صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهکارهاى مقابله با انحرافات جنسي

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  506
  مورد تشکر
  1,180 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0

  راهکارهاى مقابله با انحرافات جنسي
  بسم الله الرحمن الرحیم

  به طور طبیعی درهنگام بحران بلوغ و فشار غریزه جنسی، عقل به تنهایی قادر به کنترل شهوت نیست. دراین شرایط به سلاحی برنده تر نیاز است و آن تقوا، عشق به پروردگار و در یک کلمه خدامحوری است. با رعایت تقوا، نه تنها انسان از محیط گناه آلود و شهوت انگیز دوری می گزیند، بلکه برای او چنان مصونیتی ایجاد می شود که حتی با ورود به ورطه گناه می تواند خود را حفظ کند. قرآن مجید پرهیزکاران را کسانی می داند که بعد از قرارگرفتن درمعرض حملات شیطان؛ با سلاح تقوا از خود دفاع می کنند. آنجا که می فرماید:
  ان الذین اتقوا اذا مسهم طائف من الشیطان تذکروا فاذاهم مبصرون (اعراف-201) درحقیقت کسانی که از خدا پروا دارند، چون وسوسه ای از جانب شیطان به ایشان رسد خدا را به یاد آورند و به ناگاه بینا شوند.
  حضرت یوسف(ع) با استفاده از قدرت معنوی و تقوا خود را از آلوده شدن به گناه حفظ کرد.
  خدای متعال به وسیله مقررات دینی، پسران و دختران را درحیطه شرع محدود می کند و از طغیان غریزه بازمی دارد که مهمترین آنها، ارتباط خلق و خالق یعنی نماز و روزه است. قرآن کریم نماز را یک عامل بازدارنده ازگناه می داند. آنجا که می فرماید:
  نماز آدمی را از کارهای زشت بازمی دارد (عنکبوت-45). در حدیثی از پیامبر(ص) نقل شده که جوانی از انصار نماز را با پیامبر(ص) ادا می کرد، اما با این حال آلوده به گناهان زشتی بود. این ماجرا را به پیامبر(ص) عرضه داشتند. حضرت فرمود: سرانجام نمازش او را از این اعمال زشت پاک می کند (تفسیر نمونه، ج16، ص287)
  البته هر نمازی به نسبت رعایت شرایط و آداب آن، این اثر بازدارندگی را دارد. پیامبراعظم(ص) به جوانان توصیه می کند برای کنترل غریزه جنسی خود از روزه و امساک استفاده کنند آنجا که می فرماید: «ای گروه جوانان! هرکدام از شما اگر توانایی هزینه زن گرفتن را دارد، پس ازدواج کند و اگر نتواند بسیار روزه بگیرد که روزه گرفتن از شهوت می کاهد. (بحارالانوار، ج100، ص220)

  السلام علیک یااباصالح المهدی(عج)


  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=2362

 2. تشکرها 3


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  539
  مورد تشکر
  2,011 پست
  حضور
  53 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1  طغيان جنسي يکي از مهم ترين و در عين حال پيچيده ترين مسائلي است که اکثريت مردم ـ به خصوص نسل جوان ـ با آن درگيرند. چه، اين مسأله عامل مهم و زير بناي انحراف و انحطاط جسمي و روحي را فراهم مي سازد. در سن جواني که انسان قدرت جسمي بيشتري را داراست، تمام اميال غريزي و نفساني اش در اوج قدرت و شدت بوده و به خصوص اين ميل هم، از کمال قدرت برخوردار مي باشد. به اين جهت محروميت از ارضاي اين ميل، در رديف مشکل ترين محروميت هايي است که بشر با آن ها دست به گريبان است، زيرا تحمل محروميت از هر غريزه يا نعمتي که ارضا و برخورداري آن توأم با لذت بيشتري است، به همان نسبت مشکل تر و طاقت فرساتر خواهد بود. لذا بايد گفت تعديل اين ميل در جواني، به راستي خود هنر بزرگي است.
  خودارضايي يکي از راه هاي همين طغيان جنسي است. خود ارضايي بيراهه اي براي ارضاي ميل سرکش جنسي است که نسل جوان را در معرض آسيب هاي جدي قرار مي دهد. از همين رو نام بيماري بر آن نهاده شده است.


 4. تشکرها 2


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۷
  نوشته
  1,093
  مورد تشکر
  2,130 پست
  حضور
  1 روز 16 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0  کنترل غریزه جنسی به دو صورت ممکن است تحقق پذیرد، 1ـ کنترل منفی. 2ـ کنترل مثبت.

  1ـ کنترل منفی

  غالبا وقتی سخن از کنترل غریزه جنسی به میان می‏آید، توجه اشخاص به سمت و سوی نوع منفی آن جلب می‏شود. و آن این است که کسی با وجود تحریکات مختلف و مواجهه با عوامل انگیزش این غریزه، بخواهد با میل تحریک‏شده‏اش مبارزه و مقابله کند و به سوی ارتکاب جرم نرود، چنین کاری گرچه قطعا بهتر از آلایش دامن و عمل به جرم است، ولی پیامدهای سوء و مخرب آن بر کسی پوشیده نیست. این کار هم به غایت دشوار است و هم زیانبار، و بدین جهت هرگاه شخصی به کنترل غریزه سفارش می‏شود، با چنین برداشتی از آن، و تصور دشواری و زیانباری آن، از پذیرفتن چنین توصیه‏هایی سر باز می‏زند.

  2ـ کنترل مثبت

  غریزه جنسی اگر با ازدواج مهار نگردد، مطلوب‏ترین راه تسلط بر آن، کنترل مثبت است. و آن پرهیز از صحنه‏ها و کارهایی است که به تحریک این غریزه می‏انجامد.
  این نوع از کنترل، که در حقیقت جنبه پیشگیری دارد هم راحت است و هم بی‏زیان و بلکه مفید.

  وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ / ۱۰- یونس

 6. تشکر


 7. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  395
  مورد تشکر
  628 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  25
  آپلود
  0
  گالری
  0  راههای جلو گیری از انحرافات جنسی چیست؟  الف:در مکتب حیات بخش اسلام اولین و مطمئن‏ترین راه جهت سامان دادن به غریزه جنسی ازدواج می‏باشد و از نظر شرعی اگر کسی بداند که بواسطه نداشتن همسر به حرام می افتد، واجب است که ازدواج کند. ازدواج اهداف بسیار مهمی دارد، مانند اینکه: با ازدواج زن و مرد مکمل هم شده و نواقص هم را رفع می‏کنند و عفاف آنان از حیث غریزه جنسی محفوظ می‏ماند.
  ب:اگر ازدواج دائم میسر نشود؛ ازدواج موقت راه دیگرِ علاج انحراف جنسی است و اگر آن هم ممکن نباشد، تقوا و عفاف و صبر را باید پیشه سازد.
  ج :بعضی از امور انسان را از هیجان شهوت در امان نگه می‏دارد، مانند: پرهیز از صحنه‏های تحریک کننده (فیلم عکس و مکانهای آلوده و کتاب و مجلات محرکه)،روزه گرفتن و کم خوردن، اشتغال و فعالیت جسمی، دیر به رختخواب رفتن و زود خوابیدن، کم خلوت کردن و ... تفریحات سالم و مطالعه سالم و در رأس همه این امور؛ ارتباط معنوی با خداوند متعال و از او استعانت جستن و قرآن خواندن است .


 8. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۷
  نوشته
  1,093
  مورد تشکر
  2,130 پست
  حضور
  1 روز 16 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0  اکنون طرق کنترل مثبت را به اختصار برمی‏شمریم:
  1ـ پرهیز از فکر و ترسیم صحنه‏های محرک در ذهن و خیال.
  2ـ دوری از نگاههای مسموم و مناظر تحریک‏آمیز.
  3ـ گوش ندادن به آوازها و موسیقیهای تحریک‏کننده و مبتذل.
  4ـ اجتناب شدید از گفتگوهای دوستانه و نشستهای غفلت‏زا و معاشرت با دوستان ناباب و گوش سپردن به سخنان تحریک‏آمیز.
  5ـ اعتدال در خوردن.
  6ـ اشتغال، ورزش و سرگرمیهای مفید.
  7ـ تلاوت قرآن.

  «نفس را مشغول بدار و گرنه او تو را به خود مشغول ساخت.»

  وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ / ۱۰- یونس

 9. تشکرها 2


 10. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  611
  مورد تشکر
  866 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  خسته نباشید انشالله روان شناس کانون هم سری به این تاپیک بزنند
  اما دوستان راه حل دیگری باید گزید
  تمام کارهایی که اعلام کردید درست هستش و شکی در آن نیست
  اما چقدر این راه کارها در دوران ما عملی و کار امد هست
  من فکر میکنم اکثر کسانی که بدنبال اعتیاد یا انحرافات جنسی میروند از عواقب آن مطلع هستند
  ولی میروند
  آنچه در زمان مافعل شدن هست عدم اهمیت به زنده بودن و سالم بودن هست.
  عدم انگیزه برای ادامه حیات.
  و عدم اعتقاد به اینکه ما انسانها فقط و فقط امانتدار جوارحمان هستیم.
  جلوی سیل را با چند تپه خاکی نمیتوان گرفت
  امروز ه به نظر حقیر مواد مخدر جدید مکمل اساسی برای انحراف است.
  وقتی فرمایشات شما میتواند نتیجه بدهد که نفوس انسانی به قوه نور عقل امادگی پذیرش
  راه درست را داشته باشند.
  وقتی مواد مخدر روح و جسم را هدف میگیرد دیگر چکاری میشود کرد؟
  مواد مخدری که حتی میتواند جاسازی در خرما های خیاراتی و نذریها داشته باشد
  مواد مخدر ازمایشگاهی که براحتی در انواع نوشابه ها ترکیب میشود.
  نا امیدی فعل بی خدایان است با خدا نا امید نمیشه چون میدونه دستی ما فوق دستها وجود داره
  اما قبول کنیم عزیزان
  کار بسیار بسیار سخت است.
  آفت تفکر تعصب است
  السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.
  ببخشید اینجا از حضور شما بزرگواران خداحافظی میکنم مدیر محترم سایت ترجیج دادند تاپیک خداحافظی بنده حذف شود. بهر حال بدی و خوبی بقول قدیمیها از ما دیدید حلال کنید.
  حق نگهدارتان دلهایتان پرامید و شاد باد. 11. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  36
  مورد تشکر
  61 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نماز
  اطراف من...

 12. تشکرها 2


 13. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  506
  مورد تشکر
  1,180 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0

  عصبانی
  بسم الله الرحمن الرحیم

  رعایت حیا و عفت در محیط خانه
  مراعات اصل مهم حیا در کلیه شئون زندگی خانوادگی از سوی پدر و مادر، در پیش گیری از انحراف جنسی نوجوانان و جوانان موثر است. محیط خانواده نباید زمینه تحریک و هیجان میل جنسی را فراهم کند. متاسفانه بعضی از مادران به بهانه محرم بودن با فرزندان خود، حدود لازم را نادیده می گیرند و در طرز لباس پوشیدن، دقت کافی را ندارند. محرمیت، به تنهایی برای جلوگیری از انحراف فکر و تحریک غریزه در جوان کافی نیست. البته منظور این نیست که مادر یا خواهر در نزد محارم خود دقیقا همان پوششی را داشته باشند که در مواجهه با غیرمحارم دارند، اما در عین حال تسامح و آسان گیری در این امر مهم، باعث تهییج تمایل جنسی افراد است و حتی به بیداری پیش از موقع آن می انجامد.
  اسلام در برنامه های تربیتی خود به منظور بر چیدن زمینه فساد و انحراف جنسی در فرزندان، تمهیداتی اندیشیده است که به برخی از آنها اشاره می شود.
  الف) اجازه گرفتن برای ورود
  غریزه جنسی یکی از مهم ترین فطریات کودک است که به نظر دانشمندان در دوران شش تا دوازده سالگی، به صورت اختفاء وجود دارد و به مثابه آتشی در زیر خاکستر پنهان شده است و قبل از بلوغ در حالت خمود می باشد. قرآن کریم (نور- 58) در زمینه اجازه گرفتن فرزندان به هنگام ورود به خلوت گاه پدران و مادران می فرماید:
  «ای کسانی که ایمان آورده اید، باید خدمت کاران و کودکان شما که به حد بلوغ نرسیده اند، برای ورود به اتاق شما در سه وقت اجازه بگیرند، قبل از نماز فجر و در نیم روز، هنگامی که لباس های معمولی خود را بیرون می آورید، و بعد از نماز عشا، این سه وقت خصوصی برای شما است»
  ب) جداسازی محل خواب
  محل خواب کودکان در شرایط خاص سنی باید مستقل باشد، تا از راه تماس بدنی، موجبات تهییج غریزه جنسی فراهم نشود.
  پیامبر اعظم(ص) می فرماید: «اگر فرزندان شما به هفت سالگی رسیدند، خواب گاه آنها را از یکدیگر جدا کنید.» (کنزالعمال، ج 16، ص 441)
  ج) محدود کردن تماس بدنی با کودکان
  تماس های بدنی هر چند خفیف باشد، باز هم هیجان جنسی را برمی انگیزاند. از این رو توصیه شده است مرد نامحرم یا پسر بچه، دختر بچه شش ساله را نبوسد و او را در بغل نگیرد و زن نامحرم پسر بچه ای را که از هفت سالگی گذشته است، نبوسد (وسایل الشیعه ج 14، ص 170) و همچنین توصیه شده است والدین، لب های فرزند خود را، جز در سنین خردسالی نبوسند (اصول کافی، ج 3، ص 268)
  د) دور نگاه داشتن کودکان از مناظر مهیج
  اسلام به پدران و مادران توصیه می کند فرزندان خود را از دیدن مناظر شهوت انگیز و مناسبات زناشویی، که عامل موثری برای بیدار کردن غریزه جنسی است، دور نگاه دارند امام صادق(ع) می فرماید: «موقعی که در اتاق کودکی حضور دارد با مردان یا زنان یا کنیزان خودآمیزش نکنند، زیرا این عمل، طفل را به راه بی عفتی سوق می دهد. (وسایل الشیعه، ج 14، ص 94) مفهوم حدیث فوق این است که در صورت بی احتیاطی والدین، زمینه انحراف جنسی فرزندان فراهم می شود.

  السلام علیک یااباصالح المهدی(عج)


  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=2362

 14. تشکرها 2


 15. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  611
  مورد تشکر
  866 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط ناصح نمایش پست
  پیامبر اعظم(ص) می فرماید: «اگر فرزندان شما به هفت سالگی رسیدند، خواب گاه آنها را از یکدیگر جدا کنید.» (کنزالعمال، ج 16، ص 441)
  .
  دوست عزیزم این نقل قول شما را برای نمونه پردازش میکنیم
  تمام این حرف ها درست است و معقول اما عرض کردم کار سخت است در
  عمل به آن
  بنده خدایی که چهار فرزند قدو نیم قد دارد و در یک خانه با یک اطاق خواب
  زندگی میکند چگونه خواب گاه فرزندانش را از هم جدا کند
  تخت سه طبقه هم بزند باید در یک اطاق باشند.
  در دهکده جهانی هستیم فرزندان اکثر موبایل دارند فقط کافی است بلوتوث انها
  در مترو یا اتوبوس و..روشن باشد تا کلکسیونی از موارد مبتذل روی گوشی سیو شود.
  داستان هولناک تر از این حرف هاست بچه ها مسائلی در مورد روابط جنسی
  میدانند که بزرگتر ها نمیدانند.
  منازل دیگر مثل قدیم یک طبقه با فضای حیاط و اطاق های بزرگ نیست.
  آپارتمان نشینی است و دیوار ها با تیغه نازک یعنی شنیدن نا خواسته حرفهای
  همسایه
  بچه به مدرسه میرود تا به انجا برسد دست کم چند نفر به هم فحاشی میکنند
  بچه هستش سریع یاد میگیره و..
  نمی تونی حبسشون کنی؟
  ناصح عزیز
  با شمشیر نمی توان به جنگ تیر بار رفت.
  باید .....نمیدانم باید چکار کرد
  آفت تفکر تعصب است
  السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.
  ببخشید اینجا از حضور شما بزرگواران خداحافظی میکنم مدیر محترم سایت ترجیج دادند تاپیک خداحافظی بنده حذف شود. بهر حال بدی و خوبی بقول قدیمیها از ما دیدید حلال کنید.
  حق نگهدارتان دلهایتان پرامید و شاد باد. 16. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۷
  نوشته
  544
  مورد تشکر
  2,021 پست
  حضور
  1 دقیقه
  دریافت
  18
  آپلود
  0
  گالری
  0  راههای جلو گیری از انحرافات جنسی چیست؟
  باسلام وتشكر از نظرات خوب دوستان
  انحرافات جنسي متنوع اند دوستان اغلب توجه به يك انحراف يا دو انحراف دارند عمده ترين نابهنجاري هاي جنسي در نگاهي كلي عبارتند از:
  1- رابطه فردي با فرد ديگر يا همجنس گرايي (لواط- رابطه دو مرد باهم- مساحقه - رابطه دو زن باهم )
  2-رابطه فرد با خود استمنا (در مرد) واستشها(در زن)،
  3- رابطه انسان مرد يا زن با حيوان،رابطه با كودك،
  4- نمايشگري ،
  5-تماشگري جنسي و چشم چراني ،
  6-آزار خواهي جنسي ،
  7-آزار گري جنسي ،
  8-تشابه به جنس مخالف ،
  9- يادگار پرستي (تحريك خود با لباس جنس مخالف و....)و....
  ادامه دارد


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود