صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ظلم به زنان

نوشته
    29
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از اینكه زنم خیلی عذاب میكشم

سلام 13 ساله که از زن بودن خودم متنفرم و از خدا ناراحتم که انقدر زنهارو بدبخت افریده دلم میخواد همه چیزمو بدم ولی دیگه زن نباشم.دلم میخواد یه اتفاقی میفتاد که من هم میتونستم خدا رو دوست داشته باشم ولی اینطوری نمیتونم .میدونم دین اسلام از بقیه ی دینها بیشتر به زنها بها داده اما باز هم از مردا خیلی کمتره.هرچی بیشتر از جنسه خودم بدم میاد مشکلم با خدا بیشتر میشه و ایمانم ضعیفتر.گاهی ساعتها گریه میکنم.یعنی میشه یه خدا انقدر به زنها ظلم کنه .بزرگترین ظلم به زنها اینه که زنن خوش به حاله مردا

2. تشکر

3.  

نوشته
    1,251
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Ariana نمایش پست
    سلام 13 ساله که از زن بودن خودم متنفرم و از خدا ناراحتم که انقدر زنهارو بدبخت افریده دلم میخواد همه چیزمو بدم ولی دیگه زن نباشم.دلم میخواد یه اتفاقی میفتاد که من هم میتونستم خدا رو دوست داشته باشم ولی اینطوری نمیتونم .میدونم دین اسلام از بقیه ی دینها بیشتر به زنها بها داده اما باز هم از مردا خیلی کمتره.هرچی بیشتر از جنسه خودم بدم میاد مشکلم با خدا بیشتر میشه و ایمانم ضعیفتر.گاهی ساعتها گریه میکنم.یعنی میشه یه خدا انقدر به زنها ظلم کنه .بزرگترین ظلم به زنها اینه که زنن خوش به حاله مردا
    باسلام
    فعلا يك جواب كوتاه تقديم مي كنم جواب مفصلتر باشه سر فرصت.
    متأسفانه خيلي ها به نعمتهايي كه خدا دراختيارشان گذاشته قدر نمي دانند ودائما از شرايطي كه خدا براي آنها قرار داده شكايت مي كنند.
    برخلاف نگاه شمابرخي از زنها به زن بودن خودشان افتخار مي كنند .اين به شناخت موقعيت شخص بر مي گردد.
    خوشا به حال زنها كه خدا زودتر از مردها آنها را تحويل مي گيرد (به سن تكليف مي رسند)
    خوشا به حال زنها كه در مورد آنها گفته شده :بهشت زير پاي مادران است
    خوشا به حال زنها كه عواطف واحساسات بيشتري در وجود آنهاست كه زودتر با خدا ارتباط برقرار مي كنند
    و...
    آيا به اين مطالب فكر كرده ايد .وصدها مطلب ديگر كه ارزش ومقام زن را نشان مي دهد.
    اگر همه زنها به مقام زهرا (س) وجايگاه او نزد خدا فكر مي كردند به زن بودن خودشان افتخار مي كردند.
    هركسي در هر موقعيتي كه وباهر جنسيتي كه هست وظيفه اي دارد كه بايد به آن فكر كند .
    شما فكر مي كنيد مرد بودن مشكلات ندارد .مسئليت نداردوسختي نداردو...برخي از مردها هم به خاطر نشناختن جايگاه خودشان آرزوي زن بودن را مي كنند ...بماند..
    پس بيا با مطالعه بيشتر نسبت به موقعيت وشخصيت وجايگاه زن اين توهمات را از ذهن خودت دوركن...

كتاب زن در آيينه جمال وجلال آقاي جوادي آملي را بخوان حتما دفعه ديگر مي نويسي :خوشا به حال خودم كه زنم...

التماس دعا-شهيدان
    زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم

نوشته
    1,188
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اریانای عزیز ضمن خوش امدگویی برای ورودتون باید خدمتتون عرض کنم که حتما مسائلی برات پیش اومده که تا این حد به هم ریختی.عزیز دل همه ی این مشکلات به خاطر اینه که ما از اسلام واقعی خیلی فاصله داریم.من سعی میکنم حدس بزنم که چه مسائلی ممکنه برای یه خانوم پیش بیاد که انقدر از خودش بدش بیاد من به احساست احترام میزارم.اما بیا بین اشتباهات خودمون و خدا تفکیک قائل بشیم اگر خدا ظالم باشه که خدا نیست.گلم شما بیا راجع به مشکلت کمی توضیح بده شاید نفس حقه کسی تونست قانعت کنه به هر حال اصلا غصه نخور

6. تشکرها 2

نوشته
    1,032
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    آریانا جان خدا نکنه شما عذاب بکشین ، البته زن بودن عذاب آور نیست چون نظر همه خانم ها این نیست که از جنسیت خودشون ناراضی باشن اما برای من و بقیه قابل درکه ، که یه خانم بخاطر انواع آسیب هایی که در زندگی میبینه یا به دلیل اینکه مورد ستم واقع میشه - و ممکنه دستش هم برای تظلم به جایی نرسه - جنسیت خودش رو عامل اصلی این مسائل بدونه یا نعوذ بالله خدا رو مورد اتهام قرار بده که خدا با خلق کردن موجودی به نام زن به او ظلم کرده . زن یا مرد بودن و تفاوت های موجود بین اونها برای بدبختی و مظلوم واقع شدن یکی و تسلط و ظالم بودن دیگری نیست . هدف خداوند هم گزینش جنس مرد به عنوان جنس برتر نبوده بلکه خدایی که حکیمه این تفاوت ها و به تبع اون قوانین و حقوق متفاوتی رو برای سیر بهتر زندگی بشر قرار داده حالا اگه یه عده ای این وسط از حقوق خودشون سوء استفاده میکنن ( که هم در بین آقایون نمونه هاش زیاده و هم در بین خانمها ، اگه خواستین حاضرم مواردی که به وفور دیدم چندتاشونو خدمتتون بگم ) دیگه اینجا باید این حضرات رو مواخذه کرد نه اینکه بگیم خدا با آفرینش جنس زن به او ظلم کرده . درک صحیح و عمیق این مساله به نوع دیدگاه شما نسبت به جنسیتتون خیلی کمک میکنه ...

8. تشکر

نوشته
    1,032
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام دوباره
    آریانای عزیز اگه می خواهید بدونید نظر اسلام ، قران ، نبی اکرم (ص) و ائمه معصومین درباره زن و جایگاه زن در قران چیه میتونید علاوه بر کتاب هایی که در این زمینه وجود داره بعضی از مباحث همین انجمن رو مطالعه کنید . اما حدس قوی من اینه که شما با این مباحث مشکل ندارین منتها ممکنه در موارد متعدد – و به دلیل برخی مشکلاتی که براتون پیش اومده – چنین جایگاه و حقوقی رو که مد نظر اسلامه ملاحظه نکردین اما حقیقتا باید پذیرفت که جایگاه زن و حقوق او در اسلام با آنچه برخی به شکلی تحقیر آمیز و جاهلانه مطرح میکنن تفاوت زیادی داره .شما نمونه های زیادی رو در تاریخ زندگی معصومین (ع) میبینید که برای احقاق حق خانمی که مورد ظلم واقع شده شخصا اقدام کردن و یا سفارشاتی که در زمینه ظلم نکردن به زنان فرمودن . من با این حرف موافقم که تا بیان و احقاق کامل جایگاه و حقوق زن در جوامع اسلامی فاصله زیادی وجودداره اما این بدان معنا نیست که در اسلام هم این جایگاه و حقوق ناقص است .
    خواهر خوبم آریانای عزیز اگر ما رو مورد اعتماد بدونید و مشکلتون رو واضح تر مطرح کنین شاید بتونیم همه با کمک هم راه حلی پیشنهاد کنیم 13 سال مدت کمی برای تنفر از جنسیت زن برای یک زن نیست و مطمئن باشید که خدا به شما خیلی عنایت داره که با وجود مشکلات زیاد هنوز دوست دارید که خدا رو دوست داشته باشید . همون خدایی که گریه های شما رو میبینه و دعاتون رو میشنوه راضی نیست که به شما ستم بشه
    ببخشید من خیلی حرف زدم از برادرگرامیمون شهیدان و خواهر گلم یگانه عزیز هم ممنونم که در بحث ها تنهام نمیذارن . موفق باشید
    آریانا همه ما منتظر مطالب بعدی شما هستیم :salavat:

10. تشکرها 2

نوشته
    1,957
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0

خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط Ariana نمایش پست

با سلام به آریانای گرامی

خانم گل 1- هیچ دلیل برای تنفر از خودت ذکر نکردی! پس عقل حکم میکنه بی دلیل از خودت متنفر نباشی
    2- خدا را شکر کن که به آفریدگار معتقدی و باز هیج دلیلی برای بدبخت آفریده شدن جنس زن (یا لااقل خودت) نیاوردی؟!
    3- چرا دوست داری همه چیزت (ازجمله ایمان به آفریدگار که بهش معتقدی و .. را بد ی و زن نبودی ؟
    از بخت خوبت اینه که به حکم عقل رسیدی به اینجا که اسلام از همه ادیان بیشتر به حق زنان توصیه و حکم نمود.
    بنا براین ضمن اینکه توصیه می کنم به کتاب و یاد آوری جناب شهیدان عنایت داشته باشی
    بدان که برغم اینکه میگی خدا را دوست نداری اما آفریدگارت تورا دوست داره دلیلش همینه که راهی برای ابراز نظرت در این پاتوق باز کره شاید از مشورت دوستان بیشتر به آگاهی برسی .
    خوبه انسان گاهی از خود دلیل تنفر را بپرسه و بسوی خدا باز گردد .
    البته هر انسانی (زن یا مرد ) هر گاه بسوی خدا برگردد خداوند هدایت گر و بخشنده است!. واوست هدی للمتقین و غفور رحیم
    موفق باشید. حسین تبار
    :salavat:

نوشته
    742
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    119

راهنما مقايسه ممنوع

[quote=Ariana;4281]سلام 13 ساله که از زن بودن خودم متنفرم و از خدا ناراحتم که انقدر زنهارو بدبخت افریده دلم میخواد همه چیزمو بدم ولی دیگه زن نباشم.دلم میخواد یه اتفاقی میفتاد که من هم میتونستم خدا رو دوست داشته باشم ولی اینطوری نمیتونم .میدونم دین اسلام از بقیه ی دینها بیشتر به زنها بها داده اما باز هم از مردا خیلی کمتره.هرچی بیشتر از جنسه خودم بدم میاد مشکلم با خدا بیشتر میشه و ایمانم ضعیفتر.گاهی ساعتها گریه میکنم.یعنی میشه یه خدا انقدر به زنها ظلم کنه .بزرگترین ظلم به زنها اینه که زنن خوش به حاله مردا[/quote]

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام آرياناجان منم درد و دلت رو خوندم راستش كمي متاثر شدم كه چرا خدا ما آدما رو جوري خلق كرده كه قدردان نعمت هايي كه بهمون داده نيستيم و همش به اين و اون نگاه مي كنيم و خودمون رو با ديگران مقايسه كنيم.
    بزرگترين اشتباه خود من توي زندگيم هميشه اين بوده كه خودم رو با ديگران مقايسه مي كردم و دلم مي خواست مثل فلان دوستم باشم بعدها خدا عنايت كرد و بهم كمك كرد كه خودم رو كشف كنم فهميدم اگر چه من خيلي آدم ضعيف و عقب افتاده اي هستم و از خيلي دوستام كم استعدادتر و كم قدرتم از نظر علمي و... اما بالاخره خدا خوشحالم كرد ديدم يه كارهايي از دستم برمياد كه ديگران كمتر اين كار را مي تونستند انجام بدهند همين چراغ اميد رو توي دلم روشن كرد
    من فكر مي كنم يكي از مشكلات زن و مرد بودن اينه كه زنها خودشون رو با مردا و مردا خودشون رو با زن ها مقايسه مي كنند در حالي كه اين اشتباه محضه زن ها بايد خودشون رو با زن ها و مردها با مردها اگه زني خودشو با مردها مقايسه كرد اين به نظر من توهين به جنسيت خودشه چون زن ويژگي هايي داره كه مرد نداره و مرد ويژگي هايي داره كه زن نداره هر كدام به جاي خود لازم و ضروري است به نظر من به جاي اين فكر بيا خوبي هاي خودتو بشمار و به من معرفي كن تا روي اونا با هم بحث كنيم خصوصا توي بخش مشاوره بانوان

http://sshams.andishvaran.ir/fa/scholarmainpage.html
    صفحه شخصی

13. تشکرها 2

نوشته
    29
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عصبانی

سلام دقیقا میدونستم همین جوابا رو میشنوم.ظلم به زنان مطالب جاهای دیگه رو هم خوندم بهتر که نشدم هیچی بدتر هم شدم.من نمیدونم از چیه جنسیتم باید خوشحال باشم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!به قول شماها از عقل ناقصم ؟یا قدرت کم بدنیم؟یا ازینکه دائم باید زیر سلطه ی یه مرد باشم و اقا بالا سر داشته باشم؟ یا اینکه چون زنم جفتم حق داشته باشه یه زن دیگه داشته باشه؟یاازاینکه وجودم دائم باید در اختیار یکی دیگه باشه و وسیله ی لذت بردن یه مرد باشم حتی اگه مایل نباشم؟ظلم به زنان

نوشته
    29
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا تعارف میکنید این یه واقعیته که خدا مردو از زن بالاتر قرار داده مگه چند ساله اسلام اومده؟اگه خدا ظلم نمیکنه تکلیف زنهای قبل از ادیان چی میشه ؟ اصلا اگه زن بودن خوبه و مشکلی نداره چرا انقدر اینجا سرش بحث و سواله؟کاش به قول شما خدا زودتر تحویلمون نمیگرفت اما دیگه کسی راجع به تنبیه کردنمون حرف نمیزد و با این کلام بیشتر تحقیرمون نمیکرد .کاش تحویلمون نمیگرفت اما عقلمون سر جاش بود احساسات جولوشو نمیگرفت تا مجبور نباشیم دائم کفیل و قیم داشته باشیم

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

عزیز!
    خیلی از این مواردی که گفتی از جمله:"دائم باید زیر سلطه ی یه مرد باشم و اقا بالا سر داشته باشم" و یا "چون زنم جفتم حق داشته باشه یه زن دیگه داشته باشه" و یا "باشه؟یاازاینکه وجودم دائم باید در اختیار یکی دیگه باشه و وسیله ی لذت بردن یه مرد باشم حتی اگه مایل نباشم؟"
    مربوط به مقوله ای به نام ازدواجه...اگر شما نمی تونید وجود یک مرد رو در کنار خودتون تحمل کنید خب ازدواج نکنید...باور کنید همه این مشکلات حل می شه...البته میدونم که شما از ارتباطات زن و شوهر های دیگه چیزهایی رو دیدید که این سوءتفاهمات را برای شما به همراه داشته است....

راستی کاربر محترم!
    وقتی توی جاهای دیگه آدمای دیگه هم همین جوابها رو بهتون دادن و این جا هم همون جوابا رو مطمئن باشید صد جای دیگه هم که برید همی جواب ها رو می گیرید...چرا؟!
    چون حرف درست اینه که دوستان می زنن و زدند و خواهند زد...دید شما متاسفانه نسبت به ایم موضوع منفی شده است.
    یا حق

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری