صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حجاب مگه زوره؟!!!.........@......

نوشته
    719
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    4

پرسش حجاب مگه زوره؟!!!.........@......

سلام. حتما تا حالا خانم های مسافر یا به قولی توریست هایی رو دیدین که از کشورهای دیگه به ایران سفر می کنند. این عزیزان باید طبق قوانین کشورمون ، حجابشون رو در حد عرف ایران رعایت کنند.

حالا سوال من اینه که این ها با اینکه مسلمان نیستند چه لزومی داره که حجاب داشته باشند؟ ضمنا آیا این قانون ، تحمیل عقاید مسلمون ها به صاحبان ادیان دیگه محسوب نمیشه؟:Sokhan:

هر كس به شأن خود به كاري مي پردازد

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    262
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

این تحمیل عقاید هم همین الان داره تو کشورمون به خود مردممون انجام میشه! پس هر وقت جوابی برای این پیدا شد که چرا تو ایران حجاب واسه همه زوره جواب اون هم داده میشه!!
    ویرایش توسط blue sky : ۱۳۸۸/۰۳/۰۶ در ساعت ۲۳:۳۱
    "کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد،
    اما کسی که خود را به خواب زده هرگز!"

5. تشکرها 2

نوشته
    1,032
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    رعايت عمومي حجاب اسلامي در كشور ما علاوه بر حكم شرعي يك قانون است لذا بايد از طرف صاحبان اديان ديگر و نيز مسافران و توريستها و هر كسي كه وارد كشور مي شود مورد رعايت قرار گيرد .
    لطفا به اين لينك مراجعه بفرماييد ، بحثهاي مفصلي در اين مورد در آنجا صورت گرفته است .

ویرایش توسط fatememeshkat : ۱۳۸۸/۰۳/۰۶ در ساعت ۲۲:۲۰
    إِذْ تَلَقَّوْنَهُ بِأَلْسِنَتِكُمْ وَتَقُولُونَ بِأَفْوَاهِكُم مَّالَيْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ وَتَحْسَبُونَهُ هَيِّنًا وَهُوَ عِندَ اللَّهِعَظِيمٌ
    وَلَوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ قُلْتُم مَّا يَكُونُ لَنَا أَن نَّتَكَلَّمَ بِهَذَا سُبْحَانَكَ هَذَا بُهْتَانٌ عَظِيمٌ

آنگاه كه آن [بهتان] را از زبان يكديگر مى‏گرفتيد و با زبانهاى خود چيزىرا كه بدان علم نداشتيد مى‏گفتيد و مى‏پنداشتيد كه كارى سهل و ساده است بااينكه آن [امر] نزد خدا بس بزرگ بود
    و [گر نه] چرا وقتى آن را شنيديد نگفتيد براى ما سزاوار نيست كه در اين [موضوع] سخن گوييم [خداوندا] تو منزهى اين بهتانى بزرگ است
    سوره نور آيات 16 و 17

حضرت زهرا (س) :
    کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
    :salavat(10):
    رسول اکرم(ص):
    الحیاءحسن و لکن فی النساءأحسن؛
    حیا خوب است ولی برای زنان خوب تر است.

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky نمایش پست
    این تحمیل عقاید هم همین الان داره تو کشورمون به خود مردممون انجام میشه! پس هر وقت جوابی برای این پیدا شد که چرا تو ایران حجاب واسه همه زوره جواب اون هم داده میشه!!

من نمیدونم تا کی بعضیا خودشونا میخواند بزنن به اون ورا بابا وقتی اسلام میگه رعایت حجاب الزامیست برا خودش که نمیگه یه مصلحتی هست مثل حرام کردن گوشت خوک که امروزه خارجیها پی به نخوردنش بردند حالا حجابم همینطور شما میدونی مو برای زن یه زینته اصلا چرا بعضی از همسران مرد اجازه کوتاه کردن مو را به همسر زنشون نمیدن خوب معلومه دیگه .......
    حالا اگه زن بدون حجاب وارد اجتماع بشه (چشمهای الوده در کمینند) موقعیتش به خطر میفته میگی نه از یه بد حجاب سوال کن ببین تا حالا مشکلی براش اتفاق نیفتاده

نوشته
    262
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صدای اشنا نمایش پست

من نمیدونم تا کی بعضیا خودشونا میخواند بزنن به اون ورا بابا وقتی اسلام میگه رعایت حجاب الزامیست برا خودش که نمیگه یه مصلحتی هست مثل حرام کردن گوشت خوک که امروزه خارجیها پی به نخوردنش بردند حالا حجابم همینطور شما میدونی مو برای زن یه زینته اصلا چرا بعضی از همسران مرد اجازه کوتاه کردن مو را به همسر زنشون نمیدن خوب معلومه دیگه .......
    حالا اگه زن بدون حجاب وارد اجتماع بشه (چشمهای الوده در کمینند) موقعیتش به خطر میفته میگی نه از یه بد حجاب سوال کن ببین تا حالا مشکلی براش اتفاق نیفتاده
    دوست عزیز بحث من اینجا بحث اجبار حجاب در اسلام نیست
    منظور من اینه که تو کشور خودمونم کسایی هستن که دین دیگه ای دارن.ما تو ایران هم مسیحی- زرتشتی و ... داریم و این فقط مربوط به خارج از کشور نمیشه و در واقع به نوعی سوال ایشون رو تکمیل کردم که اصلا چرا باید حجاب تو ایران اجبار باشه در حالی که همه ایرانیها مسلمون نیستن و هر کس ممکنه دینش چیز دیگه ای جز اسلام باشه!
    لطفا با دقت بیشتری پستهارو بخونین
    ممنون

9. تشکرها 2

نوشته
    30
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله رحمان الرحیم

«لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی»،
    اجباری در دین نیست، که صلاح و هدایت از ضلالت و ضرر تمیز یافته است.

قانون حجاب اجباری به عقیده من درست نیست همینطور که کشف حجاب غلط بود...
    اینطوری خیلی ها حجاب رو به بازی گرفتن و خیلی ها هم ازش سو استفاده کردن ....
    ویرایش توسط own : ۱۳۸۸/۰۳/۰۷ در ساعت ۰۲:۱۹

11. تشکرها 2

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

البته که اجباری در دین نیست اما باید پی به این برد که چرا اسلام بعضی چیزا را حرام بعضیا را مکروه یا مستحب و......
    البته مقصر خودمونیم میدونی چرا چون سطح اگاهیمون پایینه هر کس علمشو داشته باشه زبون اسلامو بهتر میفهمه مخصوصا دانشمندان خارجی یا.....
    انها بهتر میفهمند البته در حد علمشون
    ما هم در حد علممون میدونیم و از اسلام پیروی میکنیم اگه بخواهیم بدونیم که چرا اسلام اینو حرام کرده باید روزها بدنبال حقیقت رفت تا پی به رموزش برد . مرد باشو دنبال حقیقت برو نه اینکه فقط بگیم چرا چرا چرا البته بعضی چرا ها رو دیگه ما نمیتونیم پی به اسرارش ببریم باید دانشمند شد تا ......

13. تشکرها 2

نوشته
    1,389
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    15 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    107

دوست عزیز بحث من اینجا بحث اجبار حجاب در اسلام نیست
    منظور من اینه که تو کشور خودمونم کسایی هستن که دین دیگه ای دارن.ما تو ایران هم مسیحی- زرتشتی و ... داریم و این فقط مربوط به خارج از کشور نمیشه و در واقع به نوعی سوال ایشون رو تکمیل کردم که اصلا چرا باید حجاب تو ایران اجبار باشه در حالی که همه ایرانیها مسلمون نیستن و هر کس ممکنه دینش چیز دیگه ای جز اسلام باشه!
    لطفا با دقت بیشتری پستهارو بخونین
    ممنون:rose:
    گلم مورد مخاطب من هم که شما نبودید بعضیا رو گفتم
    شرمنده اگه بخودتون گرفتین

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

nahid_asghari حجاب مگه زوره؟!!!.........@......
    با سلام به شما کاربر گرامی
    حجاب شخصی دراسلام وایران ازاده... میتونید حجاب داشته باشید یا کم حجاب باشید یا بی حجاب.....
    اما موضوع اینه که اگر کاری مثلا بد حجابی یا بی حجابی (بمعنی بدون هیچ حجاب) فردی موجب آزار دیگران یا اغوای دیگران گردد... این حق فرد است که از نظر عقل مقدم است یا حق اجتماع ؟!
    لذا دراجتماع لازمه حجاب رعایت گردد چه از طرف مسلمون یا مسیح یا...
    موفق باشید..
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

نوشته
    262
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseintabar نمایش پست
    با سلام به شما کاربر گرامی
    حجاب شخصی دراسلام وایران ازاده... میتونید حجاب داشته باشید یا کم حجاب باشید یا بی حجاب.....
    اما موضوع اینه که اگر کاری مثلا بد حجابی یا بی حجابی (بمعنی بدون هیچ حجاب) فردی موجب آزار دیگران یا اغوای دیگران گردد... این حق فرد است که از نظر عقل مقدم است یا حق اجتماع ؟!
    لذا دراجتماع لازمه حجاب رعایت گردد چه از طرف مسلمون یا مسیح یا...
    موفق باشید..
    سلام
    البته من که ازادی تو حجاب شخصی هم ندیدم! وقتی میریزن تو خونه ها و عروسیها و ملتو جمع میکنن ازادی وجود نداره!
    اما درباره ی فرمایش دومتون:
    یعنی میفرمایید تو کشورهای خارجی که حجاب ازاده و مسلمونها حجاب دارن و بقیه ندارن همه بی عقل و درک و فهمن که رعایت نمیکنن؟! حجاب مگه زوره؟!!!.........@......

17. تشکرها 2

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری