است .

  من وقتی مقایسه ای می کنم بین آن چه ما در جوانی می کردیم ، و آن چه جوانان امروزی را به خود مشغول کرده ، بزرگ ترین مقصر را خانواده می بینم که صد البته سهم خانواده هم به دلیل بی اطلاعی و ناآگاهی است . خانواده ای که پس از یک روز کار ، خسته در خانه جمع می شود و تازه آن زمان هم تلویزیون به غصب و غارت اندک زمانی که این ها با هم هستند ، می پردازد . تلویزیون و اینترنت ، فرصتی را که در طول آن خانواده باید با هم حرف بزنند ، از آن ها می گیرد .

  و خوب طبیعی است که وقتی نتوانیم با هم حرف بزنیم ، شکاف های فکری عمیقی بین اعضای خانواده پدید می آید که بعدها جبران اش تقریبا غیر ممکن است . تلویزیون ، این مزاحم بی تربیت ! حتی سر سفره ی شام هم ما را از حرف زدن با هم منع می کند ! در حالی که من به خاطر دارم زمانی که کودک بودم ، کل ساعت روشنی تلویزیون حدود یک ساعت بود ، اما امروزه خیلی از خانواده ها را می بینم که تلویزیون شان حدود ده دوازده ساعت در روز روشن است .

  این ها چه ارتباطی با موضوع تاپیک داشت ؟! حقیقت این است که با توسعه ی رسانه ای ، تلویزیون ، ماهواره ، اینترنت جای کتاب را پر کرده است . اما چه کسی است که نداند کتاب محور اصلی برای توسعه ی فرهنگی عمیق است ؟ ما به دلیل اشتغال کم به تلویزیون ، جا و میل و فرصت برای مطالعه داشتیم . چیزی که از جوان امروزی دریغ شده است . و خوب گروه اندکی پیدا می شوند که قید جذابیت های بصری رسانه ها را بزنند و به سکوت عمیق کتاب روی بیاورند .

  چه باید کرد ؟ چند پیشنهاد می کنم که اجرایش در ابتدا قدری با مقاومت روبرو می شود ، اما اگر اراده کنیم و ادامه اش بدهیم ، نتایج خوبی خواهد داشت :

  1. برای تماشای تلویزیون ، برنامه داشته باشید ! اجازه ندهید این دجال یک چشم ، دائما برای شما برنامه پخش کند . هر برنامه ی به درد نخور یا غیر متناسبی را تماشا نکنید . خصوصا اگر پدر یا مادر هستید ، به خاطر داشته باشید که شما باید از ذهن کودک تان دفاع کنید .

  2. برای وبگردی ( به قولی ولگردی اینترنتی ) ساعت محدودی را مشخص کنید . الکی در سایت ها نچرخید . هی کلید واژه های با معنی و بی معنی را در گوگل امتحان نکنید . حداقل ضرر این کار وقت تلف کردن ، و بدترش گرفتار شدن به انحراف های جدید است .

  3. شبها یک ساعت برای قرآن وقت بگذارید . همه ی اهل خانواده را دور هم جمع کنید . محفلی صمیمی بسازید . اگر وسع تان به میوه ی هر شب نمی رسد ، یک سینی چای بریزید . جلد اول تفسیر المیزان را به دست بگیرید و ... بسم الله . یادتان باشد ، فقط به اندازه ای بخوانید که حوصله ی کوچک تر ها سر نرود . قسمت های پیچیده و فلسفی را برای آن ها نخوانید . بکوشید هر شب یک بخش ( دوستانی که مطالعه کرده اند می دانند که سبک المیزان ، تفسیر چند آیه به چند آیه است ) را بخوانید و در تفسیر هم اگر خیلی طولانی است ، بخش های کوچک و خواندنی را بخوانید ( خصوصا شان نزول را که معمولا داستان گونه است ) .

  4. نکات ایمنی !!! :

  - سعی کنید ساعت این جلسه ی قرآنی با سریال های پرطرفدار همزمان نباشد .
  - اگر کسی مقاومت کرد ، به او بگویید شایسته نیست یک مسلمان حتی یک بار هم کتاب دینی اش را نخوانده باشد . و مسحیان را مثال بزنید که خیلی هایشان انجیل را بارها خوانده اند
  - سعی کنید هر قسمت را یک نفر بخواند . اگر درست بلد نبود متن آیات را بخواند ، به او نخندید و اشتباهات اش را با مهربانی اصلاح کنید . این روش باعث خواهد شد دیگران از موضع انفعال و شنونده ی صرف بودن ، به سهیم بودن و حس اشتراک منتقل شوند .
  - در پایان هر قسمت ، از دیگران بخواهید نظرشان را در باره ی آن بخش بگویند یا اگر سئوالی دارند ؛ بپرسند . نظرها و سئوال ها را یادداشت کنید و برای پرسش ها پاسخ بیابید .
  - برای کوچک تر هایی که قرآن را می خوانند ( ولو غلط ) جوایز کوچکی در نظر بگیرید .

 10. تشکرها 2


 11. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  937
  مورد تشکر
  1,687 پست
  حضور
  1 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky نمایش پست
  چون شادمون که نمیکنه هیچ بدتر ...!!
  قرآن مایه ی شادی و سرور قلب آدمی است .

  روشی را که در بالا شرح داده ام امتحان کنید .

  حتی اگر به خیال خود منتقد قرآن هستید ، این روش را به کار ببرید . بالاخره یک منتقد هم باید به درستی بداند چه چیزی را نقد می کند ( مگر نه ؟ )

 12. تشکر


 13. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  7,449
  مورد تشکر
  25,935 پست
  حضور
  61 روز 5 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  43
  آپلود
  0
  گالری
  281
  دیــدار بـه قـیـامـت

 14. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود