صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یازده سپتامبر وسوره توبه

نوشته
    742
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    119

تعجب یازده سپتامبر وسوره توبه

پرسش: آيا تطبيق حوادث يازده سپتامبر آمريكا با آيات 109 و 110 سوره توبه درست است ؟ آيا هدف از اين گونه بازگويى ها و يادآورى ها به جهت بالا بردن سطح قرآن است يا خير ؟
    پاسخ: خير ، تطبيق حوادث يازده سپتامبر آمريكا ، با آيات 109 و 110 توبه درست نيست; زيرا ، اين گونه توجيهات ،مطابق با اصول و قواعد تفسير قرآن نيست ، و جنبه ذوقى دارد .
    در تاريخ ، هر روز شاهد حوادث گوناگون تلخ و شيرين هستيم اگر هر واقعه اى را با ذوقيات خود ، با آيات قرآن تطبيق دهيم ، علاوه بر اين كه خلاف قواعد و اصول تفسير است ، سبب سستى و سبكى درباره اعتقاد به اين كتاب آسمانى خواهد شد . قرآن كريم ، به كليات ، معيارها ، افكار ، اعمال ، نتايج اعمال ، دشمنى دشمنان و . . . اشاره كرده است ، و كمتر به جزئيات و وقايع پرداخته است .
    بنابراين ، تطبيق وقايع و حوادث بر آيات قرآن صحيح نيست .
    با توجه به اين كه واقعه يازده سپتامبر كار خود آمريكايى ها و صهيونيست ها بوده ، شايعه تطبيق وقوع آن با آيات قرآن نيز بعيد نيست كه از جانب خود آن ها باشد ، تا به اهداف خود برسند . برخى از اهدافى كه در اين باره دنبال مى كنند به شرح زير است:
    1 . ايجاد بى اعتمادى ميان مسلمانان و غيرمسلمانان درباره قرآن: اگر بپذيريم كه وقايع را مى توان بر قرآن تطبيق كرد ، چنان چه يك حادثه برخلاف آن چه انتظار است مشاهده شود ، كافى است كه افراد نسبت به قرآن بى اعتماد شوند .
    2 . آمريكائى ها و صهيونيست ها ، در اهداف بلند مدت خود نقشه تضعيف و از بين بردن مسلمانان و يا حداقل جلوگيرى از گسترش اسلام را در سر دارند . اگر اين شايعه تثبيت شود كه حادثه يازده سپتامبر مطابق با آيات قرآن است ، آن گاه مى گويند: اين كار ، كار مسلمانان و مطابق با اعتقاد و كتاب آسمانى آنان است; تا بدين وسيله افكار عمومى را بر ضد قرآن و معتقدات مسلمانان بسيج كرده ، به اهداف شوم خود برسند ، و بهانه اى براى مبارزه با مسلمانان داشته باشند; چنان چه ديديم بعد از آن واقعه ، تمام امكانات خود را در اين راه به كار گرفتند .
    از اين رو ، به نظر مى رسد ، هدف از طرح چنين مسائلى تضعيف قرآن كريم باشد .
    http://sshams.andishvaran.ir/fa/scholarmainpage.html
    صفحه شخصی

2.  

نوشته
    513
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول : يازده سپتامبر و سوره توبه

به نام خدا
    با عرض سلام
    برخي گفته اند اين خيابان كه اين اتفاق در ان افتاده از لحاظ اسم شبيه بوده به جُرُفٍ هارٍ و برخي براي تاييد اين ادعاي گفته اند ايه 109 كه دو عدد كشيده دارد "1" و "9" شبيه برجهاي دو قلو است :wink: به نظر مي رسد اينها نوعي برداشت هاي شخصي ئو تشبيهاتي است كه دليلي برايش وجود ندارد و بعبارت ديگر تفسير به راي است كه حرام بودن ان محرز است و در روايات متعدد شيعه و سني وعده اتش به ان داده شده است
    يا حق

نوشته
    217
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

11 سپتامير

نميدونم اين موضوع براتون تكراريه يا نه ولي چون برا من خيلي جالب بود گفتم بذارم توسايت. 1 عكس ضميمه اين پست هست كه نوشته حادثه 11 سپتامبر چطوري تو قرآن پيش بيني شده
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  11sep.jpg
مشاهده: 2048
حجم:  131.5 کیلو بایت  
    سر سبزترين بهار، تقديم تو باد!!!
    سبز باشين!!

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این که یه نفر از این آیه چنین برداشتی کنه ملاک نیست ، ملاک ما برای تفسیر فرمایش اهل بیت و برداشت متخصصانه اهل فن از آیات کریمه است
    مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

6. تشکر

نوشته
    2,087
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

من نشنيده بودم
    بهترين كارها سه كار است:
    تواضع به هنگام دولت ، عفو هنگام قدرت و بخشش بدون منت
    پيامبر اكرم (ص)
    http://www.hamdardi.com/my_documents....com_8.com.jpg

نوشته
    217
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.m نمایش پست
    این که یه نفر از این آیه چنین برداشتی کنه ملاک نیست ، ملاک ما برای تفسیر فرمایش اهل بیت و برداشت متخصصانه اهل فن از آیات کریمه است

خب اگه اينطوريه كه تمام معجزه هايي كه تو همين انجمنم گفته شده ميشه برداشت شخصي!!! به هر حال برداشت شخصي يا هر چيزي با اعداد و دليل نشون دادن ديگه، ندادن؟!
    ویرایش توسط darya.com : ۱۳۸۷/۰۸/۲۸ در ساعت ۱۴:۲۳
    سبز باشين!!

9. تشکر

نوشته
    37
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بعضی پیش بینی ها در قرآن شده که انکار ناپذیر است مثل غلبه کردن رومیان بر کشور (بنظرم ایران) که این اتفاق هم افتاد. یا آیات مربوط به آخر الزمان یا بعضی از مباحث علمی که در قرآن مطرح شده و در دوران کنونی در حال کشف آن هستند، اما این مطلبی که ذکر شده به تنهایی قابل استناد نیست. باید ببینیم نظر علما و متخصصین علوم قرآنی در این زمینه چیست؟

روز وصلش می رسد ، ایام هجران می رود

نوشته
    1,183
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rana_ نمایش پست
    من نشنيده بودم
    خب من حق بهتون می دم نشنیده باشید چون مستند نیست

مهدیا کعبه شد از تاب تو بی تاب بتاب

نوشته
    217
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.m نمایش پست
    خب من حق بهتون می دم نشنیده باشید چون مستند نیست

چون هيچ كدوم از علما چيزي در اينخصوص نگفتن مستند نيست؟! طرف داره عدد و دليل مياره.
    سبز باشين!!

نوشته
    909
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط reihaneh نمایش پست
    بعضی پیش بینی ها در قرآن شده که انکار ناپذیر است مثل غلبه کردن رومیان بر کشور (بنظرم ایران) که این اتفاق هم افتاد. یا آیات مربوط به آخر الزمان یا بعضی از مباحث علمی که در قرآن مطرح شده و در دوران کنونی در حال کشف آن هستند، اما این مطلبی که ذکر شده به تنهایی قابل استناد نیست. باید ببینیم نظر علما و متخصصین علوم قرآنی در این زمینه چیست؟
    من هم با نظر ریحانه خانم موافقم باید ببینیم نظر اهل فن و بزرگان دینی در این رابطه چیه .هیچ کس از قول خودش نمی تونه حرفی بزنه یا استدلالی داشته باشه . بهتره اگر عالمی راجب این مسئله صحبتی داشتن گفته بشه .
    يارب نظر تو برنگردد!

گفتم يارب مرا براتي بفرست ... توفان زده ام فلك نجاتي بفرست .. .گفتند كه با زمزمه ي يا مهدي .. .نذر گل نرگس صلواتي بفرست

تکيه برتقوا ودانش درطريقت كافريست
    راهرو گرصد هنر دارد،توكل بايدش

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری