جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اقدامات حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از امامت و ولایت

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

اقدامات حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از امامت و ولایت

اللّهمّ صَلِّ علي فاطمةَ و أبيها و بَعلِها و بَنيها و السرّ المُستَودع فيها بِعَددِ ما احاطَ بِهِ عِلمُک.

حضرت زهرا (س) پس از رحلت پيامبر اکرم (ص) در حيطه سياسي چندين مرحله را پشت سر گذاشتند تا اينکه پس از تحمل سختي هاي فراوان و خون دلهايي که چشيد، شهد شيرين شهادت را نوشيدند.
    • خطابه عمومي حضرت:
    خانم فاطمه زهرا (س) براي آگاه کردن مردم و يادآوري غدير و دفاع از امام زمانش ـ امير المؤمنين علي (ع) ـخطبه اي ايراد فرمود که همه شنوندگان را به گريه واداشت.
    • اتمام حجّت با یاران پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله :
    حضرت خانه به خانه درهاي انصار و مهاجرين را کوبيد و صورت به صورت به آنها ياد آوري کرد که مگر شما در غدير خم نبوديد. مگر سفارش پيامبرتان را به ياد نمي آوريد که فرمود: « مَن کُنتُ مولاه فهذا علي مولاه. ». پس چرا به دفاع از مولايتان نمي شتابيد.

حضرت براي جلوگيري از انحراف فکري اصحاب و اتمام حجّت با آنها، تک تک به هر کدام از آنها هشدار مي دهد ولي گروهي از اصحاب از ترس جانشان و گروهي ديگر از ترس جيبشان سکوت مي کنند و امام زمانشان را تنها و بي ياور مي گذارند.
    ویرایش توسط فاطمه ایمانی : ۱۳۸۸/۰۲/۲۳ در ساعت ۱۹:۱۰

" خدا را در لحظه لحظه ی زندگی خود یاد کنید. "

هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه.

حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیر من امید داره. امیدمون اگه گوشه دلمون به کسی باشه که کارمون را اون درست کنه خدا حاجت ما رو نمیده.

( برگرفته از سخنان حاج آقا مجتهدی )

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

چرا تلاش برای دریافت قطعه ای زمین ؟!

• دریافت سند فدک و اثبات حکم الهی :
    يکي ديگر از اقدامات مهم حضرت پس از رحلت پيامبر اعظم (ص) اثبات حق فدک بود که از پيامبر به حضرت زهرا سلام الله علیها به ارث مي رسيد. شايد براي بعضي سؤال باشد که چرا حضرت زهرا با آن شخصيتي که داشتند براي دريافت قطعه اي زمين اينقدر تلاش کردند؟

جريان فدک را همه مي دانيم و نيازي به توضيح اتفاقاتي که در اين باره افتاد نيست. فقط چند نکته:

اولا: فدک در واقع از حيث فرهنگي مي توانست دل هاي آماده و نيازمند را گرد محور وحي نگه دارد.

در آمد باغ هاي فدک صرف کمک به فقرا و نيازمندان و ترويج ولايت مي شد.

در واقع تلاش حضرت براي حفظ اين منبع مادي و اقتصادي جهت حفظ اسلام و ولايت بود.

ثانيا: فدک يک حکم الهي بود. ارثي که از پيامبر به دخترش رسيده بود و خليفه اول قصد داشت اين حکم الهي را زير پا بگذارد با اين ادعا که پيامبر براي فرزندانش ارثي نمي گذارد. حضرت زهرا سلام الله علیها براي اثبات اين حکم الهي به دفاع از حق خود پرداخت.
    • شهادت مظلومانه ی حضرت :
    با شهادت خانم فاطمه زهرا (س)، ايشان به آخرين وظيفه خود در دفاع از حريم امامت و ولايت جامه عمل پوشاند. مخفي ماندن قبر ايشان، اين سؤال در ذهن همگان به وجود مي آورد که چرا قبر دختر پيامبر اسلام (ص) مخفي است؟!

چرا حضرت اجازه ندادند که ياران و اصحاب پيامبر در تشييع پيکر مطهّر ايشان شرکت کنند. چرا شبانه؟! چرا مخفيانه؟!

5. تشکرها 2

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

اقدامات حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از امامت و ولایت

" خدا را در لحظه لحظه ی زندگی خود یاد کنید. "

هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه.

حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیر من امید داره. امیدمون اگه گوشه دلمون به کسی باشه که کارمون را اون درست کنه خدا حاجت ما رو نمیده.

( برگرفته از سخنان حاج آقا مجتهدی )

7. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری