صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گرد و غبار دوست داشتنی (زنده باد تهران)

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

گرد و غبار دوست داشتنی (زنده باد تهران)

برخی فهمیدند؟؟ ایران فقط تهران نیست و خون مردم تهران از هیچ جا رنگین تر نیست.اما من هم بعد از سالها گمشده خویش را پیدا کردم و آن چیزی نیست جز «گردوغبار دوست داشتنی».به راستی، چه کسی به اندازه «گردوغبار» به فکر مردم ایلام بوده و با یک اشاره، استان ایلام را در صدر اخبار قرار داده است. البته پل مرگبار بهمن آباد(چوار) که درهر تصادفی به کمتر از 30 کشته راضی نمی شود، تا حدودی تلاش خود را برای مطرح کردن نام ایلام،انجام داده بود. اما اون کجا و این کجا.......اما گردوغبار دوست داشتنی، ایستادگی را از مردان کبیرکوه آموخته بود. چهار سال تمام ایستاد. خود را به قلب تهران رساند و بسیاری از مشکلات و دردها و رنج های مردم این دیار را به گوش همگان رساند.گردوغبار باوفا، به سادگی کوتاه نیامد و چنان نفس مرکزنشینان را گرفت که هیچکدام جرأت نداشته باشند نسبت به دردها و مرارت های مردمان سرزمین طلوع خورشید بی تفاوت باشند.گردوغبار عزیز؛ هر چند طراوت زندگی را از ما گرفته ای اما قطعاً چندسالی دیگر مهمان ما خواهی بود و تو را دوست داریم....بدان که ما و تهران نداره. تهران هم مثل اینجا بهت خوش می گذره. هروقت دلت خواست به تهران برو و اصلاً تعارف نکن.مهمان حبیب خداست.اما تا زمانی که هستی، به یک اندازه مهمان ما و تهران باش. بالاخره توهم از عدالت چیزهایی شنیده ای.....به آنان بگو؛ مرزداران ایلامی از تعریف و تمجید خسته شده اند... به مرکزنشینان بگو؛ مردم این دیار هشت سال از میهن اسلامی حراست کردند اما اکنون مدیران حراست پالایشگاه و پتروشیمی ایلام غیربومی هستند...به مردان پایتخت بگو؛ جنگ در استان ایلام تمام نشده و میادین مین هر ازگاهی قربانی می گیرند و جوانان این دیار را تکه تکه می کنند...مردان بقچه به دست دیارم را فراموش نکن که برای به دست آوردن تکه نانی، روزها و شبها را در کنار خیابانها و میادین سپری می کنند...
    ویرایش توسط آساره : ۱۳۸۸/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۶:۱۷
    اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

2.  

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

...روزها و ماهها گذشت. در یکی از روزهای گرم تابستان سال 88، به برنامه های شبکه خبر تلویزیون نگاه می کردم.در کمال تعجب، گوینده اعلام نمود؛کلیه ادارات تهران به دلیل گردو غبار تعطیل است. از پنجره منزل، بیرون را نگاه کردم. بسیار تعجب نمودم. با خود فکر کردم که اگر در این اوضاع ادارات تهران تعطیل می شود، در طول چهارسال گذشته باید سالی حداقل 4 الی 5 ماه ادارات استان ایلام تعطیل می شد.

اکنون استاد محترم دانشگاه اصفهان که روزگاری از من پرسید، ایلام کجای نقشه ایران است؟ به راحتی پاسخش را دریافته و می داند که استان ایلام جزئی از کرمانشاه نیست

سالهاست به دنبال کسی می گردم تا اسم « مهران» عزیز را فریاد بزند و سالروز آزادسازی مهران را به عنوان سمبل ایثار و مقاومت مردم ایلام، در تقویم رسمی کشور ثبت کند.خدا را چه دیدی...شاید همین گردوغبار بتواند آن قدر اسم ایلام را بر سر زبانها بیاندازد که هرجا از ایلام سخن گفتیم مغز کسی «هنگ» نکند؟؟...
    ویرایش توسط iranproud : ۱۳۸۸/۰۸/۱۷ در ساعت ۰۵:۰۹ دلیل: ترکیب

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

گردوغبار عزیز؛ مطمئنم تو هم مثل خیلی ها دنبال شهرت هستی. اما به کاهدان زدی. تا زمانی که در ایلام بمانی هیچکس سراغت را نمی گیرد. به تهران برو و مطمئن باش تبدیل به مشهورترین پدیده دنیا می شوی و کلی دفتر و دستک برایت تشکیل می دهند....

....اما ای گردو غبار نازنین؛ در دیارما هرکس نمک می خورد، نمکدان نمی شکند. تو هم اینگونه باش و از مردمان سرزمین من با اهل پایتخت سخن ها بگو.به مردمان پایتخت بگو؛ در طول هشت سال جنگ چگونه ایستادگی کردند...به آنان بگو؛ مرزداران ایلامی از تعریف و تمجید خسته شده اند... به مرکزنشینان بگو؛ مردم این دیار هشت سال از میهن اسلامی حراست کردند اما اکنون........

ای گردوغبار دوست داشتنی؛ سختیهای زاگرس نشینان ایلام را از یاد نبر و بگو بسیاری از آنان سالهاست برای سفر مشهد مقدس؟؟ برنامه ریزی می کنند، اما هنوز به آرزوی خویش نرسیده اند...ای گردوغبار؛ چیزهایی که گفتم، گوشه ای کوچک از درد دلهایم بود. خودت بهتر از من می دانی چگونه مرکزنشنیان را از آلام ایلام مطلع کنی. من اگر می توانستم ،این همه سال توانسته بودم. ولی تو با یک اشاره توانستی...
    ویرایش توسط iranproud : ۱۳۸۸/۰۸/۱۷ در ساعت ۰۵:۰۹ دلیل: ترکیب

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

.از زحمات «آلودگی آب ایلام» هم نباید به سادگی بگذریم که برای مطرح نمودن نام ایلام، زحمات زیادی کشید. اما نتوانست خود را به لوله های آب تهران برساند و تلاشهایش بی نتیجه ماند.

چگونه می توانم نسبت به این گردوغبار تنفر داشته باشم؟ سالهاست به دنبال کسی می گردم تا فریادهای ایل و تبارم را به گوش همگان برساند اما به هردری زدم با مشکل روبرو شدم. سالهاست به دنبال فریادرسی هستم تا از دردها و رنج های مردمان سرزمینم سخنها براند.سالهاست به دنبال صدایی برای فریاد زدن رشادت ها و پایمردی مردمان ایلام در دوران جنگ تحمیلی هستم.

باید از آن بزرگمرد اجتماعی ابن خلدون به نیکی یاد کنیم که صدها سال پیش عنوان نمود : کوهستان، مردمان قانع پرورش می دهد.
    ویرایش توسط iranproud : ۱۳۸۸/۰۸/۱۷ در ساعت ۰۵:۱۱ دلیل: ترکیب

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

تهران، قلب تپنده و مدار و محور اتفاقات ایران، تهران مرکز صدور اخبار و اطلاعات و در نهایت تهران یعنی ...به راستی مسئولین مرکزگزین مسندنشین، چه اندازه برای سلامتی خود و یا مردمان مرکز، اهمیت قائل بوده و ما بدان واقف نبوده ایم!!! چه بخواهیم و چه نخواهیم ما این همه را مدیون تهران و تهران نشینان هستیم. پس از صمیم قلب به تهران و تهرانیان درود می فرستیم و بانگ برمی آوریم: زنده باد تهران

میگم که کاشکی شاه بودم؛شاه تو قصه ها بودم؛به فکر چاره ای واسه؛تموم آدما بودم
    ویرایش توسط iranproud : ۱۳۸۸/۰۸/۱۷ در ساعت ۰۵:۱۱ دلیل: ترکیب

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

سلام بر جناب كياكرد
    از اينكه بالاخره تهران به فكر غرب هم افتاد بر اثر حوادث طبيعي يا اينكه اسم استان ايلام به گوش بعضي ها خورد خيلي خوشحالم
    لطفا خون خودتان را كثيف نكنيد استان ايلام در همه دوره ها مظلوم بوده و مظلوم هست.
    اين ما هستيم كه بايد تلاش كنيم تا اين استان را به وضعيت مطلوب برسانيم.
    با تلاش با همكاري با متحدو كاري كردن مسئولان.

متشكر از دلسوزي شما

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

از زحمات «آلودگی آب ایلام» هم نباید به سادگی بگذریم که برای مطرح نمودن نام ایلام، زحمات زیادی کشید. اما نتوانست خود را به لوله های آب تهران برساند و تلاشهایش بی نتیجه ماند.

نوشته
    612
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    332
    آپلود
    0
    گالری
    21

با این الودگیه هوای تهران داریم میمیریم اون موقع میگی زنده ........................................باد ببخشید سرفه کردم

هرکس محبت نميکند خدا را نمي شناسد زيرا خدا محبت است.عيسي مسيح

نوشته
    89
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حق با کیا کردِ
    اگه مردم تهران الان دارن اینو میبینن
    نباید فکر کنیم که باقی مردم که خیلی وقته اینو دارن می بینن بهش عادت کردن
    چیزی که کیا کرد داره میگه واقعیت به زبون طنز تلخه
    اون به سبک ادبی، گرد و غباری رو که الان هیشکی دوستش نداره به جای پیک صبا که همه دوستش دارن در نظر گرفته و زیبا نوشته
    ویرایش توسط حباب : ۱۳۸۸/۰۴/۲۷ در ساعت ۲۰:۲۵
    عشق کیفیت پنهانی است که ما آن را در ته مانده زندگی مان، از بهشت به زمین آورده ایم

نوشته
    86
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آبادان هم همینطور بود. الان 4 سال است.که ما داریم خاک میخوریم. از 12 ماه سال ما حدود 9 ماه اوضاع وخیم جوی داریم. ولی چه کسی به فکر ما بود. ولی تا تهران این وضع براش پیش اومد. همه دستپاچه شدند.چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    الان مردم آبادان و خرمشهر که رویس گاز نشستند در خانه هاشون گاز نیست. هنوز ما آب خوردن نداریم. بعد اجازه حرف زدن هم نمی دهند.
    زمان جنگ هم همینطور بود. وقتی خوزستان با خاک یکسان شد. همه مردم آواره شدند. میگفتند ، جنگ تا پیروزی. ولی همینکه مجددا یک موشک به تهران اصابت شد. حضرت امام جام زهر رو نوشیدند. اخه تهرانیها گناه دارن. ایران یعنی تهران. اونها خونشون رنگین تره. به قول دوستان اگه بخوام فریاد بزنم مثنوی صد من کاغذ میشه.
    خلاصه اینکه این ارمغانی بود که مدعیان عدالت برای مردم آبادان و خرمشهر داشتند. تا ببینیم در آیند هچه میشود.

بهترین گفته ها را به گوش بشنوید , با اندیشه روشن بر آن بنگرید ,
    سپس هر زن و مرد آزادانه راه
    خود را بر گزیند.

هنگام سختی ها دعای توسل و حدیث کسا را فراموش نکنید

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری