جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عبرتی از تاریخ8:آیا مسئول خون مقتولین سپاه معاویه، امام علی(ع) بود؟!

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  793
  مورد تشکر
  2,216 پست
  حضور
  2 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  13

  عبرتی از تاریخ8:آیا مسئول خون مقتولین سپاه معاویه، امام علی(ع) بود؟!
  ین روزها از سوی اردوگاه میرحسین موسوی تلاش های وسیعی در حال تدارک است تا تبعات بسیار سنگین بیانیه ها ، سخنرانی ها و دعوت به آشوبهای متعدد میرحسین موسوی در روزهای گذشته، دامنگیر او نشود تا بتوانند وی را از مجازاتهای سنگین، محاکمه، انزوا و حذف سیاسی برهانند. ابراز تمایل موسوی به تاسیس یک حزب پس از ایجاد درگیریهای فراوان که مصداق ضرب المثل "طرف را به ده راه نمی دادند سراغ کدخدا را می گرفت" و به نوعی استراتژی فرار به جلو قلمداد می شود، او را همچنان فرزند انقلاب و آدم نظام نامیدن توسط برخی عناصر خاکستری و باصطلاح اصولگرا و رسانه هایشان و همچنین ابراز نارضایتی از مقایسه موسوی با بنی صدر و رجوی در همین راستا ارزیابی می شود.
  یکی از این تلاش ها، مقایسه آشوبهای اخیر با جنگ صفین و قیام مردم علیه رژیم پهلوی است و این که مسئولیت خون کسانی که به دعوت میرحسین موسوی به خیابان ها ریختند برعهده نظام است و نه برعهده میرحسین موسوی. محسن کدیور یا به قول روزنامه کیهان، "حجت الامسال هرمنوتیک"(!)، که تازگی ها از سوی روزنامه صهیونیستی اشپیگل آلمان به عنوان "آیت الله" هم نائل آمده است در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه کلمبیا در این باره گفته است:
  عبرتی از تاریخ8:آیا مسئول خون مقتولین سپاه معاویه، امام علی(ع) بود؟!
  "پیامبر (ص) به عمار بلکه به همه مسلمانان فرموده بودند: ای عمار، تو از اهلبهشتی. ترا لشکر متجاوز خواهد کشت. هرکه قاتل تو باشد بر باطل است و تو با هرکهباشی دلیل حقانیت اوست. تو با حقی و حق با تو است. روز جنگ صفین عمار یاسر پرچملشکر علوی را به دوش می کشید و مردانه در رکاب مولا و مقتدایش علی بن ابی طالب (ع) جنگید و توسط سپاه اموی به شهادت رسید. بسیاری ازمرددین، حق را فهمیدند و گفتند لشکر متجاوز لشکر معاویه است و به امام علی پیوستند. معاویه دغلباز بلافاصله تبلیغات مکارانه خود را آغاز می کند. آدرس غلط می دهد،مغالطه می کند: قاتل او کسی است که عمار را بهمیدان جنگ فرستاد. می خواست نیاید. قاتل او علی ابن ابی طالب است که او را روانهمیدان جنگ کرد و در برابر ضربات شمشیر لشکریان من قرار داد. این مغالطه معاویه در تاریخ ماندگار شد و بنام خودش ثبت شد. درمنطق اموی قاتل عمار دعوت کننده او به میدان جنگ است. بر اساس این منطق نعوذ باللهقاتل حمزه سیدالشهداء، شهدای بدر و احد هم محمد بن عبدالله بوده نه مشرکین. منطقسیاه اموی در مقابل منطق شفاف نبوی و علوی است. امروز ادعا می شود هر کسی که عمار یاسر را به خیابان و احقاق حقمسالمت آمیز و اعتراض قانونی خوانده است، او قاتل عمار یاسر است. آیا می توان گفتقاتل شهدای تظاهرات انقلاب اسلامی در سال 1357 مرحوم آیت الله خمینی(1) بود نه شاه؟"
  لب مطالب کدیور این است که آیا مسئولیت خون کشته شدگان در جنگ صفین و تظاهرات انقلاب اسلامی برعهده امام علی(ع) و امام خمینی(ره) بوده است که آنها را دعوت به مبارزه کرده اند یا برعهده معاویه و شاه که آنها را کشتند؟ ظاهر این بخش از سخنان کدیور که به زعم خودش شاه بیت سخنرانی اش نیز بوده است، زیبا و فریبنده است اما در دل این استدلال دو مغالطه بسیار بزرگ خفته است.
  اول اینکه این ادعا این مسئله را مفروض به حساب آورده که نظام جمهوری اسلامی ایران تعداد زیادی را کشته است در صورتی که بیشتر کشته شدگان اخیر، از سوی اغتشاشگران و نیروهای نفوذی منافقین و سایر گروههای تروریستی در بین هواداران مهندس موسوی به قتل رسیده اند و تکرار مداوم و کودکانه این ادعای بدون سند و مدرک هم توسط امثال کدیور و بی بی سی نمی تواند از نیروی انتظامی و سایر ارگانها قاتل بسازد!
  مهمتر از این، مغالطه دیگری است که زیر پوست این ادعاها قرارگرفته و این مغالطه وقتی روشن می شود که به پاسخ این سوال فکر کنیم: مسئول خون افرادی که به دعوت معاویه و شاه –مغرضانه یا گمراهانه- در لشکرهای آنان جنگیدند و گوشت لب توپ شدند، شاه و معاویه بودند یا امام علی و امام خمینی؟ مغالطه یا نیتی که کدیور داشته آن است که نظام جمهوری اسلامی ایران را همردیف با لشکر معاویه و رژیم پهلوی قرارداده است و اساس بحث و جدال ما با کدیور و امثال کدیور نیز در همین تعریف حق و باطل است.
  اگر ما نظام جمهوری اسلامی ایران را در امتداد اندیشه ها و منویات امام علی(ع) و امام خمینی(ره) بدانیم آن را باید نظام حقی قلمداد کنیم بنابراین مسئولیت خون افرادی که در این اغتشاشات کشته شدند –اعم از بسیجی و غیربسیجی- نیز برعهده کسانی است که آنان را گوشت لب توپ می کنند و برخلاف قانون رسمی کشور تجمعات غیرقانونی(2) را به پا می دارند.
  اما اگر نظام جمهوری اسلامی ایران را باطل قلمداد کنیم آن وقت دوباره می رسیم به همان دعواهای قدیمی که با حجت الامسال هرمنوتیک و همپالگی های دوم خردادیشان داشتیم!؛ هذا اول الکلام...
  ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــپی نوشتـــــــــــــــــــــ ــــــــــ
  1) خطاب قراردادن امام خمینی(ره) با عنوان مرحوم آیت الله خمینی خیلی از مسائل را مشخص می کند. راستی بی بی سی هم امام خمینی(ره) را با عنوان آیت الله خمینی خطاب می کند
  2) اصل 27 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مقرر مي‌دارد: "تشکيل اجتماعات و راهپيمايي‌ها، بدون حمل سلاح به شرط آنکه مخل مباني اسلام نباشد آزاد است". از سوي ديگر ماده 31 آيين‌نامه قانون احزاب که در دولت آقاي ميرحسين موسوي تصويب شده است، برگزاري اجتماعات را منوط به دادن تعهد مبني بر "عدم حمل سلاح" يا "عدم اخلال نسبت به مباني اسلام" و "امنيت" دانسته و در اصلاحيه ماده 35 همان آيين‌نامه که در هيات وزيران دولت اصلاحات به تصويب رسيده است: "صدور اجازه کتبي تشکيل اجتماعات به عهده وزارت کشور است و برگزاري راهپيمايي منوط به اطلاع وزارت کشور و تشخيص کميسيون ماده 10"، مي‌باشد.
  ویرایش توسط مرصاد : ۱۳۸۸/۰۴/۱۹ در ساعت ۰۵:۰۱
  [SIGPIC][/SIGPIC]
  اللهم انی اسئلک بحق روح ولیک
  علی بن ابی طالب
  الذی مااشرک بالله طرفه عین ابدا
  ان تعجل فرج ولیک القائم المهدی
  --------------------------------------
  همه نام بسیج در گمنامی است و عزت او در مظلومیت او و افتخار او حضور در صحنه های حساس در روز های حادثه.... بسیجی دلگیر نباش ،تو خار چشم دشمنی....


 2. تشکرها 2


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  259
  مورد تشکر
  756 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  109
  آپلود
  206
  گالری
  7  بسم الله الرحمن الرحیم

  الَّذِينَ في قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاء الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاء تَأْوِيلِهِ وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ

  آنها که در قلوبشان انحراف است، به دنبال متشابهاتند، تا فتنه‏انگيزى کنند (و مردم را گمراه سازند)؛ و تفسير (نادرستى) براى آن مى‏طلبند؛ در حالى که تفسير آنها را، جز خدا و راسخان در علم، نمى‏دانند.  نقل قول نوشته اصلی توسط silhouette نمایش پست
  الملک یبقا مع الکفر و لا یبقا مع الظلم

  ان شاء الله که با دستان خونالود درون گور نخفتیم، چه قدر هولناک است که آدمی تلاشش را بکند تا در خونی شریک شود. والله اعلم بالذات الصدور این رو فراموش نکنید مرصاد خان!
  سلام
  مطلب شما باید به ای میل کسانی ارسال شود که به بعضی از مغالطه هایشان اشاره شد.
  همچنین پیشنهاد می کنم که شما مطلب آغازین و مطلب خودتان را یک بار با دقت بخوانید.
  این را هم بدانید که این همه ورد و ذکر تاثیری بر مخاطب شما نمی گذارد.چون موضوعیتی ندارند.
  این گونه استفاده از مسائل دینی همان کاری است که عمروعاص کرد و همان کاری است که عده ای با آیات قرآن کردند که آیه ی 7 سوره ی آل عمران -که قسمتی از آن در ابتدای مطلب آمده-در مورد آنان است.و همان کاری است که امروزه کسانی که خود در مقابل اسلام و فرامینش ایستاده اند می کنند. 4. تشکرها 2


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۶
  نوشته
  259
  مورد تشکر
  337 پست
  حضور
  23 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  "پیامبر (ص) به عمار بلکه به همه مسلمانان فرموده بودند: ای عمار، تو از اهل بهشتی. ترا لشکر متجاوز خواهد کشت. هرکه قاتل تو باشد بر باطل است و تو با هرکهباشی دلیل حقانیت اوست. تو با حقی و حق با تو است. روز جنگ صفین عمار یاسر پرچملشکر علوی را به دوش می کشید و مردانه در رکاب مولا و مقتدایش علی بن ابی طالب (ع) جنگید و توسط سپاه اموی به شهادت رسید. بسیاری ازمرددین، حق را فهمیدند و گفتند لشکر متجاوز لشکر معاویه است و به امام علی پیوستند. معاویه دغلباز بلافاصله تبلیغات مکارانه خود را آغاز می کند. آدرس غلط می دهد،مغالطه می کند: قاتل او کسی است که عمار را بهمیدان جنگ فرستاد. می خواست نیاید. قاتل او علی ابن ابی طالب است که او را روانهمیدان جنگ کرد و در برابر ضربات شمشیر لشکریان من قرار داد. این مغالطه معاویه در تاریخ ماندگار شد و بنام خودش ثبت شد. درمنطق اموی قاتل عمار دعوت کننده او به میدان جنگ است. بر اساس این منطق نعوذ بالله قاتل حمزه سیدالشهداء، شهدای بدر و احد هم محمد بن عبدالله بوده نه مشرکین. منطق سیاه اموی در مقابل منطق شفاف نبوی و علوی است. امروز ادعا می شود هر کسی که عمار یاسر را به خیابان و احقاق حق مسالمت آمیز و اعتراض قانونی خوانده است، او قاتل عمار یاسر است. آیا می توان گفت قاتل شهدای تظاهرات انقلاب اسلامی در سال 1357 مرحوم آیت الله خمینی(1) بود نه شاه؟"
  لازم است در مقابل این سخنان مغلطه انگیز که کمتر از حربه عمروعاص نیست نکاتی عرض شود !

  طبق قضیه ای که ایشان نقل کرده اند بهراه استنتاجی ایشان کرده اند:

  اگر گروهی به ناحق یک قیامی بکنند و کشته شوند و در مقابل گروه حقی آنها را سرکوب کنند خون گروه ناحق به عهده امام ان گروه نیست!


  این حرف خلاف این آیه قرآن است :

  يوْمَ نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ فَمَنْ أُوتِي كِتَابَهُ بِيمِينِهِ فَأُولَئِكَ يقْرَءُونَ كِتَابَهُمْ وَلَا يظْلَمُونَ فَتِيلًا(الإسراء/71)
  (به ياد آوريد) روزي را که هر گروهي را با پيشوايشان مي‌خوانيم! کساني که نامه عملشان به دست راستشان داده شود، آن را (با شادي و سرور) مي‌خوانند؛ و بقدر رشته شکاف هسته خرمايي به آنان ستم نمي‌شود!


  طبق منطق ایشان هر گروهی که به ناحق قیام کنند باز رهبرشان مقصر نیست و همچنین گروهی که حق هستند اجازه ندارند مقابل آنها و رهبران انها بایستند

  اینست منطق این روشنفکر بی سواد !

  اما قضیه صدر اسلام کجا و بی ارتباطی این مسئله با امروز

  شما کی میتوانید ادعا کنید اراذل و اوباشی که جان مردمها رو میگیرند و تجاوز به خانه ها و اماکن عمومی میکنند با عمار و ابوذر یکی هستند ؟

  خیلی باید چشمتان را کور کرده باشد غفلتتان اگر تصور کنید عمار و یاسر مانند از اراذل اوباش بوده اند

  ثانیا شما کی دیده اید امیرمومنان به ناحق و زور خواسته حق خود را تحکیم کند ؟ 6. #4
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۶
  نوشته
  793
  مورد تشکر
  2,216 پست
  حضور
  2 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  13  نقل قول نوشته اصلی توسط silhouette نمایش پست
  الملک یبقا مع الکفر و لا یبقا مع الظلم

  ان شاء الله که با دستان خونالود درون گور نخفتیم، چه قدر هولناک است که آدمی تلاشش را بکند تا در خونی شریک شود. والله اعلم بالذات الصدور این رو فراموش نکنید مرصاد خان!
  بسم الله النور
  سلام برادرشبح!!!
  یکی از زمینه هایی که درقرآن ذکر شده است حق خون مظلوم است...
  خداوند درقرآن به صراحت ذکر کرده است که خون مظلوم می گیرد.
  بله،خون مظلوم می گیرد وبنده هم همچون میلیون ها ایرانی مسلمان دیگر درصدد شریک شدن درکشتار کسی نیستیم....
  حدود سی نفر دراغتشاشات اخیر کشته شدند....
  8نفربسیجی ....چند زن و....
  حال خون آنان به گردن کیست؟
  صحت انتخابات که بابازشماری مشخص شد....کاندیدای معترض چه چیزی را طلب می کرد....رای نداده سلطنت طلبان خارج نشین را ....یاتضعیف جایگاه ولایت فقیه وسپاه وبسیج وامت حزب الله را....بهتر است بروید آرشیو اخبار قبل از انتخابات را نگاهی بیندازید....
  اصلاحات خون می خواست تااحیاشود......خون ها ریخته شد...ولی چون وعده خداوند نزدیک است خون مظلومین دامن آنان راگرفته است....کافی است چند ماه صبرکنید تازوایایی از ماجرا که به لحاظ امنیتی مکتوم مانده آشکار شود....
  درضمن سعی ننمایید از سوءبرداشت خود از قرآن بنده ودیگر عزیزان را بترسانید وچه وچه....
  دراوایل انقلاب هم نشریاتی بود مملوءاز آیات قرآن وسوءبرداشت هایی اینچنین....عاقبتشان چه شد...اردوگاه اشرف....تاریخ رابخوانید...صحیفه امام را بخوانید....
  یاعلی


  [SIGPIC][/SIGPIC]
  اللهم انی اسئلک بحق روح ولیک
  علی بن ابی طالب
  الذی مااشرک بالله طرفه عین ابدا
  ان تعجل فرج ولیک القائم المهدی
  --------------------------------------
  همه نام بسیج در گمنامی است و عزت او در مظلومیت او و افتخار او حضور در صحنه های حساس در روز های حادثه.... بسیجی دلگیر نباش ،تو خار چشم دشمنی....اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود