جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برادرم ملحد شده چكار كنم؟

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

برادرم ملحد شده چكار كنم؟

با سلام خدمت دوستان عزيز

بنده با يه مشكلي مواجه شدم و اون اينه كه برادرم تحت تاثير شبكه هاي ماهواره اي و دوستان ناباب كلا دين و مذهب رو بوسيده گذاشته كنار و امثال بنده رو هم مسخره ميكنه . تا به حال چندين بار با هم بحث كرديم ولي فايده نداشته . مشكلي كه هست اينه كه اون 6 سال از من بزرگتره به خاطر همين حرف منو قبول نمي كنه . من 24 سالمه و اون 30 سالشه .

خواهش ميكنم منو راهنمايي بفرماييد.

با تشكر

2.  

نوشته
    359
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط javad نمایش پست
    با سلام خدمت دوستان عزيز

بنده با يه مشكلي مواجه شدم و اون اينه كه برادرم تحت تاثير شبكه هاي ماهواره اي و دوستان ناباب كلا دين و مذهب رو بوسيده گذاشته كنار و امثال بنده رو هم مسخره ميكنه . تا به حال چندين بار با هم بحث كرديم ولي فايده نداشته . مشكلي كه هست اينه كه اون 6 سال از من بزرگتره به خاطر همين حرف منو قبول نمي كنه . من 24 سالمه و اون 30 سالشه .

خواهش ميكنم منو راهنمايي بفرماييد.

با تشكر
    با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز
    اطلاعاتی که در مورد برادرتون فرمودید خیلی کلی هست ! خواهشا" بیشتر توضیح بدید!
    مثلا" بفرمایید که برادرتون آیا تحت تاثیر اعتقادات خاصی هستند یا بفرمایید که شما دقیقا" در چه موردی به راهنمایی نیاز دارید!
    گریه نمی کنم نه اینکه سنگم......
    گریه غرورمو به هم می زنه
    مرد برای هضم دلتنگیاش
    گریه نمی کنه قدم میزنه.......

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

در مورد براردم بايد بگم كه تمام چيزهايي رو كه مربوط به دين ميشه مخصوصا دين اسلام رو دروغ و ساختگي مي پنداره حاضر هم نيست كه كتابهاي معتبر اسلامي رو بخونه مثلا ميگه از كجا معلوم كه نهج البلاغه خود سخنان امام علي (ع) باشه و ازا ين دست حرفا.

در مورد خودم كه گفتم كمكم كنيد مي خواستم بدونم در حال حاضر به عنوان يك مسلمان وظيفه ام چيه ؟؟

نوشته
    445
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    13 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

در مورد براردم بايد بگم كه تمام چيزهايي رو كه مربوط به دين ميشه مخصوصا دين اسلام رو دروغ و ساختگي مي پنداره حاضر هم نيست كه كتابهاي معتبر اسلامي رو بخونه مثلا ميگه از كجا معلوم كه نهج البلاغه خود سخنان امام علي (ع) باشه و ازا ين دست حرفا.

در مورد خودم كه گفتم كمكم كنيد مي خواستم بدونم در حال حاضر به عنوان يك مسلمان وظيفه ام چيه ؟؟

سلام. اول باید خدمت شما عرض کنم که به هر کس نمیشود ملحد گفت، اگر ایشان این انحراف خود را در جامعه تبلیغ نکنند و فقط به صورت شخصی از دین خارج باشند ملحد شناخته نمیشوند.

اما در مورد ایشان ابتدا دو شرایط را میتوان در نظر گرفت: اول اینکه ایشان حاضر به دفاع از عقاید فعلی خویش هستند و دوم اینکه خیر به این تفکرات متعصبانه معتقد هستند و حاضر به بحث نیستند. بدون شک ما در حالت دوم هیچ کمکی نمیتوانیم بکنیم.

در حالت اول بد نیست که ایشان را به اینجا بیاورید تا با اساتید بحث کنند. به نظر من بحث با ایشان باید مراحل زیر را طی کند:

1. بحث دوباره روی خداشناسی و ایجاد برداشتی صحیح از خداشناسی
    2. نقد سکولاریسم و پاسخ به ادعاهای سکولاریسم
    3.بحث روی اینکه اگر خدایی باشد ممکن است معادی نباشد؟
    4. بحث روی اینکه اگر معادی باشد ممکن است دینی نباشد؟
    5.پاسخ به شبهات علیه اسلام
    6. اگر لازم بود باید در مورد ضعفهای سایر مذاهب نیز توجیه شوند.

این بحثها بهتر است توسط استاد پاسخگو صورت گیرد پس بهتر است به این فروم یا سایتهایی که اساتید پاسخگو دارند بیاوریدشان، مثل این سایت:
    http://www.pasokhgoo.ir/fa/node/2976

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ممنون از لطفتون

اگر بتونم راضيش كنم ميارمش اينجا.

بدرود

7. تشکر

نوشته
    919
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا

با سلام و تبریک
    فکر می کنم برادر شما برای فرار از تکلیف و آزادی در ارتکاب گناه به مخالفت با شما و عقاید دینی پرداخته است نه از روی تفکر و تدبر.
    برای همین بحث کردن با چنین شخصی فایده چندانی نخواهد داشت. زیرا حتی در صورت مغلوب شدن و محکوم شدن در بحث، به بهانه هایی به روش خود ادامه خواهند داد.
    بنابر این اگر خدا به اینگونه افراد رحم کند شاید یک اتفاق و یا یک مواجهه مؤثر با واقعیاتی تکان دهنده ممکن است آنان را به راه آورد.

به شما توصیه می کنم ضمن حفظ برادری و رابطه محترمانه خود با ایشان به جای بحث های تنش زا با ایشان، به خود بپردازید و تلاش کنید به درجات عالی علمی و اخلاقی برسید.
    شما نه تنها الگوی خوبی برای برادر خود می توانید باشید، بلکه هزاران انسان کوچک یا بزرگتر از خود را نیز می توانید با معارف نورانی اسلام آشنا کنید.

موفق و منصور باشید.

ویرایش توسط khoshnazar : ۱۳۸۸/۰۱/۱۳ در ساعت ۱۱:۵۲
    نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
    (جلسات مناظره)

موضوع مهم :
    کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
    الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با تشكر از كارشناس پاسخگو

خودم هم به اين نتيجه رسيدم چون مطالب زيادي رو در حقانيت اسلام و پاسخ به شبهات جمع آوري كردم و بهش دادم .
    حتي نگاهشون هم نكرد.
    بازم حرفاي خودشو مي زنه.

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام به شما دوست گرامی جناب جواد ...
    بنظر میرسه ایشان فقط تحت تبلیغات و پروپگندای رسانه ها قرار گرفتند... و این امر گذراست... زیرا اگر وقعا از نظر عقلی و منطقی بدین نتیجه رسیده بودن ابایی از مطالعه کتب دینی نداشتند.!
    اما شما برادر بعنوان یک مسلمان وبرادر وظیفه امر به معروف دارید و نهی از منکر..مثلا
    1- معلوم میشود خدا و حتی امام علی را قبول دارد ولی ... یکسری عوامل حاشیه ای موجب این گرایش جدیدش شده... اگر بتونید آن عوامل را پیدا و بر طرف کنید بسیار موثر خواهد بود..
    2- از ایشان بخواهید چه وجه مشترکی بین شما وایشان هست تا بر اساس آن با هم بحث کنید. مثلا حکم عقل .
    3- در باره رفتار جدیدیش و مزایای آن ازش توضیح بخواهید تا روشن شود چیزی در عقیده جدید ندارد.
    نتیجه این 3 امر را میتونید درمرحله بعد همینجا گزارش بدید .. تا دوستان بیشتر راهنمایی کنند. موفق باشید..

الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری