جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیعیان کافرند و علمایشان گمراهند! کلبانی امام جماعت مسجرالحرام بر

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردین 1388
  نوشته
  559
  مورد تشکر
  1,206 در 453 پست
  حضور
  55 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0

  شیعیان کافرند و علمایشان گمراهند! کلبانی امام جماعت مسجرالحرام بر
  "عادل کلبانی" امام جماعت مسجدالحرام، برای چندمین بار پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را کافر دانسته و بر لزوم تعامل و برخورد با آنان همانند پیروان دین مسیح تأکید کرد.
  شیعیان کافرند و علمایشان گمراهند!   کلبانی امام جماعت مسجرالحرام بر به گزارش شیعه آنلاین، "عادل کلبانی" که اولین امام جماعت آفریقایی تبار مسجدالحرام است و طی یک ماه اخیر تاکنون سه مرتبه شیعیان را تکفیر کرده بود، با صدور بیانیه‌ای وقیحانه برای چهارمین بار گفت: شیعیان کافرند و علمایشان گمراهند و باید با آنان مانند پیروان دین مسیح برخورد کنیم.

  "کلبانی" در ادامه این بیانیه با هدف کاهش حملات کلامی خود علیه پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، گفت: البته بنده مستقیما کسی را کافر معرفی نمی‌کنم بلکه صفات افرادی را که کافر هستند را بیان کردم و آن لعن کنندگان "أبوبکر" خلیفه اول است.

  وی در ادامه افزود: البته ناگفته نماند شیعیان به اهل بیت متوسل می‌شوند و دعا می‌کنند و جبریل را به خیانت متهم می‌کنند! و قرآن کریم را کتابی منحرف می‌دانند! و کرامت و عفت عایشه همسر پیامبر اکرم را زیر سؤال می‌برند، و همین بس است برای تکفیر آنان.

  "کلبانی" در ادامه با هدف توجیه اظهارات خود، گفت: بنده که شیعیان را کافر معرفی کردم، چیز جدیدی نیست بلکه بسیاری از علمای دینی اهل سنت نیز در طول تاریخ آنان را کافر معرفی کرده‌اند، از همین رو ما باید به طور آشکارا با آنان مبارزه و مقابله کنیم. این اظهارات بنده به معنی آسیب رساندن به آنان نیست بلکه به معنی آن است که با آنان مانند پیروان دین مسیح برخورد کنیم.

  امام جماعت مسجدالحرام افزود: تکفیر علمای شیعه به معنی عدم گفتگو و مذاکره کردن به آنان نیست بلکه ما باید با حرف زدن آنان را از گمراهی بر حذر بداریم و آنان را به راه راست هدایت کنیم!
  ویرایش توسط boutimar : 1388/03/24 در ساعت 06:54


 2.  

 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردین 1388
  نوشته
  559
  مورد تشکر
  1,206 در 453 پست
  حضور
  55 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0

  آدرس لنک منبع
  ادرس لینک منبع شیعه آنلاین http://shia-online.ir/article.asp?id=5960&cat=1

 4. تشكر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردین 1388
  نوشته
  559
  مورد تشکر
  1,206 در 453 پست
  حضور
  55 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  مخالف اظهارات "کلبانی" هستیم

  شیخ "خالد ملا" رئیس هیئت علما و فرهنگیان عراق در استان بصره، طی اظهاراتی "کلبانی" امام جماعت مسجدالحرام که شیعیان را تکفیر کرده بود مورد حمله و انتقاد قرار داد و مخالفت خود و دیگر علمای سنی مذهب عراق با اینگونه اظهارات را اعلام کرد.
  شیعیان کافرند و علمایشان گمراهند!   کلبانی امام جماعت مسجرالحرام بر به گزارش شیعه آنلاین، شیخ "خالد ملا" در ادامه اظهارات خود گفت: بنده و دیگر علمای سنی مذهب عراق به شدت مخالف اظهارات طایفه‌ای که شیعیان و دیگر مذاهب اسلامی را مورد حمله قرار می‌دهد و آنان را تکفیر می‌کند، هستیم.

  شیخ "ملا" همچنین در ادامه افزود: ما تمام اظهارات و فتواها به ویژه سخنان اخیر "کلبانی" که شیعیان را مورد حمله و انتقاد قرار داد را رد می‌کنیم و مخالف آن هستیم و از آن تبری می‌جوئیم. اینگونه اظهارات را اهل سنت عراق قبول ندارند.

  رئیس هیئت علما و فرهنگیان عراق در استان بصره در ادامه گفت: شیعه و سنی در بیشتر کشورهای جهان به آرامی و با خوشی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند. حمله کلامی به یکدیگر، در زمان فعلی امری بسیار خطرناک است. افرادی که اینگونه اظهارات را بیان می‌کنند، مخالف قدرت گرفتن جهان اسلام هستند.

  شیخ "خالد ملا" افزود: به اعتقاد بنده اظهارات ضدشیعی، اظهاراتی خبیثانه است که هدف آن تکه تکه کردن مسلمانان است.

 6. تشكرها 2


 7. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردین 1388
  نوشته
  559
  مورد تشکر
  1,206 در 453 پست
  حضور
  55 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  آيت‌الله العظمی شیخ جعفر سبحاني:
  امام جماعت مسجدالحرام باید محاکمه شود

  "کلبانی" امام جماعت مسجدالحرام مدتی پیش در اظهاراتی وقیحانه پیروان اهل بیت عصمت طهارت(ع) را تکفیر کرد. این اظهارات وی به شدت مورد انتقاد و حمله علمای دینی و مراجع تقلید شیعیان قرار گرفته است.
  شیعیان کافرند و علمایشان گمراهند!   کلبانی امام جماعت مسجرالحرام بر به گزارش شیعه آنلاین، در همین راستا آيت‌الله العظمی شیخ جعفر سبحاني در نوشتاري تحت عنوان «تکفير سياسي و گويندگان درباري» که در شماره اخير هفته‌نامه افق حوزه به چاپ رسيده، با اشاره به مصاحبه عربي BBC‌ با عادل بن سالم کلباني، امام جماعت مسجد‌الحرام مبني بر تکفير شيعيان تصريح کرده‌اند: وظيفه امام مسجدالحرام، اقامه جماعت در اوقات مشخص در مسجد است و چنين فردي حائز مقام افتاء نيست تا فتوا بدهد و گروهي را مسلمان و گروه ديگري را کافر معرفي ‌کند.

  در ادامه اين مقاله آمده است: اين نوع تکفيرها در شرايطي صادر مي‌‌شود که رهبران رژیم اسرائيل و آمريکا در رفت‌ و آمد با يکديگر با دول عربي هستند تا صلح اعراب و اسرائيل را مستحکم سازند.

  اين مرجع تقليد با استناد به متون ديني، ميزان ايمان و کفر در احاديث پيامبر اکرم(ص) را مورد بررسي قرار داده و سپس به ضوابط تکفير نزد علماي اسلامي پرداخته‌اند.

  ايشان همچنین تصريح کرده‌اند: بد نيست به نوشته عبدالقادر بن عبدالعزيز، يکي از علماي اهل سنت در «الجامع» توجه کنيم، او مي‌گويد احدي به تکفير فرد يا افراد معيني از روافضه (شيعيان) قائل نبوده و اين قول تنها در سال‌هاي اخير به خاطر اسباب سياسي شايع شده است.

  آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به اينکه نقد زندگي غير از سبّ است، تصريح کرده‌اند: همه افراد جز آنان که خدا به عنوان فرد معصوم معرفي کرده است، تحت پوشش قانون بوده و زندگي آنان قابل تقدير است و مراد از نقد، بدگويي و ناسزاگويي نيست بلکه بررسي نقاط قوت و ضعف زندگي افراد است.

  حضرت آيت‌الله سبحاني در پايان اين نوشتار تصريح کرده‌اند: اميدوارم علما و دانشمندان عربستان که به وحدت اسلامي علاقه‌مندند، امثال کلباني را که سنگ تفرقه به ميان مسلمانان مي‌افکند را از خود دور کرده و او را در يک دادگاه صالحه محاکمه کنند. 8. تشكر


 9. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اردیبهشت 1388
  نوشته
  1,178
  مورد تشکر
  2,344 در 734 پست
  حضور
  20 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  506  خداوند همه گمراهان عالم را هدایت کند ان شا الله

  و عجل فرج مولانا  *** الهی العفو ***

 10. تشكرها 2


 11. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تیر 1388
  نوشته
  13
  مورد تشکر
  25 در 8 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  مرگ بر عالم جاهل وهابي انگليسي
  اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست

  او جانشين همه نداشتنهاست

 12. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر 1387
  نوشته
  4,788
  مورد تشکر
  29,380 در 4,912 پست
  حضور
  124 روز 10 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  24
  آپلود
  41
  گالری
  2521
  وبلاگ
  34

  عزل کلبانی از امامت مسجدالحرام
  عزل کلبانی از امامت مسجدالحرام

  صدای شیعه: در خبرها آمده است که شیخ عادل کلبانی به دلیل تکفیر شیعیان و همچنین بدگویی از صوفیه که اکثریت ریاض را تشکیل می دهند از امامت حرم مکی عزل شد و به امامت یکی از مساجد ام الحمام در شهر ریاض بازگردانده شد.
  ادامه خبر
 13. تشكر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود