جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قرآن خواندن روح

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  26
  مورد تشکر
  47 پست
  حضور
  19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مطلب قرآن خواندن روح
  حیات اولیای خدا
  حجة السلام والمسلمین قدس از شاگردان آقا آیت الله العظمی بهجت می گوید::
  « روزی آقا فرمود: جنازه یکی از مردان پاک را ( به نظرم فرمودند: گیلانی بود.) به نجف می بردند، یک نفر قرآن خوان هم اجاره کرده بودند که تا مقصد همراه جنازه برود و قرآن بخواند، شبی از شبها همه از خستگی به خواب می روند و قاری مشغول خواندن سوره مبارکه «یس» می شود و هنگام قرائت آیه کریمه ( ألم أعهد إلیکم یا بن آدم ) لفظ «اعهد» را آنطور که باید ادا نمی کند و چند بار آن را تکرار می کند، ناگهان از داخل تابوت می شنود که آن مرد خدا دو یا سه بار با بیانی شیرین و با تجوید درست و قرائت این کلمه را ادا می کند. رعشه بر بدن مرد قاری می افتد که آدم مرده آن هم چند روز از فوتش گذشته چگونه شنید که من در اداء آیه کریمه مانده ام و با بهترین طریق قرائت و تجوید آن را به من یاد می دهد. روحش شاد! »

  حجة السلام والمسلمین آقای تهرانی یکی از شاگردان آقا جریان فوق را به صورت ذیل نگاشته است:
  « آن گونه که یاد دارم حضرت استاد این قضیه را مکرر به این صورت نقل می کردند، که جنازه یکی از بزرگان را به نجف می بردند، یکی از همراهان می گوید: در بین راه به منزل رسیدیم، و جنازه را در کاروانسرای کثیفی گذاشتند، من دیدم که آنجا مناسب جنازه آن آقا نیست و شاید بی احترامی به او محسوب شود، لذا جنازه را از آنجا به جای دیگر انتقال دادم، و بالای سر جنازه نشستم و مشغول شدم به قرائت قرآن و سوره «یس» به آیه « ألم أعهد» که رسیدم، چون عرب نیستم و بین «همزه» و «عین» خوب تمیز نمی دهم آن کلمه را تند خواندم، ناگهان شنیدم که جنازه دوبار با صدای بلند آن کلمه را با عربیت و تمییز بین «همزه» و «عین» ادا نمود.

  و نیز آقای قدس می گوید:
  « روزی آقا فرمودند:« در زمان قاجار آقایی در یکی از مدارس علمیه تهران حجره داشت و معروف بود به کرامت داشتن، ولی مقید بود چیزی از او ظهور و بروز نکند، در میان طلاب زمزمه می افتد که آقا موت ارادی دارد( یعنی هر وقت بخواهد، می تواند اختیاراً قالب تهی کند، ) روزی عده ای جمع شدند و خدمت آقا رسیدند و گفتند: آقا، ما امروز آمده ایم تا از شما کرامتی ببینیم و هر چه عذر آورد قبول نکردند، ناچار راضی شد ( خوب یادم نیست که تعهد گرفت که تا زنده ام به کسی اظهار نکنید، یا نگرفت ) و فرمود: من می خوابم، شما مرا صدا نزنید و کاری به من نداشته باشید.

  رو به قبله خوابید و شهادتین را گفت و آنها دیدند که آقا مُرد. وی را این رو آن رو کردند و دیدند که واقعاً مرده است، برای اطمینان چند جای زیر پای آقا را با کبریت سوزاندند و دیدند که واقعاً جان داده است.
  پس از مدتی آقا نفسی کشید و نشست. همین که نشست فرمود: به شما نگفتم با من کاری نداشته باشید، چرا مرا از راه رفتن باز می داشتید؟ »

  منبع: وب 9 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  850
  مورد تشکر
  3,443 پست
  حضور
  35 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  9  با سلام
  روح آدمي به گونه‌اي است كه با هر چيزي انس و الفت داشته باشد،رنگ همان را به خود مي‌گيرد و با آن عجين مي‌شود.اين تأثيردر سنين جواني به لحاظ لطافت روحي به مراتب بيشتر و عميق‌تر است.در روايات نسبت به حاملان وحي جايگاه والايي بيان شده است.حامل قرآن كسي است كه آيات الهي را به همراه دارد و با جانش عجين شده است و بعد از مرگ نيز با شخصيت برزخي وي همراهي مي‌كند.
  جاداره به مناسبت این تاپیک چند روایت را درباب مأنوسین با قرآن خدمت علاقه مندان
  عرض کنم.
  امام صادق(ع) در اين باره مي‌فرمايد:«من قرأ القرآن و هو شاب مؤمن اختلط القرآن بلحمه و دمه… ثمّ يدخل الجنّة فيقال له:إقرأ و اصعد درجة؛ اگرجوان مؤمن قرآن بخواند،قرآن با گوشت و خونش آميخته مي‌شود و در اعماق جانش اثر مي‌گذارد و در قيامت نيز وارد بهشت شده و به او خطاب مي‌شود:بخوان و بالا برو».


  پيامبر اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ مي‌فرمايند: اهل قرآن در بالاترين درجه انسانها قرار دارند، قبل از درجة انبياء مرسلين.( بديهي است كه اهل شدن در صورتي است كه انسان رنگ و بوي قرآن را در تمام وجود خودش درآورد و خود را مظهر و آينه تمام‌نماي قرآن نمايد. )

  مولا اميرالمؤمنان علي(ع) نيز درباره اهميت انس با قرآن مي‌فرمايد:«من آنس بتلاوة القرآن لم توحشه مفارقة الاخوان؛ هر كس با تلاوت قرآن انس بگيرد از جدايي دوستان دلهره‌اي ندارد».

  التماس دعا 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  937
  مورد تشکر
  1,684 پست
  حضور
  1 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  تشکر برای این پست آخر کافی نبود .


  احسنت ، مرحبا ، آفرین ... ایدک الله .

  حقا که تلاوت قرآن انسان را از دلهره و اضطراب آزاد می کند .

  خصوصا آیه ی شریفه ی آیة الکرسی که مظهر فیوضات بسیار است .


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  4,583
  مورد تشکر
  8,377 پست
  حضور
  11 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  861
  آپلود
  199
  گالری
  331  نقش و آثار آيات قرآن:

  الف. افزايش ايمان كه بر اثر تلاوت آيات قرآن بر مؤمنان حاصل مى شود: «إنّما المُؤمِنون الَّذينَ إذا ذُكِرَ اللّهُ وَجِلَت قُلوبُهُم و إذا تُلِيَت عَلَيهِم ءايـتُه زادَتُهم إيمـنًا.» (انفال/8 ، 2)

  ب. بازگشت به سوى خدا، از جمله اهداف نزول آيات شمرده شده: «وَ كذلِك نُفصِّلُ الأيـتِ و لَعلَّهم يَرجِعُون.» (اعراف/7، 174)

  ج. شناساندن راه و روش مجرمان ـ براى آن كه مؤمنان از آن دورى كنند ـ از اهداف نزول آيات قرآن است: «وَ كذلِكَ نُفصِّلُ الأيـتِ و لِتَستَبين سَبيلُ المُجرِمين.» (انعام/6 ، 55)

  د. تزكيه و تعليم: از خواسته هاى ابراهيم(عليه السلام)براى ذرّيّه خود از خداوند، فرستادن پيامبرى است كه آيات را براى تعليم و تزكيه بر آنان بخواند: «ربَّنا وَابعَث فيهِم رسُولاً مِنهم يتلُوا عَليهِم ءايـتِكَ و يُعَلِّمُهُمُ الكِتـبَ والحِكمَةَ و يُزكّيهم.» (بقره/2، 129)
  هـ. تفكّر و ژرف نگرى از آثار ديگر آيات قرآن است: «و أَنزَلنا إِلَيكَ الذِّكرَ لِتُبيِّنَ لِلنّاسِ ما نُزِّلَ إِلَيهِم و لَعَلَّهُم يَتفَكَّرون.» (نحل/16،44)

  قرآن براى تأثير آيات، شرايطى را برشمرده:

  1.ايمان: در آيه 2 انفال/8 آمده است كه هنگام تلاوت آيات قرآن بر مؤمنان، ايمانشان افزايش مى يابد.
  2. يقين داشتن به نزول آيات از سوى خداوند: «قد بَيَّنَّا الأيـتِ لِقَوم يوقِنون.» (بقره/2، 118)
  3. تعقّل: خداوند صاحبان خرد و آنان را كه تعقّل مى كنند، كسانى مى داند كه از آيات قرآن اثر مى پذيرند و متذكّر مى شوند: «هُوَ الَّذى أَنزَلَ عَلَيكَ الكِتـبَ مِنهُ ءايـتٌ مُحكَمـت... و ما يَذَّكَّر إلاّ أُولوا الألبـب». (آل عمران/3، 7)
  .
  .

 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  17
  مورد تشکر
  42 پست
  حضور
  6 دقیقه
  دریافت
  53
  آپلود
  0
  گالری
  0  دوستان عزیز
  سلام
  من عضو جدید انجمن هستم
  لطفاً اگر فایل pdf قرآن با ترجمه فارسی را دارید برای من بگذارید:salavat10:


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود