جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چقدر در جا زدن؟؟؟ ( توصیه های علمی و عملی)

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

تعجب چقدر در جا زدن؟؟؟ ( توصیه های علمی و عملی)

بسم رب الحسین

سلام
    راستش من همیشه این احساس رو داشتم که چرا همیشه دم از پیشرفت میزنم و میخوام به جاهای بزرگی در خودشناسی و خداشناسی و دین و خیلی چیزای دیگه برسم، ولی هیچ پیشرفتی ندارم.
    همیشه میخواستم که بالاخره شروع کنم به عمل کردن به دانسته هام اما هیچ وقت موفق نشدم. میخواستم که از دانسته هام استفاده کنم، عقایدم رو درست کنم، اخلاقم رو توی زندگی درست کنم، همونطوری باشم که اسلام میخواد، اما میدونم که به اسلام اونطوری که باید، عمل نکردم.
    راستش همیشه فکر میکنم این از نفاق و دوروییه که خیلی ها از جمله خود من، از خوب بودن دم میزنیم و خودمون رو مسلمون میدونیم، و فکر میکنیم که از دوستان خدا شدیم، در صورتی که واقعا اینطوری نیست.
    میخوام این موضوع رو ایجاد کنم شاید که ان شاءالله، هم شما دانش خودتون رو در اختیار من بگذارید و هم بنده زکات دانسته هام رو بدم(گرچه هیچی نمیدونم). به هم به عنوان همسفر کمک کنیم و برای رسیدن به معشوق تلاش کنیم.
    میخوام شروع کنم. شما هم اگه شروع کردید یا میخواید شروع کنید پس:
    یاعلی...
    ویرایش توسط مجنون الحیدر : ۱۳۸۸/۰۳/۱۷ در ساعت ۱۹:۲۳
    من که مجنونم از آن حیدر کرار خدایا مددی

عشق دیوانه به حد نیست، ندارد عــــددی

2.  

نوشته
    169
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

عصبانی

بسم رب
    خب من خودم فکر میکنم اولین کار خود شناسیه.
    تا خودمون رو نشناسیم، نه میتونیم خدا رو بشناسیم، و نه اسلام رو بشناسیم و بهش عمل کنیم.
    همونطور که پیامبر میگه: مَن عَرَفَ نَفسَه فَقَد عَرَفَ رَبَّه ( هرکس خودش را شناخت پس خدایش را شناخته). اهمیت خودشناسی اونقدر بالاست که خودشناسی با خداشناسی قرین شده.
    باید اول بدونیم که انسان چیه؟ از کجا اومده؟ چرا انسان خلق شده؟ آیا انسان واقعا همین بدن ظاهریه یا روح هم داره؟ چرا جسم در اختیار روحه؟
    باید روی اینها فکر کرد و جوابش رو به دست آورد.
    پس اولین قدم و اولین توصیه (که خیلی مهمه و باید بهش خیلی توجه کنیم):

سعی در خودشناسی

خوشحال میشم اگه نظر خودتون رو بگید.

ویرایش توسط مجنون الحیدر : ۱۳۸۸/۰۳/۱۷ در ساعت ۱۹:۴۲
    من که مجنونم از آن حیدر کرار خدایا مددی

عشق دیوانه به حد نیست، ندارد عــــددی

نوشته
    1,007
    حضور
    17 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مجنون الحیدر نمایش پست
    بسم رب الحسین

سلام
    راستش من همیشه این احساس رو داشتم که چرا همیشه دم از پیشرفت میزنم و میخوام به جاهای بزرگی در خودشناسی و خداشناسی و دین و خیلی چیزای دیگه برسم، ولی هیچ پیشرفتی ندارم.
    همیشه میخواستم که بالاخره شروع کنم به عمل کردن به دانسته هام اما هیچ وقت موفق نشدم. میخواستم که از دانسته هام استفاده کنم، عقایدم رو درست کنم، اخلاقم رو توی زندگی درست کنم، همونطوری باشم که اسلام میخواد، اما میدونم که به اسلام اونطوری که باید، عمل نکردم.
    راستش همیشه فکر میکنم این از نفاق و دوروییه که خیلی ها از جمله خود من، از خوب بودن دم میزنیم و خودمون رو مسلمون میدونیم، و فکر میکنیم که از دوستان خدا شدیم، در صورتی که واقعا اینطوری نیست.
    میخوام این موضوع رو ایجاد کنم شاید که ان شاءالله، هم شما دانش خودتون رو در اختیار من بگذارید و هم بنده زکات دانسته هام رو بدم(گرچه هیچی نمیدونم). به هم به عنوان همسفر کمک کنیم و برای رسیدن به معشوق تلاش کنیم.
    میخوام شروع کنم. شما هم اگه شروع کردید یا میخواید شروع کنید پس:
    یاعلی...

باسلام خدمت دوست بزرگوار جناب مجنون الحیدر

گاهی اوقات باید ایستادو به به دانستها رنگ عمل پوشاند تا اینکه هر چی باشه به ثمر بشینه و اینکه باعث رشدو وتکامل روحی انسان و نفسانی انسان باشه.
    گفتید که میخوام شروع کنم ولی نمیتون::::
    درجوابتون این رو میتونم بگم که شیطان تمام هم وغمش در اینه که شما رو برای لحظه ی غافل از خدا کنه و بعد از لحظه ی غفلت کم کم شروع میکنه به گسترش این غفلت... به نظر من یک ان و یک لحظه کافیه برای شروع کردن و برای رفتن تموم راه ها... که باید ایمان رو قوی تر کردو پشت کا ر و همت از خدا و معصومین گرفت و قدم به قدم پیش رفت... و این رو هم بگم که هر چیزی رو که یک شبه بدست بیارید یک شبه از دست میدین...
    شما گفتین که میخوام به خود شناسی برسم...
    در صورتی که خود شناسی اولین قدم نیست... اولین قدم به نظر من طلب هست... شما باید طالب چیزی باشید تا به سمت اون حرکت کنید.... برای مثال تشنگی و طلب اب... اگر شما تشنه نشی دنبال اب نمیری... این تشنگی همون طلب هست و اون اب همون چیزی که انسان رو به تعالی میرسونه و در این بین تلاش صورت میگیره که این میشه ایمان...
    خود شناسی به مرور زمان و پس از طی مراحل زیاد به انسان دست میده... با ازمایشات فراوانی که خدای مهربون بر سر بنده هاش قرار میده و نقاط ضعف و قوت رو به بنده ی خودش نشون میده و بهش کمک میکنه که در این مسیر تمامی نقاط ضعف رو با یاری خدا از بین ببره و نقاط کمال و روشنی رو به جای اونها جای گزینکنه...
    شما گفتی میخوای خودتو بشناسی... این کار تون در قدم اول به این منظوره که هنوز تک تک پله ها رو بالا نرفتید میخواهید به پله 10 برسید و این جند حالت داره... مثل دل زدگی از راه... خستگی... بی ایمانی ... و ضعف در تفکر و خیلی چیزای دیگه... پس دوست بزرگوارم... به نظر من اول طلب داشته باشو خودت رو بزن به در یای الهی و از خدا بخواه که تو رو همچون یک قطره در این در یای بی کران غرق کنه ... وبعد تمامی مراحل خود شناسی و بعد اون انشاالله خدا شناسی براتون باز میشه...
    امیدوارم در این مسیر موفق باشید...
    تو کل و توسل یکی از ارکان مهم این بخشه...
    مراقبت از نفس و انجام واجبات و ترک گناه هم از بخش های مهم این راه هستش...
    برای فرج اقا دعا کنید...
    دعا کنید که ما هم ادم بشیم...
    یا حسین ع

اگه دستام خالی باشه وقتی باشم عاشق تو
    غیر دل چیزی ندارم که بدونم لایق تو

دلمو از مال دنیا به تو هدیه داده بودم
    با تموم بی پناهیم به تو تکیه داده بودم....

نوشته
    1,007
    حضور
    17 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مجنون الحیدر نمایش پست
    بسم رب
    خب من خودم فکر میکنم اولین کار خود شناسیه.
    تا خودمون رو نشناسیم، نه میتونیم خدا رو بشناسیم، و نه اسلام رو بشناسیم و بهش عمل کنیم.
    همونطور که پیامبر میگه: مَن عَرَفَ نَفسَه فَقَد عَرَفَ رَبَّه ( هرکس خودش را شناخت پس خدایش را شناخته). اهمیت خودشناسی اونقدر بالاست که خودشناسی با خداشناسی قرین شده.
    باید اول بدونیم که انسان چیه؟ از کجا اومده؟ چرا انسان خلق شده؟ آیا انسان واقعا همین بدن ظاهریه یا روح هم داره؟ چرا جسم در اختیار روحه؟
    باید روی اینها فکر کرد و جوابش رو به دست آورد.
    پس اولین قدم و اولین توصیه (که خیلی مهمه و باید بهش خیلی توجه کنیم):

سعی در خودشناسی

خوشحال میشم اگه نظر خودتون رو بگید.

با عرض ادب و سلام مجدد خدمت جناب مجنون الحیدر

برای حل سوالاتی که گفته شده به نظر م ر قران مفصل در این مورد گفته شده
    ومیشه با خوندن قران و تفکر به این امر الهی و توکل کردن و توسل از ائمه به این سوالات
    دست پیدا کرد...
    درست خود شناسی مقدمه ی خدا شناسی هست ... ولی چه چیزای وجود داره که انسان نمیتونه خودش رو بشناسه و در این امر سر درگم میشه...
    چون به نظرم خیلی ها فقط میگن و راه رو شروع نمیکنند... راه درست شده برای رفتن و نه برای بحث کردن و دیدن...
    خود شناسی در طی مدت زمان طولانی به انسان دست میده...
    اگر دقت کنید عرفای بزرگ ما و مقربین و اولیای خدا به جز استثنا عات همشون در سنین بالا به
    درجه قرب رسیدن و تونستن به مقامات و کرامات بلند دست پیدا کنند... پس این نشون میده که احتیاج به زما ن طولانی داره... و ......................
    موفق باشی بزرگوار...
    التماس دعا...
    صبر رو چا شنی راحت کن و از خدا بخواه مارو هم ادم کنه...
    یا حسین ع

نوشته
    37
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم رب الشهداء والصديقين

با سلام و احترام
    به نظر حقير از يك فرمول ساده مي توان براي رسيدن به مقصود شروع كرد و ان دوستي با خداست
    رفاقتي صميمانه و بدون كلك و در تمام اعمال و رفتارمان رضا و يا نارضايتي دوست را در نظر بگيريم به عبارت رسمي تر ارتباط ميان خود و خدا را اصلاح كنيم انشاء الله كه اولين قدم را محكم برداريم تا باصطلاح درجا نزنيم .

دعاي مومنين و مومنات هنگام نماز
    حقير را نيز از دعاي خير فراموش نفرمائيد

نوشته
    1,007
    حضور
    17 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم رب الحسین

فکر میکنیم که از دوستان خدا شدیم، در صورتی که واقعا اینطوری نیست.

به نام خدا...
    جناب مجنون الحیدر ...
    ما به اندازه ی که فکر میکنیم نمیتونیم تموم چیزای که به خدا نسبت میدیم رو بیان کنیم...
    دوستی با خدا یعنی گوش دادن و عمل کردن به تموم چیزای که خدا گفته و سعی در انجام
    هر چه با کیفیت تر و هر چه بهتر اون اعمال هست به نظرم...
    و پایه و اساس دوستی صداقت و راستیه که همراه با طلب و شروع کردن راه و یا قبل هر چی لازمه ی راه هست... یکی از دلایلی که ما تموم چیزا رو به عقب میندازیم و پیش نمیگیریم عدم دوستی ما و یا کم رنگ شدن دوستی هامونه به نظرم...
    و این صداقت تا اخرین لحظه زندگی انسان با انسان میمونه و میشه گفت تموم مراحل رو باید با صداقت طی کرد تا رسید...
    موفق باشی. التماس دعا
    الهم عجل لولیک الفرج
    یا حسین ع
    ویرایش توسط ازاد : ۱۳۸۸/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۹:۰۷

نوشته
    96
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    33
    آپلود
    0
    گالری
    7

با خدا باش پادشاهی می کنی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)