جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بشارت ظهور منجی در مسیحیت

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  62
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  بشارت ظهور منجی در مسیحیت
  بر اساس بشارات فراوانى كه در كتاب انجيل آمده است، منجیی در آخر الزمان ظهور خواهد کرد که کاملا به عدالت رفتار خواهد کرد!!حضرت مسیح (ع) در آخرين روزهاى زندگى ـ و شايد در طول دوران حيات ـ به ياران و شاگردان خود توصيه ها و سفارشهاى اكيدى در باره بازگشت خود به زمين و متابعت از خودش نموده و آنان را در انتظار گذارده و امر به بيدارى و هوشيارى و آمادگى فرموده است که قسمتى از آنها را در اينجا مى آوريم.

  [و شاید به این علت؛ حضرت مسيح(عليه السلام)به دنبال قيام حضرت قائم (عليه السلام)در «فلسطين» آشكار خواهد شد و به يارى آن حضرت خواهد شتافت، و پشت سر حضرتش نماز خواهد گزارد، تا يهوديان و مسيحيان و پيروان وى تكليف خويش را بدانند و به اسلام بگروند و حامى حضرت مهدى(عليه السلام) گردند! .]

  طبق نوشته «مستر هاكس» آمريكايى، در كتاب خود «قاموس كتاب مقدس» كلمه «پسر انسان» 80 بار در «انجيل» و ملحقات آن (عهد جديد) به كار رفته كه فقط 30 مورد آن با حضرت عيسى(عليه السلام) قابل تطبيق است، و 50 مورد ديگر از «مصلح» و نجات دهنده اى سخن مى گويد كه در آخر زمان ظهور خواهد كرد!!

  یا لطیف

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  62
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اينك متن برخى از آن بشارات كه در انجيل آمده است:

  الف) انجيل متى
  و چون به كوه زيتون نشسته بود شاگردانش در خلوت نزد وى آمده گفتند: به ما بگو كه اين امور كى واقع مى شود؟ و نشان آمدن تو و انقضاى عالم چيست؟

  عيسى در جواب ايشان گفت: زنهار كسى شما راگمراه نكند. ز آن رو كه بسا به نام من آمده خواهند گفت كه من مسيح هستم و بسيارى را گمراه خواهند كرد. و جنگها و اخبار جنگها را خواهيد شنيد، زنهار مضطرب مشويد; زيرا كه وقوع اين همه لازم است ليكن انتها هنوز نيست، زيرا قومى با قومى و مملكتى با مملكتى مقاومت خواهند نمود و قحطى ها و وباها و زلزله ها در جايها پديد آيد . . .

  آنگاه اگر كسى به شما گويد: اينك مسيح در اينجا يا در آنجا است باور مكنيد; زيرا كه مسيحان كاذب و انبياى كذبه ظاهر شده علامات و معجزات عظيمه چنان خواهند نمود كه اگر ممكن بودى برگزيدگان را نيز گمراه كردندى. اينك شما را پيش خبر دادم.

  پس اگر شما را گويند: اينك در صحراست بيرون مرويد، يا آن كه در خلوت است باور مكنيد; زيرا همچنان كه برق از مشرق ساطع شده تا به مغرب ظاهر مى شود ظهور پسر انسان نيز چنين خواهد شد . . .

  و فورا بعد از مصيبت آن ایام، آفتاب تاريك گردد و ماه نور خود را ندهد و ستارگان از آسمان فرو ريزند، و قوتهاى افلاك متزلزل گردد. آنگاه علامت پسر انسان در آسمان پديد گردد، و در آن وقت جميع طوايف زمين سينه زنى كنند و پسر انسان را ببينند كه بر ابرهاى آسمان با قوت و جلال عظيم مى آيد . . .

  آسمان و زمين زايل خواهد شد; ليكن سخنان من هرگز زايل نخواهد شد.

  اما از آن روز و ساعت هيچ كس اطلاع ندارد حتى ملائكه آسمان جز پدر من و بس; ليكن چنان كه ایام نوح بود ظهور پسر انسان نيز چنان خواهد بود . . .

  پس بيدار باشيد; زيرا كه نمى دانيد در كدام ساعت خداوند شما مى آيد. ليكن اين را بدانيد كه اگر صاحب خانه مى دانست در چه پاس از شب دزد مى آيد، بيدار مى ماند و نمى گذاشت كه به خانه اش نقب زند.

  لهذا شما نيز حاضر باشيد، زيرا در ساعتى كه گمان نبريد پسر انسان مى آيد پس آن غلام امين و دانا كيست كه آقايش او را بر اهل خانه خود بگمارد تا ايشان را در وقت معين خوراك دهد. خوشا به حال آن غلامى كه چون آقايش آيد او را در چنين كار مشغول يابد».

  عيسى ايشان را گفت: هر آينه به شما مى گويم: شما كه مرا متابعت نموده ايد، در وقتى كه پسر انسان بر كرسى جلال خود نشيند، شما نيز به دوازده كرسى نشسته، بر دوازده سبط اسرائيل داورى خواهيد نمود. و هر كه به خاطر اسم من خانه ها يا برادران يا خواهران يا پدر يا مادر يا زن يا فرزندان يا زمينها را ترك كرد، صد چندان خواهد يافت و وارث حيات جاودانى خواهد گشت .

  كتاب مقدس، انجيل متى، ص 41، باب 24، بندهاى 1 ـ 8، 23 ـ 28،29 ـ 37 و 42 ـ 46
  كتاب مقدس، انجيل متى، ص 44، باب 25، بندهاى 31 ـ 34.
  انجيل متى، باب 19، بندهاى 28 و 29.
  ویرایش توسط قطره : ۱۳۸۸/۰۲/۳۱ در ساعت ۲۱:۰۱
  یا لطیف

 4. تشکر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  62
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  ب) انجيل لوقا

  «كمرهاى خود را بسته، چراغهاى خود را افروخته بداريد. و شما مانند كسانى باشيد كه انتظار آقاى خود را مى كشند، كه چه وقت از عروسى مراجعت كند، تا هر وقت آيد و در را بكوبد بى درنگ براى او باز كنند. خوشا به حال آن غلامان كه آقاى ايشان چون آيد ايشان را بيدار يابد . . . پس شما نيز مستعد باشيد; زيرا در ساعتى كه گمان نمى بريد پسر انسان مى آيد».

  «و در آفتاب و ماه و ستارگان علامات خواهد بود و بر زمين، تنگى و حيرت از براى امتها روى خواهد نمود، به سبب شوريدن دريا و امواجش. و دلهاى مردم ضعف خواهد كرد از خوف و انتظار آن وقايعى كه بر ربع مسكون ظاهر مى شود، زيرا قوت آسمان متزلزل خواهد شد. و آنگاه پسر انسان را خواهند ديد كه بر، ابرى سوار شده با قوت و جلال عظيم مى آيد».

  كتاب مقدس، انجيل لوقا، ص 116 باب 12، بندهاى 35 و 36 و 37 ـ 40.
  انجيل لوقا، باب 21، بندهاى 25 ـ 27.

  یا لطیف

 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  62
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  ج) انجيل يوحنا :

  «و بدو قدرت بخشيده است كه داورى هم بكند; زيرا كه پسر انسان است. و از اين تعجب مكنيد، زيرا ساعتى مى آيد كه در آن جميع كسانى كه در قبور مى باشند آواز او را خواهند شنيد و بيرون خواهند آمد، هر كه اعمال نيكو كرد براى قيامت حيات، و هر كه اعمال بد كرد به جهت قيامت داورى».
  كتاب مقدس، انجيل يوحنا، ص 152، باب 5، بندهاى 26 ـ 28.

  مكاشفه یوحنا :
  «و علامتى عظيم در آسمان ظاهر شد. زنى كه آفتاب را در بر دارد و ماه زير پايهايش و بر سرش تاجى از دوازده ستاره است. و آبستن بوده، از درد زه و عذاب زاييدن فرياد بر مى آورد.
  و علامتى ديگر در آسمان پديد آمد كه اينك اژدهاى بزرگ آتش گون كه او را هفت سرو ده شاخ بود و بر سرهايش هفت افسر. و دمش ثلث ستارگان آسمان را كشيده آنها را بر زمين ريخت و اژدها پيش آن زن ـ كه مى زاييد ـ بايستاد که تا بزايد؛؛ فرزند او را ببلعد!. پس پسر نرينه را زاييد كه همه امتهاى زمين را به عصاى آهنين حكم رانى خواهد كرد، و فرزندش به نزد خدا و تخت او ربوده شد . . .
  و در آسمان جنگ شد. ميكائيل و فرشتگانش با اژدها جنگ كردند و اژدها و فرشتگانش جنگ كردند. ولى غلبه نيافتند، بلكه جاى ايشان ديگر در آسمان يافت نشد. و اژدهاى بزرگ انداخته شد، يعنى آن مار قديمى كه به ابليس و شيطان مسمى است كه تمام ربع مسكون را مى فريبد. او بر زمين انداخته شد و فرشتگانش با وى انداخته شدند».
  كتاب مقدس، مكاشفه يوحنا، ص 408، باب 12، بندهاى 1 ـ 5 و 7 ـ 10.

  مفسرين انجيل در مورد آيات فوق مى گويند: شخص مورد بشارت در اين آيات تاكنون قدم به عرصه وجود ننهاده و تفسير روشن و معنى واضح آنها نيز موكول به زمان آينده و نامعينى است كه وى ظاهر گردد.
  ولى با اندكى دقت و تامل در آيات فوق اين نتيجه به دست مى آيد كه شخص مورد بشارت در مكاشفه ياد شده، بزرگترين مولود جهان انسانيت، و شخص ممتاز و بى نظيرى است كه به منظور ايجاد حكومت حقه الهيه و بر افكندن بنياد اهريمنان، به ناچار مدتى از انظار مردمان توسط خداوند غايب خواهد گرديد،
  «مقصود از آن زن كه در مكاشفه فوق، مادر شخص مورد بشارت معرفى شده كه خورشيد پوشيده، و ماه زير پايش و بر سرش تاجى از دوازده ستاره بود، مادر پاك گهر است و خورشيد، پدر والا گهرش كه تمامى انوار درخشان آسمان نبوت را بر رحم پاك مادر بتابيد، تا فرزندى بياورد كه مجمع همگى آن انوار و حامل لواى انقلاب جهانى گردد.
  و آن اژدهاى بزرگ آتشين، دستگاه شيطان و پيروان اوست كه هميشه آماده ويران ساختن كاخ رفيع اديان و نابود كردن انبيا واولياى الهى بوده و مى باشد. و چنان كه در آيه (4) اشاره شده وى پيش از ولادت آن موعود جهانى، با دمش يك سوم ستارگان آسمان را جاروب كرده بود و اكنون به هوس نابود ساختن پرچمدار عدل جهانى كه مجمع تمامى ستارگان آسمان است، افتاده است.

  چنانچه بر حسب شهادت تواريخ و آثار، نامبردگان جاسوس هايى بر آن گماشته بودند كه اگر فرزند ذكورى از آن خورشید پديد شد حكومت وقت را آگاه سازند تا در نابود ساختن وى اقدام نمايد.
  ولى چنان كه در آيات مكاشفه فوق اشاره شد اراده حتمى الهى، آن زن و طفلش را از هرگونه آسيب در امان داشت و دستگاه جاسوسى و كنجكاوى اهريمنان كه همچون سيل به هر سو روان كرده و براى غافل گير ساختن آن موعود جهانى شب و روز بكار بود، سودى نبخشيد».
  بشارت عهدين، ص 265 ـ 267.

  در قسمت ديگرى از مكاشفه يوحناى لاهوتى بشارت ظهور منجی چنين آمده است:

  «و ديدم آسمان را گشوده و ناگاه اسبى سفيد كه سوارش امين و حق نام دارد و به عدل داورى و جنگ مى نمايد و چشمانش چون شعله آتش، و بر سرش افسرهاى بسيار و اسمى مرقوم دارد كه جز خودش هيچ كس آن را نمى داند و جامه خون آلود ـ سرخ ـ در بر دارد و نام او را كلمه خدا مى خوانند. ولشكرهايى كه در آسمانند بر اسبهاى سفيد، و به كتان سفيد و پاك ملبس از عقب او مى آمدند. و از دهانش شمشيرى تيز بيرون مى آيد تا به آن امتها را بزند و آنها را به عصاى آهنين حكمرانى خواهد نمود . . . و ديدم فرشته را در آفتاب ايستاده كه به آواز بلند تمامى مرغانى را كه در آسمان پرواز مى كنند ندا كرده مى گويد: بياييد و به جهت ضيافت عظيم خدا فراهم شويد تا بخوريد گوشت پادشاهان و گوشت سپه سالاران و گوشت جباران . . .»

  كتاب مقدس، مكاشفه يوحناى رسول، ص 417، باب 19، بندهاى 11 ـ 18.
  ویرایش توسط قطره : ۱۳۸۸/۰۳/۰۲ در ساعت ۲۱:۳۵
  یا لطیف

 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  62
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  د) انجيل مرقس :

  و چون او بر كوه زيتون مقابل هيكل نشسته بود ... از وى پرسيدند: ما را خبر ده كه اين امور كى واقع مى شود؟ و علامت نزديك شدن اين امور چيست؟

  آنگاه عيسى در جواب ايشان سخن آغاز كرد كه: زنهار كسى شما را گمراه نكند. زيرا كه بسيارى به نام من آمده خواهند گفت كه: من هستم، و بسيارى را گمراه خواهند نمود. اما چون جنگها و اخبار جنگها را بشنويد مضطرب مشويد; زيرا كه وقوع اين حوادث ضرورى است. ليكن انتها هنوز نيست. زيرا كه امتى بر امتى و مملكتى بر مملكتى خواهند بر خاست، و زلزله ها در جايها حادث خواهد شد و قحطى ها و اغتشاشها پديد مى آيد، و اينها ابتداى دردها مى باشد. ليكن شما از براى خود احتياط كنيد . . .

  ولى از آن روز و ساعت غير از پدر هيچ كس اطلاع ندارد نه فرشتگان در آسمان و نه پسر هم. پس بر حذر و بيدار شده دعا كنيد، زيرا نمى دانيد كه آن وقت كى مى شود.

  مثل كسى كه عازم سفر شده خانه خود را واگذارد و خادمان خود را قدرت داده هر يكى را به شغلى خاص مقرر نمايد و دربان را امر فرمايد كه بيدار بماند. پس بيدار باشيد ! زيرا نمى دانيد كه در چه وقت صاحب خانه مى آيد. در شام يا نصف شب يا بانگ خروس يا صبح. مبادا ناگهان آمده شما را خفته يابد. اما آنچه به شما مى گويم به همه مى گويم بيدار باشيد !».


  كتاب مقدس، انجيل مرقس، ص 77، باب 13، بندهاى 1 ـ 9 و 32 الى 37.

  یا لطیف

 8. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۷
  نوشته
  62
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  1 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  ه) رساله پولس به روميان :

  يقين مى دانم كه دردهاى زمان حاضر نسبت به آن جلالى كه در ما ظاهر خواهد شد، هيچ است».

  «. . . و آن كه براى حكمرانى امتها مبعوث شود، اميد امتها بر وى خواهد بود».
  «زيرا اين را به شما از كلام خدا مى گوييم كه ما كه زنده و تا آمدن خداوند باقى باشيم بر خوابيدگان سبقت نخواهيم جست; زيرا خداوند با صدا و با آواز رئيس فرشتگان و با صور خدا از آسمان نازل خواهد شد، و مردگان در مسيح اول خواهند بر خاست. آنگاه ما كه زنده و باقى باشيم با ايشان در ابرها ربوده خواهيم شد تا خداوند را در هوا استقبال كنيم و همچنين هميشه با خداوند خواهيم بود».


  رساله پولس رسول به روميان، ص 252، باب 8، بند 18.
  رساله پولس رسول به روميان، ص 261، باب 15، بند 12.

  یا لطیف

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود