جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مراجع تقلید، از کاندیدای خاصی حمایت نکرده اند

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  1,016
  مورد تشکر
  2,020 پست
  حضور
  27 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  28
  گالری
  42

  مراجع تقلید، از کاندیدای خاصی حمایت نکرده اند
  حضرت آیت الله نوری همدانی در پی انتشار شایعاتی مبنی بر حمایت مراجع تقلید از کاندیدای خاصی بار دیگر تأکید کرد:مراجع تقلید از کاندیدای خاصی حمایت نکرده اند.
  به گزارش رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی،‌ از مراجع تقلید دهم خرداد ماه در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم و در جمع ده‌ها تن از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم گفت: حضور و شرکت گسترده مردم در انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز است.
  این مرجع تقلید مسامحه در انتخابات را گناه کبیره دانست و تصریح کرد: مردم باید براساس وظیفه شرعی و قانونی همچنان که به وظیفه شرعی خود در نماز و روزه توجه می‌کنند، باتوجه به توصیه‌ها و تاکیدات امام راحل(ره) در پای صندوق‌های رای حضور باشکوه داشته باشند.
  وی شرکت در انتخابات را وظیفه‌ای همگانی دانست و افزود: حضور مردم در انتخابات، قدرت، عظمت و شکوه نظام، علاقه‌مندی مردم را به نظام ثابت می‌کند؛ تا هیچ قدرت استکباری نتواند در برابر ایران اسلامی گردن‌کشی کند.
  حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به برخی شایعات در خصوص حمایت مراجع تقلید از کاندیدایی خاصی گفت: بنده و مراجع تقلید در انتخابات از فرد معینی حمایت و پشتیبانی نکرده‌ایم، هرکسی نسبت پشتیبانی ما را به کاندیداهای خاصی بدهد، دروغ و بر خلاف اخلاق انتخاباتی است.
  وی تاکید کرد: فضای انتخاباتی باید به دور از دروغ‌پردازی،‌ غیبت، تهمت و با حفظ موازین شرعی صورت گیرد.
  حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که دیدار کاندیداها با مراجع تقلید به منزله حمایت و یا تایید آن‌ها نیست،‌اظهار داشت: ما از ابتدا از هیچ کاندیدای حمایت نکرده و با کسانی که دیدار داشتیم تنها کلیات را طرح کرده و از فرد خاصی حمایت نکرده و الان نیز حمایت نخواهیم کرد.
  وی با بیان این که مردم ایران اسلامی از رشد و بلوغ سیاسی برخوردار هستند، افزود: امروز مردم خودشان با دقت به دنبال انتخاب فرد اصلح برای ریاست جمهوری‌اند و این موضوع را به خوبی دنبال می‌کنند.
  این مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم به معیارهای یک رییس جمهور اصلح اشاره کرد و اظهارداشت: سابقه روشن، شجاعت، تعهد، تقوا، همگام با موازین انقلاب و آرمان‌های امام راحل و مردمی بودن از معیارهای مهم یک رییس جمهور اصلح است.
  وی با بیان این که سابقه روشن برای انتخاب رییس جمهور بسیار مهم است، ‌افزود: سابقه حقیقت اشخاص را روشن می‌کند که چگونه در گذشته در صحنه‌های مختلف حضور و یا نقش داشته است.
  حضرت آیت الله نوری همدانی انقلاب اسلامی خارچشم مخالفان اسلام است، گفت: امروز ما در برابر تهاجم‌های دشمنان و قدرت‌های استکباری قرار داریم و نیاز داریم فردی رییس جمهور باشد تا در برابر این تهاجم‌ها با قدرت بایستد.
  وی شجاعت، متواضع و مردمی بودن رییس جمهور را مهم یادکرد و اظهار داشت: باید کسی را انتخاب کرد که فعال بوده و برای خودش شب و روز نمی‌شناسد و برای اجرای عدالت گام برمی‌دارد و بدانید کسی که متواضع و مردمی باشد با دلسوزی و مهربانی برای کشور خدمت خواهد کرد.

  آن روزها دروازه شهادت داشتیم و حالا معبری تنگ ، برای شهید شدن هنوز هم فرصت هست ، دل را باید صاف کرد.
  حضرت امام خامنه ای

  اینجا "فضای مجازی" نیست، فضای بازی گلوله هاست و باز هم وبلاگ حاجی بخشی دارد در سه راهی شهادت آتش می گیرد. دیروز عده ای اجازه دادند "علــی(ع)" در "فضای کوفه" تنها بماند اما ما نمی گذاریم "سید عــــلی" حتی در "فضای سایبر" تنها بماند...

  هر عمامه به سری که از رهبر مکرم فاصله بگیرد لعنت خدا برش باد.
  آیت الله شهید سید عبدالحسین دستغیب


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  1,016
  مورد تشکر
  2,020 پست
  حضور
  27 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  28
  گالری
  42

  واکنش گسترده مراجع عظام تقليد به مستند انتخاباتي موسوي
  واکنش گسترده مراجع عظام تقليد به مستند انتخاباتي موسوي
  مراجع عظام تقليد در واکنش به فيلم مستند مير حسين موسوي که در آن تصاويري از ديدار وي با مراجع به نمايش گذاشته شد، اين ديدارها را نشانه حمايت از وي ندانستند.

  به گزارش روز يکشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا، در پي پخش فيلم مستند نامزدهاي دهمين دوره رياست جمهوري، شب گذشته فيلم تبليغاتي مير حسين موسوي در ساعت 45/21 تا 15/22 پخش شد.
  در دقايقي از اين فيلم، تصاويري از ديدار وي با مراجع تقليد پخش شد و اين موضوع شائبه حمايت مراجع از ايشان را متصور کرد. خبرگزاري جمهوري اسلامي در راستاي تنوير افکار عمومي نظرات مراجع را جويا شد و مراجع عظام تقليد ضمن اعلام عدم حمايت از 4 نامزد رياست جمهوري اين کار را به دور از شان مرجعيت عنوان کردند:

  واکنش آيت الله صافي گلپايگاني
  مرجعيت را نبايد وارد تبليغات نامزدها کرد
  دفتر آيت الله صافي گلپايگاني در واکنش به پخش تصاوير از اين مرجع تقليد در فيلم مستند انتخاباتي مهندس موسوي بر عدم حمايت از نامزدها تاکيد کرد.
  مسئول دفتر آيت الله صافي گلپايگاني در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا، با اشاره به صدور اطلاعيه اي مبني بر عدم حمايت از نامزدها در طول برگزاري انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري، شان مرجعيت را فراتر از وارد شدن در تبليغات نامزدها عنوان کرد.
  وي در تشريح شاخصهاي نامزد اصلح از ديدگاه اين مرجع تقليد گفت: حفظ مواضع و هويت اسلامي نظام، عدم تنازل از ارزش‌هاي ديني و مذهبي،‌ پاسداري از عزت و استقلال کشور و حکومت قانون و خدمت به قشر ضعيف جامعه، ثابت قدم و کوشا از اصلي ترين شاخص هاي نامزد اصلح است.


  **************************************
  واکنش آيت الله نوري همداني
  حمايت از يک نامزد خاص به دور از شان مرجعيت شيعه است
  آيت الله نوري همداني در واکنش به پخش فيلم مستند انتخاباتي موسوي در ابتداي درس خارج فقه امروز بر عدم حمايت از نامزدهاي رياست جمهوري تاکيد کرد.

  مسئول دفتر اين مرجع تقليد در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا، با اشاره پاسخ آيت الله نوري همداني به زمزمه هاي حمايت وي از مهندس موسوي در ابتداي درس خارج گفت: اين مرجع تقليد با تاکيد بر اينکه حمايت از يک نامزد خاص در انتخابات به دور از شان مرجعيت شيعه است، شائبه حمايت ايشان از مهندس موسوي را بي اساس دانست.
  نجف زاده افزود: آيت الله نوري همداني شاخصه نامزد اصلح را برشمرد و به همگان براي حضور پر شور در انتخابات تاکيد کردند که اين شاخصه ها بزودي از سوي دفتر ايشان اعلام مي شود.


  ******************************
  واکنش دفتر آيت الله جوادي آملي
  همه نامزدهاي تاييد شده از سوي شوراي نگهبان صالح هستند
  دفتر آيت الله جوادي آملي با اشاره به صدور بيانيه اي در روزهاي قبل مبني بر عدم حمايت از نامزدهاي رياست جمهوري، همه نامزدهاي تاييد شده از سوي شوراي نگهبان را صالح و انتخاب اصلح را بر عهده مردم دانست.

  حجت الاسلام والمسلمين اکبري، مسئول دفتر آيت الله جوادي آملي، در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا، با تاکيد بر عدم نظر خاص معظم له بر روي نامزدها براي اعلام حمايت وي تصريح کرد: نمايندگان براي تبليغات خود و نشان دادن ارادت و اعتقاد خود به مراجع مي توانند فيلم ديدار را منتشر کنند ولي اين ديدار دليل بر حمايت مراجع از نامزدها نيست.
  وي افزود: اگر اين فيلمها مشکلي داشت، صدا و سيما نبايد آن را پخش مي کرد و اين فرصت نيم ساعته صدا و سيما براي نشان دادن باورها و اعتقادات نامزدهاست.

  **********************************
  واکنش دفتر آيت الله موسوي اردبيلي
  پخش تصوير ديدار با مراجع به منزله اعلام حمايت نيست
  دفتر آيت الله موسوي اردبيلي با تاکيد بر اينکه پخش تصوير ديدار با مراجع به منزله اعلام حمايت نيست،اعلام کرد:اعلام نظر دفتر تنها از طريق بيانيه و گفتار رسمي ايشان انجام مي شود.

  حجت الاسلام والمسلمين پارسا، مسئول اطلاع رساني دفتر آيت الله موسوي اردبيلي در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا، با تکديب حمايت اين مرجع تقليد از يک نامزد خاص تصريح کرد: همه نامزدها امکان ديدار با معظم له را داشته اند و اين ديدار دليلي بر حمايت نيست.
  وي افزود: اعلام نظر رسمي آيت الله موسوي اردبيلي معمولاً از طريق بيانيه رسمي و يا سخنان صريح ايشان است و نشان دادن تصاوير در ديدار نمي تواند اعلام حمايت باشد.
  پارسا تاکيد کرد که در اين فيلم تصاويري هم از مقام معظم رهبري ديده شد ولي اين تصاوير دليلي بر حمايت از نامزدي خاص نيست و همه نامزدها از اين دست فيلمها دارند و مي توانند آن را پخش کنند.

  انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 518053
  آن روزها دروازه شهادت داشتیم و حالا معبری تنگ ، برای شهید شدن هنوز هم فرصت هست ، دل را باید صاف کرد.
  حضرت امام خامنه ای

  اینجا "فضای مجازی" نیست، فضای بازی گلوله هاست و باز هم وبلاگ حاجی بخشی دارد در سه راهی شهادت آتش می گیرد. دیروز عده ای اجازه دادند "علــی(ع)" در "فضای کوفه" تنها بماند اما ما نمی گذاریم "سید عــــلی" حتی در "فضای سایبر" تنها بماند...

  هر عمامه به سری که از رهبر مکرم فاصله بگیرد لعنت خدا برش باد.
  آیت الله شهید سید عبدالحسین دستغیب

 3. تشکرها 3


 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  156
  مورد تشکر
  302 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  ابراز نارضایتی آیت الله جوادی آملی از ادعای معرفی کاندیدا از طرف ایشان به نقل از جامعه ی مدرسین قم


  http://kalemeh.ir/vdcg.y97rak9yypr4a.html

  ویرایش توسط yas313 : ۱۳۸۸/۰۳/۱۱ در ساعت ۱۸:۱۹

 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۷
  نوشته
  1,092
  مورد تشکر
  2,132 پست
  حضور
  1 روز 17 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0  دفاتر آیات عظام صافی گلپایگانی، موسوی اردبیلی و جوادی آملی یا صدور بیانیه‌های جداگانه، خبرهای خبرگزاری دولت (ایرنا) و 20:30 صداوسیما مبنی بر اعتراض علما به فیلم مستند موسوی را به شدت تکذیب کردند.

  روز گذشته اخباری جعلی از دفاتر مراجع عظام تقلید و علمای قم در ایرنا (خبرگزاری دولت) و 20:30 صداوسیما منتشر و پخش شد که حاکی از اعتراض شدید علما از مستند میرحسین موسوی بود. این در حالی است که آیات عظام صافی، اردبیلی و جوادی آملی با صدور بیانیه‌هایی به سیما و ایرنا تذکر دادند.


  http://www.tebyan.net/Politics_Social/News/Politics/2009/6/2/93595.html
  ویرایش توسط نسیم حیات : ۱۳۸۸/۰۳/۱۲ در ساعت ۱۵:۱۷
  وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ / ۱۰- یونس

 6. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود