جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کسی که معنی شهادت را نداند، لینکلن را هم شهید می‌خواند

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  1,016
  مورد تشکر
  2,020 پست
  حضور
  27 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  28
  گالری
  42

  کسی که معنی شهادت را نداند، لینکلن را هم شهید می‌خواند
  گزارش رجانیوز از همایش پرشور دانشجویان حامی احمدی‌نژاد در اصفهانکسی که معنی شهادت را نداند، لینکلن را هم شهید می‌خواند

  عدالت! کلمه‌ی مشترک گردهمایی در تالار شریعتی دانشجویان اصفهانی بود؛ دانشجویانی که خود را حامی این گفتمان می دانند...

  نماينده مردم تهران در مجلس هشتم در این همایش حاضر می‌شود و می‌گوید‏:‏ كسي كه معني شهيد و شهادت را نداند، آبراهام لينكلن امريكايي را هم شهيد مي خواند‏.‏

  حجت الاسلام مرتضي آقا تهراني در آيين پويش خودجوش دانشجويان حامي احمدي نژاد در جمع نمايندگان ‏26‏ دانشگاه استان اصفهان در سالن شريعتي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، اين مطلب را با اشاره به صحبت هاي رئيس جمهور سابق كشورمان در ديدار با مقامات آمريكايي، بيان كرد‏.‏

  وي توضيح داد‏:‏ آن زمان من هنوز در آمريكا ساكن بودم، سياهپوستان تازه مسلماني كه حرف رييس جمهور سابق كشورمان را در شهيد ناميدن لينكولن شنيده بودند، بهت زده مي پرسيدند وي چه مي گويد؟

  این نماینده مجلس خطاب به دانشجويان گفت‏:‏ حريت خود را زير سؤال نبريد، انسان هرچه حريت و آزادي بيشتري داشته باشد، تصميمات اش درست تر خواهند بود.

  آقاتهراني، يكي از عيوب تحزب را دلبستگي فرد به يك گروه خاص دانست كه جلوي قضاوت صحيح او را نسبت به مسائل خواهد گرفت‏.

  عضو كميسيون فرهنگي مجلس در بخش ديگري از اظهارات خود بيان داشت‏:‏مسائل اجتماعي جامعه به گردن حوزه انداخته مي شود، حوزه آن را به گردن دانشگاه، دانشگاه نيز آنها را به دولت محول مي كند‏.

  اين استاد حوزه و دانشگاه افزود‏:‏ تا كي مي خواهيم كتب علوم انساني غربي‌ها را بخوانيم، برخي قائل به دين حداقلي هستند و آن را به آداب وضو، مطهرات و‏...‏ خلاصه كرده اند، در صورتي كه خود دين مدعي پاسخگويي به تمام جوانب زندگي بشر از ابتدا تا انتهاست.

  وي افزود‏:‏ وحدت حوزه و دانشگاه از اين كه سالي يك‌بار، روز شهادت شهيد مفتح، طلاب و دانشجويان از هم احوالپرسي كنند حاصل نمي شود، آنها بايد از يكديگر استفاده كنند تا جامعه از آنان حيات گيرد.

  نماينده مردم تهران در مجلس خاطر نشان ساخت‏:‏ اگر اين وحدت مبارك ايجاد شود دنيا را دگرگون خواهد كرد‏.‏

  وي افزود‏:‏ احمدي نژاد به عنوان فردي كه سابقه دانشگاهي دارد به حوزه هاي علميه توجه زياد دارد‏.

  وي ادامه داد‏:‏ احمدي نژاد براي طراحي برنامه پنجساله پنجم توسعه دست خيلي از اساتيد حوزه را به درون كار كشيد چرا كه اين موضوع اول از همه براي طلاب و روحانيون مفيد است زيرا مي فهمند چنين سؤالاتي نيز در جامعه وجود دارد‏.

  حاشيه‌هاي همايش دانشجويي حاميان گفتمان عدالت در دانشگاه اصفهان

  ساعت 15:15 وارد سالن می شوم، دوسوم سالن پر است و با این روند تا 15 دقیقه دیگر نه تنها سالن بلکه لابی ورودی گنجایش جمعیت را نخواهد داشت.

  هنوز مراسم شروع نشده است. گلچینی از سخنان رهبر انقلاب در مورد دولت نهم دارد پخش می شود:

  ...دولت نهم، دولت کار، تلاش و سخت کوشی است... در این دولت گفتمان اصیل انقلاب احیا شد... در این دولت اراده ی جدی برای مبارزه با فساد وجود دارد... استکبار ستیزی مشخصه ی این دولت است و...

  بعد از سرود جمهوری اسلامی و قرآن و مجری (که نفهمیدم چرا اول سرود بعد قرآن؟!) دبیر جامعه‌ی اصفهان به پشت تریبون می رود، از استقلال و اقتدار کشور می گوید، به می شود و می توانیم اشاره می کند، احمدی نژاد را آزاد اندیش، مردم گرا، جمع گرا، ارزش محور، سلطه ستیز و خاکی و افلاکی می داند و کابینه ی 70 میلیونی او را باعث ناخشنودی (بعضی!) می داند و در نهایت این که: او (احمدی نژاد) و امثال او چه بیایند و چه نیایند و چه باشند و چه نباشند نقششان ماندگار در حوض نقاشی مردم خواهد بود... بی طرفم! ولی راست می گوید...

  و بعد دکتر نصری خودمان! بالای سن می رود و مثل همیشه تک جمله هایش کولاک می کند، از اهداف انقلاب می گوید و از وا دادگی نمایندگان مجلس ششم و نامه شان به آقا که جام زهر فرو دهید و با آمریکا... از تعلیقات می گویند و از تهدیدات... جالب است! به قول آماری ها نسبت بین آنها مستقیم است! تعلیق بیشتر، تهدید بیشتر و البته تحقیر بیشتر! (جمله آخری از خودم بود). سعی می کنم بی طرف باشم ولی خب! حافظه را کاریش نمی توان کرد.

  دکتر از تیر 84 می گوید: از آغاز دوران جدید گفتمان انقلاب...

  از چشیدن شیرینی این سیاست در کام ملت، از قطعنامه ها! راست می گفت، چقدر دلمان برای قطعنامه ها تنگ شده است!؟ و چقدر در گذشته از همین ها می ترسیدیم! از دکتر جلیلی و خاطرات ناگفته می گوید... در مجموع سولانا سرکار بود! و در نهایت ثمره عدالت را عزت و استقلال می داند.

  آنگاه از عدالت در داخل کشور می گوید: از این که ایران فقط تهران و اصفهان نیست بلکه همه شهرها و روستاهاست و ( البته اینجا چهره ی خوابگاهی ها دیدنی است!)

  حالا شوق و ارادت شهرستانی ها را به رییس جمهور می فهمم!

  بی طرفم، ولی راست می گوید!

  کیلیپی پخش می شود که البته سی دی خش دارد، کار بچه مذهبی ها بی سوتی نمی شود! (بی طرفم)

  آقای لطفی (جانباز) شعری را با لهجه ی اصفهانی می خواند، به دل می نشیند به خصوص دست دادن با خانمها! بی طرفم ولی به دل من هم می چسبد و در عجبم از این، چون قرار بود بی طرف باشم. برایش دست هم زدیم!

  مرتضی شیرانی از بچه های آزاد خمینی شهر هم از فساد دانشگاه آزاد می گوید، دیگر برایمان عادت شده. پشتشان (دانشگاه آزاد) به... گرم است. کاریش نمی شود کرد...

  و نوبت به مداحی و هم خوانی می رسد که عجیب می چسبد طرفدار و بی طرف هم ندارد!

  و حالا دیگر نوبت حاج آقا تهرانی است: از دو بعد وجودی انسان می گوید «مادی و معنوی» و اینکه بعد مادی را اوباما هم حواسش به آن است! اما بعد معنوی... بانی ندارد... دولت، دانشجو و حوزه همه باید به آن بپردازند (حالا کم کم دارم می فهمم چرا نمی شود بی طرف بود) معیار مقایسه می دهد: «همین دو بعد» مثلا بین همین خاتمی و احمدی نژاد.

  و از حوزه و دانشگاه می گوید که وحدتشان شرط حیات جامعه است، از احمدی نژاد می گوید و اینکه او را حتی در دوران شهرداری هم نمی شناخته است، از سوگند رییس جمهور می گوید و اینکه خاتمی گفته است اخلاق به من ربطی ندارد (حالا دیگر نمی خواهم بی طرف باشم)، می گوید به احمدی نژاد گفتم فقط به سوگند عمل کن! از دموکراسی بازی آقایان می گوید، می گوید مشورت درست باید داد و البته تصمیمات غلط را توجیه نکنید.

  می گوید کسی که آبراهام لینکن را شهید می داند التقاطی فکر می کند او را با احمدی نژاد مقایسه می کنی! (دیگر بی طرف نیستم)

  می گوید حزبی شدن باعث عدم تقوا در قضاوت می شود. و در نهایت از لزوم مودت به اهل بیت علیهم السلام...

  راستی می گوید: اصفهانی‌ها! اینقدر با هم اختلاف نداشته باشید! حتی مالک و امام حسن علیه السلام هم برای رفع اختلاف به شهر شما آمده اند!! راست می گوید...

  از حجاب خواهران هم تجلیل می کند.

  بر اساس اعلام برگزاركنندگان استقبال دانشجويان از اين برنامه بيش از حد انتظار بود، سالن محل برگزاري همايش كه حدود 600نفر ظرفيت داشت پر شده و چند صدنفر از دانشجويان بيرون از سالن، برنامه را دنبال مي‌كردند.

  آقاي لطفي شاعر آزاده و جانباز اصفهاني شعري را با لهجه اصفهاني در حمايت از احمدي‌نژاد قرائت كرد كه با استقبال گسترده حاضرين روبرو شد.

  * بخش‌هايي از شعر چنين بود:

  اومده فصل انتخاب با شور و شوق انقلاب سي سال گذشت از انقلاب چه پر خروش و باشتاب براي سي سال انقلاب بايد نويشت صدتا كتاب حكايتا ديديم عجيب پر از فراز و هم نشيب دشمن براي تفرقه هميشه داشته دغدغه با صد دروغ و شايعه به هم مي‌ريختس جامعه توطئه‌ها پشت سري هم ترك و عرب،‌كرد و عجم كرده حسابي فتنه‌ها سُني را از شيعه جدا اما به لطف كردگار نظامي ما شد استوار طبق كلومي اون امام حجت شُدس به ما تمام شهيدامون كه خون دادند راه را به ما نشون دادند راه نجاتي مملكت از دشمناي دون صفت اطاعت از ولايتس راهي جز اين خيانتس حضور حداكثري لبيك باشه به رهبري پيام احمدي نژاد عدالت است و اتحاد منادي عدل علي وحدت مي‌خواد و همدلي حامد اصفهونيم معروف به خوش زبونيم شعراي من قند و عسل بايد بشه ضرب‌المثل شيرينه چون خرده نبات به آل احمد صلوات

  دانشجويان شركت‌كننده در اين همايش در اقدامي نمادين گل‌هاي ميخك و پرچم‌هاي مزين به نام "فاطمة‌الزهراء" را به همراه داشته و به مناسبت ايام فاطميه شعري را در اين زمينه همنوايي كردند.

  در اين همايش كليپ‌هايي در زمينه فرج امام زمان(عج) و سفرهاي داخلي و خارجي رئيس‌جمهور پخش شد كه حاضرين را تحت تاثير قرار داد.

  در حاشيه اين همايش فرم‌هايي براي همكاري با ستادهاي مردمي احمدي‌نژاد در بين دانشجويان توزيع شد كه بيش از 500 نفر از دانشجويان اين فرم‌ها را پر كردند.

  عمده سخنراني حجت‌الاسلام آقاتهراني به مباحث اخلاقي و رعايت اخلاق در رفتارها و برخوردها اختصاص داشت.

  مهدي شايسته‌فر مسئول ستاد دانشجويي حاميان عدالت با اشاره به صحبت‌هاي احمدي‌نژاد پس از ثبت‌نام براي انتخابات، اظهار داشت: همه ما خودجوش براي گفتمان عدالت و حمايت از ايشان تبليغ كرده و بايد در اين مسير با صداقت و اخلاق اسلامي حركت كنيم، دست گدايي به سوي كسي دراز نمي‌كنيم اما از كسي كه بدون چشمداشت قصد كمك داشته‌باشد استقبال مي‌كنيم.

  دو نفر از دانشجويان به نمايندگي از سايرين مطالبي را درمورد آرمانگرايي و عدالتخواهي جنبش دانشجويي مطرح كرده و بر حمايت از دولت نهم و انتقاد از عملكرد برخي مسئولين تاكيد كردند.

  نشريه‌هاي دانشجويي "خندق" و "تريبون دانشجو" در اين همايش توزيع شد.
  آن روزها دروازه شهادت داشتیم و حالا معبری تنگ ، برای شهید شدن هنوز هم فرصت هست ، دل را باید صاف کرد.
  حضرت امام خامنه ای

  اینجا "فضای مجازی" نیست، فضای بازی گلوله هاست و باز هم وبلاگ حاجی بخشی دارد در سه راهی شهادت آتش می گیرد. دیروز عده ای اجازه دادند "علــی(ع)" در "فضای کوفه" تنها بماند اما ما نمی گذاریم "سید عــــلی" حتی در "فضای سایبر" تنها بماند...

  هر عمامه به سری که از رهبر مکرم فاصله بگیرد لعنت خدا برش باد.
  آیت الله شهید سید عبدالحسین دستغیب

 2. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود