جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آشنایی با صاحبدلان معنوی

نوشته
    506
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

آشنایی با صاحبدلان معنوی

بسم الله الرحمن الرحیم

آشنایی با استاد یعقوب قمری شریف آبادی

آشنایی با صاحبدلان معنوی

حضرت استاد «یعقوب قمری شریف آبادی»

یعقوب قمری شریف آبادی استاد صاحبدلی است که شصت و هشت سال پیش در شریف آباد شهرری چشم به عالم ناسوت گشوده است و مدت بیست و چند سال است که با برگزاری جلسات معنوی در شهرستان ورامین راهنمای تشنگان حقیقت و معرفت به سوی عالم ملکوت می باشد. این پیر فرزانه از جمله معدود کسانی است که مصداق بیان حافظ شیراز است که فرموده است :

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت
    به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد
    ایشان تحصیل علم باطنی و روحانی را با طهارت و پاکی و تزکیه نفس میسر می دانند و راه نجات انسان ها را تمسک به عروه وثقای اولیاء الهی حاضر میدانند.
    تاکنون 2 اثر نفیس و به جا ماندنی عرفانی از ایشان به نگارش درآمده است که نام کتاب اول ایشان «انسان کامل، مرآت خفیه» و دیگر اثر وزین و نفیس ایشان که به تازگی به زیور طبع آراسته شده است به نام «زن،طائر فردوس یا ساحر دوزخ» می باشد و کتاب شریف کلمات قصار ایشان نیز در دست چاپ می باشد .
    جرعه ای از کلمات قصار ایشان:
    ما کامل می شویم تا سالم شویم و سالم می شویم تا عامل شویم و عامل می شویم تا خالق زیبایی وجه خود بشویم.
    انسان تا زمانی که توحید را درک تکرده، ساکن است. آنگاه که توحید را درک کرد، به حرکت می افتد.
    هرچه مومن عارف تر باشد، ساکت تر است؛ همچنان که انسان هر چه جاهل تر باشد، فریادش بیشتر می باشد.
    حکمتی معنوی از حضرت استاد:

سال ها پبش، قبل از راه یافتن به وادی معنویت و عرفان و برخورداری از راهنمایی های خضر طریق، در یکی از سحرگاهان سال 1364 هجری شمسی، متذکر به ذکر قدسی«لااله الاالله» بودم که مشاهده ای در حالت خلسه برایم بوقوع پیوست که خود گواه روشنی بر ترکیب وجود آدمی از سه بعد: روح و عقل و نفس می باشد. شرح آن واقعه بدین نحو است:
    درحالی که رو به سوی قبله نشسته بودم و مشغول ذکر «لااله الاالله» بودم ناگاه مشاهده نمودم دونفر با اندکی فاصله از یکدیگر به سرعت و عجله از بدنم بیرون دویدند.اولی شخص شرور و هراسان، و دومی جوانی خوش سیما و نورانی بود که با خشم و غضب به دنبال نفر اول می دوید و در چند قدمی من، آن مرد شرور و خبیث را گرفته، به زمین زد و بر سینه او نشست و قصد تنبیه و یا کشتن او را داشت.در این میان، آن شخص شرور در زیر دست و پای آن مرد خوش سیما با شیطنت نگاهی به من کرد و با اشاره دست و چشم و ابرو به آن جوان نورانی فهماند که مقصر اصلی، من –که مذکر بودم-می باشم .آن جوان با حالت معنوی خود ، درحالی که انتظار چنین اشاره ای را نداشت، سخت به من نگریست و من بدون اینکه سخنی به زبان بیاورم، به او فهماندم که آن فرد شرور دروغ می گوید و مقصر خود اوست. سپس جوان نورانی و خوش سیما با کمی تأمل صورتش را به سوی او برگرداند و با نگاهی عمیق او را مورد عتاب قرار داد و از روی سینه او برخاسته، به سوی من روانه شد و ابتدا مرد زیباروی و سپس آن فرد شرور به درون من بازگشتند.
    گفتنی است که آیه شریفه «و جائت کل نفس معها سائق و شهید» اشاره به سه بعد تشکیل دهنده وجود انسان دارد و آیات 22 تا 28 سوره مباکه «ق» این نزاع و مخاصمه میان عقل و نفس را به تصویر کشیده است.
    برگزفته از کتاب «زن،طائر فردوس، ساحر دوزخ»به قلم استاد یعقوب قمری شریف آبادی،ص

السلام علیک یااباصالح المهدی(عج)

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=2362

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)