صفحه 2 از 7 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مقالات وشبهات در مورده عدم تحريف قرآن كريم

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2,597 پست
    حضور
    15 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط بیطرف نمایش پست
    این جوابهای کلیشه ای و حرفهای شعاری چندان ارضا کننده نیست!!

در مفاتیح در اعمال روز جمعه می‌نویسد: «و بدانکه از برای خواندن آیة الکرسی علی التنزیل در روز جمعه فضیلت بسیار روایت شده»، و در حاشیة آن می‌نویسد: «علامة مجلسی فرموده که بروایت علی بن ابراهیم و کلینی آیه الکرسی علی التنزیل چنین است: «اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ:labkhand: و ما بینهما و ما تحت الثری عالم الغیب و الشهادة الرحمن الرحیم :labkhand:مَنْ ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلَا يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَلَا يَئُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ ».(البقره: ٢٥٥)
    عکس گویاست !
    مقالات وشبهات در مورده عدم تحريف قرآن كريماندازه اين تصوير تغيير داده شده است براي نمايش اندازه واقعي كليك نماييد .مقالات وشبهات در مورده عدم تحريف قرآن كريم
    من چی بگم؟! هر چی بگیم که شما قبول نمی کنید و به نظرم حرف اقای کلات درسته ولی من ادامش میدم و اون اینکه در قدیم به علت اینکه نسخه نویسی می شده است احتمال خطای انسانی وجود داشته است و یا حتی ممکن است به عمد کتاب تغییر داده شده باشد به همین دلیل ما افرادی را داریم با اسم مصحح که کتابهای قدیمی را تصیح می کنند نه فقط مفاتیح بلکه حتی گلستان یا بوستان یا .....
    در ضمن نیاز نیست شما از سایت های برادران سنی برای ما مطلب بیاری اگر بخواهند خودشون مطلب میارن و ما هم جواب میدیم..
    الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

2. تشکرها 2

نوشته
    133
    مورد تشکر
    293 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi66 نمایش پست
    من چی بگم؟! هر چی بگیم که شما قبول نمی کنید و به نظرم حرف اقای کلات درسته ولی من ادامش میدم و اون اینکه در قدیم به علت اینکه نسخه نویسی می شده است احتمال خطای انسانی وجود داشته است و یا حتی ممکن است به عمد کتاب تغییر داده شده باشد به همین دلیل ما افرادی را داریم با اسم مصحح که کتابهای قدیمی را تصیح می کنند نه فقط مفاتیح بلکه حتی گلستان یا بوستان یا .....
    در ضمن نیاز نیست شما از سایت های برادران سنی برای ما مطلب بیاری اگر بخواهند خودشون مطلب میارن و ما هم جواب میدیم..
    خطای انسانی را زمانی میتوانید د مورد کتاب قرآن و آیاتش که اینهمه گفته شده درست است و صحیح است و تحریف درش راه ندارد !؛ بکار ببرید که فرضا صداگذاری غلط باشد یا یکی دو حرف جابجا نه اینکه آیاتیی اضافه و کم شده باشه . تازه کی گفته ؟؟؟یکی از بزگترین علمای خود شیعه ...!!!!!!!!!!!!!!

4. تشکر

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2,597 پست
    حضور
    15 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

خطای انسانی را زمانی میتوانید د مورد کتاب قرآن و آیاتش که اینهمه گفته شده درست است و صحیح است و تحریف درش راه ندارد !؛ بکار ببرید که فرضا صداگذاری غلط باشد یا یکی دو حرف جابجا نه اینکه آیاتیی اضافه و کم شده باشه . تازه کی گفته ؟؟؟یکی از بزگترین علمای خود شیعه ...!!!!!!!!!!!!!!
    شما اصلا حرف بنده را متوجه نشدید در قران تحریفی اتفاق نیفتاده است بلکه در کتاب مفاتیح این را گفتم..
    الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    78
    مورد تشکر
    137 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سركار بيطرف كه انگار خيلي هم بيطرف نيستي كه اينطوري به دوستدارهاي قران توهين ميكني: ايكاش بجاي توهين به كساني كه نه فقط از روي تعصب بلكه از روي علم صحبت از تحريف نشدن قران ميكنند يه خورده تو همين سايت ميگشتيد و معجزات بيشمار قران رو پيدا ميكرديد.
    نادانان نه دانند و نه پرسند
    "زشت ترين بي وفايي فاش كردن راز است"
    حضرت علي(ع)

7. تشکرها 2

نوشته
    133
    مورد تشکر
    293 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar نمایش پست
    سركار بيطرف كه انگار خيلي هم بيطرف نيستي كه اينطوري به دوستدارهاي قران توهين ميكني: ايكاش بجاي توهين به كساني كه نه فقط از روي تعصب بلكه از روي علم صحبت از تحريف نشدن قران ميكنند يه خورده تو همين سايت ميگشتيد و معجزات بيشمار قران رو پيدا ميكرديد.
    نادانان نه دانند و نه پرسند

با سلام و درود به دوست عزيز سركار نيلوفر . تولد چند روز پيش نامزد محترمتونو تبريك ميگم
    دوست عزيز سوال پرسيديم در ضمن استارتر تاپيك من نبوده ام . و متوجه هم نشدم كجاي حرفاي من توهيني هست ؟؟!!!!! من كه توهيني نديدم !! اگر شما اينگونه ديده ايد بفرماييد ويرايش كنم!!
    با تشكر از شما . راستي يكي از علماي شيعه حاجی میرزا حسین نوری صاحب کتاب «مستدرک الوسائل» می‌باشد، و او کتابی نوشته است بنام: «فصل الخطاب في تحریف کتاب رب الأرباب» و کتاب الله قرآن کریم را تحریف شده می‌داند، !!! بريد يقه ايشونو بگيرين !!!!يكي از بزرگترين علماي شيعه.... و نيز يكي از برجسته ترين كتابهاي شيعه چيه ؟؟؟ مفاتيج الجنان ! اين متن در مفاتيح الجنان نسخ چاپ قديم موجود بوده و ميباشد .
    ویرایش توسط بيطرف : ۱۳۸۸/۰۷/۲۶ در ساعت ۱۴:۵۷

9. تشکر

نوشته
    458
    مورد تشکر
    261 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    سلام
    یه کم مقصر خودمونیم که به همه اجازه میدیم نظر بدن
    میدونید یکی از دلایلی که از دین بدم میاد افرادی مثل شمان.

نوشته
    142
    مورد تشکر
    309 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aurlito نمایش پست
    میدونید یکی از دلایلی که از دین بدم میاد افرادی مثل شمان.
    شما برای خداوند دین داری می کنید یا بندگان خداوند؟

آیا فکر می کنید به حال خود رها می شوید؟
    خداوند ناظر اعمال خیر شماست
    و همین که خداوند از نیات شما بداند کافی است
    آیا خداوند انسان را کافی نیست؟

نوشته
    458
    مورد تشکر
    261 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط با من فقط از خدا بگو نمایش پست
    شما برای خداوند دین داری می کنید یا بندگان خداوند؟

آیا فکر می کنید به حال خود رها می شوید؟
    خداوند ناظر اعمال خیر شماست
    و همین که خداوند از نیات شما بداند کافی است
    آیا خداوند انسان را کافی نیست؟
    بنده برای خدای بزرگ، کسی که دلیل اول هست و امیال و اعمال احمقانه ی بنده های احمقش براش اهمیت نداره بندگی میکنم و نمیکنم، چون اعتقاد دارم نه خدای واقعی بندگی من رو میخواد، نه من بندگی خدا رو. چون خدا به من زندگی داده، و به خاطر بزرگواریش کاری به زندگی من نداره. اما این دلیل نمیشه که من یک شمشیر دستم بگیرم و همه رو بکشم و یا به دخترهای جوون تجاوز کنم (چه به اسم ازدواج چه به اسم تجاوز) و یک آرسنیست بشم.

مشکل من با داگمای شماست. فلان مربی میگه فلان بازیکن روزه دار نباید بازی کنه، جونشو جلوی چشمش میارید. اینها مسلما همه از داگما میاد. و من از داگمایی که کوته فکری میاره خوشم نمیاد.

13. تشکر

نوشته
    964
    مورد تشکر
    1,608 پست
    حضور
    1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

راستي يكي از علماي شيعه حاجی میرزا حسین نوری صاحب کتاب «مستدرک الوسائل» می‌باشد، و او کتابی نوشته است بنام: «فصل الخطاب في تحریف کتاب رب الأرباب» و کتاب الله قرآن کریم را تحریف شده می‌داند، !!! بريد يقه ايشونو بگيرين !!!!يكي از بزرگترين علماي شيعه....
    خانوم بیطرف!!!
    متاسفانه شما دنبال اقوال نادر و شاذ و غلطهای چاپی نوشتاری میگردید.(همونطور که درمورد رجانیوز با یک اشتباه جزئی و ساده که هزاران هزار آن در کتابهای خیلی معتبرهم امکان وجودش هست تمام مجموعه ی سایت و افرادش رو متهم به بیسوادی کردید!!!!!!!!!!!!)
    قضیه ی جرجیس پیامبر رو که شنیدی!!؟

تشخیص اینکه ایشون ازبزرگترین علمای شیعه هستندرو لطفا شما ندید!
    علاوه براینکه بسیاری از علما وبزرگان مسلم شیعه اصل دلایل محدث نوری برای تحریف قرآن رو با دلایل محکم رد کردند . درمورد خود ایشون هم خیلی نظرمساعدی ندارندمگر اینکه به مزاج امثال شما خوش بیاد و برای ماتعیین تکلیف کنیدکه ایشون ازبزرگانمونن!!! :

امام خمینی(ره) درمورد محدث نوری در انوار الهدايه في التعليقه علي الكفايه الطبعه الاولي موسسه تنظيم و نشر آثار الامام الخميني ج 1 صص 244 ـ.245میفرمایند:
    «... صاحب فصل الخطاب الذي كان كتبه لايفيد علما و لاعملا و انما هو ايراد روايات ضعاف اعرض عنها الاصحاب و تنزه عنها اولوالالباب من قدما اصحابنا كالمحمدين الثلاثه المتقدمين ـ رحمهم الله ـ هذا حال كتب روايته غالبا كالمستدرك ولا تسال عن سائر كتبه المشحونه بالقصص و الحكايات الغريبه التي غالبها بالهزل اشبه منه بالجد و هوـ رحمه الله ـ شخص صالح متتبع الا ان اشتياقه لجمع الضعاف و الغرائب و العجائب و مالايقبلها العقل السليم و الراي المستقيم اكثر من الكلام النافع...»

و ترجمه ی متن:
    «... غالب كتاب هاي روايي محدث نوري مانند مستدرك الوسايل نه فايده علمي دارد و نه فايده عملي و مملو از احاديث ضعيفي است كه علماي شيعه از آنها رويگردانند و صاحب نظران از بزرگان شيعه مانند كليني و صدوق و طوسي به آنها وقعي نمي‌نهند. و از كتاب هاي غير روايي او نپرس كه پر است از داستان‌ها و حكايات عجيب كه اكثر آنها به شوخي شبيه‌تر است. البته او ـ كه خدا رحمتش كندـ فرد صالح و محققي بود لكن علاقه‌اش به جمع آوري منقولات ضعيف و عجيب و غريب و چيزهايي كه عقل سليم و نظر صائب آنها را نمي پذيرد بيشتر بود تا گردآوري مطالب نافع...»

حضرت آیت ا...عابدی حفظه ا...هم درمورد کتاب مستدرک الوسایل محدث نوری فرموده اند:من هرچه گشتم نتوانستم حتی یک روایت صحیح از اوپیداکنم.

نوشته
    133
    مورد تشکر
    293 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    57

خيلي جالب بود خانم عطر آگين اكما آنچه من ديدم متن مفاتيج الجنانه كه برخي خودشونو ترجيح ميدن به نديدنش بزنن !!! ضمن آنكه بس جالبتر گشت چرا كه بسياري از اساتيد و كارشناسان اين كانون در بحثهاي خود خصوصا بحثهايشان با آزاده 2009 عزيز ؛ بر احاديثي از مستدرك الوسائل هم گاه گاهي استدلال مينمودند !!! بسي مشعوفمان كرديد از اين بيانات !irooz:
    در آخر اينكه متني رو خونده باشم و بيان كنم و نامي از علماي شيعه ببرم يا نبرم به خودم مربوط است بيزحمت تعيين تكليف نفرماييد . با سپاس
    ویرایش توسط بيطرف : ۱۳۸۸/۰۷/۲۶ در ساعت ۲۰:۲۶

صفحه 2 از 7 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری