جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیطان رجیم

نوشته
    71
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

خندیدن شیطان رجیم

با نام و یاد حق شروع می کنم

سلام بر دوستان عزیز قرانی امروز مطلبی خواندم که خیلی برایم جالب بود و می خواهم قسمتی از ان را برای شما بنویسم:

شیطان از جنس جن است و از اتش خلق شده است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت به همین دلیل عزازیل نا گرفت . حضرت علی(ع) فرمودند : شیطان هفتاد کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید . وفتی خدا انسان را خاک افرید و در ان روح دهید به تمام ملائکه دستور داد که به ادم سجده کنند و همه سجده کردند به غیر از ابلیس . شیطان به خدا گفت : من هفتاد هزار سال تو را عبادت کردم و خودت فرموده ای که هرکس مرا عبادت کند عبادتش را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او می دهم.

خداوند فرمودند: هر چه در دنیا بخواهی به تو عطا می کنم . شیطان گفت:

اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم . خداوند فرمودند:تا ان روز تو را مهلت می دهم.

دوم اینکه در مقابل ها یک از فرزندان ادم دو فرزند به من عطا کنی که برای هر یک از اولاد ادم دو فرزندم را مسلط کنم که انها را به گمراهی بکشاننند.خداوند بازهم پذیرفتند.

سوم اینکه از تو می خواهم مرا در بدن اولاد ادم همچون خون جریان دهی که از هر جای بدن بتوانم او را به مصیبت بکشانم

چهارم اینکه می خواهم اولاد ادم ما را نبیند ولی ما انها را ببینیم .

پنجم اینکه می خواهم بهم قدرتی دهی که ه هر شکلی که می خواهم در ایم و هر کجا که می خواهم بروم.

ششم اینکه می خواهم تا دم مرگ پیش اولاد ادم باشم(یعنی حتی لحظه ای که حضرت ملک الموت یا فرشتگانش برای قبض روح به سراغ انسان می اید شیطان هم حاضر باشد و انسان را وسوسه کند)

اما محمد باقر(ع)فرمودند هنگامی که انسان در حال جان کندن باشد خیلی تشنه می شود و در ان هنگام شیطان با یک لیوان اب می اید و می گوید اگر اب می خواهی بر من سجده کن و کافر شو. شیطان وقتی نا امید می شود اب را می ریزد و می گوید من از تو بیزارم و می رود

و چه راحت می تونیم شیطان را از خودمان بیزار کنیم...
    ویرایش توسط مهدی110 : ۱۳۸۸/۰۴/۲۳ در ساعت ۱۸:۰۵ دلیل: درست کردن فونت

2.  

نوشته
    96
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    33
    آپلود
    0
    گالری
    7

جالب بود

4. تشکر

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

فکر کنم این هم شنیدنی باشه ....در باره شیطان ....

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ

:.قاتل شيطان كيست ؟.:

در روايات ديگرى وارد شده كه : شيطان به مرگ طبيعى از دنيا نمى رود، بلكه او را مى كشند و در آخرالزمان كشته مى شود.
    حال چه كسى او را مى كشد، اختلاف است .

بعضى از روايات مى گويند: امام زمان (عج ) وقتى ظهور كند آن ملعون را مى كشد.

امام صادق عليه السلام فرمودند: وقتى قائم ما قيام كند، مى آيد در مسجد كوفه شيطان هم مى آيد و به زانو در مقابل آن حضرت قرار مى گيرد و مى گويد: واى از اين روز سختى كه در كمين من است . در اين موقع امام زمان (عج ) موهاى جلوى پيشانى او را مى گيرد و آن ملعون را گردن مى زند.

در بعضى از روايات وارد شده كه حضرت رسول كشنده شيطان است .

امام صادق عليه السلام فرمود: شيطان در زمان رجعت روى صخره بيت المقدس به دست حضرت رسول صلى الله عليه و آله كشته و ذبح مى شود..

نيز عبدالكريم خثعمى مى گويد: از امام صادق عليه السلام شنيدم كه فرمود: ((وقتى شيطان گفت : خدايا! مرا مهلت ده تا روز قيامت ، قبول نكرد و در جواب آن ملعون فرمود: تو را مهلت مى دهم تا وقت معلوم عليه السلام . و مراد از آن وقت ، هنگام رجعت اميرالمؤمنين عليه السلام به دنيا است )).

عبدالكريم گويد: از حضرت پرسيدند: آيا براى آن حضرت رجعتى است ؟ فرمود: بلى ، هيچ امامى نيست ، مگر آن كه در قوت رجعت آن امام ، مؤمن و كافر اهل زمانش با او برمى گردند. تا مؤمنان را بر كافران غالب و پيروز گردانند.

وقتى اميرالمؤمنين عليه السلام با اصحاب خود رجوع نمايد، شيطان هم با لشكرش حاضر شوند و وعده گاه جنگ آنها در زمين ((روحا)) كه از زمين فرات و در نزديكى كوفه است ، مى باشد.

پس اين دو لشكر مى جنگند، به طورى كه تا آن زمان چنان كشتارى انجام نشده باشد. آن گاه امام صادق عليه السلام فرمود: گويا اصحاب اميرالمؤمنين عليه السلام را مى بينم كه به پشت برگشته اند و از شدت و سختى جنگ صد قدم به عقب رفته اند و گويا آنها را نگاه مى كنيم كه پاهاى بعضى از آنها در آب فرات رفته است .
    در اين هنگام ملائكه خشم الهى از پشت آب ها فرو مى آيند و جنگ به حضرت رسول صلى الله عليه و آله واگذار مى شود. آن حضرت در جلوى لشكر و حربه از نور در دست مبارك ايشان است ؛ چون شيطان نگاهش به آن حضرت بيفتد، پشت كرده و بگريزد. ياران او وقتى كه فرار او را مى بينند مى گويند: كجا مى روى و حال آن كه بر آنها غالبى ، در جواب گويد: من مى بينم آن چه را شما نمى بينيد. من از خداوند عالميان مى ترسم ...

در اين هنگام ، حضرت رسول صلى الله عليه و آله به او حمله مى كند و ضربتى بين دو كتف او مى زند كه به همان ضربه نابود مى شود و لشكرش نيز هلاك خواهند شد. بعد از آن ، خداوند عالميان پرستش مى شود؛ در حالى كه براى او هيچ شريكى در روى زمين باقى نمى ماند و عبادات همه خالصانه است . آن گاه اميرالمؤمنين عليه السلام در زمين چهل و چهار هزار سال پادشاهى مى كند. و عمرها طولانى مى گردد به طورى كه از هر انسانى هزار اولاد به وجود مى آيد.

6. تشکرها 4

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اي کاش منابع خود را نيز ذکر ميکرديد

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما مهلت خواستن شيطان از خداوند

بنام خدا
    آيات 35 و 36 سوره مباركه حجر مى فرمايد:«قَالَ رَبِّ فَأَنظِرْنِى إِلَى يَوْمِ يُبْعَثُونَ قَالَ فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنظَرِينَ إِلَى يَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُوم ; شيطان بعد از رانده شدن از درگاه الهى از خدا خواست كه خدايا تا قيامت به من مهلت بده ، خدا فرمود: تا روز معلوم به تو مهلت داده ام .»
    اينكه شيطان از خدا مى خواهد تا قيامت مهلت يابد از طرف خدا اجابت نمى شود و مى فرمايد تا روز معلوم مهلت دارى .
    روز معلوم چه وقتى است؟
    . مرحوم علامه طباطبايى مى فرمايد: از مباحث مختلفى كه در اين باره شده در مجموع مى توان گفت: روز معلوم كه انتهاى انتظار و مهلت شيطان است روزى است كه خداى متعال جامعه انسانى را از اصلاح و ريشه فساد قطع مى كند و در آن روز غير خداى متعال عبادت نمى شود .(1)
    بعد روايتى را از امام صادق(ع) نقل مى كند كه از حضرت مى پرسند آن روز چه روزى است ؟ آيا تا قيامت مهلت داده شده است . حضرت فرمود: خير ، خدا شيطان را تا روز ظهور حضرت مهدى (عج) مهلت داد كه در آن روز شيطان را مى كشد .(2)
    پس با توجّه به اين مطالب مى توان گفت اين آيات شريفه دلالت دارند كه شيطان همزمان با ظهور حضرت مهدى (عج) كه روز صلاح جامعه انسانى نيز هست . از بين مى رود و ديگر سلطه اى بر بندگان خدا ندارد .
    1: الميزان،ج 12 ،ص 161
    1 . الميزان،ج12،ص 175

10. تشکرها 2

نوشته
    1,799
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    18

راهنما تقاضاي شيطان واجابت آن تو سط خداوند

1:تقاضاى عمر طولانى و ادامه حيات شيطان و قبول آن از طرف خداوند متعال، طبق قانون عدالت پروردگار است; چون همان گونه كه در روايت آمده«ابليس به مدت شش هزار سال، بندگى خداوند متعال را كرده بود».(1) بنابراين، ادامه حيات ابليس و برآورده شدن خواسته هاى او، گذشته از حكمت ها و مصلحت هايى كه داشت، بنابر آن چه عدل الهى اقتضا مى كرد، پاداش عبادت هاى او بود.
    2:اگر شيطانى در اين عالم نبود، طبق اقتضايى كه در حكمت الهى است و موجودات از نظر كمال و نقص و شر و فساد و امثال، مختلف نمى بودند، به طور مسلم از خير، صحت، راحت، وجدان، كمال و نظام عالم بشريت است; زيرا وجود شيطانى كه انسان را از به شر و معصيت دعوت كند، از اركان نظام عالم بشريت است; زيرا وجود او نسبت به «صراط مستقيمِ» الهى به منزله دو لبه و كناره اين صراط و جاده است و معلوم است تا دو طرفى براى جاده نباشد، متن جاده (صراط مستقيم) هم فرض نخواهد داشت.
    علاوه بر آن، فريب انسان و انحرافش نيز مربوط به خود اوست; چرا كه طبق آيه شريفه 22 سوره ابراهيم، ابليس در قيامت همه گناهان را به گردن خود بشر مى اندازد. فعاليت هاى او تنها در كسانى مؤثر مى افتد كه خودشان با پاى خود به دنبال شيطان به راه بيفتند; بنابراين، نفوذ وسوسه هاى شيطانى در انسان، نفوذى ناآگاه و اجبارى نيست; بلكه انسان به ميل خويش وسوسه او را به دل راه مى دهد.(2)

1. نهج البلاغه، صبحى صالح، خطبه192
    2: الميزان،ج8، ص52-87

نوشته
    71
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

کسی دیگر نمی کوبد در این خانه ی متروک را

کسی دیگر نمی پرسد چرا تنهای تنهایم...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری