جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک:شرح استغفار هفت بند

نوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0

کمک:شرح استغفار هفت بند

با سلام ؛
    من نمی دونستم این تاپیکو کجا بزنم. پس همینجا اگه ممکنه اساتید بزرگوار جوابمو بدن.
    من استغفار هفت بند رو می خواستم.( روش )
    متشکرم.

2. تشکر

3.  

نوشته
    719
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    4

من درباره هفتاد! بند استغفار مولا علی علیه السلام شنیدم. هفت بند رو خیر متاسفانه. ولی هفت بند از هفتاد بند این استغفار :

بند یک:
    خدایا تو را مدح می گویم كه به كمك تو موفق به ثنایت شدم .و به سبب فساد نیت وضعف یقینم به ناتوانی خود،در مدح تو كه آنطور مستحق وسزاوار هستی.بار الها،تو خوب خدایی،و خوب پروردگاری هستی،ومن بد مخلوقی میباشم.تو خوب مولایی و من بد بنده ای هستم،تو خوب مالك و من بد مملوكی هستم. چه بسیار گناهی كه انجام دادم و از آن عفو نمودی،و چه بسیار جرمی كه از من سر زد و از آن گذشت نمودی،وچه بسیار خطایی كه از من سر زد ومرا مؤاخذه نكردی.وچه بسیار عمدی كه مرتكب شدم وتو از آن در گذشتی،و چه بسیار لغزش كه از من سر زد و از آن چشم پوشی نمودی،ومرا به غفلتم مؤاخذه نكردی،اینك منم آنكه به خود ظلم كرده ام و به گناهم اقرار وبه خطایم اعتراف دارم.پس ای آمرزنده گناهان از تو می خواهم كه گناهم را ببخشی واز لغزشم در گذری،پس به نیكی اجابت كن كه تو سزاوار اجابت و اهل تقوی و آمرزشی.

بند دو:
    خدایا از تو مسألت دارم كه عفو نمایی هر گناهی را كه به واسطه عافیت بخشی تو بدنم بر آن توانا شد،یا به واسطه نعمت فراوان تو به آن قدرت پیدا كردم،یا به واسطه رزق واسع تو به آن دست یافتم،ویا با پرده پوشی تو در آن خود رااز مردم پنهان كردم،و هرگاه مرا ترس گرفت بر صبر تو تكیه نمودم،واز خشم و غضبت در آن بر حلمت اعتماد نمودم،و در آن بر عفو كریمانه ات تكیه كردم،پس ای بهترین بخشندگان،بر محمد و آلش درودبفرست وآن را ببخش.

بند سه:
    خدایا،از تو آمرزش می طلبم از هر گناهی كه موجب غضبت می شود،یا مرا به سمت خشمت نزدیك می كند،یا مرا به سوی آنچه كه ازآن نهیم كرده ای می كشاند،یا از آنچه كه مرا به آن دعوت كرده ای دور می نماید،پس بر محمد و آلش درود بفرست و آن را بیامرز،ای بهترین آمرزندگان.

بند چهار:
    خدایا،از تو آمرزش می طلبم از هر گناهی كه بنده ای از بندگانت را با فریبكاری به سوی آن كشاندم و با نقشه او را فریب دادم،آنگاه گناهی را كه نمی شناخت به او یاد دادم و جلو دید او را از آنچه می دانست گرفتم ،و فردای قیامت با گناهان خود علاوه بر گناهان دیگران تو را ملاقات میكنم ،پس بر محمد و آلش درود بفرست وآن رابیامرز،ای بهترین آمرزندگان.

بند پنج:
    خدایا،از تو آمرزش می طلبم از هر گناهی كه انسان را به سوی گمراهی می كشاند و از راه راست دور میكند ،و روزی را كم و بركت را از بین میبرد،ونام آدمی را از خاطره ها میبرد، پس بر محمد و آلش درود بفرست وآن رابیامرز،ای بهترین آمرزندگان.

بند شش:
    خدایا،از تو آمرزش می طلبم از هر گناهی كه شبانه روز اعضای خویش را در آن به زحمت انداختم،و خود را در پردۀ پوشش خویش از بندگانت پنهان كردم ،در حالی كه پردۀ حفظی جز پوشش تو نیست، پس بر محمد و آلش درود بفرست وآن رابیامرز،ای بهترین آمرزندگان.

بند هفت:
    خدایا،از تو آمرزش می طلبم از هر گناهی كه دشمنانم با آن در پی آبرو ریزی من بودند،وتو نقشۀ آنها را از من بر گرداندی،وكمكشان نكردی كه مرا مفتضح كنند،گویا من دوست توام كه مرا یاری كردی،پروردگارا، تا كی معصیت می كنم و تو را و تو مهلتم می دهی،وچقدر معصیتم طولانی شده،تو هم مؤاخذه نكرده ای،و از تو با وجود بدی كردارم سؤال كرده و تو عطا نموده ای.پس كدام شكر است كه حتی بتواند برابر یكی از نعمت هایت قرار گیرد؟ پس بر محمد و آلش درود بفرست وآن رابیامرز،ای بهترین آمرزندگان
    ویرایش توسط سلام خدا : ۱۳۸۸/۰۲/۰۷ در ساعت ۰۵:۵۱
    هر كس به شأن خود به كاري مي پردازد

5. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری