جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: براي هديه روز پدر چي بخريم؟‌ (ايده هايي ناب)

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0

  براي هديه روز پدر چي بخريم؟‌ (ايده هايي ناب)
  يك صد ایده و پیشنهاد ناب براي هديه روز پدر


  برای هدیه روز پدر چی بخریم؟
  عهد جديد ،‌ کولسیان فصل ۳
  ۱۸ ای زنان شوهران خود را اطاعت نمایید چنانکه در سرور می‌شاید.
  ۱۹ ای شوهران زوجه‌های خود را محبت نمایید و با ایشان تلخی مکنید.
  ۲۰ ای فرزندان والدین خود را در همه چیز اطاعت کنید زیرا که این پسندیده است در سرور.
  ۲۱ ای پدران فرزندان خود را خشمگین مسازید مبادا شکسته‌دل شوند.

  هر چند در کتاب مقدس مسیحیان آنقدر که نسبت به حقوق فرزندان بر والدین توصیه شده است ، بر حقوق والدین بر فرزندان تاکید خاصی وجود ندارد ، با این حال می بینیم که سومین روز یک شنبه ماه ژوئن در سراسر دنیا به عنوان روز پدر بزرگ داشته می شود. فرزندان به دیدار پدران می روند ، برای آن ها هدیه می خرند و برای به دست آوردن رضایتشان می کوشند.
  کتاب مقدس توصیه زیبایی دارد . به پدران سفارش می کند : به فرزندان خود تعلیم دهید که خدا ایشان را دوست داشته و برای زندگی آن ها هدف خاصی را دارد. (لوقا ۱ : ۱۳ -۱۷) .
  اگر این توصیه به درستی عمل شود ، روز پدر نیز به درستی بزرگ داشته خواهد شد.
  اکنون به سراغ روز پدر در اسلام و شیعه می رویم. همان طور که می دانید ، روز میلاد امام علی علیه السلام در ایران و بین تمام شیعیان جهان به روز پدر معروف است. چرا که پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید : من و علی پدران این امت هستیم. هر اندازه شما در آموزه های وحیانی کتاب مقدس و مسیحیت در ضرورت احترام فرزندان به والدین کمتر مطلب می یابید ، بر عکس در اسلام سفارش های بسیار فراوانی بر تکریم مقام پدر وجود دارد.
  خداوند در چندین آیه از قرآن کریم بر لزوم تکریم پدر اشاره می فرماید: (سوره عنکبوت: ۸ ، سوره لقمان: ۱۴ ، سوره احقاف: ۱۵). از زوایای مختلف تکریم پدر و مادر در اسلام و قرآن ارزشمند است:

  الف - از نظر اقتصادی می گوید ، پیش از هر کسی به پدر و مادرت انفاق کن: از تو سؤال مى‏کنند چه چیز انفاق کنند؟ بگو: ‘‘ هر خیر و نیکى ( و سرمایه سودمند مادى و معنوى) که انفاق مى‏کنید، باید براى پدر و مادر و نزدیکان و یتیمان و مستمندان و درماندگان در راه باشد.’‘ و هر کار خیرى که انجام دهید، خداوند از آن آگاه است. ‘‘ (سوره بقره ، آیه ۲۱۵). پدر و مادر را اول از همه ذکر می کند.

  ب - از نظر اهمیت ، احترام به پدر و مادر بعد از مقام ایمان و شرک نورزیدن به خدا قرار دارد : ‘ بگو : ‘‘ بیایید آنچه را پروردگارتان بر شما حرام کرده است برایتان بخوانم: اینکه چیزى را شریک خدا قرار ندهید! و به پدر و مادر نیکى کنید! و فرزندانتان را از (ترس) فقر، نکشید! ما شما و آنها را روزى مى‏دهیم و نزدیک کارهاى زشت نروید، چه آشکار باشد چه پنهان! و انسانى را که خداوند محترم شمرده، به قتل نرسانید! مگر بحق ( و از روى استحقاق )؛ این چیزى است که خداوند شما را به آن سفارش کرده، شاید درک کنید!’‘ ( سوره انعام ، آیه ۱۵۱ ).


  ج - به پدر و مادر حتی اگر کافر هم باشند و ما را به نافرمانی از خدا دستور دهند ، نباید بی احترامی کرد: ‘‘ و هرگاه آن دو، تلاش کنند که تو چیزى را همتاى من قرار دهى، که از آن آگاهى ندارى (بلکه مى‏دانى باطل است)، از ایشان اطاعت مکن، ولى با آن دو، در دنیا به طرز شایسته‏اى رفتار کن . . . ‘‘ ( سوره لقمان ، آیه ۱۵).


  د - در کشورهای مسیحی نشین متاسفانه فرهنگ بدی وجود دارد و آن این که برخی از مسیحیان سست ایمان ، پدر یا مادرشان را به خانه های سالمندان می فرستند. در جایی که رفتن به خانه سالمندان برای مراقبت بهتر از پدر و مادر باشد مساله فرق می کند ولی مشکل اینجاست که خیلی اوقات این کار به زعم آن ها برای راحت شدن از شر پدر و مادر صورت می گیرد. با تاسف این فرهنگ به کشور ما نیز سرایت کرده و افرادی نادر به چنین کار ناشایستی اقدام می کنند. قرآن کریم در مورد مراقبت از پدر و مادر در سن پیری می فرماید: ‘ و پروردگارت فرمان داده : جز او را نپرستید! و به پدر و مادر نیکى کنید! هرگاه یکى از آن دو، یا هر دوى آنها، نزد تو به سن پیرى رسند، کمترین اهانتى به آنها روا مدار! و بر آنها فریاد مزن! و گفتار لطیف و سنجیده و بزرگوارانه به آنها بگو!’‘ ( سوره أسراء ، آیه ۲۳ ).

  اکنون در روز پدر باید چگونه باشیم؟
  قرآن می فرماید: ‘‘ و بالهاى تواضع خویش را از محبت و لطف، در برابر آنان فرود آر! . . . ‘‘(سوره أسراء ، آیه ۲۴).
  اکنون با نگاه کاربردی تر عرض می کنم که به روز پدر ، باید از دو دیدگاه نگریست. یکی از دید زنان و نگاه آنان به پدر فرزندان به عنوان یک همسر خوب ، مهربان و عاشق و نگاه دیگر ، نگاه فرزندان به پدر مهربانشان. بنا بر این اگر می خواهید روز پدر را گرامی بدارید و هدیه بخرید ، باید ببینید که آن را برای چه کسی می خواهید. به عبارت دیگر می خواهید چه کسی را شاد کنید. پدرتان را یا همسرتان را؟‌ به هر حال فرقی نمی کند . در این پست ما ایده های و پیشنهادهای زیبایی را از هر دو دیدگاه به شما ارائه می دهیم. این پیشنهادات اختصاص به روز پدر ندارد. شما می توانید در هر روزی از سال که بخواهید آن ها را به مرور پیاده کنید. اگر ابتکار جدید و مناسبی هم دارید آن را به ما بگویید تا به این لیست بیفزاییم.
  ایده ها و پیشنهادهای ناب و متنوع در خرید هدیه روز پدر و خوشحال کردن پدر و همسر
  ویرایش توسط بچه با حال : ۱۳۸۸/۰۴/۱۱ در ساعت ۱۸:۱۸


 2. #2
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  اين هم از ايده هايي كه وعده داده بودم :

  ایده ها و پیشنهادهای ناب و متنوع در خرید هدیه روز پدر و خوشحال کردن پدر و همسر
  ایده۱
  اگر قصد دارد برای چند روز به جای دوری برود به او بگویید که برایش نگران هستید و به او یک قرآن کوچک برای محافظت و سلامتیش هدیه بدهید. یا این که از پول تو جیبی خود مبلغی را به خود او بدهید تا برای سلامتیش صدقه بدهد.

  ایده ۲
  یک بسته از ستاره های شب نما بخرید و آن ها را روی سقف بالای تخت خواب طوری بچسبانید که وقتی چراغ خاموش شود، پیغام شما آشکار گردد!
  ایده ۳
  در مناسبتی خاص یازده شاخه گل رز قرمز و یک رز مصنوعی برای او بخرید . رز مصنوعی را در وسط گلهای رز طبیعی جای دهید به آن کارت تبریک وصل کنید که روی آن نوشته شده باشد: تا زمانی که اخرین رز پژمرده شود دوستت خواهم داشت.
  ایده ۴
  یک دومین یا وبلاگ به نام او ثبت کنید مثلا: www.azizamreza.com
  صفحه اصلی دومین را طوری طراحی کنید که در آن یک شعر رمانتیک و یک شاخه گل رز باشد. وقتی او با اینترنت کار می کند به طور اتفاقی از او بپرسید آیا جستجو کرده که دومینی به نامش به ثبت رسیده است یا نه؟ از او بخواهید تا اسمش را در قسمت آدرس تایپ کند.
  ایده ۵
  برای او یک آینه با دسته استیل که در قاب آن محل الصاق کارت باشد بخرید و به او هدیه بدهید.روی کارت بنویسید:
  شما در این آینه تصویر زیباترین همسر / پدر دنیا را خواهید دید.
  ایده ۶
  به محل کارش گل بفرستید. او نه تنها از گل ها لذت خواهد برد بلکه وقتی از طرف همکارانش به خاطر این عمل شما مورد توجه قرار بگیرد لذت او دو چندان خواهد شد.
  ایده ۷
  کتابی را که در حال خواندن آن است بردارید و در بخش هایی از کتاب که هنوز نخوانده است با یک مداد ریز بعضی از حروف را خط بزنید یا های لایت کنید. به طوری که وقتی حروف کنار هم قرار بگیرد یک جمله عاشقانه به دست آید.
  به عنوان مثال : دوستت دارم
  حروف های مشخص شده کنجکاوی وی را بر خواهد انگیخت و با کمی دقت جمله شما را خواهد خواند. وقت بگذارید تا چنین پیغامی را رمز گزاری کنید.
  ایده ۸
  این پیشنهاد کمی رویایی به نظر می رسد ولی قابل تحقق است. در حالی که با ایشان به گردش رفته اید و در طبیعت قدم می زنید یک سنگ یا چوب صاف پیدا کنید و بگویید که آن را به عنوان یک یادگاری مخصوص از این سفر با خود خواهید برد. بعدا خودتان یا این که از کسی بخواهید تا چنین جمله ای را روی آن حکاکی کند: دوستت دارم پدر.
  ایده ۹
  یک کاغذ و چند مداد رنگی بردارید و روی آن یک تصویر بچه گانه بکشید یک خورشید خندان با دو دست که روی آن ها دو برچسب باشد که اسامی هر دوی شما روی آن ها نوشته شده باشد و قلبی در بین آن که روی آن نوشته اید: دوستت دارم
  بعدا یک پاکت بزرگ بردارید و روی آن ادرس محل کارش را بنویسید و آن را به محل کار او پست کنید . احتمالا او نامه را در یک روز پر مشغله دریافت خواهد کرد.
  ایده ۱۰
  یکی از سروده های عاشقانه حافظ یا شاعر دیگری را به خاطر بسپارید و در حالی که در پارک کنار گلی نشسته اید, برایش از حفظ بخوانید. به طور ناگهانی و بی مقدمه خواندن شعر را شروع نکنید . با حالت شوخ طبعی به او بگوید آیا الان زمان خوبی نیست که برایت شعر عاشقانه بخوانم؟
  او احتمالا می گوید بله و انتظار دارد که شما با چنین کلماتی آغاز کنید: گلهای رز سرخ رنگ….در عوض شما به چشمانش نگاه کنید لبخند بزنید و در حالی که به آرامی صورتش را نوازش می کنید ، شعر را برایش بخوانید:
  ایده ۱۱
  با اتومبیل به یک روستا در اطراف شهر بروید و با او روی تپه ای پوشیده از علف دراز بکشید و در ابرها مانند بچه ها دنبال شکلهای مختلف بگردید.
  ایده ۱۲
  اگر او تا دیروقت کار می کند برایش یک بسته مخصوص در کنار ناهارش بگذارید و داخل بسته را با بعضی چیزهای مورد علاقه اش از قبیل شکلات , شیرینی , تنقلات و یک آدامس کوچک پر کنید. بعد یک کاغذ بردارید و بنویسید: بسته نجات مریم (نام خودتان را روی آن بنویسید), یک ضربدر بزرگ قرمز زیر آن بکشید و کاغذ را روی بسته بچسبانید به او بگویید : وقتی شرایط خیلی سخت شد بسته را باز کن.
  ایده ۱۳
  اگر در پارک قدم می زنید وسایل بازی را پیدا کنید و با او تاب بازی کنید . اغلب چنین کاری خاطرات خوش دوران کودکی را برایش تداعی خواهد کرد.
  ایده ۱۴
  یک رز ساقه بلند را در جایی قرار دهید که آن را ببیند در حالی که به همراه آن یادداشتی با این مضمون وجود داشته باشد:
  از این که وارد زندگی من شدی متشکرم.
  ایده ۱۵
  اگر مشغول کار جدیدی شده است یک نوار کاست یا سی دی بخرید و یکی از آهنگ های مورد علاقه اش را روی آن ضبط کنید و این پیغام را به آخر آن اضافه کنید: موفق باشی عزیز دلم, من به تو اطمینان دارم.
  نوار را به او بدهید تا در مسیر راهش به محل کار در اتومبیل به آن گوش کند.
  ایده ۱۶
  برای این ایده به یک پخش کننده صوتی مانند موبایل نیاز دارید. اگر برنامه رادیویی یا برنامه صوتی خاصی را دوست دارد ،‌ وقتی که با هم بیرون می روید ، آن را همراه خود داشته باشید هنگامی که به نقطه مناسبی رسیدید به او پیشنهاد کنید که از ماشین پیاده شوید و به آن برنامه گوش دهید. یکی از گوشی ها را در گوش او و دیگری را در گوش خود قرار دهید و در کنار هم از لذت ببرید.
  ایده ۱۷
  اگر کسی را خیلی دوست دارد ، در صورتی که هدیه شما سوء تفاهمی را ایجاد نمی کند ، برای دوست او نیز یک کادوی کوچک بخرید .
  ایده ۱۸
  برای قدم زدن به ساحل بروید. یک قلب بزرگ عاشقانه روی شن بکشید همراه او داخل قلب بنشینید و از نگاه کردن به غروب خورشید لذت ببرید.
  ایده ۱۹
  یک بعد از ظهر تعطیل را با او در یک کتابفروشی بزرگ بگذرانید. جایی که بتوانید در کنار قفسه ها راه بروید و آن ها را تماشا کنید و به خرید کتاب های مورد علاقه تان بپردازید.
  ایده ۲۰
  اگر موهای بلندی دارد موهایش را با حرکات آرام و طولانی برس بکشید این کار خصوصا وقتی که او دوش گرفته است یا وقتی که برای خواب آماده می شود بسیار رمانتیک است.
  ایده ۲۱
  از فناوری های ارتباطی مانند ایمیل و پیامک و … برای ابراز علاقمندی به وی استفاده کنید .
  ایده ۲۲
  در موقعیت های مخصوص برنامه یا نقشه جستجوی یک گنج را برایش برنامه ریزی کنید. این نقشه در پایان باید به خودش ختم شود و بفهمد که او بزرگترین گنج شماست.
  ایده ۲۳
  با فرستادن یک پاکت حاوی یک نوار کاست با او حرف بزنید. روی نوار شعر مورد علاقه او را بخوانید و کمی با او حرف های عاشقانه بزنید و هنرنمایی کنید.
  ایده ۲۴
  یادداشتی بنویسید که بگوید : من امروز به تو فکر کردم و این کار لبخندی را بر لبانم نشاند. یادداشت را در جایی بگذارید که مطمئن هستید او آن را پیدا خواهد کرد.
  ایده ۲۵
  یک سفر مرموز برای خودتان و او ترتیب بدهید.به طوری که مقصد سفر را تا زمانی که شما واقعا در محل قرار بگیرید
  حدس نزند.
  ایده ۲۶
  اگر می خواهد به سفر برود برایش کادو بخرید و در گوشه ساکش بگذارید تا وقتی که در راه است آن را پیدا کند.
  ایده ۲۷
  تعدادی گل رز بخرید و آن را پشت آفتاب گیر اتومبیل سمت مسافر قرار دهید روی یک کاغذ بنویسید
  دوستت دارم و آن را پشت آفتابگیر بچسبانید.
  همانطور که به سوی مقصد می راند به او نگاه کنید و بگویید روی گونه اش چیزی هست. او آفتابگیر را پایین خواهد کشید که از آینه اش استفاده کند که گلها روی سرش میریزد و یادداشت را می بیند.
  ایده ۲۸
  به وسیله جمع آوری تعدادی از عکس های دو نفره خودتان تعدادی از ته بلیت های جاهایی که از آن
  ها دیدن کرده اید و هر خرت و پرت دیگری که برای شما یاد آور خاطر ای می باشد یک مونتاژ
  عاشقانه درست کنید.
  ایده ۲۹
  نهال درختی خریداری کنید و آن را در یک محل مخصوص بکارید.
  هر سال در سالگرد ازدواج یا تولد پدر یا … یک بستنی یا آب میوه خاص در کنار آن درخت بنوشید و درباره این که چطور
  همزمان با درخت رشد می کنند صحبت کنید.
  ایده ۳۰
  روی شیشه ها وقتی که هوا خیلی سرد است ، این پیام را بگذارید : دوستت دارم .
  ایده ۳۱
  به عنوان کادوی مخصوص یک ستاره را به نام او نامگذاری کنید . نقشه و مشخصات ستاره موجود را به صورت سند طراحی کنید و به او هدیه بدهید .
  ایده ۳۲
  کاریکاتورهای خنده دار آماده را دست کاری کنید به طوری که کسی که ببیند تصور کند این کاریکاتور برای خود شما دو نفر کشیده شده و سپس آن را پرینت گرفته و به وی تقدیم کنید .
  ایده ۳۳
  گاهی طوری برنامه ریزی کنید که یک صبح خیلی زود از خواب بیدار شوید و در مکانی که منظره دید وسیعی داشته باشید به
  تماشای طلوع خورشید بنشینید. چگونگی تولد یک روز جدید جذابیتی خاص دارد که می توانید با او در آن شریک باشید.
  ایده ۳۴
  تعدادی کوپن عشق درست کنید تا او بتواند در مقابل الطاف رمانتیک خود آ ن را مبادله کند. برای مثال می توانید کوپنی با این محتوا داشته باشید: این کوپن به برنده اجازه می دهد که مقداری به او عشق بورزم تاریخ مصرف ۸/۷/۱۳۸۸
  اگر می خواهید مطرح کنید که شما و او همیشه در کنار هم خواهید بود تاریخ چندین سال آینده را استفاده کنید.
  ایده ۳۵
  دفعه بعد که باران تندی بارید با او برای پیاده روی بیرون بروید. لباس بارانی و چتر را فراموش کنید. با همدیگر در خیابان بروید, توی چاله های آب بپرید و کاملا سرتاپا از آب باران خیس شوید و در حالی که طعم باران را که از صورتش فرو می چکد می چشید او را ببوسید و دستانش را بفشارید.
  ایده ۳۶
  وقتی او پشت میز تحریر یا میز ناهار خوری نشسته است از پشت سر او بیایید و پشت , شانه ها یا سر او را ماساژ دهید. این کار را با یک بوسه آرام به پیشانیش به پایان برسانید.
  ایده ۳۷
  یک کتاب که هم شما و هم او به خواندن آن علاقه مند هستید بخرید. هر شب در تخت یک بخش آن را یکی از شما با صدای بلند بخواند. این می تواند یک جایگزین بزرگ برای تلویزیون باشد.
  ایده ۳۸
  دفعه بعد که پیتزا سفارش دادید ، از فروشنده بخواهید قبل از این که پیتزا را بیاورند آن را به شکل قلب برش بزنند.
  ایده ۳۹
  در یک روز که باد می ورزد یک بادبادک بخرید و در جایی خلوت آن را با او به پرواز در بیاورید. اگر توانایی آن را دارید یک بادبادک بزرگ بخرید که طناب های آن را با دو دست نگه دارید این بادبادک ها بسیار سرگرم کننده هستند.
  ایده ۴۰
  وقتی قصد دارید برای صرف شام بیرون بروید یک شام پر ماچرا را پیشنهاد بدهید. ببیند چگونه؟ تایمر ساعت را روی ۲۰ دقیقه تنظیم کنید بعد از او بخواهید یک شماره بین ۵ تا ۱۰ انتخاب کند. فرض کنیم او عدد ۷ را انتخاب می کند. به او یک سکه بدهید و بگویید بعد از هر ۷ تقاطع او باید سکه را در هوا بچرخاند. اگر شیر آمد به چپ بپیچید و اگر خط آمد به راست. وقتی که تایمر ساعت استاد هر دو به دنبال نزدیک ترین محل برای صرف غذا بگردید.
  ایده ۴۱
  یک پشت جلد مجله خصوصی برای او به وجود بیاورید برای انجام این کار: یک عکس با کیفیت خوب از او بردارید و یک کپی از جلد یک مجله مشهور تهیه کنید. این دو نمونه را با طراحی گرافیکی با فتوشاپ و در رایانه ، مونتاژ کنید و جلد مجله را با این تیتر پوشش دهید. ۳۰ تن از بهترین … ۲۰۰۹ . وقتی پرینت طرح جلد را گرفتید آن را روی مجله واقعی بچسبانید و به او بدهید.
  ایده ۴۲
  می توانید روی یک مقوای بزرگ بنویسید دوستت دارم و آن را در صندوق عقب ماشین قرار دهید. سپس به بهانه ای کلید صندوق را به او بدهید و از او بخواهید که در صندوق را باز کند.
  ایده ۴۳
  در غذا با او شریک شوید وقتی برای خوردن غذا بیرون می روید قاشق یا چنگال غذا را پر کنید و به طرف دهان او ببرید و بگویید: باید این را امتحان کنی. شریک شدن در غذا و حتی غذا دادن به همدیگر می تواند یک راه بزرگ برای نزدیک شدن به هم باشد.
  ایده ۴۴
  در جوامع عمومی در کنار او باشید. اگر در میان جمع صحبت می کنید و با بحث شما مناسبت دارد چیزی شبیه به این جمله را بگویید:
  … خوشمزه ترین غذاها را درست می کند. در حالی که این جمله را بیان می کنید دستانش را بفشارید.
  ایده ۴۵
  تحقیق کنید که سرگرمی مورد علاقه او چیست و یک هدیه که واقعا برایش مفید باشد تهیه کنید هر چقدر هدیه مناسب تر انتخاب شده باشد اثر آن بیش تر خواهد بود. در مورد نوع هدیه با دوستان و خانواده اش صحبت کنید. حتی می توانید از اطلاعاتی که در اینترنت وجود دارد استفاده کنید.
  ایده ۴۶
  در یک روز گرم تابستانی دو عدد تفنگ آبپاش بخرید و با خودتان به محلی خلوت ببرید و یک اب بازی حسابی با او به راه بیندازید.
  ایده ۴۷
  یک شب که در منزل در حال استراحت هستید دو ورقه کاغد و چند مداد رنگی بردارید روی هر کدام از کاغذها یک حباب بزرگ بکشید(جام جهان نما) به او بگویید در حباب خود نگاه کند و آن چه را که در ۵ سال آینده می بیند رسم کند. خودتان هم این کار را انجام دهید و سپس با همدیگر در مورد طرح هایتان بحث و گفتگو کنید.
  ایده ۴۸
  یک اسم مستعار عاشقانه برای او انتخاب کنید می تواند نامی باشد که فقط مخصوص شما دو نفر باشد.
  ایده ۴۹
  او را برای یک قرار ملاقات سوار اتومبیل کنید و قبل از حرکت چشم هایش را ببندید و به سوی مقصدی معین حرکت کنید سعی کنید مقصد واقعا یک چیز غیر منتظره باشد مانند یک میز شام در نوک یک صخره یا در یک کشتی بسیار قدیمی تا زمانی که او چشم بند را باز می کند واقعا شوکه شود.
  ایده ۵۰
  یک دعوای کودکانه با بالش به راه بیاندازید برای این کار دو عدد بالش پر خریداری کنید بالش ها را سوراخ کنید تا پرها بتوانند در هوا پراکنده شود و درست زمانی که موقعیت مناسب بود با بالش به او حمله کنید و بالش را به طرفش پرتاب کنید.
  ایده ۵۱
  برای هواخوری به آغوش طبیعت بروید بعد از مقداری پیاده روی آتشی در هوای آزاد درست کنید با او در کنار آتش بنشینید, سیب زمینی ها را در آتش برشته کنید نظاره گر شعله آتش باشید و از تماشای ستارگان در آسمان شب لذت ببرید.
  ایده ۵۲
  اگر از کامپیوتر استفاده می کند یک عکس دو نفره بگیرید و آن را اسکن کنید و با فرمت JPG ذخیره کنید. فایل را به کامپیوتر او منتقل کنید و به صورت پس زمینه صفحه کامپیوتر قرار دهید.
  ایده ۵۳
  سعی کنید فیلمی از زمانی که با هم هستید, بسازید. درسالگرده ها می توانید آن را تماشا کنید .
  ایده ۵۴
  برای سواری با اتومبیل صبح زود یا هنگام غروب بیرون بروید. آلبوم باران عشق را در ضبط اتومبیل خود بگذارید و در حالی که دستان او را گرفته اید و رانندگی می کنید به آن گوش کنید.
  ایده ۵۵
  گاهی اوقات صبحانه او را در تخت برایش سرو کنید. به ترتیب زیر:
  یک تخم مرغ آبپز در یک ظرف به شکل قلب. این ظرف را شما می توانید در بیش تر مغازه ها که وسایل آشپزخانه دارند تهیه کنید.
  نان تست شده با دارچین و عسل, غلات و آب میوه و یک گل تر و تازه.
  اکنون اگر می خواهید با استفاده از روش های فوق هدایایی را برای پدر یا همسر خود تهیه کنید ، فهرست وار نام برخی از آن هدایای که به مناسبت روز پدر به ذهنمان می رسد را به شما عزیزان تقدیم می کنیم. امیدوارم با جلب رضایت پدر و مادرتان ، برای شادی روح پدر من نیز فاتحه ای بفرستید .
  نکته ۱: هر هدیه ای که خواستید به پدر یا همسر خود بدهید ، حتما با یک یادداشت یا کارت پستال با نوشته شما ، همراه باشد.
  نکته ۲: مواظب باشید در هدیه خریدن اسراف نکنید.
  ۱/ بردن ماشین پدر به تعمیرگاه و تعمیر آن با پول شخصی خود و تقدیم آن به پدر در روز عید.
  ۲/ دادن یک لیوان آب به پدر در محل کارش برای رفع تشنگی او.
  ۳/ خرید بلوز ، شلوار ، کمربند ، کیف موبایل ، جوراب و امثال آن .
  ۴/ خرید یک کیف پول چرمی و قراردادن عکس کودکی خود در آن .
  ۵/ قاب کردن یکی از عکس های فرزندان که پدر هنوز ندیده و تقدیم آن در محل کارش به او.
  ۶/ ساعت مچی (که البته الان کارایی کمی دارد.)
  ۷/ یک خلوت عاشقانه.
  ۸/ اگر اهل کامپیوتر است ، خرید یکی از وسایل کامپیوتر که مورد نیازش می باشد ، مانند فلش مموری.
  ۹/ ست کامل لباس زیر مردانه.
  ۱۰/ جاموبایلی برای روی داشبورد ماشین.
  ۱۱/ اشتراک مجله مورد علاقه اش به صورت ماهانه . به این ترتیب هر ماه که مجله برای او می آید به یاد شما می افتد.
  ۱۲/ غرق در بوسه کردن دست و پای آن ها و جمع کردن همه اعضای خانواده و دعای دسته جمعی برای پدر و مادر.
  ۱۳/ ریختن گلبرگ های قرمز گل رز ، روی مسیرهایی که پیش بینی می شود پدر از آنجا عبور خواهد کرد تا محل نشستن او.
  ۱۴/ ست لباس زیر زنانه ای که مورد علاقه همسر باشد.
  ۱۵/ گوشی موبایل ، چون آقایان زود از موبایلشان خسته می شوند. برای پدرانی که سواد کافی ندارند یا چشمانشان ضعیف است ، گوشی های تاشو بخرید.
  ۱۶/ یک ادکلن خوش بو.
  ۱۷/ کتاب. کتابی که او دوست داشته باشد نه شما.
  ۱۸/ اگر وضعیت مالی خوبی دارید ، لپ تاپ.
  ۱۹/ جا سویچی
  ۲۰/ خودکار یا روان نویس یا خودنویس
  ۲۱/ دکوپاژ یک عکس از جشن عروسی یا عکس چند نفره اعضای خانواده و هدیه به او.
  ۲۲ . چیزی که متناسب با شغلش باشد. مثلا اگر نقاش است ،‌ست قلم مو .
  ۲۳/ بردن وی به یک محل خاطره انگیز برای شام و بعد هم اهدای هدیه.
  ۲۴/ سیم کارت اعتباری یا دائمی ایرانسل یا اعتباری همراه اول.
  ۲۵/ تماس با محل کار وی و گفتن خسته نباشید و سخنان عاشقانه با پدر.
  ۲۶/ یک بسته بیست سی تایی از جوراب . (هم طنازی و هم هدیه) .
  ۲۷/ برخی هم به شوخی بسته های موبر هدیه می دهند.
  ۲۸/ یک بقچه پر از خوراکی های کودکانه (پفک ، آدامس و …) حداقل بیست قلم چیزهای ارزان و متفاوت.
  ۲۹/ خرید لوازم پزشکی و ورزشی مانند ماساژور یا دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی و … .
  ۳۰/ دستگاه واکس زن برقی
  ۳۱/ ماشین اصلاح به شرط این که ریشش را با درجه صفر (تیغ) نزند و شما به گناه کردن وی کمک نکنید.
  ۳۲/ یخچال ماشین.
  ۳۳/ اگر پدر شما به بیماری دیابت مبتلاست ، برای وی دستگاه چک کردن قند خون را بخرید.
  ۳۴/ اگر پدر شما به بیماری چربی خون مبتلاست ، برای وی دستگاه چک کردن چربی خون را بخرید.
  ۳۵/ اگر پدرتان پیرمرد شده و در روستاست و شما هم در شهر هستید برای او یک دستگاه موبایل تاشو با سیم کارت بخرید تا همیشه در دسترس شما باشد.
  ۳۶/ بردن پدر به دکتر برای بیماری ای که خودش مدت هاست پشت گوش انداخته و نسبت به آن سهل انگاری می کند.
  منتظر پیشنهادات بیشتر شما در این جا هستم تا آن را به ادامه لیست فوق اضافه کنم.


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 116
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۰۶/۲۷, ۱۷:۳۱
 2. جن و فرشته چه تفاوتهايي دارند ؟
  توسط ║★║فاطمی║★║ در انجمن سایر مباحث اعتقادی در قرآن
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۰۶/۲۱, ۱۶:۰۶
 3. زيبايي و اصل و نصب بدون اخلاق ارزش ندارد!
  توسط غريب در انجمن عرفان ناب
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۰۶/۲۰, ۱۹:۱۵
 4. گفتگوبين صدف وعروس دريايي
  توسط نجم الثاقب در انجمن حجاب و پوشش اسلامي
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۰۶/۰۶, ۰۷:۳۲
 5. بررسي روايي مساله فتنه و امتحان الهي
  توسط theological در انجمن سایر مباحث اعتقادی در قرآن
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۸۸/۱۱/۱۸, ۱۵:۴۲

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود