جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نظریه جدید پیوند ماده و غیر ماده در عالم هستی

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما نظریه جدید پیوند ماده و غیر ماده در عالم هستی

آیا میزان ماده تا منفی بینهایت یا مثبت بینهایت هم میرود؟

نیازمند نظر شما راجع به این نظریه ایم...

گاهی اوقات فکر میکردم آیا بشر میتواند به ریزترین ذره عالم هستی یا بزرگترین آن دست یابد؟!!!
    دانشمندان جهان پس از اعلام اتم به معنی کوچکترین ذره ی شناخته شده طی سالیانی تصمیم خود را عوض کرده و این حق را به الکترون دادند و ظاهرا اکنون کوچکترین ذره ی شناخته شده در دنیای ما الکترون میباشد اما باید توجه داشت که الکترون نیز مانند تمام مواد جرم اندکی دارد پس در مقیاس کوچک،ذره ای ملموس است و هر شی ملموسی که جرم دارد حتما باید دارای ابعاد خاص خود و شکل هندسی مختصی باشد و چیزی که نیازمند شکل دار شدن ماده هست آرایش و گونه ی ذرات کوچکتر تشکیل دهنده ی آن ماده میباشد .. پس الکترون نیز ماده است و باید از ذرات کوچکتری که شکل هندسی خاصی به آن داده است تشکیل شده باشد و نه تنها این ذره ی بنیادین بلکه تمام ذرات ملموس و اشیا کوچک و بزرگ در عالم هستی ..

تا کجا؟تاکی؟...

اگر بخواهیم به این طرح به عنوان یک اصل نگاه کنیم این سوال برایمان پیش می آید که خدایی که جهان ماده را آفرید \ پس آفرینش را از کجا آغاز کرد در حالی که طبق یک قاعده ی عقلانی ماده در ظرف مکان و زمان نمی تواند تا بی نهایت بر روی محور وجود برود ...

نظر شما چیه؟ اگر به سمت کوچکترین برویم به کجا میرسیم ؟!
    این جاست که به عقیده ی من رابطه ای میان دنیای ماده و غیر ماده ای که نیاز به مکان و زمان ندارد مطرح میشود و آن دنیای نامحدود قطعا خداست که اگر ما به دنبال اولین و کوچکترین بگردیم به بینهایتی به نام خدا میرسیم که در آنجا نیز عقولمان کفاف نمیکند ...

حال اگر بخواهیم به سمت بزرگترین برویم چه؟ !!!

توجه به آیه ی زیر از سوره ی حدید بفرمایید :

هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ

من شعر سهراب سپهری را اصلاح خواهم کرد که میگوید:
    و خدایی که در این نزدیکیست...لای این شب بوها___ اما من میگویم : خود این شب بوها...
    و به نظر من تمام ذراتی که ما میدانیم،حتی هوا و خاک و آتش و آب همگی منبعی از وجود نامحدود خالقند ..مانند انسانی که و نفخت فیه من روحی)

یسبح لله ما فی السماوات و ما فی الارض
    __________________________________________________ _________________________

وَمَا مِن دَآبَّةٍ فِي الأَرْضِ وَلاَ طَائِرٍ يَطِيرُ بِجَنَاحَيْهِ إِلاَّ أُمَمٌ أَمْثَالُكُم مَّا فَرَّطْنَا فِي الكِتَابِ مِن شَيْءٍ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِمْ يُحْشَرُونَ (الانعام 38)

ترجمه : و هيچ جنبنده‏اى در زمين نيست و نه هيچ پرنده‏اى كه با دو بال خود پرواز مى‏كند مگر آنكه آنها [نيز] گروه‏هايى مانند شما هستند ما هيچ چيزى را در كتاب [لوح محفوظ] فروگذار نكرده‏ايم سپس [همه] به سوى پروردگارشان محشور خواهند گرديد ..

*نمیدانم در کتب فلسفی این بحث مطرح شده یا نه لیکن امیدوارم دوستان نظر خود را راجع به این موضوع عرض کنند.
    ویرایش توسط mehdihajian : ۱۳۸۸/۰۱/۲۵ در ساعت ۱۸:۳۸

2.  

نوشته
    89
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    لیس کمثله شیء
    ویرایش توسط 159 : ۱۳۹۰/۱۲/۰۹ در ساعت ۱۷:۴۹
    يا نُورَ الْمُسْتَوْحِشِينَ فِي الظُّلَمِ
    لو سلك الناس وادیا شعبا لسلكت وادی رجل عبد الله وحده خالصا
    اگر همه مردم مسیری را انتخاب كنند و در آن گام نهند ، من به راه كسی كه تنها خدا را خالصانه می پرستد خواهم رفت . امام هادی ع

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری