صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگه خدایی نباشه چه بلایی سرم میاد ؟

نوشته
    193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگه خدایی نباشه چه بلایی سرم میاد ؟

دوستان من من مشکل دارم
    کمکم میکنید ؟
    ایمانم ضعیف شده
    اگه خدایی نباشه چه بلایی سرم میاد بعد از مرگ
    این حسو دارم که همه ایمانشون قلبی نیست
    استخاره که کردم و ایمان و هدایت خواستم بجاش عذاب کافرین و ... اومد
    چرا دین ارثیه ؟از پدر و مادر به فرزند میزسه
    کسی میتونه بگه ؟
    من شده بارها با خدا راز و نیاز کردم که میخوام مطمدن شم از وجودت ولی هیچ کمکی نمیکنه
    خواهشا کمک کنید
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۴/۲۰ در ساعت ۰۰:۱۰

2. تشکر

3.  

نوشته
    19
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام عليكم
    برادر , اين كه شما براى حل شدن مشكلتون دنبال راه حلين اين خودش لطف خداست
    جه اشخاصى كه اين احساس رو داشتن و بى تفاوت بودن ....!
    در مورد راز و نيازتون منم مثل شما به اين مشكل دجار شده بودم و جه روز و شبهاى كه زار زار كريه مى كردم و از خدا مى خواستم نجاتم بده و جوابم رو هم داد هر جند زمان برد. نا اميد نشين , خدا خيلى مهربونه بيشتر از اوون جيزى كه تصورشو مى كنيد اكه تاحالا جوابى نداده مطمئنا درش حكمتى بوده .
    رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ .
    ._.~._.._.~._.

5. تشکرها 2

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما

[QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad55555 نمایش پست
    دوستان من من مشکل دارم
    کمکم میکنید ؟
    ایمانم ضعیف شده
    بنام خدا
    سلام جناب mohamad55555 گرامی
    همینکه یک انسان به این نتیجه برسد که باید به تقویت ایمان خود توجه داشته باشد خود نشان از یک ایمان قوی دارد.
    اگه خدایی نباشه چه بلایی سرم میاد بعد از مرگ
    گمان می کنم در مورد اثبات وجود خداوند به اندازه کافی بحث شده و اثبات شده است.اگر سوال بخصوصی در این زمینه دارید می توانید مطرح کنید تا ان شاء الله پاسخ مناسبی توسط اساتید پاسخگو ودوستان دیگر ارائه گردد.
    اما:
    اگر از دنیا برویم وخدایی وجود داشته باشد چی؟
    چه کسی ضرر کرده؟
    اونی که به خدائی ایمان نداشته یا کسی که همیشه در زندگی خود خدایی را شاهد وناظر بر اعمال خویش می دانست؟
    این حسو دارم که همه ایمانشون قلبی نیست
    کسی نمی تواند غیر از خداوند متعال و اولیاء الهی نمی تواند در مورد ایمان دیگری اظهار نظر کند.چون از ایمان قلبی و باظنی هیچکس با خبر نیستیم.
    استخاره که کردم و ایمان و هدایت خواستم بجاش عذاب کافرین و ... اومد
    استخاره در جائی است که شخص مردد بین انجام و عدم انجام کاری باشد و تصمیم گیری در این مورد برای او مشکل باشد.
    پس رسیدگی به ایمان و حرکت به سمت تکامل ایمانی نیازی به استخاره ندارد که دارای نتیجه ای برای مان باشد.
    چرا دین ارثیه ؟از پدر و مادر به فرزند میزسه
    کسی در اسلام نگفته است دین ارثی است. بلکه ما اصول دین داریم وفروع دین, فروع دین که همان احکام دینی می باشد تقلیدی می باشد.
    اما در اصول دین انسان باید تحقیق کرده وبا تحقیق و تفحص در اصول دین مانند خداشناسی خود به نتیجه کافی رسیده ودین خویش را انتخاب کند.
    کسی میتونه بگه ؟
    من شده بارها با خدا راز و نیاز کردم که میخوام مطمدن شم از وجودت ولی هیچ کمکی نمیکنه
    در ضمن از کجا میشه فهمید که خدا یا پیامبر دروغ نگفته اند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خواهشا کمک کنید

نوشته
    167
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط meshkaat نمایش پست

اگر از دنیا برویم وخدایی وجود داشته باشد چی؟ چه کسی ضرر کرده؟ اونی که به خدائی ایمان نداشته یا کسی که همیشه در زندگی خود خدایی را شاهد وناظر بر اعمال خویش می دانست؟
    فكر مي كنم اين پاسخ ساده ولي كامل رو يكي از معصومين (ع) در پاسخ به يكي از سرسخت ترين منكران خدا دادند . به واقع اون آدمي كه هيچ استدلال منطقي نميتونه براي زندگي كردن طبق اصول قانعش كنه در جواب اين فرمايش معصوم چي براي گفتن داره ؟

اميدوارم برادر عزيزم هرچه زودتر به اطمينان قلبي برسه

يا ايتهاالنفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه فادخلي في عبادي وادخلي جنتي

ویرایش توسط امير : ۱۳۸۸/۰۱/۲۰ در ساعت ۲۱:۳۲

نوشته
    211
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ناراحت نباش برادرم...
    گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟
    خداوند داره شما رو پخته می کنه.
    ناراحت نباش.همین...
    عمل کن به خوبی ها...

نوشته
    193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سه تا تاپیک زدم چون فکرشو نمیکردم اصلا کسی جواب بده
    متشکرم
    من خیلی اوضاعم خرابه
    اصلا ایمانم پریده
    تا چند ماه پیش برای کلاس گزاشتم تو مدرسه به همه میگفتم کافرم من خاک بر سر
    هر چند کافر نبودم
    مشکل اساسی اعتقادی من اینه که
    1اصلا خدای یگانه وجود داره ؟
    آیا این خدا همون الله هست ؟چطور میشه فهمید ؟ این خدا ها همه مثلی اینکه فرق دارن
    بعدشم چطور میشه فهمید یک پیامبر دروغ نگفته ؟
    مثلا حضرت محمد آدم خوبی بوده و دلش برای اعراب اون موقع سوخته و قرآنو گفته
    آخه بعضی چیزا تو قرآن خیلی احساسیه مثلا همون سوره ی توبه که بدون بسم الله هست
    یعنی خدا اینقدر عصبانی شده ؟
    اصلا من با خود این وحی مشکلل دارم

بعدشم اگر بقیه ایمانشون برای ترس از مرگ برای من اینطور نیست
    شاید یه قسمتیش ولی خب باهاش کنار میام
    من حاضرم اگر زندگی جاودانه ای هست اون دنیا با تمام هست و نیست این دنیامو بدم تا 5 دقیقه با خود خدا صحبت کنم
    فقط 5 دقیقه بعدش دیگه نیست شم انگار نه انگار که بودم
    یا اینکه یکی از معجزاتشو که مطمئن بکنه منو ببینم
    بخدا حاضرم
    بعدش دیگه هیچی نمیخوام

خیلی بده شک داشتن

اینکه دائم فکر کنی از نژاد میمونی و از حیوونا پیدا شدی
    اصلا ردی هست بر همین نظریه ی داروین ؟

یا اینکه هرچی میگی بی خدا ها زیر سوال میبرن
    نمیدونم بدون ایمان چطوری میشه زندگی کرد ؟
    به چه امیدی
    ؟
    فقط برای اینکه مشرب بخورن و چشمشون دنبال زنا و آزادی تو روابط باشه بیخدان ؟
    ارزششو داره ؟
    ای خدا اگر میشنوی بدون که من حاضرم هم قوای جنسیمو هم زبونمو بدم تا ابد تا فقط ایمان پیدا کنم
    اصلا اون دنیا بهشت نمیخوام
    حوری نمیخوام
    حوری بخوره تو سرم
    تازه یکی دیگه از مشکلاتم همین حوریه
    مردا که تو بهشت با حوریان
    زنا با کیان ؟
    اصلا یه مرد یا زن بیوه که دوبار ازدواج کرده میره پیش کی؟

یا همین حضرت مهدی
    کاملا نا امیدم
    یه عده که میگن اومد و رفت
    یه عدم میگن اوووه شاید صد سال دویست سال دیگم نیاد

یعنی نباید یه امیدی باشه برای من بدبخت؟

من خیلی گناه کردم میدونم
    چشم چرونی ماهواره عکس مستهج.ن خود ارضایی
    این سایتای کثیف گور به گور شده
    کثافت کاری
    اما دیگه چکار کنم
    من بدبخت تازه 15 سالم شده

گفتم هر چی دارم حاضرم بدم
    هر کیو تو خیابون میبینم یا مسلمون واقعی نیست و به زن مردم چشم داره یا اگرم اینطور نباشه میگم این حتما یه گناهی کرده مشروب خورده یا با زنی رابطه داره
    به نظرم دیگه برای هیچکس ایمان نمونده
    و میترسم اینو به کسی بگم چون میترسم اونم بی ایمان شه

تورو خدا بگید که من چکار کنم
    یعنی کسی نیست بین من و خدا واسطه بشه ؟

هر معجزه یا نشونه ای که میبینم یه جوری ردش میکنم
    میگم اتفاقی بوده یا ..
    یه بار یادم خواب خدا رو دیدم در قالب یه چاه
    خوابم خیلی مسخره بازی بود اما بعدا فهمیدم حضت علی موقع صحبت با خدا سرشو تو چاه میکرده
    اما بازم گفتم حتما شب شام سنگین خوردم و اینطور چیزا

به هر حال واقعا دیگه در مونده شدم
    هر برهانی هست اول یکی اومدهخ مطرحش کرده بعد یکی خلافشو بعدم یکی دیگه خلاف خلفشو و هیچکدومم بیخیال نمیشن

من که نفهمیدم به کی باید پناه ببرم

خواهش میکنم اگه رابططون با خدا قویه واسم دعا کنید
    من مثل اینکه خیلی بدبخت تر ازین حرفام

10. تشکرها 3

نوشته
    11
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی 1-مطمئن باش که ایمانت ضعیف نشده چون به ضعیف شدن آن اهمیت میدهی، ممکن است مرتکب گناهی شده ای که این احساس در شما پدیدار شده است ویا شیطان این وسواس را در تو ایجادکرده است ولی با این حال جهت تقویت ایمانتان حضور در مجالس دعای ندبه و کمیل می تواند خیلی موثر باشد
    2-مطمئن باش که خدایی هست که این نظم در جهان حاکم است
    3-حس شما اشتباه است لا اقل امام زمان که ایمانش قلبی است ،بعلاوه شما در آخرت جوابگوی ایمان خود هستید نه دیگران
    4- در هر مورد کوچکی اصلا استخاره جایز نیست ودعاهایی هم قبل از استخاره باید بکنی
    5-عزیزم دین ارثی نیست چون شواهدی وجود داردکه دین ما کامل است وما این فکر را میکنیم که دین ما به ما ارث رسیده مسلما اگر در دین دیگری بودیم شاید با دیدن شبهات غیر قابل حل در آن دین به دنبال دین جدیدی بودیم و چون ما در دین خودمان (اسلام )که کامل ترین دین است اشکالی نمی بینیم این دین را با جان دل می پذیریم
    6-خداوند جهت درک وجود خودش نشانه هایی قرار داده که به بعضی از آنها در قرآن اشاره کرده آنها را مطالعه فرمایید و درباره آنها تفکر کنید ،به نتیجه خواهید رسید

12. تشکرها 2

نوشته
    25
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

هان مشو نومید چون واقف نه یی از سر غیب
    باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور
    ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی برکند
    چون ترا نوح ست کشتیبان غم مخور
    به کشتیبان هدایت بشریت دستگیر گم شدگان راه حق متوسل بشو
    گناه دیگران در کارنامه تو نخواهند نوشت
    و اگر واقعا دنبال راه چاره ای به نامه 31 نهج البلاغه مراجعه کن حتما دوای خود را آنجا خواهی یافت مارا هم دعا کن

ویرایش توسط تشنه خورشید : ۱۳۸۸/۰۱/۲۱ در ساعت ۰۱:۵۲

نوشته
    211
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب محمد گرامی واقعا نوشته هایتون من و خیلی متاثر کرد.خیلی دوست دارم کمکتان کنم.نمی دونم اینجا امکان این هست که راحت صحبت کنیم.سوال بشه وراحت جواب داده بشه؟جناب محمد من می خواهم اون طوری که خدای خودم را شناختم اگه خود خدا بخواهد به شما نشان دهم می خواهم ازت بپرسم ایا لحظه ای شده که دستت از چاره کوتاه باشه و هیچ کسی تو اون لحظه نتونسته باشه بهت کمک کنه؟

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما

[quote]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad55555 نمایش پست
    سه تا تاپیک زدم چون فکرشو نمیکردم اصلا کسی جواب بده

متشکرم
    حذف تاپیک های شما به خاطر تکرار شدن انها در چند بخش بود و لا غیر
    من خیلی اوضاعم خرابه
    الا بذکر الله تطمئن القلوب
    اصلا ایمانم پریده
    تا چند ماه پیش برای کلاس گزاشتم تو مدرسه به همه میگفتم کافرم من خاک بر سر
    هر چند کافر نبودم
    باز هم تاکید می کنم که همین حساسیت شما نسبت به ایمان تان نشان از ایمان به خدای متعال دارد و خود , سعادتی است بزرگ.
    مشکل اساسی اعتقادی من اینه که
    1اصلا خدای یگانه وجود داره ؟
    آیا این خدا همون الله هست ؟چطور میشه فهمید ؟ این خدا ها همه مثلی اینکه فرق دارن
    وجود خداوند را از راه هاى مختلف مى توان اثبات كرد كه به برخى از آنها اشاره مى شود:
    الف ) راه فطرت : به اين صورت كه با استفاده از وجود خود انسان ، وجود خدا اثبات مى شود; به اين معنى كه : احساس وجود خدا در انسان وجود دارد; يعنى در فطرت و در آفرينش هر كسى ، احساس و تمايلى هست كه او را خود به خود به سوى خدا مى كشاند; از اين جهت ، مَثَل خدا و انسان ، مثل مغناطيس و آهن است .
    قرآن كريم هم به اين راه معرفت و شناختِ خداوند (فطرت ) اشاره فرموده است: «پس تو اى رسول ! ]با همه پيروانت [مستقيم به جانب آيين پاك اسلام روى آور و پيوسته از طريقه دين خدا ـ كه فطرتِ خلق را بر آن آفريده است ـ پيروى كن ; كه هيچ تغييرى در آفرينش خدا نبايد داد . اين است آيين استوار حق ; ليكن بيشتر مردم از اين حقيقت آگاه نيستند .» (روم ، 30)
    قرآن كريم ، براى تأكيد بيشتر افزوده است : «در آفرينش خداوند ، دگرگونى نيست »; يعنى چيزى كه در اعماق وجود انسان ريشه دوانده ، همواره به صورت يك اصل ثابت باقى و برقرار خواهد بود; همان گونه كه جريان مغناطيسى ، آهن را به سوى خود مى كشد ، اين احساس درونى هم ، انسان را به سوى خداوند كشانده ، و به طرف او هدايت مى كند . ممكن است انسان اين جاذبه را در شرايط عادى كمتر احساس كند; امّا در موقع احساس خطر بخوبى اين كشش درونى را درك كرده ، متوجه مى شود كه نيروى مرموزى او را به سوى خداوند راهنمايى مى كند; چنان كه خداوند هم ، در سوره اسراء ، آيه 67 ، و سوره لقمان ، آيه 32 به اين حس درونى انسان اشاره فرموده است .
    مطالعه و تحقيق هاى دانشمندان امروز ، نشان داده است كه علاقه مذهبى ، از ريشه دارترين علاقه هاى انسان است كه در طول تاريخ هميشه وجود داشته و همچنان استوار خواهد ماند .(1)
    ب ) برهان نظم : نظامهاى جهان آفرينش ، روشن ترين و همگانى ترين برهان خداشناسى است .
    قرآن مجيد و پيشوايان بزرگ اسلام با بيانهاى مؤكدى ، مردم را به مطالعه كتاب آفرينش ـ كه سراسر صفحه ها و سطرهاى آن بر نظم و ترتيب ، محاسبه و اندازه گيرى ، و دخالت علم و حكمت در آفرينش آن ، گواهى مى دهد ـ دعوت كرده ; حتى به اين دعوت كلى اكتفا نكرده و با بيان نمونه هايى از نظامهاى شگفت انگيز اين جهان ، راه مطالعه و بررسى را به روى عموم گشوده اند; پس در جهان هستى تا آن جا كه عقل و دانش بشر از روى آن پرده برداشته است ، بجز نظم و دقت ، چيزى وجود ندارد ، و دانشمندان جهان و مكتشفان بزرگ ، در بررسى هاى خود اعتراف مى كنند كه در سراسر جهان بجز محاسبه و اندازه گيرى و نظامها و تشكيلات شگفت انگيز ، چيزى نديده اند و اين نظم و دقت ، نيازمند ناظمى دقيق ، يعنى همان خداوند متعال است .(2)
    ج ) قانون عليت : بدون شك ، جهانى كه در آن زندگى مى كنيم ، مجموعه اى از علتها و معلولهاست ، و اصل علّيت ، يكى از روشن ترين قوانين اين جهان است و ما روى كره اى زندگى مى كنيم كه هميشه وجود نداشته ; بلكه خود ، معلول علت ديگرى است ، و اين سلسله علت و معلول تا بى نهايت نيست و سرانجام به وجودى مى رسد كه علت است و معلول نيست ; يعنى هستى آن از خودش مى جوشد و عين هستى و وجود بى پايان و واجب الوجود است .
    توضيح بيشتر: جهانى كه ما در آن زندگى مى كنيم ، حادث و ممكن الوجود است و هر موجود حادث و ممكن الوجود ، بايد به واجب الوجود منتهى شود يا به عبارتى ديگر ، وجودهاى وابسته ، سرانجام بايد به يك وجود مستقل برسند . با قبول حادث بودن جهان ، ما يكى از پنج راه را پيش رو داريم :
    1 . يا جهان ، بدون علت موجود شده است !
    2 . يا خودش علت خود است !
    3 . يا معلولش علت آن است !
    4 . يا اين جهان ، معلول علتى است و آن نيز معلول علت ديگرى و به همين ترتيب تا بى نهايت پيش مى رود !
    5 . و يا اين كه تمام اين موجوداتِ حادث ، متكى به يك موجود ازلى و ابدى در ماوراء مادّه است و اين سلسله علت و معلول سرانجام به واجب الوجود منتهى مى شود .
    فرض اوّل باطل است ; زيرا اگر يك امر حادث نياز به علتى نداشته باشد ، بايد هر موجودى در هر زمان و تحت هر شرايطى حادث شود; درحالى كه چنين نيست ; بلكه براى پيدايش هر حادثه ، شرايط و اسباب خاصى لازم است .
    بطلان فرض دوم نيز بديهى است ; چون علت بايد پيش از معلول باشد و اگر چيزى بخواهد علت خودش باشد ، بايد قبل از وجودِ خود ، موجود باشد ـ كه لازمه آن اجتماع وجود و عدم است ـ و اين همان دورِ باطل است .
    بطلان فرض سوم نيز روشن است و نيازى به توضيح ندارد .
    امّا فرض چهارم ، لازمه اش تسلسل است ; يعنى ادامه سلسله علت و معلول تا بى نهايت ، و از امورى است كه عقل آن را بروشنى باطل مى شمرد; چون هر معلولى نيازمند به علت است و اگر اين سلسله تا بى نهايت پيش رود و به واجب الوجود منتهى نشود ، لازم مى آيد كه بى نهايت وجودِ وابسته ، نيازمند و قائم به غير و رابط داشته باشيم ، بى آن كه آن غير و آن وجود مستقل ـ كه تكيه گاه اين وجودهاى وابسته و رابط است ـ موجود باشد و چنين چيزى مُحال است ; پس بايد سلسله علت و معلولها به جايى منتهى گردد كه نيازمند به چيز ديگرى نباشد . وجودى مستقل و غنى باشد كه هستى آن از ذات خودش بجوشد و عين هستى و وجود مطلق باشد; در نتيجه ، وجود ممكن ها و حوادث جهان بايد به يك وجود واجب و ازلى منتهى شود كه او را خدا يا «الله» مى ناميم .(3)
    1 : مجموعه آثار ، آيت الله شهيد مطهرى ، ج 4 ، ص 42
    2: الهيات ، جعفر سبحانى ، ص 36 ـ 38
    3: پيام قرآن ،ص 60 و 70 ـ 72

16. تشکرها 2

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)