جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا علی با ابوبکر نجنگید.

نوشته
    378
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا علی با ابوبکر نجنگید.

درود بر همه ی دوستانم
    من بارها به این موضوع فکر کردم چرا شاه مردان وشیر خدا برای حق خویش نجنگید وحق خودش را نگرفت وخلافت را برای منافقین زمانش گذاشت مگر نه اینکه وظیفه امام مبارزه با منافقین وبدعت گذاران است.

محمد رسول الله

2. تشکر

3.  

نوشته
    90
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سرباز اسلام نمایش پست
    درود بر همه ی دوستانم
    من بارها به این موضوع فکر کردم چرا شاه مردان وشیر خدا برای حق خویش نجنگید وحق خودش را نگرفت وخلافت را برای منافقین زمانش گذاشت مگر نه اینکه وظیفه امام مبارزه با منافقین وبدعت گذاران است.

مولانا اميرالمومنين بنا به دستور پيامبر صلي الله عليه واله وسلم مامور شدند كه اگه 40

يار داشت با شمشير و به وسيله جنگ حق خود را از ابوبكر زنديق كافر بگيره .

رسول الله صلي الله عليه واله وسلم به او سفارش كردند كه يا علي بعد از من حق تو رو ميگيرند .

اگر 40 نفر يار داشتي قيام كن و حقت رو بگير والا بايد صبر كني .

به همين خاطر اميرالمومنين بعد از شهادت رسول الله صلي الله عليه واله شبانه به در خانه مهاجر و

انصار رفت و شبانه از انها قول گرفت كه فردا همگي با سر هاي تراشيده و شمشير هاي برهنه در

ميدان شهر حاضر شويد . از ميان ان همه نامرد مدينه فقط چهار يا پنج نفر طبق عهد خود با سر تراشيده و شمشير برهنه در ميدان حاظر شدند .
    و ان پنج نفر عبارت بودند از سلمان ابوذر مقداد زبير عمار

بقيه نامرد كردند . و چون تعداد يار هاي اميرالمومنين به حد مورد نياز نرسيد مجبور شدند كه سكوت كنند .
    عبادت بي ولايت حقه بازي ست
    اساس مسجدش بت خانه سازي ست

چرا سني نميخواهد بفهمد
    وضوي بي ولايت آب بازي ست

يا علي حيدر مدد

5. تشکرها 3

نوشته
    1,379
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    469
    آپلود
    263
    گالری
    97

پاسخ چرا حضرت علی(ع) با ابوبکر جنگ نکرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سرباز اسلام نمایش پست
    درود بر همه ی دوستانم

به نام خدا
    در ابتدا از مدیران خواهش دارم که نام تاپیک را عوض کنند و صفتی را که پیامبر(ص) به حضرت علی(ع) دادند، جایگزین اسم "علی" کنند.

اما پاسخ این سوال را خود ایشان فرموده اند:

هنگامی که به امیرالمومنین(ع) خبر رسید که مردم درباره ایشان گفتگو می کردند و می گفتند چرا با ابوبکر و عمر و عثمان نجنگید همانطوز که با طلحه وزبیر و عایشه جنگید ؟ در حالی که ردایی به دوش انداخته بود ، از منزل بیرون آمد و بر منبر تشریف برده حمد و ثنای خدارا نمود و پیامبر(ص) را یاد کرد و بر او صلوات فرستاد . سپس فرمود :
    ای گروه مسلمانان ، به من خبر رسیده است که گروهی گفته اند علی را چه می شود که با ابوبکر و عمر و عثمان نجنگید همانطور که با طلحه و زبیر و عایشه جنگید . من از جنگ با آنها عاجز نبودم ، ولی از هفت نفر از پیامبران پیروی کردم ...

اولشان نوح(ع) است آنجا که خداوند تعالی از او خبر می دهد که گفت : «من مغلوب شدم پس مرا یاری کن» و اگر شما بگویید مغلوب نشده بود ، همانا کافر شده اید ، زیرا قرآن را تکذیب کرده اید و اگر بگویید او مغلوب بود ، پس علی دارای عذر بیشتری است .

دوم از آنان ابراهیم(ع) است هنگامی که خداوند از او در قرآن خبر داد که به قومش فرمود : «از شما و از آنچه غیر از خدا می پرستید دوری می گزینم» پس اگر بگویید او دوری جست بدون ناراحتی ، قرآن را تکذیب کرده اید و اگر بگویید که او رنج و ناراحتی دید و سپس دوری گزید ، پس علی دارای عذر بیشتری است .

سوم لوط(ع) است که خداوند خبر داد از آنچه او گفت به قومش : «ای کاش مرا در دفع شما قوتی بود یا به جانب صاحب قوتی پناه می گرفتم پس اگر بگویید که قدرت داشت بر آنان ، همانا قرآن را تکذیب کرده اید و اگر بگویید که بدانها قدرت نداشت پس علی دارای عذر بیشتری است .

چهارم یوسف(ع) است آنجا که گفت : «پروردگارا زندان برای من بهتر است از آنچه مرا بدان می خوانند» پس اگر بگویید او سختی را همراه با خشم خدا خواست ، همانا کافر شده اید و اگر بگویید او به آنچه خدا را به خشم می آورد فرا خوانده شد ولی زندان را انتخاب کرد ، پس علی دارای عذر بیشتری است .

پنجم موسی بن عمران(ع) است آنجا که خداوند تعالی از او خبر داد : «وقتی از شما ترسیدم فرار کردم و خداوند به من حکم داد و مرا از مرسلین قرار داد» پس اگر بگویید او گریخت بدون ترس ، همانا قرآن را تکذیب کرده اید و اگر بگویید او گریخت از ترسی که بر خود داشت ، پس علی دارای عذر بیشتری است .

ششم برادرش هارون است از آنجا که خداوند تعالی از او خبر داد : «ای پسر مادرم ، همانا این قوم مرا ضعیف کردند و نزدیک بود مرا بکشند ، پس دشمنان را بر علیه من سرزنش نیاور» پس اگر بگویید نزدیک نبود او را بکشند ، همانا قرآن را تکذیب کرده اید و اگر بگویید نزدیک بود او را بکشند ، پس علی عذر بیشتری دارد .

هفتم پسر عمم محمد است آنجا که از ترس کفار به غار گریخت ، پس اگر بگویید او از ترس جانش نگریخت ، همانا دروغ گفته اید و اگر بگویید او به خاطر حفظ جانش گریخت ، پس وصی پیامبر دارای عذر بیشتری است .

مناقب ابن شاذان ، صفحه 173

به نقل از سایت خیرالبریه

و پس از اینکه خلافت ایشان غصب شد بارها در منبرها و خطبه هایشان داد سخن سر داده اند. نمونه بارز و غیر قابل انکار خطبه 3 نهج البلاغه (که به خطبه شقشقیه معروف است) میباشد.

چرا علی با ابوبکر نجنگید.

تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  1.jpg
مشاهده: 603
حجم:  14.1 کیلو بایت  
    ویرایش توسط [Kavir] : ۱۳۸۷/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۶:۴۲

در کوی نيک نامان، ما را گذر ندادند

گر تو نمی پسندی، تغيير ده قضا را

7. تشکر

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

[quote=سرباز اسلام;115298]درود بر همه ی دوستانم من بارها به این موضوع فکر کردم چرا شاه مردان وشیر خدا برای حق خویش نجنگید وحق خودش را نگرفت وخلافت را برای منافقین زمانش گذاشت مگر نه اینکه وظیفه امام مبارزه با منافقین وبدعت گذاران است.
    با سلام جناب سرباز اسلام
    چرا ؟!! اتفاقا از همون روز اول حضرت علی به جنک با ناحقان بر خواست.... ولی از تاکتیکهای مختلف مبارزه استفاده نمود..... سه جنگ بزرگ جمل و نهروان و صفین و... از همین قماش بودند.... اما در روز اول بدلیل تنهایی ونداشتن یار ان باوفا مجبور ا وتهدیدا وتحدیدا خانه نشین شد ...
    ببینید ... در این شرائط تنهایی اگر حضرت علی میجنگید وکشته میشد... آنان که لباش گشاد خلافت را پوشیده بودند نامی از سنت خدا وکتاب خدا باقی میگذاشتند؟!!!
    برای حضرا امر دار بود بین وجود نام اسلام و حملات کفر روم ... حشرت ضمن مخالفت با خلفاء و ناحق دانستن آنان ... هیچ گاه بر ا ساس منابع شیعی با اونها بیعت نکرد... ولی برای حفظ دین خدا تا جایی که ممکن بود اونها را راهنمایی ومشاوره به خوبی میداد.
    ویرایش توسط hoseintabar : ۱۳۸۸/۰۱/۱۴ در ساعت ۱۴:۵۳
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

9. تشکرها 2

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

یادمون با شد که جنگ امام معصوم وصلح امام معصوم برای صیانت از اسلام بود ه و هست ....
    پس دراون شرائط حفظ اسلام بخاطر نبودن نیروی رزمنده در این بود که حضرت مبارزه منفی داشته باشد ... یعنی اعلان انزجار از خلفاء .... به جهت غصب خلافت ... در عین حال کمک به آنان با مشورت دادن و بیان احکام دین و اشتباهاتشان و... برای حفظ اسلام ...
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

11. تشکر

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امير مهدي نمایش پست
    مولانا اميرالمومنين بنا به دستور پيامبر صلي الله عليه واله وسلم مامور شدند كه اگه 40

يار داشت با شمشير و به وسيله جنگ حق خود را از ابوبكر زنديق كافر بگيره .

رسول الله صلي الله عليه واله وسلم به او سفارش كردند كه يا علي بعد از من حق تو رو ميگيرند .

اگر 40 نفر يار داشتي قيام كن و حقت رو بگير والا بايد صبر كني .

به همين خاطر اميرالمومنين بعد از شهادت رسول الله صلي الله عليه واله شبانه به در خانه مهاجر و

انصار رفت و شبانه از انها قول گرفت كه فردا همگي با سر هاي تراشيده و شمشير هاي برهنه در

ميدان شهر حاضر شويد . از ميان ان همه نامرد مدينه فقط چهار يا پنج نفر طبق عهد خود با سر تراشيده و شمشير برهنه در ميدان حاظر شدند .
    و ان پنج نفر عبارت بودند از سلمان ابوذر مقداد زبير عمار

بقيه نامرد كردند . و چون تعداد يار هاي اميرالمومنين به حد مورد نياز نرسيد مجبور شدند كه سكوت كنند .
    به نام الله
    بنده هیچگاه همچین روایتی رو نشنیده بودم.
    چشمشان میبیند اما کورند!گوششان میشنود اما کرند!عقل و شعور دارند اما نفهمند!

نوشته
    90
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eajaz نمایش پست
    به نام الله
    بنده هیچگاه همچین روایتی رو نشنیده بودم.

به اين موضوع هم در نهج البلاغه بار ها و بارها اشاره شده و هم در كتاب سليم بن قيس هلالي

اين روايت مفصلا امده است .
    عبادت بي ولايت حقه بازي ست
    اساس مسجدش بت خانه سازي ست

چرا سني نميخواهد بفهمد
    وضوي بي ولايت آب بازي ست

يا علي حيدر مدد

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امير مهدي نمایش پست
    به اين موضوع هم در نهج البلاغه بار ها و بارها اشاره شده و هم در كتاب سليم بن قيس هلالي

اين روايت مفصلا امده است .
    اره درس میگه منم تو کتاب اسرار آل محمد(ص) از سلیم بن قیس خوندم.

نوشته
    719
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    4

سلام. شما خودتون باورتون میشه که اقا امیرالمومنین دربرابر چنین حقی سکوت کنند. این رو برای اونهایی گفتم که انگ بی غیرتی به کسی می زنند که پیامبر بارها و بارها سفارش ایشون رو کرده بود. هم در کتابهای اهل سنت پیدا میشه هم شیعه که نور علی نور.
    هر كس به شأن خود به كاري مي پردازد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری