صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا اقايون خيانتكارند و خانمها وفادار

نوشته
    211
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا اقايون خيانتكارند و خانمها وفادار

با سلام به همه دوستان قراني.مدتي است كه اين سوال در من ايجاد شده كه چرا مردها خيانتكارندو خانمها وفادار(البته مرد وفادار هم پيدا ميشه ولي در اقليت است).اين به ذات زن و مرد بر مي گرده يا به نوع محيط و طبيعتشان.تو اين زمونه كه امار خيانت مردان سر به فلك كشيده.مسئول و غير مسئول نمي شناسد.يادمه يكسال پيش شنيدم يكي از شهردارهاي يكي از مناطق شهرمون تجديد فراش كرده بود كه خانم اوليش هرچي ابرو داشت را بردو شهردارهم به ناچار از روي خجالت استفا داد.و جديداشنيدم كه يكي از اقايون بعد از سه بچه كه بچه اوليش دوم دبيرستانه عاشق شده و مي خواهد خانم اولش را طلاق دهد اخه وقتي كه اين كار در جامعه مامنفور چرا اقايون تلاش مي كنند كه تجديد فراش كنند.الان بيشتر طلاقها فقط به خاطر اينه.اخه چرا؟چرا شما اقايون عشق به خيانت داريد؟زن مگه چي براتون كم مي ذاره كه شماها اين بلا را سرشون مي اوريد؟اخه چرا خيانت؟
    ویرایش توسط نسيم وصل : ۱۳۸۸/۰۳/۰۷ در ساعت ۱۴:۴۸

چه انتظار عجيبي!
    تو بين منتظران هم عزيز من چه غريبي!
    عجيب تر که چه آسان نبودنت شده عادت!
    چه کودکانه سپرديم دل به بازي قسمت!
    چه بي خيال نشستيم، چه کوششي چه وفايي؟
    فقط نشستم و گفتم: خدا کند که بيايي!!!

2.  

نوشته
    359
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نسيم وصل نمایش پست
    با سلام به همه دوستان قراني.مدتي است كه اين سوال در من ايجاد شده كه چرا مردها خيانتكارندو خانمها وفادار(البته مرد وفادار هم پيدا ميشه ولي در اقليت است).اين به ذات زن و مرد بر مي گرده يا به نوع محيط و طبيعتشان.تو اين زمونه كه امار خيانت مردان سر به فلك كشيده.مسئول و غير مسئول نمي شناسد.يادمه يكسال پيش شنيدم يكي از شهردارهاي يكي از مناطق شهرمون تجديد فراش كرده بود كه خانم اوليش هرچي ابرو داشت را بردو شهردارهم به ناچار از روي خجالت استفا داد.و جديداشنيدم كه يكي از اقايون بعد از سه بچه كه بچه اوليش دوم دبيرستانه عاشق شده و مي خواهد خانم اولش را طلاق دهد اخه وقتي كه اين كار در جامعه مامنفور چرا اقايون تلاش مي كنند كه تجديد فراش كنند.الان بيشتر طلاقها فقط به خاطر اينه.اخه چرا؟چرا شما اقايون عشق به خيانت داريد؟زن مگه چي براتون كم مي ذاره كه شماها اين بلا را سرشون مي اوريد؟اخه چرا خيانت؟

این داستان رو سیاره ی رنج برام فرستاده بود .
    جالبه....
    سلام برات یه مطلب که از نظر خودم جالب بود میذارم امیدوارم خوشت بیاد
    لباس های کثیف!
    زن و مرد جوانی به محله جدیدی اسبا‌ب ‌کشی کردند. روز بعد ضمن صرف صبحانه، زن متوجه شد که همسایه‌اش درحال آویزان کردن رخت‌های شسته است و گفت:
    لباسها چندان تمیز نیست. انگار نمیداند چطور لباس بشوید. احتمالآ باید پودر لباس‌شویی بهتری بخرد.
    همسرش نگاهی کرد اما چیزی نگفت.
    هربار که زن همسایه لباس‌های شسته‌اش را برای خشک شدن آویزان می‌کرد زن جوان همان حرف را تکرار می‌کرد تا این که حدود یک ماه بعد، روزی از دیدن لباس‌های تمیز روی بند رخت تعجب کرد و به همسرش گفت:
    یاد گرفته چطور لباس بشوید. مانده‌ام که چه کسی درست لباس شستن را یادش داده!
    مرد پاسخ داد: «من امروز صبح زود بیدار شدم و پنجره‌هایمان را تمیز کردم!
    زندگی هم همین طور است. وقتی که رفتار دیگران را مشاهده می‌کنیم، آنچه می‌بینیم به درجه ی شفافیت پنجره‌ای که از آن مشغول نگاه کردن هستیم بستگی دارد.

گریه نمی کنم نه اینکه سنگم......
    گریه غرورمو به هم می زنه
    مرد برای هضم دلتنگیاش
    گریه نمی کنه قدم میزنه.......

نوشته
    211
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله درسته بايد طرز نگاه را عوض كرد ولي وقتي شاهد خيانتهاي متعدد هستي باز بايد اعتماد كني؟نمي دونم من خيلي حساسم يا اينكه واقعا دنيا دنياي خيانته.نمي دونم.لطفا كمك كنيد تا يا ديد من عوض بشه يا اينكه راهكاري ارائه بديم براي عدم خيانت

چه انتظار عجيبي!

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام ... مثال خوبی زدید ، چرا مردی که فرزند بزرگش دوم دبیرستان است باید عاشق زن دیگری شود ؟ فکر کن ! کمی فکرکن ؟ اگر آن زن دیگر جراغ سبز نشون نمی داد و با ترفندهای خاص زنانه او را فریب نمی داد آیا آن مرد عاشق می شد؟ هر چه فساد در جامعه مان هست زیر سر زن های بی حجاب و خدانشناسه که با وضع فجیع از خانه بیرون می آیند و شوهرهای مردم را از راه به در می کنند ، خدای بزرگ همه را به راه راست هدایت فرماید تا شاهد جنین فجایعی نباشیم .

نوشته
    359
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله درسته بايد طرز نگاه را عوض كرد ولي وقتي شاهد خيانتهاي متعدد هستي باز بايد اعتماد كني؟نمي دونم من خيلي حساسم يا اينكه واقعا دنيا دنياي خيانته.نمي دونم.لطفا كمك كنيد تا يا ديد من عوض بشه يا اينكه راهكاري ارائه بديم براي عدم خيانت
    ببینید من تا حدودی حرف شما رو قبول دارم...
    مادر من همیشه میگه خدا رو شکر دختر ندارم چون تو این دور و زمونه نمیشه به هیچ جوونی اعتماد کرد و آینده ی دختر رو به دستش سپرد...واقعا" زمونه ی بدی شده ... اما....
    اما به نظر من اکثر این خیانت ها قابل پیشگیری هست.
    شما ببینید وقتی یک دختر یا پسر (فرقی نمی کنه)خودش با همسرش خارج از چارچوب خانواده و در خیابون یا دانشگاه یا محیطهای دیگه آشنا و دوست شده چجور می تونه مطمین باشه که همسرش در آینده با فرد دیگه ای این مراحل رو سپری نکنه؟!
    البته منظور من آشنایی و دوستی هایی هست که از ابتدا بدون خبر خانواده آغاز میشه و در ادامه هم بدون نظارت خانواده ادامه پیدا میکنه و در نهایت هم خانواده تو کار انجام شده قرار میگیرن!
    موردی که من دیدم بیشتر این چنین بوده...
    اما دلیل دیگه ی این خیانت ها عدم وجود ایمان قوی در یکی از زوجین یا هر دوی آنهاست که باید به عنوان معیار اول ازدواج مورد توجه باشه.
    به نظر من تو دوران نامزدی میشه به این مسایل پی برد...
    متاسفانه دوران نامزدی برای جوونهای ما به جای اینکه زمانی برای شناخت دقیق و کندوکاو شخصیت و ایمان طرف مقابل باشه تبدیل به زمانی برای معاشقه و ابراز احساسات کورکورانه ی طرفین شده!
    راه دیگر شناخت شخصیت و ایمان طرف مقابل استفاده از نظریات اطرافیان هست چون اطرافیان به این شخص دیدی منطقی و عاری از احساسات و عاطفه دارن و می تونن شناخت واقع بینانه تری داشته باشند...
    راه دیگه ی شناخت روحیات و شعور و ایمان طرف مقابل بررسی ملاکهای طرف مقابل برای همسر آینده اش هست...
    به عنوان مثال کسی که به صورت افراطی تنها ظاهر و زیبایی طرف مقابلش یا ثروت و داریی یا جایگاه اجتماعی طرف مقابل رو ملاک قرار میده و به ارزشها ی انسانی کم توجه هست مستعد خیانت به همسر هست!
    این نکته مخصوصا" توجه دخترها رو می طلبه. چون فردی که بدون توجه به ارزشها و فضیلتهای اخلاقی یک دختر تنها شیفته ی ظاهر او شده هر لحظه و هر زمان ممکنه این ملاک رو در شخص دیگه ای کامل تر و بالاتر ببینه و به همسرش خیانت کنه ( چون بالاخره دست بالای دست زیاده!!!)
    یا اگه فرد قانعی باشه و تنها دلبسته به ظاهر همسر خودش باشه ممکنه در ایام کهنسالی زن که اون ظاهر کم کم افول میکنه دنبال همسری جوان و زیبا بگرده یا به قول شما تجدید فراش!
    ظواهر و زیباییهای فیزیکی زوجین تنها در حداکثر یکسال اول ازدواج تازه و جذاب هستند . این فضایل و ارزشهای اخلاقی هستند که مثل چشمه ای هستند که هرچه طرفین از اون بنوشند سیراب نمی شن.
    ادامه دارد......
    گریه نمی کنم نه اینکه سنگم......
    گریه غرورمو به هم می زنه
    مرد برای هضم دلتنگیاش
    گریه نمی کنه قدم میزنه.......

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام به همه دوستان قراني.مدتي است كه اين سوال در من ايجاد شده كه چرا مردها خيانتكارندو خانمها وفادار....چرا؟چرا شما اقايون عشق به خيانت داريد؟زن مگه چي براتون كم مي ذاره كه شماها اين بلا را سرشون مي اوريد؟اخه چرا خيانت؟
    با سلام به شما بزرگوار...
    اگر در چارچوب اسلام بخواهیم این موضوع بررسی گردد...
    اول باید خیانت را تعریف نمود ...
    دربعضی ادیان دیگر که اصلا زمان برای همسر شدن میزارن و براحتی جدا میشن!!
    آیا شما در حوزه اسلام زن متعدد گرفتن را خیانت میدانید؟ قرآ ن که با شرائط عدالت جایز میداند.! مثنی وثلاث ورباع ..
    والبته موارد دیگری هم هست مثلا خود زن اول راضی به این کار باشد ونیز اگر زن عیبهای مختلف داشته باشه که نشه بروز داد!! و...
    پس نمیشه گفت هر تجدید فراش اسمش خیانت هست! هر چند ممکن تجارب شما در منفیات بوده باشه..
    موفق باشید..
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

من که میگم بیشتر بلاهایی که سر خانواده ها میاد به خاطر بد حجابی دختران است این زنان بی حجاب هستند که بر سر راه مردان قرار میگیرند ...مرد هم اینقدر باید ایمانش محکم باشه که بتونه جلوی هوای نفس خودشو بگیره .......که اون هم خیلی کم پیدا میشه ....

پس همش برمیگرده به داشتن ایمان قوی ...

نوشته
    211
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseintabar نمایش پست
    با سلام به شما بزرگوار...:gol:
    اگر در چارچوب اسلام بخواهیم این موضوع بررسی گردد...
    اول باید خیانت را تعریف نمود ...
    دربعضی ادیان دیگر که اصلا زمان برای همسر شدن میزارن و براحتی جدا میشن!!
    آیا شما در حوزه اسلام زن متعدد گرفتن را خیانت میدانید؟ قرآ ن که با شرائط عدالت جایز میداند.! مثنی وثلاث ورباع ..
    والبته موارد دیگری هم هست مثلا خود زن اول راضی به این کار باشد ونیز اگر زن عیبهای مختلف داشته باشه که نشه بروز داد!! و...
    پس نمیشه گفت هر تجدید فراش اسمش خیانت هست! هر چند ممکن تجارب شما در منفیات بوده باشه..
    موفق باشید..
    خوشبختانه من با موجودي به نام مرد درگير نيستم و نمي خواهم درگير بشم چون واقعا موجودكشف نشده اي لااقل واسه من هستش.بله جناب حسين تبار هرتجديد فراشي خيانت است.اگر در اسلام زن عقدي يا صيغه اي را مطرح كرده در موارد فوق العاده خاصي است نه در هرزمان و در هر شرايط.براي زماني كه مثلا مرد به خاطر شرايط كاريش سه سال از زنش دور است خوب اينجا رو حق ميدهم بره زن اختيار كند(البته اين و بگما اونوقت تكليف زن اول كه سه سال از شوهرش دور است چه مي شود خدا مي داند)يا اينكه زن واقعا در شرايطي است كه به هيچج عنوان نمي تونه مرد را تمكين كنه.در اين دو مورد است كه فكر مي كنم خدا اين را براي مرد حلال كرده.شايد به صراحت نگفته باشه ولي از انجايي كه ما قبول داريم خدا عادل است مي توان اين را نتيجه گرفت.نه اينكه زن از هر نظر چه عاطفي و از لحاظهاي ديگه مرد را تمكين كنه ولي مرد اينقدر نامرد باشه تا چشمش به يكي ديگه افتاد بره سراغ يكي ديگه.اين اخه انصافه؟نه واقعا انصافه؟يا اينكه بعداز چهل سال زندگي زن مريض بشه و در زماني كه به روحيه و دلداري همسر احتياج داره مرد شصت ساله بره يك دختر سي ساله سر اين زن مريض كه دكترها جوابش كردند بياره اخه اين انصافه؟كجاي قران اينقدر بي رحمانه اينجوري گفته؟كه شما اقايون تا يك چيز مي گيم مي گيد حلاله.يا اينكه مردي كه بچه داره بره براي خودش تفريح و عيش و نوشش(اونم به صورت غير شرعي).ولي ما زنها حتي مردمون هم فلج بشه حتي ايدز بگيره وحتي دكترها جوابش كرده باشند باز حاضريم زندگي كنيم.وعاشقانه هم زندگي مي كنيم و به اين عشقمون هم افتخار مي كنيم.

چه انتظار عجيبي!

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

خوشبختانه من با موجودي به نام مرد درگير نيستم و نمي خواهم درگير بشم چون واقعا موجودكشف نشده اي لااقل واسه من هستش.بله جناب حسين تبار هرتجديد فراشي خيانت است.اگر در اسلام زن عقدي يا صيغه اي را مطرح كرده در موارد فوق العاده خاصي است نه در هرزمان و در هر شرايط.براي زماني كه مثلا مرد به خاطر شرايط كاريش سه سال از زنش دور است خوب اينجا رو حق ميدهم بره زن اختيار كند(البته اين و بگما اونوقت تكليف زن اول كه سه سال از شوهرش دور است چه مي شود خدا مي داند)يا اينكه زن واقعا در شرايطي است كه به هيچج عنوان نمي تونه مرد را تمكين كنه.در اين دو مورد است كه فكر مي كنم خدا اين را براي مرد حلال كرده.شايد به صراحت نگفته باشه ولي از انجايي كه ما قبول داريم خدا عادل است مي توان اين را نتيجه گرفت.نه اينكه زن از هر نظر چه عاطفي و از لحاظهاي ديگه مرد را تمكين كنه ولي مرد اينقدر نامرد باشه تا چشمش به يكي ديگه افتاد بره سراغ يكي ديگه.اين اخه انصافه؟نه واقعا انصافه؟يا اينكه بعداز چهل سال زندگي زن مريض بشه و در زماني كه به روحيه و دلداري همسر احتياج داره مرد شصت ساله بره يك دختر سي ساله سر اين زن مريض كه دكترها جوابش كردند بياره اخه اين انصافه؟كجاي قران اينقدر بي رحمانه اينجوري گفته؟كه شما اقايون تا يك چيز مي گيم مي گيد حلاله.يا اينكه مردي كه بچه داره بره براي خودش تفريح و عيش و نوشش(اونم به صورت غير شرعي).ولي ما زنها حتي مردمون هم فلج بشه حتي ايدز بگيره وحتي دكترها جوابش كرده باشند باز حاضريم زندگي كنيم.وعاشقانه هم زندگي مي كنيم و به اين عشقمون هم افتخار مي كنيم.

منم موافقم ...ولی این سوالا رو احساس میکنم اقایون جواب بدن بهتره .....

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

زن دومی بدون دلیل منطقی = دوپینگ

[QUOTE]
    ....بله جناب حسين تبار هرتجديد فراشي خيانت است.اگر در اسلام زن عقدي يا صيغه اي را مطرح كرده در موارد فوق العاده خاصي است نه در هرزمان و در هر شرايط.براي زماني كه مثلا مرد به خاطر شرايط كاريش سه سال از زنش دور است خوب اينجا رو حق ميدهم بره زن اختيار كند(البته اين و بگما اونوقت تكليف زن اول كه سه سال از شوهرش دور است چه مي شود خدا مي داند)يا اينكه زن واقعا در شرايطي است كه به هيچج عنوان نمي تونه مرد را تمكين كنه.در اين دو مورد است كه فكر مي كنم خدا اين را براي مرد حلال كرده.
    با سلام به شما سرکار نسیم بزرگوار و پرتلاش...
    پس شما هم با این موردهای خاص که ذکر فرمودین قبول دارید که هر تجدید فراشی خیانت نیست. حتما مستحضرید که در 9 مورد از عیبهایی که زن داشته باشه مرد میتونه از نظر اسلام اونو طلاق بده یا همسر دیگر بگیره....
    اما در شرائط بی عدالتی بله مرد نمیتونه بره زن دیگه بگیره. واین عین بی انصافی و بی عدالتی است که اسلام جلوشو گرفته...
    اينكه بعداز چهل سال زندگي زن مريض بشه و در زماني كه به روحيه و دلداري همسر احتياج داره مرد شصت ساله بره يك دختر سي ساله سر اين زن مريض كه دكترها جوابش كردند بياره اخه اين انصافه؟كجاي قران اينقدر بي رحمانه اينجوري گفته؟
    یکم که خونسرد باشید... دراینگونه موارد مرد باید کلیه وظایف همسری را درمقابل زن انجام بده... حال اگر میترسه به گناه بیفته و زنش هم ناتوان جنسی باشه میتونه با حفظ عدالت در شئون همسر داری زن بگیره.. مثل تقسیم نفقه - منزل - لباس و ...
    كه شما اقايون تا يك چيز مي گيم مي گيد حلاله.يا اينكه مردي كه بچه داره بره براي خودش تفريح و عيش و نوشش(اونم به صورت غير شرعي).
    خانم بزرگوار .. اسلام با حفظ شرائط حلال نموده...که عمده اش اجرای عدالت و عیب زن هست...
    ولي ما زنها حتي مردمون هم فلج بشه حتي ايدز بگيره وحتي دكترها جوابش كرده باشند باز حاضريم زندگي كنيم.وعاشقانه هم زندگي مي كنيم و به اين عشقمون هم افتخار مي كنيم
    اگر مردبه چنین مریضیهایی که فرمودین دچار بشه ؛ زن میتونه طلاق بگیره ... ممکنه شمای شخصی چنین باشید ولی احکام دین برای عموم مردم نازل شده . همه اینطوری نیستند..
    فکر میکنم اگر دستورات دین اسلام دقیق بیان و رعایت بشه حق همه مرد وزنها رعایت شده. وشما هم بپذیرید. متاسفانه بعضی دستورات اسلام را با فکر خود میسنجند ولذا ترس دارند از بیان حقیقت... واین از ضعف نفس است... ما باید دستور دین را دقیق و بدون ترس بیان کنیم... و به شبهات هم پاسخ بدیم.
    از اینکه بدون واهمه اشکالات وشبهات را مطرح میکنید قابل تحسین هست.درضمن خانم نسیم بزرگوار... من نظر اسلام را عرض نمودم... اما از نظر شخص خودم .. اگه مردی (بعضی مردا) رو زنش یه زن دیگه بگیره دوپینگ بزرگ کرده... که حتما باید بره معالجه بشه
    موفق باشید.
    ویرایش توسط hoseintabar : ۱۳۸۸/۰۳/۰۷ در ساعت ۲۲:۰۲
    الهمّ صلّ علی محمّد وآل محمّد

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری