صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شعار مرگ بر .... از نظر دینی صحیح است یا اشکال دارد

نوشته
    85
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شعار مرگ بر .... از نظر دینی صحیح است یا اشکال دارد

با سلام خدمت دوستان با توجه به این متن خواهشمندم نظرات خود را بنویسید
    1 - اصل وجود دین برای راهنمایی انسان گمراه بوجود امده
    2 - اگر ما به جای شعار و دعای مرگ بر ...... از خداوند خواستار اصلاح انسانها و بینش و درک شعور بیشتر باشیم بهتر نیست
    3- اگر کسی به شما بگوید مرگت بدهد چه احساسی پیدا میکنید بر عکس تلاش کند شما را از گمراهی دربیاورد .
    4- آیا خداوند انسانی را دوست دارد که کسی را از گمراهی نجات دهد و یا کسی که کسی را میکشد
    5- مگر تمامی ما افریدگار یک مخلوق نیستیم پس چگونه میتوانی خواستار مرگ عده ای بشویم
    6- پیامبران برای نجات بشر امدند یا برای مرگ دیگر بشر
    7- ایا فکر اینکه همنوعانمان را نجات بدهیم شیرین تر از نیست که بخواهیم انها را بکشیم

ا تشکر
    هدایتگر هیچکاه مرگ نمی خواهد والا شیطان را هم می توانست نابود کند
    دوما مرگ فرد خاص با مرگ بر یک ملیت و یک کشور فرق میکند شاید شما با شخصی مشکل داشته باشید ولی نمی توانید با ارمان و پرچم چند صد ملیون نفر توهین کنید همان طو که تمامی گروهای در داخل کشور ما به پرچم دین و این خاک عشق میورزند و هرگاه کسی به انها توهین کند دشمن تمامی ایرانیان میشود ما هم نمی توانیم به خاطر رد یک نظریه به کل اب خاک و پرچم و ملیت دیگر کشورها توهین کنیم
    سوال مهم من از شما این است در طول دوران تاریخ عده مختلفی به خود اجازه دادند که به با تعاریف خاص از این جمله شما که خداوند مرگ عده ای را خواسته است به بشریت ظلم کند مثل زمانی معاویه به حضرت علی و یارانش می گفت اینها کافر هسنتد و با انان مبارزه میکرد و جنگهای صلیبی که کشیشها فکر میکردند به خاطر مسیح می توان هر انسانی را کشت و یا وهابیان که بخاطر اعتقاد به همین جمله شما بدون رحم انسان میکشند و طالبان
    دوست من خداوند برای از بین بردن کسی احتیاج به من و شما ندارد
    گل محبت را بکار که خداوند سر چشمه محبت است

ببنید دوستان تمامی شما از دید خود و جایگاه خود به دنیا نگاه می کند من میگویم بیایم از یک دید کلی و بالا به مسایل نگاه کنیم این نمی شود که ما شعار را بگویم که معنی ان مشخص است و بعد بگویم منظور ما چیز دیگری و معنی دیگری است چند سوال دیگر از دوستان گرامی
    1 - اگر در جایی از دنیا بگویند مرگ بر ایران و پرچم مقدس ما را به اتش بکشند آیا به 70 میلیون ایرانی (از هر قشر و مکتب ) توهین شده و یا فقط به مسئولین ما
    2 - هر انسانی به مقدساتش ایمان دارد اگر به حضرت علی توهین بکند ما او را کافر می دانیم و ابراز ناراحتی مکنیم برای مسحیی حضرت مسیح و برای سنی عمر ابوبکر عثمان و غیره ...هر کسی عقیده ای دارد و برایش محترم است و جان خود را برای عقیده اش می دهد بخاطر همین است که اسلام اصل توهین کردن را بد شمرده است پس کسانی که توهین می کنند کافر هستند.
    و اما در مورد لعن و نفرین که شاید دوستان منظور قران را اشتباه فهمیدند
    یک ضرب المثل قدیمی هست که میگوید انچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند ایا شما می پسندید که سنی ها به وهابیون به مقدسات ما لعن و نفرین کنند پس ماهم نمی توانیم به مقدسات دیگران لعن ونفرین کنیم البته من از وهابیون دفاع نمی کنم بلکه از دو طرف انتقاد می کنم لعن و نفرین بصورت علنی باعث بروز کینه و دشمنی می شود
    دعای لعن و نفرین این گونه است
    خدایا ظالمین را به سزای اعمالشان برسان
    خدایا مستکبران را نابود ساز
    و غیره ......
    ویرایش توسط امیر گیتار : ۱۳۸۸/۰۴/۲۲ در ساعت ۱۸:۱۲ دلیل: تکمیل مطالب

2.  

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر گیتار نمایش پست
    با سلام خدمت دوستان با توجه به این متن خواهشمندم نظرات خود را بنویسید
    1 - اصل وجود دین برای راهنمایی انسان گمراه بوجود امده
    2 - اگر ما به جای شعار و دعای مرگ بر ...... از خداوند خواستار اصلاح انسانها و بینش و درک شعور بیشتر باشیم بهتر نیست
    3- اگر کسی به شما بگوید مرگت بدهد چه احساسی پیدا میکنید بر عکس تلاش کند شما را از گمراهی دربیاورد .
    4- آیا خداوند انسانی را دوست دارد که کسی را از گمراهی نجات دهد و یا کسی که کسی را میکشد
    5- مگر تمامی ما افریدگار یک مخلوق نیستیم پس چگونه میتوانی خواستار مرگ عده ای بشویم
    7- ایا فکر اینکه همنوعانمان را نجات بدهیم شیرین تر از نیست که بخواهیم انها را بکشیم
    ای بابا، اینها شعارن، واقعا که به خاطر حرف ما کسی نمی میره.

4. تشکر

نوشته
    637
    حضور
    11 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    41

اصل وجود دین برای راهنمایی انسان گمراه بوجود امده
    پیامبران برای نجات بشر امدند یا برای مرگ دیگر بشر

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر امیر گیتار. من هم یه سوال از شما دارم

اگر همان هدایتگران یعنی خدا و رسولانش، بر افرادی خاص مرگ گفته باشند این چه معنایی می تواند داشته باشد؟

البته این به معنای سوال به معنای این نیست که فرمایشات دیگر شما اشتباه است. این فرمایشات شما بسیار زیبا و درست است که فرموده اید:

- اگر ما به جای شعار و دعای مرگ بر ...... از خداوند خواستار اصلاح انسانها و بینش و درک شعور بیشتر باشیم بهتر نیست
    سر بلند باشید

لا یستیقن القلب أن الحق باطل ابدا
    و لا یستیقن أن الباطل حق أبدا

قلب هیچ وقت یقین به حق بودن باطل و یا باطل بودن
    حق نمی نماید امام صادق علیه السلام

و السلام علي من اتبع الهدى
    و درود بر هر آنكه ( بدون تعصب) به دنبال حق است و پذيراى آن سوره طه / آیه 47

نوشته
    514
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

:1gol:بعضی وقتها ملتهای آزاد برای پیام رسانی به هم واعلام انزجار از دشمنانشون میگن مرگ بر آمریکا میدونین چرا چون آمریکا سنبل زورگویی خودخواهی برتری طلبی و فشار به ملتهای دیگه هستش شایدم روزی رسید مثل دوران پس از فروپاشی شوروی آمریکا دست از حمایت اسراییل برداشت دست از تجاوز به کشورهای دیگه و انحصارگرایی علمی برداشت یک کم اخلاقش خوب شد اونوقت همونی میشه که همه میخوان عشق ومحبت وانساندوستی حاکم میشه مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر زورگویی وخودخواهی ودروغ وجاه طلبی اگر تازگیها آمریکا محبتی صادقانه به ملتها کرده بگید تا ما هم بدونیم یا به رای مردم فلسطین ودموکراسی احترام گذاشته ما را هم خبر کنید تا به اونا لبخند بزنیم به پاس تلاششون برای گسترش عدالت ومعنویت وعشق
    ویرایش توسط محمدحسین بخشی : ۱۳۸۸/۰۴/۲۱ در ساعت ۰۰:۵۸
    بقیه الله خیرلکم ان کنتم مومنین
    http://mhb90.blogfa.com/

نوشته
    85
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مدافع نمایش پست

اگر همان هدایتگران یعنی خدا و رسولانش، بر افرادی خاص مرگ گفته باشند این چه معنایی می تواند داشته باشد؟
    با تشکر
    هدایتگر هیچکاه مرگ نمی خواهد والا شیطان را هم می توانست نابود کند
    دوما مرگ فرد خاص با مرگ بر یک ملیت و یک کشور فرق میکند شاید شما با شخصی مشکل داشته باشید ولی نمی توانید با ارمان و پرچم چند صد ملیون نفر توهین کنید همان طو که تمامی گروهای در داخل کشور ما به پرچم دین و این خاک عشق میورزند و هرگاه کسی به انها توهین کند دشمن تمامی ایرانیان میشود ما هم نمی توانیم به خاطر رد یک نظریه به کل اب خاک و پرچم و ملیت دیگر کشورها توهین کنیم
    سوال مهم من از شما این است در طول دوران تاریخ عده مختلفی به خود اجازه دادند که به با تعاریف خاص از این جمله شما که خداوند مرگ عده ای را خواسته است به بشریت ظلم کند مثل زمانی معاویه به حضرت علی و یارانش می گفت اینها کافر هسنتد و با انان مبارزه میکرد و جنگهای صلیبی که کشیشها فکر میکردند به خاطر مسیح می توان هر انسانی را کشت و یا وهابیان که بخاطر اعتقاد به همین جمله شما بدون رحم انسان میکشند و طالبان
    دوست من خداوند برای از بین بردن کسی احتیاج به من و شما ندارد
    گل محبت را بکار که خداوند سر چشمه محبت است

نوشته
    710
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    10 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    25

سلام
    منم با نظر امیر گیتار موافقم...اما کسانی هستند که قابل هدایت نیستند یعنی خودشان نخواستند که هدایت شوند و باعث ازار دیگران میشوند وبه عبارتی به جای اینکه پل کوچکی باشند سد بزرگی هستند نه برای من وشما برای همه!!
    این افراد سزاوار لعنت هستند

سکوت کن!

اهسته برو
    اهسته بیا

وجدان ها همه خواب اند...

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

دوست من
    خداوند متعال در قرآن كريم گروه و اشخاصى را مورد نفرين و لعنت خويش قرار داده است; از جمله:
    1. تكذيب كنندگان كتاب آسمانى قرآن و حق; (بقره، 159) كه اشخاصى مانند ابوجهل، ابولهب و... را شامل مى شود.
    2. كافرانى كه در حال كفر از دنيا مى روند (بقره، 161)
    3. استكبارگران و زورگويانى مانند فرعون و لشكريان و ياران كه خداوند متعال آن ها را مورد لعنت قرار داده (قصص، 42)
    4. ابليس; (حجر، 35)
    5. بنى اميه; براساس برخى روايات و سخنان پيشوايان معصوم منظور از «الشجرة الملعونة» (درخت لعنت شده) در سوره اسراء، آيه 60، بنى اميه و خاندان آن ها هستند.
    6. آزار دهندگان خدا و رسول: (احزاب،57)
    و...

بنابراین

اسلام دین محبت و مهربانی است ولی در برابر ظلم کوتاه نمیاد و از حقوق مظلومان دفاع میکند
    بله من هم قبول دارم که دین اسلام آیین محبت و مهربانی هستش ولی حساب ظالم و تجاوزگر جداست در برابر قهر دشمن آگاه محبت ونوازش جواب نمیدهد چون ساده اندیشی هستش که کسی آگاهانه داره ظلم میکنه بعد ما اون را نوازش کنیم اشداء علی الکفار میدونی یعنی چه؟ بحث بر سر ظالمان و مستکبران وتجاوزگران است
    ما با یهودیان و مسیحیان مشکلی نداریم و در صدد نابودی اونا هم نیستیم صحبت ما سر ظلم ظالمان معاند ومحارب هستش

ما الان در کشور ایران کلی یهودی و مسیحی داریم که با آسایش زندگی میکنند

چون ظالم نیستند

نوشته
    579
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    61
    آپلود
    0
    گالری
    10

لعن آموزه قرآنی

سلام بر همه دوستان

به نظر ما کمتر از یک هزارم افراد، مشمول لعن و نفرین خداوند و هدایتگرانش هستند

اما اینکه گفتید:
    هدایتگر هیچکاه مرگ نمی خواهد

سخن بی دلیلی است

لازم است مقداری بیشتر با فرهنگ اسلامی درباره لعن و طرد و نفی آشنا شوید.

1- میدانید کلمه توحید با چی شروع شده است؟
    لااله الا الله با لا شروع شده است؟
    براستی چرا؟
    نفی چه چیزی مقدم بر توحید است؟
    نفی هرگونه مظاهر شرک و دعوت کنندگان به شرک.

2- چرا واژه لعن در قرآن 36 بار بکار گرفته شده است؟

3- چرا توصیف شمشیر حضرت علی علیه السلام از آسمانها نازل شد؟
    لافتی الا علی لاسیف الا ذوالفقار

4- چرا در کنار اخلاق پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم و اموال حضرت خدیجه، شمشیر حضرت علی علیه السلام بعنوان سومین رکن پیشرفت اسلام معرفی شده است؟

5- چرا حضرت علی علیه السلام می فرمود در جنگها هر وقت خسته و درمانده میشدیم به پیامبر پناه می آوردیم؟

میدانید پیامبر در طول 10 سالی که در مدینه بودند ده ها جنگ را سازماندهی کردند؟

6- میدانید مسلمانان فراوانی در صدر اسلام به دست حضرت علی امام حسن و امام حسین علهیم السلام به درک واصل شدند؟

7- داستان بنی قریظه را شنیدید؟
    چرا 700 زندانی به دست با کفایت اسد الله الغالب کشته شدند؟

و هزاران چرای دیگر.

مصداق لعن کنونی قرآن نیز سران و حامیان جنایتکار آمریکا و اسرائیل و نوکران وهابی آنهاست.

به نظر شما تعداد آنها بالنسبه به 6 میلیارد نفر روی زمین کمتر از یک هزارم نیست؟

البته بررسی مسأله لعن در جای خودش به بحث کاملتری نیاز دارد.

به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.askquran.ir/showpost.php?p=62745&postcount=53

همچنین:
    http://www.askquran.ir/showpost.php?p=64806&postcount=127

ویرایش توسط سيد حسين : ۱۳۸۸/۰۴/۲۱ در ساعت ۱۳:۴۳

نوشته
    85
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر در سایتها وهابیون وارد شوید و اعتقادات انها بخوانید می بینید که انها هم کفار کشی می کنند البته به حساب خودشان اقایان محترم چون ما انسانهای کاملی نیستیم نمی توانیم با قراتهای خودمان کسی را کافر و شروع به کافر کشی کنیم از دید وهابیون ما کافریم از دید ما انها کافرند و غیره بطور مثال در پاکستان در مساجد دادگاه تشکیل شده و شیخ مسجد دستور ارتداد کسی می دهد و وبعد ان را اعدام میکند و این خود عامل نا امنی است
    در هر صورت سوال من در مورد ارتداد نبود در مورد شعار مرگ بر ..... ان هم به اسم کشور بود مثلا امروز انگلستان در روابط خود کاری می کند که به مزاق ما خوش نمی اید بعد ما کل کشور انگلستان و پرچم ان توهین میکنیم اصل شعار مرگ بر ..... به کشوری خاص ایا صحیح است ایا به خاطر سیاست های خارجه غلط کشوری صحیح است به ارمام و ارزش ملت یک کشور توهین کرد

12. تشکرها 2

نوشته
    539
    حضور
    53 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

وهابيت كوركورانه دست به قتل و جنايت و ترور ميزند و ما هم اعمال آنها را قبول نداريم و آنها در واقع دست نشاندگان آمريكا و رژيم صهيونيستي هستند .
    ما با ظلم و ظالمان و استكبارو مستكبران و استثمار و تجاوز گران مخالفيم
    ما با مردم آمريكا و انگليس مشكلي نداريم با سران آنها كه مجسمه ظلم و تجاوزگري هستند مخالفيم و اين همان خواسته و دستور قرآن كريم و روايات اسلامي و سيره پيامبر و اهل بيت ع است

14. تشکرها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری