صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهكارهاي قراني براي جلوگيري از بدحجابي و بي حجابي

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  11
  مورد تشکر
  30 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0

  راهكارهاي قراني براي جلوگيري از بدحجابي و بي حجابي
  - ارائه يك چهار چوب صحيح براي پوشش زن
  2- معرفي افراد محرم و نامحرم در قران كريم در سوره نور (24) آيه 31 ، كه شامل محارم رضاعي نسبي و سببي مي باشد.

  3- آشكار نكردن زينتها
  كه در اين باره مي توان گفت كه اسلام دستور به زينت نكردن نداده است بلكه از زينت كه باعث جلوه گري و خودنمائي زن در برابر مردان نامحرم مي شود نهي نموده است.
  قران كريم در اين باره مي فرمايد:

  «... لايبدين زينتهن 1...»


  زنان زينتهاي خود را آشكار نكنند


  4- تبيين حد و مرز زينت در برابر افراد
  كه به سه قسم تقسيم مي شود:
  الف: زينت براي غير محارم كه آشكار نكردن زينتهاي پنهان است و نگاه به زينتهاي آشكار در صورتي خالي از اشكال است كه خالي از هر گونه قصد لذت و ريبه باشد اين حد زينت در آيه مباركه الاماظهر منها استثنا شده است و دو قسمت زير با رالالتبعولتهن از دستور لايبدين زينتهن استثنا شده است.

  ب: زينت براي شوهر، كه زينت علي الاطلاق مي باشد و شامل تمام بدن مي باشد.2

  ج- زينت براي ساير محارم
  از ابي جعفر عليه السلام وارد شده :

  «واما زينته المحرم فموضع القلاده فما فوقها و الدملج مادونه والخلخال و ما اسفل منه و اما زينه الزوج فالجسد كله»3

  قسمت سوم ، مربوط به زينت براي ساير محارم است كه شامل محل گردنبند و بالاي ان، بازوبند و زير ان و خلخال و انچه پائين آن است مي شود. بنابراين بايد به اين مهم توجه داشته باشيم كه از پوشيدن لباس حلقه آستين، دامنهاي كوتاه با پاهاي برهنه و يقه هاي باز بيش از حد متعارف حتي در برابر محارمي به جز شوهر مانند پدر ، برادر عمو و دايي .... خودداري كنيم و جواز نگاه كردن به زينتهاي باطني زنان ان هم در محدوده اي كه در روايات نقل شده براي محارم غير شوهر به شرطي است كه فسادي در بين نباشد.


  5- نهي از تبرج مذموم
  در قران كريم در اين باره امده است «... و لاتبرجن تبرج الجاهليه الاولي....» منظور از تبرج زنان در جاهليت اولي، جلوه گري زنان در قبل از اسلام بوده است كه در تمامي اين دوران به دليل عدم رعايت دستورات پيامبران زنان دچار چنين معضلي شده كه سبب به وجود آمدن پيامدهاي بد بسياري براي جامعه نيز شده است.4 در تفسير قمی5 روايتي باشند كه از امام صادق عليه السلام از پدرش در ذيل آيه ... و لاتبرجن تبرج الجاهليه الاولي ... آمده است و اين است كه «به زودي جاهليت ديگري ميآيد» و در تفسير التبيان6 آمده است كه منظور از جاهليت اخري زماني است كه مردم همان گونه عمل كنند كه قبل از اسلام عمل مي شده است.7

  امروز شاهد اين تبرج ها و جلوه گري هاي مذموم هم در مردان و هم در زنان هستيم. در روايات از چنين مرداني با چنين خصوصياتي ياد شده است: يتزينون بزينه المراه لزوجها و يتبرجون تبرج النساء8 و از چنين زناني اين چنين ياد شده است نسوه كاشفات عاريات متبرجات. من الدين داخلات في الفتن مائلات الي الشهوات مسرعات الي للذات مستحلات للمحرمات جهنم في جهنم خالدات.9


  6- راهكار عدم حضور غير ضروري زن در جامعه
  با توجه به آيه شريعه:

  و قرن في بيوتكن و لاتبرجن تبرح الجاهليه الاولي...10


  در خانه هايتان بنشينيد و آرام گيريد و بي حاجت و ضرورت از منزل بيرون نرويد و مانند دورة جاهليت پيشين ارايش و خودارائي مكنيد.


  زنان مؤمنه به پيروي از اين آيه مباركه بايد از هرگونه حضور غير ضروري در جامعه خودداري كند تا الگو و نمونه براي ساير زنان مسلمان باشند.


  7-راهكار ترويج فرهنگ غيرت در مردان
  پيامبر اكرم (صلی الله علیه وآله و سلم) مي فرمايد : چگونه مردي است در حالي كه تزئين مي كند همسرش و خارج مي شود از خانه اش به حالتي كه تزئين كرده و عطر زده و شوهرش بر اين امر راضي باشد پس مي سازد براي همسرش آن زن هر قدم خانه اش در آتش.11


  8-راهكار حفظ نگاه

  قل للمومنين يعضوا من ابصارهم... و قل للمومنات يغضضن من ابصارهن 12


  حفظ نگاه توسط زنان و مردان مومن يك مبارزة منفي با زنان جلوه گر مي باشد و چون چنين زناني را مورد بي توجهي قرار دهند يك اثر تربيتي دارد آنها متوجه خواهند شد كه تنها با اين وضع مورد توجه بيمار دلاني قرار خواهند گرفت كه خود فاقد ارزش انساني هستند.


  9-تبيين فلسفه حجاب براي جامعه
  حجاب ماية ارزش احترام زن مي باشد و مايه حفظ عفت و عصمت زن است. حجاب ماية تحكيم پيوند زوجين مي شود حجاب سلامت جامعه را در بردارد حجاب حق الهي است و مسلمان تسليم امر الهي مي باشد حجاب پرچم پاكدامني و عفاف براي زن است. حجاب سبب امنيت زن در جامعه مي شود حجاب عاملي براي موفقيتهاي معنوي است و حجاب ...


  10-آگاهي افراد از مضرات سوء بدحجابي
  بدحجابي باعث عدم امنيت زن در جامعه مي شود، بدحجابي عاملي براي بلوغ زودرس جوانان است، بدحجابي باعث بي ارزش شدن زن در جامعه مي شود بدحجابي باعث بالا رفتن آمار طلاق، تلف كردن وقف استحاله شدن در فرهنگ بيگانه، فلج كردن نيروي كار در جامعه، تبديل شدن زن به موجودي مصرفي استعمار كشيده شدن كشور و ... مي شود، و علاوه بر ان عذابهاي اخروي را نيز به دنبال دارد.


  11- صبر و استقلامت در ترك عادت
  افرادي كه سعي بر اين دارند كه بهبود در وضعيت پوشش خود به وجود آورند مسلما با مشكلاتي چون فشار از ناحية اطرافيان، تمسخر عده اي نادان و ... قرار خواهند گرفت اما زني كه الگوي خو را فاطمة زهرا سلام ا... عليها و زينب كبري سلام ا... عليها قرار دهد سختي اين كار در برابر سختيها كه اين بزرگان كشيده اند بسيار ناچيز است.


  12- تربيت تدريجي بر تحجب در خانواده
  امام رضا عليه السلام در مجلس فرمودند: هنگامي كه دختر شش ساله شد مرد نامحرم نبايد او را در آغوش بگيرد

  بنابراين در مساله آموزش حجاب و پوشش به فرزندان نيز پدر و مادر بايد مرحله به مرحله او را به فلسفه و خوبيهاي حجاب آشنا كرده و در خور درك فرزند به راهنمائي او بپردازند و فرزند تحت تربيت تدريجي و عملي پدر و مادر قرار گيرد.

  بايد به اين نكته توجه داشته باشيم كه غالبا پيروزيهاي نهايي و كامل در دراز مدت به دست مي آيد.


  13- مراقبت در معاشرتها و همنشيني ها
  حضرت علي عليه السلام مي فرمايد : با اشخاص شرور معاشرت و رفاقت نكن زيرا طبيعت توناخودآگاه از او متاثر مي شود.13 بنابراين زنان مومنه بايد مراقب باشند دوستان صميمي و همدل خود را از زنان عفيف و با حياء انتخاب كنند و از دوستي با افراد بي بند و بار خودداري كنند هر چند بايد تلاش بر منشاء اثر بودن روي اين افراد باشند.

  14- ترويج فرهنگ قناعت و ساده پوشي در زنان
  پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله سلم مي فرمايند:

  استعينوا علي النساء بالعري ان احداهن اذا كثرت ثيابها و احسنت زينتها اعجبها الخروج 14


  زنان را لباس ساده بپوشانيد هنگامي كه زياد شود لباسها و نيكو شود زينت هايش وسوسه مي شود او بر خروج از خانه


  اسراف و زياده روي و مد پرستي در تهيه لباس علاوه برابر انگيختن حس خودنمائي عاملي براي فقر خود ساخته اين زنان مي شود كه آسيب هاي فراوان ديگري را به همراه دارد.


  15- ايجاد مشاغل خانگي براي زنان جوياي كار
  زنان مؤمنه بايد سعي كنند وقت خود را با كارهاي نيك پر كنند از جمله تربيت فرزندان، بالا بردن علم و آگاهي ، و همچنين كارهاي هنري مفيد براي زنان از جمله پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند:

  16- كمكهاي اقتصادي در رفع مشكل بدحجابي
  بعضي از بدحجابي علل و ريشة آن در عواملي چون فقر فرهنگي فقر اقتصادي، فراهم نمودن عوامل ازدواج ... مي باشد كه وظيفة سرمايه داران و خيرين است كه با كمك دولت در رفع اين مشكلات بكوشند.


  17- اجراي حدود و تعزيرات
  اجراي قوانين اسلامي پس از آگاهي كامل افراد جامعه و تبليغات كافي و تبيين مسئله حجاب در جامعه اسلامي براي افراد مي تواند مثمرثمر طبق تبصره 638 قانون مجازات اسلامي زناني كه بدون حجاب شرعي در معابر و انظار عمومي ظاهر مي شوند به حبس از ده روز تا دو ماه يا از پنجاه تا پانصد هزار ريال جزاي نقدي محكوم خواهند شد.16

  18- تعاون فرهنگي
  در مراودات دو سويه ساير كشورهاي اسلامي زماني كه آنان شاهد اين امر باشند كه زنان مسلمان با حفظ حجاب موفقيتهاي بيشتري را در عرصه فعاليتهاي اجتماعي، علمي، فرهنگي، سياسي و اقتصادي دارند و بسياري از معضلات اجتماعي كه در غرب در اثر برهنگي زد ايجاد شده است در يك كشور اسلامي جايي براي گسترش ندارد و در واقع كشورهاي اسلامي عملا به تبليغ ايده آلهاي فرهنگي خود پرداخته اند.


  19- احياي امر به معروف و نهي از منكر
  پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلم فرموده اند: اگر شخصي در نهان معصيتي را مرتكب شود فقط به شخص او ضرر وارد مي شود و اگر در ملاء عام گناهي را انجام دهد و ديگران او را نهي از منكر نكنند همة مردم زيان مي بينند.17

  البته بايد توجه داشت در پيش گيري و درمان بدحجابي و بي حجابي بايد امر به معروف با شيوه هاي منكر و بدون توجيه منطقي و خارج از حدود شرعي مشخص شده نباشد تذكرات بايد صحيح باشد و مرحله به مرحله اجرا شود.


  20- ترويج فرهنگ نماز در بين زنان
  زنان در حال نماز خواندن مكلف به داشتن حجاب كامل هستند؛ از طرفي بهترين نوع ارتباط معنوي بنده با خداي خويش در حالت نماز مي باشد. با توجه به وجوب پوشش در نماز كه بهترين حالت ارتباط زن با خداوند متعال است به ارزش جايگاه حجاب پي مي بريم از طرفي زنان مومن براي انجام فرضيه الهي نماز در روز چندين بار داشتن پوشش كامل را عملا تمرين و تكرار مي كنند علاوه بر آن با توجه به آيه مباركه «وقرن في بيوتكن و لاتبرجن .... اقمن الصلوه ...» خداوند در اين آيه شريفه به زنان امر مي كند كه شرح و جلوه گري نكنيد و اگر مي خواهيد نيروي بازدارنده اي در برابر اين تبرج به دست آوريد نماز را به پا داريد نماز شما را از فحشاء منكر باز مي دارد. نماز خواندن نيرومندترين وسيله براي حفظ حجاب است.

  مریم بذرگرگل خطمی  پی نوشتها:

  1- سوره نور (24) ، ايه 31.
  2- ر. ك : حسين بن احمدبن عبدالعظيمي الحسيني : «تفسير اثني عشري» ، تهران، ميقات، چاپ اول، 1363، ج 9، ص 231.
  3- ر.ك : ميرزا حسين نوري، مستدرك الوسائل مستنبط المسائل ، ج 14، ص 275.
  4- ابوعلي الفضل بن حسن طبرسي، مجمع البيان ، ج 17، ص 127.
  5- ناصر ، مكارم شيرازي؛ «تفسير نمونه» تهران ، ج 17 ، ص 298.
  6- علي بن ابراهيم، القمي: «تفسير القمي» قم ، دارالكتب لطباعه و النشر، چاپ سوم، ج 2، ص 193.
  7- ابوجعفر محمدبن الحسن بن عليع الطوسي، «تفسير التبيان القران» قم ، مكتب الاعلام الاسلاميه ، چاپ اول، 1409، هـ، ق، ج 8، ص 338.
  8- حر، عاملي «وسائل الشيعه» ج 15، ص 434.
  9- محمد بن علي بن بابويه قمي ،‹‹ من لا يحضره الفقيه›› ج 3 ، ص 390
  10- سوره احزاب (33) آيه 33
  11- تاج الدين محمدبن حيدر، شعيري؛ «جامع الاخبار» قم رضي، 363، ج 2، ص 158.
  12- سوره نور (24) آيه 30.
  13- عبدالحميد ابن الحديد معتزلي ‹‹ شرح نهج البلاغه ›› قم ، كتابخانه آيت ا... مرعشي 1404 ، ه.ق .ج 20 ص 272
  14- عبدالحميد بن ابي الحديد معتزلي ، شرح نهج البلاغه، قم ، كتابخانه آيت ا.. مرعشي ، 1404 هـ. ق جلد 12 ص 69.
  15- حسن ، عابدزاده «قانون مجازات اسلامي» تهران، موسسه فرهنگي عابدزاده ، 1375 ، ص 53.
  16- محمدباقر مجلسي: «بحار الانوار» ، ج 100، ص 78


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۹
  نوشته
  8
  مورد تشکر
  12 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  چگونه می توان کاری کرد مردم عمیقا حجاب را بفهمند و باور و یقین پیدا کنند؟
  به نام خدا
  خانم های بی شماری را می شناسیم که هرچند حجاب ظاهری خیلی کامل و درستی ندارند اما عطوفت و دل رحمی دارند و انصاف و وجدان اخلاقی دارند که اگر روی آنها کار شود و بینش آنها بالا رود با توجه به سرشت خوب و حقیقت طلب آنها حجاب را می پذیرند.
  چرا دشمن قادر هست این همه آدم را تحت تاثیر خودش قرار دهد اما ما که در جامعه اسلامی زندگی می کنیم بلد نیستیم زنان جامعه را آگاه کنیم پس یک مقداری هم اشکال از اینجاست و تمام تقصیرها به گردن دشمن نیست و اینجا هم کم کاری هایی بوده است. من دیده ام افرادی که وقتی یک خانم بسیار محجبه را توی تلویزیون می بینند کانال را عوض می کنند و وقتی روحانی را در تلویزیون می بینند تلویزیون را خاموش می کنند اما همین افراد سریال های مذهبی مثل مختار و معصومیت از دست رفته و شب دهم و سریالی که ماجرای زندگی یوسف را نشان می دادو دیگر سریال های مذهبی مثل سریال های ماه رمضان را نگاه می کنند. حتی بعضی جاها قلب شان متاثر می شود و گریه می کنند و با دیدن فیلم ملک سلیمان به فکر فرو رفتند و با دیدن این ها ایمانشان تقویت شد و حتی از بی نمازی به نماز خواندن رسیدند و آثار هدایت بر انها مشخص شد چه بسا کم کم به درجه ای برسند که آنجا هایی که کانال را عوض می کردند یا تلویزیون خاموش می کردند را هم بسیار دوست بدارند.
  کاش برنامه های تبلیغاتی ما بیشتر بود ببینیم دشمن چه کرده که توانسته این همه آدم را محصور خود کند. فطرت آدم خوب است و اگه اهل ایمان هم تبلیغ درستی کنند می توانند دل های بیشتری را به سمت خود بکشند و کارهای زیادی بکنند. این همه بودجه صرف علمای مذهبی می شود اما هنوز تعداد فیلم و سریالهای آگاهی دهنده و تکان دهنده خیلی کم و اندک هست. هنوز فیلم و سریال هایی ساخته نشده اند که بر روی حجاب متمرکز شده باشند و حقایقی در این زمینه را به مردم بیاموزند. خوب اینها همه نقص است دیگه. ببینید دشمنان هر روزه و هر ساعته چند صد تا فیلم می سازند که فحشا و بی بند و باری را گسترش می دهند و جدیدا هم که هم جنس بازی را در فیلم ها عادی نشان می دهند. خوب جامعه مسلمان نباید در مقابله با آنها چند تا فیلم درست و حسابی داشته باشد؟ وقتی میلیونها فیلم برهنگی و جاذبه های جنسی زنان را به نمایش می کشند نباید 4 تا فیلم تکان دهنده باشه که حجاب را به زیبایی به نمایش بکشد و نشان دهد پشت حجاب چه فلسفه ها و دلایل و فوایدی پنهان شده است.
  یا بعضی جوانها شنیدن موسیقی را دوست دارند و برای همین ممکنه بروند سراغ شنیدن آهنگ هایی که در اصل دارند فحشا را تبلیغ می کند، چرا نباید در مقابل آنها زیاد نباشند آهنگ هایی که اسلام و صفات خوب را تقویت کنند و جوانها را به سمت خودشان بکشند و انقدر جالب باشند که جای آهنگ های فاسد را بگیرند . خوب اینجا کم کاری های نیروی با ایمان مشهود نیست؟ قبول که دشمن قدرتش بیشتره و هالیوود را داره و هزار تا چیز دیگه . ولی وسع ما هم که هیچی نیست هست؟ تازه اگر آدم در راه خدا کاری را کنه خود خدا هم کمک می کنه و کار را بالا می بره.
  بیایید قبول کنید کم کاری هایی هست که باید اصلاح شوند که علمای دینی باید به روشهایی گسترده تر از سخنرانی ساده با شیطان مقابله کنند و کارشان محدود به تکرار آیه و حدیث و روایت نباشه . بلکه همچنین یاد بگیرند چطور اطلاعات خود را به زیبایی به تصویر بکشند ودل ها را تکان دهند (کافر اگر عاشق شود ... بی پرده مومن می شود ) و با روش های مدبرانه بسیاری با نیروی شر به مقابله بپرادازند و ابزارهای مختلف را به کار گیرند. وقتی نیروی شر انقدر مکر و فریب و حیله را به کار بسته تا انسان را فریب دهد وظیفه علمای دینی هم این است که تلاش کنند و با تدبیر و سیاست های قوی و گسترده با آن به مقابله بپدازند ....
  ممنون از زحمات شما.
  التماس دعا


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  نوشته
  4,159
  صلوات
  71
  تعداد دلنوشته
  17
  مورد تشکر
  16,110 پست
  حضور
  91 روز 16 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  18
  آپلود
  0
  گالری
  1001  19- احياي امر به معروف و نهي از منكر
  پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله و سلم فرموده اند: اگر شخصي در نهان معصيتي را مرتكب شود فقط به شخص او ضرر وارد مي شود و اگر در ملاء عام گناهي را انجام دهد و ديگران او را نهي از منكر نكنند همة مردم زيان مي بينند.17


  البته بايد توجه داشت در پيش گيري و درمان بدحجابي و بي حجابي بايد امر به معروف با شيوه هاي منكر و بدون توجيه منطقي و خارج از حدود شرعي مشخص شده نباشد تذكرات بايد صحيح باشد و مرحله به مرحله اجرا شود.
  باتشکر از مطالبتون درخواستی داشتم
  ای کاش لطف میکردید و در مورد اینکه چطور امر به معروف را انجام بدیم بیشتر صحبت میکردید الان مشکل بیشتر افرادی که میخوان امر به معروف کنند همین نا آگاهیه وبه قول خانم نیکی 73 در این زمینه اصلا اطلاع رسانی نداریم واقعا مشکلات بیشتر بر سر همین تبلیغ نشدن امور مهم دینیه با اینکه وضع بد بد بد حجاب رو تو جامعه شاهد هستیم اما متاسفانه هیچ اقدامیکه نمیشه هیچ تازه فیلمهای سینمایی ای داریم که بیشتر مبلغ بی حجابی و بدحجابی اند اونم فیلمهای سینماییه یک کشور اسلامی.....!!!!
  برای من واقعا جای تعجب داره گرچه میدونم شاید گفته بشه این فیلمها برای این ساخته میشه که جوونا جذب فیلمهای خارجی نشن اما باز درکش برای من سنگینه که چرا.........واقعا چرا...!!!!

  »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

  دانلود کنید تا زندگیتون
  (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
  »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
  جلد 1
  جلد 2

  جلد 3

  ۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
  »»» جوانها کلیک کنند ««

 4. تشکرها 2


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  589
  صلوات
  200
  تعداد دلنوشته
  4
  مورد تشکر
  2,544 پست
  حضور
  6 روز 12 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  2
  گالری
  0  به نظر من همین بس که به کسانی که حجاب ندارن بگی حجابو به خاطر خدا نمی خواد انجام بدی حجابو خاط اینکه خداهم دستور داده نمی خواد داشته باشی حجابو به خاطر این داشته باش که توش پر از امنیت و ارامشه تو حجاب امنیت و آرامش و صداقتی هست که تو بی حجابی نیست از همه چی درامانی چون میدونی نشانه حضرت زهرا رو داری و اونم بخاطر حجابت بیشتر دوستت داره و نگات میکنه

  کاش تا خیمه سبزت برسد فریادم
  من از آن روز که در بند توأم آزادم.

 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  1,025
  مورد تشکر
  2,990 پست
  حضور
  4 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  17  باران جان
  ببخشید به خدا اما میگن برو بابا حضرت زهرا کیه
  فکر میکنی به حضرت زهرا اعتقاد دارن؟
  خیلی ها هم که اعتقاد دارن میگن گذشت اون دوره و زمونه اسلام باید با زمان پیش بره


 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  نوشته
  4,159
  صلوات
  71
  تعداد دلنوشته
  17
  مورد تشکر
  16,110 پست
  حضور
  91 روز 16 ساعت 40 دقیقه
  دریافت
  18
  آپلود
  0
  گالری
  1001  خداییش تو این دوره صحبت کردن با بی حجاب یا بد حجاب خیلی سخت شده من خودم خیلی با این موضوع دچار مشکل هستم تو یه اتوبوس که سوار میشم اکثر دخترخانم ها نوک موهاشون بیرون زده خوب این هم یه نوع بدحجابیه گرچه کمه اما باز مهمه دشمن دلش به همین یه ذره موی بیرون مونده خوشه که یواش یواش بیشترش کنه ........تا به عریانی کامل برسه اما وقتی فکر میکنم چی باید بگم یا چطور بگم به اینهمه آدمی که با همین شکل اطرافم هستن باور کنید هنگ!!!! میکنم و نمیدونم چه کنم به کدومشون بگم به کدوم نگم چطور تو جمع بگم که غرورش نشکنه خیلی سخته میدونید این طور بانوان فقط یه تقلید کورکورانه دارن ولی دل صاف و پاکی دارند باید خیلی محتاط با ایشان صحبت بشه که نتیجه عکس نده اما من نمیدونم چطوریییییی؟؟؟؟
  .......کمکم کنید.......

  »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

  دانلود کنید تا زندگیتون
  (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
  »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
  جلد 1
  جلد 2

  جلد 3

  ۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
  »»» جوانها کلیک کنند ««


 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  266
  مورد تشکر
  1,098 پست
  حضور
  1 روز 5 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1  سلام
  راستش من جرات نمیکنم که به خانمهای بدحجاب امر به معروف ونهی از منکر کنم.چون میدونم هیچ فایده ای که نداره ممکنه طرف بیاد یه چیزی هم بهم بگه.
  اما یه بار یه داستانی رو شنیدم که یک دختر باحجاب چطور تونسته بود با رفتارش و برخوردش روی یک دختر بدحجاب موثر باشه و داستان از زبان اون دختر بدحجاب بود.دختر باحجاب هیچ حرفی درمورد پوشش به اون خانم نگفت.اما رفتارش و حرفایی که درمورد خودشون بینشون ردو بدل شد باعث شد تا اون خانم کلی از دختر باحجاب خوشش بیاد و به فکر بره.
  حقیقتا من 90 درصد با امر به معروف مستقیم مخالفم.توی جامعه ما که مردم به درجه ای از پختگی فکری رسیدن نمیشه اینطوری جلو رفت.این راحت ترین راهه که بخوایم حرف بزنیم.و بنظرم غیرموثرترینش.
  برخورد و رفتار خوب با خانمها و مخصوصا بچه ها(چون توی ذهنشون نقش میبنده)خیلی مهم تره


  ولا تلبسوا الحقَّ باالباطل و تَکتُمو الحقَّ و انتم تعلمون
  (سوره بقره/آیه 42)

  و حق را با باطل نیامیزید و حقیقت را با اینکه میدانید کتمان نکنید.

 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  266
  مورد تشکر
  1,098 پست
  حضور
  1 روز 5 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1  موضوع دیگه اینه که لباسهای پوشیده و زیبا که مطابق با دین اسلام و سلایق مردم زیبادوست باشه درحد صفره.
  نمیدونم فارغ التحصیلان رشته طراحی پارچه و لباس چه میکنند؟

  ولا تلبسوا الحقَّ باالباطل و تَکتُمو الحقَّ و انتم تعلمون
  (سوره بقره/آیه 42)

  و حق را با باطل نیامیزید و حقیقت را با اینکه میدانید کتمان نکنید.

 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,097
  مورد تشکر
  961 پست
  حضور
  3 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  کلا وقت خودتون رو تلف نکنید.
  monthly quotes :
  حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

  Energy is everything and everything is energy

  I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

  Become Übermensch

 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  73
  مورد تشکر
  199 پست
  حضور
  5 دقیقه
  دریافت
  9
  آپلود
  0
  گالری
  0  عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام علی (ع) به کلیه ی شیعیان و حق مداران جهان.

  بهترین شیوه برای تبلیغ دین ما و احکام دینمون اینه که خودمون خوب باشیم و با اخلاق ،خودمون حفظ حریم کنیم ، به حقوق دیگران احترام بگذاریم. وقتی که احترام بگذاریم و محبت داشته باشیم به همنوعمون اون جذب میشه به اصولی که ازش پیروی میکنیم .
  مگر در حال حاضر فرقه های مختلف از چه حربه ای برای جذب استفاده میکنند؟از اونی که پیامبر ما در نهادش بود :مهر و محبت
  از اونی که به ما توصیه شده :مهر و محبت
  هر چند که ما جانشین اوییم (خداوند یکتا)که میزان مهرو محبتش در حق ما مخلوقاتش بسیار ست ولی حداقل باید سنبلی از او باشیم یا خیر ؟
  پس همیشه این احتمال را باید داد که مخاطب ما اطلاعات کافی و ارزش های این پوشش را نمیداند و تصور نکنیم که با عناد این مسیر را پیش گرفته چرا که خطا رفتن اگر آسیبی میزند ابتدا این آسیب متوجه خود خاطی ست .

  بله با زبان عمل سخن بگوییم که موثرترین زبان ست.

  ویرایش توسط kameliya : ۱۳۹۰/۰۵/۳۱ در ساعت ۰۹:۲۷


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود