صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۷
  نوشته
  100
  مورد تشکر
  294 پست
  حضور
  10 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0

  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**
  به یاد خالق زیباییها

  بهار، جلوه‏گاه پروردگار

  با رسیدن بهار، طبیعت ردای سبز بر تن می‏کند. چکاوک‏ها، هزار دستان و قمریان، نغمه‏ها و سرودهای فرح‏بخش و تازه سرمی‏دهند و انسان‏ها را به مهرورزی، گره‏گشایی و هم‏گرایی فرا می‏خوانند. بهار، پیام‏آور عشق و رویش است و موسم سرور و آشتی و به همین خاطر است که خواستنی است و با آمدنش دل‏ها سرشار از سرور و جان‏ها معرفت می‏یابد.
  بهار، پیام‏آور تعادل است و اینکه در سایه تعادل، زندگی زیبا می‏شود. با دیدن بهار، رحمت و محبت خداوند را به یاد می‏آوریم. در اینکه چشمه مهر ایزد همواره به سوی آدمیان و همه موجودات، سرازیر است و ما اگر او و نشانه‏هایش را فراموش کنیم، او هرگز ما را فراموش نمی‏کند و با دگرگونی فصل‏ها نیز به جلوه‏گری قدرت بی‏پایانش می‏پردازد تا شاید دلی به یاد او افتد و به شوق او بتپد و بر اثر تماشای جلوه‏هایش، اشک شوق از چشمی جاری شود.
  اساسا جهان هستی، آینه‏دار خداست و جمال پروردگارش را به تماشا گذاشته است.

  به تعبیر زیبای حافظ:
  مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟ به دست مردم چشم، از رخ تو گل چیدن


  بهار نیز یکی از باشکوه‏ترین جلوه‏های خدا در جهان هستی است که می‏توان با تماشای آن، نقبی به عالم معنا زد و راهی به سوی خدا یافت و جمال پروردگار را به تماشا نشست.

  چه زیبا سروده است، سعدی شیرازی:

  بامدادی که تفاوت نکند لیل و نهار خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار
  بلبلان وقت گل آمد که بنالند از شوق نه کم از بلبل مستی تو بنال ای هشیار
  آفرینش همه تنبیه خداوند دل است دل ندارد که ندارد به خداوند اقرار
  خبرت هست که مرغان سحر می‏گویند آخر ای خفته! سر از خواب جهالت بردار

  پیام متن:

  1. زیبایی و شکوه بهار، درس مهرورزی و دگرگرایی و گره‏گشایی به آدمیان می‏دهد.
  2. بهار؛ یعنی خداوند فراموششان نمی‏کند؛ و جلوه‏گری دوباره بهار، دل‏ها را در یاد خویش عطرآگین می‏سازد.
  3. با دیدن جلوه‏های خداوند در فصل بهار، بیش از پیش به عظمت و مهر خداوندی پی می‏بریم.
  کمتر از طبیعت نباشیم، ما نیز دگرگون شویم
  طبیعت به عنوان یکی از نشانه‏های خدا، سرشار از درس و عبرت است. دلی که بیدار است، در هر پدیده‏ای عبرتی می‏بیند و از هر نشانه‏ای، درسی می‏آموزد. بیداردلان، از بهار، درس تحول و نوشدن می‏آموزند. به تعبیر رسول اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله : «آن کس که با تغییر دنیا از وضعی به وضع دیگر آگاه نشود، از غافل‏ترین مردمان است».
  اگر طبیعت شکوفا و زیبا می‏شود، ما نیز می‏توانیم. اگر بهار، فصل سرزندگی و طراوت است، چرا ما این‏گونه نباشیم؟ از امام خمینی رحمه‏الله در این‏باره نقل است:
  در دعای روز نوروز، از خدای متعال درخواست می‏کنیم که حال ما را به بهترین حالات برگرداند. هرجا که باشیم و هر چه نیکویی در حال ما باشد، نیکوتر از آن هم هست. باید توجه داشته باشیم که دگرگونی هر پدیده‏ای در عالم، به دست انسان است و همه تحول‏ها با اراده انسان انجام می‏گیرد. اگر انسان بخواهد در وضعیت جامعه خود، کشور خود و زندگی خود تحول ایجاد کند، باید این تحول را در خود آغاز کند؛ تحول اخلاقی و درونی، رفتن به سوی صفا و انسانیت، عبودیت پروردگار و تسلیم (شدن) در برابر اراده خداوند عالم و آفریننده هستی؛ که این تحول، سعادت انسان‏ها را تضمین می‏کند.


  پیام متن:

  از قافله بهار عقب نمانیم و درس دگرگونی برای بهتر شدن و شکوفایی و طراوت بیاموزیم.


  بهار، یادآور رستاخیز

  همه ساله با فرارسیدن زمستان، فروغ زندگی از سیمای طبیعت رخت برمی‏بندد و افسردگی و پژمردگی جای آن را می‏گیرد و طبیعت به شکل موجودی بی‏جان درمی‏آید. پس از مدتی، با فرارسیدن بهار، روحی دوباره در کالبد طبیعت بی‏جان و افسرده دمیده می‏شود و طبیعت لباس حیات بر تن می‏کند و این‏گونه است که رستاخیز انسان و جهان، با پیدایش بهار به تماشا گذاشته می‏شود. از همین رهگذر، پیامبر اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله می‏فرماید: «اِذا رَأَیتُم الرَّبیعَ فَأَکْثِروا ذِکرَ النُّشورِ؛ هر وقت بهار را دیدید، بسیار از قیامت یاد کنید».

  مولوی نیز در این‏باره چه خوش سروده است که:

  این بهار نو ز بعد برگ‏ریز هست برهان بر وجود رستخیز
  در بهاران رازها پیدا شود هر چه خورده است این زمین رسوا شود
  رازها را می‏کند حق آشکار چون بخواهد رُست، تخم بد مکار

  پیام متن:

  زنده شدن طبیعت در فصل بهار، یادآور روز رستاخیز و زنده شدن مردگان است، در نتیجه بیداردلان در فصل بهار، به پرهیزکاری خود می‏افزایند.  عید نوروز و آداب آن در فرهنگ ایرانی و اسلامی

  عید در لغت، به معنای «عود» و بازگشت است و در فرهنگ اسلامی، به معنای بازگشت به معبود است؛ یعنی انسان به سوی خالق خود بازگردد و به پاداش الهی دست یابد و این، عید اوست. امام علی علیه‏السلام می‏فرماید: «هر روزی که در آن نافرمانی خدا نشود، عید است».
  جشن نوروز، از واژه اوستایی «یس یسنه» به یادگار مانده و به معنای عید و ستایش و نیایش است. همه عیدهای ایرانیان باستان، دینی و با نیایش و دعا همراه بوده است. این جشن، به مدت 10 روز بود و مردم در آن به عبادت و به جای آوردن اعمال عید مشغول بودند. می‏گویند جمشید، پادشاه ایرانی، زمانی که بر تخت نشست، خاصان را طلبید و رسم‏های نیکو گذاشت و گفت: «خدای متعال شما را خلق کرده است. باید که به آب‏های پاکیزه تن را بشویید و غسل کنید و هر سال در این روز به همین دستور عمل کنید».
  در روایت‏های ائمه معصومین علیهم‏السلام به برخی آداب عید نوروز نیز اشاره شده است. از جمله این آداب، صله رحم، دعا کردن و پاکیزه بودن است.

  در حدیثی از امام صادق علیه‏السلام می‏خوانیم: «چون نوروز فرارسد، غسل کن؛ پاکیزه‏ترین لباس خویش را به تن کن؛ به بهترین بوی خوش خودرا معطر کن و در آن روز، روزه بدار».

  پیشوایان معصوم علیهم‏السلام همواره سفارش می‏کردند که همراه با تحول طبیعت، به دگرگونی اخلاقی خویش نیز همت گماریم.


  پیام متن:

  1. در اسلام به بسیاری از اعمال و آداب عید نوروز، اشاره شده است. مثل صله‏رحم، دعا و مناجات. ازاین‏رو، این عید پس از اسلام نیز در میان ایرانیان رواج داشته است.
  2. توصیه به انجام آداب اسلامی از سوی اهل‏بیت علیهم‏السلام در عید نوروز به معنای، رنگ معنوی دادن به تفریحات شادی‏های نوروزی است.


  نوروز از دیدگاه ائمه اطهار علیهم‏السلام

  پیشوایان معصوم علیهم‏السلام هر سنتی را که بر پایه آیین‏های شرک‏آمیز و بت‏پرستی و ارزش‏های غیرالهی نباشد و بینش توحیدی را تقویت کند، تأیید می‏کردند. امام صادق علیه‏السلام به مُعَلَّی بن خُنَیْس درباره اهمیت نوروز می‏فرماید:
  ای مُعَلّی، نورز، روزی است که خداوند از بندگانش پیمان گرفت که تنها او را بپرستند و شرک نورزند و به پیامبران و امامان و حجت‏هایشان ایمان بیاورند. این روز، روزی است که بادهای بارور کننده بر درختان وزید و گل‏ها و شکوفه‏های زمین آفریده شد. این روز، روزی است که کشتی نوح پس از توفان، بر کوه جودی نشست. این روز، روزی است که جبرئیل بر پیامبر نازل شد. روزی است که پیامبر اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله علی علیه‏السلام را بر دوش خود سوار کرد تا همچون ابراهیم علیه‏السلام بت‏های عرب را درهم بکوبد و به زیر افکند. در این روز، علی علیه‏السلام بر اهل نهروان پیروز شد. در این روز، قائم(عج) ما و صاحب امر ما ظهور می‏کند و هیچ نوروزی نمی‏رسد، مگر اینکه ما در آن منتظر فرج هستیم.


  بهار و نوروز در شعر پارسی

  سعدی درباره بهار چنین می‏سراید:
  چون است حال بُستان ای باد نوبهاری کز بلبلان برآمد فریاد بی‏قراری
  ای گنج نوش‏دارو، بر خستگان نگه کن مرهم به دست و ما را مجروح می‏گذاری؟
  هر ساعت از لطافت، رویت عرق برآرد چون بر شکوفه و گل، باران نوبهاری

  صابر ترمذی، نیز چه خوش سروده است:

  با حسن باغ و فرّ بهار و جمال گل نیکوست حال ما، که نکوباد حال گل
  پر نقش آذری شد و پر صورت پری باغ از بهار خرم و چشم از جمال گل

  فخرالدین عراقی، عارف مشهور قرن هفتم، از زودگذری بهار سخن می‏گوید و اینکه باید این موسم را بسیار غنیمت شمرد:

  بیا بیا که نسیم بهار می‏گذرد بیا که گل ز رُخَت شرمسار می‏گذرد
  بیا که وقت بهار است و موسم شادی مدار منتظرم، وقت کار می‏گذرد
  ز راه لطف، به صحرا خرام یک نفسی که عیش تازه کنم، چون بهار می‏گذرد

  خیام، نوروز را چنین می‏خواند:
  بر چهره گل، نسیم نوروز خوش است در صحن چمن، روی دل‏افروز خوش است
  از دی که گذشت هرچه گویی خوش نیست خوش باش و زدی مگو که امروز خوش است


  در رباعی زیبایی از پیشوای نستوه جماران، امام خمینی رحمه‏الله نیز آمده است:

  بوسه زد باد بهاری به لب سبزه به ناز
  گفت در گوش شقایق، گل نسرین صد راز
  بلبل از شاخه گل داد به عشاق پیام
  که درآیید به میخانه عشاق نواز  پیام متن:

  شاعران لطیف طبع پارسی زبان، با ستایش از بهار، دیگران را به توجه کردن به این جلوه زیبای پروردگار و غنیمت شمردن لحظه‏های آن، فرامی‏خواندند.

  نوروز از نگاه امام خمینی رحمه‏الله
  امام خمینی رحمه‏الله ، مردم را به جنبه‏های معنوی عید نوروز آگاه می‏کرد و می‏فرمود:
  آنچه در همه اعیاد، انسان ملاحظه می‏کند، همه‏اش مسئله ذکر و دعاست، نماز است، روزه است. در این عید (نوروز) هم که عید ملی است و اسلامی نیست، لکن اسلام هم مخالفتی با آن ندارد، باز می‏بینیم در روایتی که وارد شده از آداب امروز، روزه گرفتن است. از آداب امروز، دعا کردن و نماز خواندن است و این به ما می‏فهماند، اگر ملتی بخواهد به راه راست برود و بخواهد استقلال خودش را، آزادی خودش را حفظ کند، باید در عیدش و غیرعیدش تذکر داشته باشد، به یاد خدا باشد، برای خدا باشد.
  این پیشوای عظیم الشأن درباره تحویل سال و دعای ویژه آن می‏فرماید:
  امیدوارم آن دعایی که در اول سال در حال تحویل خوانده می‏شود، «یا مقلب القلوب و الابصار؛ یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال؛ حول حالنا الی احسن الحال» و برای ملت ما تحقق پیدا کرده است، برای این سال، بالاتر از آن تحقق پیدا بکند. تمام قلوب و تمام ابصار و بصیرت‏های ما در دست خدای تبارک و تعالی و به ید قدرت اوست و اوست که تدبیر می‏کند جهان را، لیل و نهار را، اوست که قلب را متحول می‏کند و بصیرت‏ها را روشن می‏کند و اوست که حالات انسان را متحول می‏کند.

  پیام متن:

  در نگاه امام خمینی، در روزهای عید نیز باید به یاد خدا و به فکر تحول و دگرگونی الهی بود.  نوروز از دیدگاه مقام معظم رهبری

  حضرت آیت اللّه‏ خامنه‏ای، بر تحول درونی در آغاز هر سال تأکید می‏کند و می‏فرماید:
  تحول هر سال جدید شمسی که مصادف با نوای تحول در عالم طبیعت می‏باشد، فرصتی است برای اینکه انسان به تحول درونی خود و به اصلاح امور روحی و معنوی، فکری و مادی خود بپردازد و این دعای شریفی که در آغاز سال می‏خوانیم، درس همین تحول است. در این دعا از خدای متعال درخواست می‏کنیم که در حال ما و در وضعیت روحی و نفسانی ما یک تحول و دگرگونی مبارکی ایجاد کند.
  مقام رهبری، مردم را در نوروز، به محاسبه اعمال سال گذشته سفارش می‏کند و می‏فرماید:
  یکی از وظایف سال این است که هر کسی به حالت و حساب خود رسیدگی کند. این بهانه خوبی است که انسان به پشت سر خود برگردد و غفلت‏هایی را که انجام داده است، کوتاهی‏ها و کارهای ناشایستی که از او سر زده است و همچنین کارهای خوب خود را یک بار مشاهده کند. همه باید عادت کنیم که هر سالی که نو می‏شود، به مناسبت اول سال، به گذشته یک‏ساله خود نگاهی بکنیم. هر یک از نقاط مثبت و منفی، به ما پیامی می‏دهند.
  همچنین در عید نوروز، همه را به صله‏رحم فرامی‏خواند:
  عید نوروز، چیز خوبی است. وسیله‏ای است که با آن دل ما شاد می‏شود. انسان‏ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‏کنند. صله‏رحم و صله احباب می‏کنند. انسان باید با ارحام صله بکند. این ارتباط عید نوروز است که بسیار خوب است.
  همچنین مقام رهبری، همگان را به مردم‏دوستی در نوروز توصیه می‏کند که: «در این ایام (نوروز) به کمک مستضعفان بشتابید. کسانی که دارند و می‏توانند جمعاً به کسانی که ندارند و مستمندند، کمک کنند».


  پیام متن:

  مقام رهبری بر صله‏رحم، محاسبه اعمال سال گذشته، مردم‏دوستی، و تحول درونی در ایام نوروز تأکید دارد.  یاحق

  ویرایش توسط ramila : ۱۳۸۷/۱۲/۰۶ در ساعت ۰۹:۴۸
  اللَّهُمَّ فاطِرَ السَّمواتِ وَالأَرْضِ عالِمَ الغَيْبِ وَالشَّهادَةِ
  أَنْتَ تَحْكُمُ بَيْنَ عِبادِكَ فِيما كانُوا فِيهِ يَخْتَلِفُونَ
  "زمر (39) آيه 46 "

 2. تشکرها 2


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  11,936
  مورد تشکر
  35,179 پست
  حضور
  33 روز 7 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  406
  آپلود
  94
  گالری
  278

  ***متن های زیبا برای تبریک سال نو ***
  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**

  از عالم و آدم و پوسیده گان خزان و زمستان خندان و شتابان به استقبال بهار میروند تا اندوه زمستان را به فراموشی سپارند و کابوس غم را در زیر خاک مدفون سازند و آنگه سر مست و با وجد و نشاط و با رقص و پایکوبی با ترنم این سرود طرب انگیز نو روز و جشن شگوفه ها را بر گذار می نمایند

  جشن فـــرخنده فـــرودیـن است
  روز بازار گـــل و نسرین است


  و باز گرمای ملایم و فرحبخش روز های آفتابی بهار در باغ و راغ و کشتزار ها به سبزه و گلها و درختان بشارت میدهد تا از خواب سنگین زمستان بیدار شوند و روح تازه بخود گیرند و آنگاه این نوای جانبخش را ساز بدارند

  دی شد و بهمـــن گذشت فصل بهاران رسید
  جلوهء گلشن به باغ همچو نگاران رسیـــــد


  و باز نسیم گوارای گیسوان مشک بوی بته های گلاب را با آهنگ موزون تکان میدهد تا با لالهء خوش عذار و نرگس و ریحان و گل های دشتی همزمان جوانه زنند و ترانه عشق را به گوش عشاق برسانند و آنگاه در چمنها و دشت و دمن طوفان برپا کنند

  فروردین است و روز فـــرودین
  شادی و طــرب را کنــد تلقیــــن
  ای دو لب تو چو مــی مـــرا ده
  کان باشــد رسم روز فـــرودیــن


  و باز هوای شاداب به عشرتگاه باغ و لاله زار ها راه میگشاید و گلهای سرخ و زرد و نیلوفری را که در سبزه زار ها می رویند نوازش میدهد و آنگاه پربار چمن را به نظاره می نشیند و همین که در مرغزاران حریر پوش به میزبانی مردان پاکدل دشت می شتابد نالهء نی را می شنود و وظیفه دار این پیام میگردد

  رونق عهـــد شبابست دگــر بوستان را
  میرسد مـــژده گل بلبل خوش الحان را
  ای صبا گر به جوانان چمـن بـاز رسی
  خدمت ما برسان سرو گل ریحـــان را


  و باز فرزندان خورشید در دره ها وادی ها کوهپایه ها و باغ های خندان به بشارت عید بهار و خوشحالی جوانه زدن شاخه های پر نقش و نگار فاخته ها و کبک دری و عتدلیان را به نغمه سرایی می طلبد و پروانه ها را به پذیرایی عطر شگوفه ها دعوت می نماید و غزلان دلفرین را که عشاق سرگردان به یاد چشم مست معشوقه بی وفا و دل آزار خودشان بیابان در بیابان می پرستند فرا میخواند تا سختی های زمستان را به فراموشی بسپارند و عید رابا دیدار دو باره با فصل باران تجلیل کنند و با شنیدن این سرود دلنشین همراز و هم صحبت با آنهای گردند که دل به عشق زنده دارند

  ای نو بهار خنـــدان از لامکان رسیـــــدی
  چیزی به یار مانی از یـــار ما چه دیـــدی
  خندان و تازه رویی سر سبز و مکشبویی
  همرنگ یار مایی یا رنگ از او خریــدی


  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**

  ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

  و

  چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

  تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

  پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,313 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  در این نوروز باستانی خیال آمدنت را به آغوش خسته می کشم .
  اللهم عجل لوليك الفرج
  يا مهدي (عج)


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  11,936
  مورد تشکر
  35,179 پست
  حضور
  33 روز 7 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  406
  آپلود
  94
  گالری
  278  دلهاي پر مهرمان را به روزهاي سبز و زيباي بهار پيوند مي زنيم
  و شادي را براي يکديگر به ارمغان مي آوريم
  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**


  ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

  و

  چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

  تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

  پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  11,936
  مورد تشکر
  35,179 پست
  حضور
  33 روز 7 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  406
  آپلود
  94
  گالری
  278  يا مقلب القلوب والابصار
  يا مدبر اليل و النهار
  يا محوا الحول والاحوال
  حول حالنا الي احسن حال

  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**

  سال و فال و مال و حال و اصل و نسل و تخت و بخت
  بادت اندر شهرياري برقرار و بر دوام
  سال خرم ، فال نيكو ، مال وافر ، حال خوش
  اصل ثابت ، نسل باقي ، تخت عالي ، بخت دوام  ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

  و

  چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

  تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

  پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  91
  مورد تشکر
  188 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  1  می دونم که از جمله ی کلیشه ای و تکراری "سال نو مبارک" دیگه داره حالت به هم می خوره...
  پس...
  ســــــــال نــــــــو مــــــبــــــــارک.
  وبلاگ ما! منتظریم.


 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  348
  مورد تشکر
  1,058 پست
  حضور
  9 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  9
  كل يوم لا يعصي الله فيه فهو عيد.

  هر روزي كه در آن معصيت خدا نشود عيد است .  ویرایش توسط unas120 : ۱۳۸۷/۱۲/۲۳ در ساعت ۱۰:۳۱
  حدیث قدسی
  عبدی اطعنی اجعلک مثلی
  بنده من تو مرا عبادت کن من تو را مثل خودم قرار می دهم.
  عبد وافعی شدی قدرت خدایی پیدا می کنی

  آي دي من در ياهو مسنجر unas120@yahoo.com


 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  11,936
  مورد تشکر
  35,179 پست
  حضور
  33 روز 7 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  406
  آپلود
  94
  گالری
  278  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**

  سال نومي شود.زمين نفسي دوباره مي كشد.برگ ها به رنگ در مي آيند و گل ها لبخند مي زند و پرنده هاي خسته بر مي گردند و دراين رويش سبز دوباره...من...تو...ما...كجا ايستاده اييم.سهم ما چيست؟..نقش ما چيست؟...پيوند ما در دوباره شدن با كيست؟...زمين سلامت مي كنيم و ابرها درودتان باد و ...سال نو مبارك ...چون هميشه اميدوار

  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**


  ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

  و

  چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

  تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

  پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  11,936
  مورد تشکر
  35,179 پست
  حضور
  33 روز 7 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  406
  آپلود
  94
  گالری
  278  چه افسانه ی زیبایی... زیباتر از واقعیت .. راستی مگر هر شخصی احساس نمیکند که نخستین روز بهار گویی نخستین روز آفرینش است؟

  **بهار، جلوه زیبای خداوند....از قافله بهار بازنمانیم**

  ***نوروز مبارک***  ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

  و

  چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

  تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

  پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,313 پست
  حضور
  50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  ای خدای دگرگون کننده دلها و دیده ها ای تدبیر کننده روز و شب ای دگرگون کننده حالی به حالی دیگر حال مارا به بهترین حال دگرگون کن سال نو مبارکصفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود