جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تا حالا دیدی مادری از شدّت ترس ، از دختر خودش فراری باشه؟!

نوشته
    2,875
    حضور
    16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    4
    گالری
    118

تا حالا دیدی مادری از شدّت ترس ، از دختر خودش فراری باشه؟!

در جلسه اي رسمي نشسته بوديم. استاد مشغول صحبت کردن بود و بقيه گوش مي دادند. دختر کوچولوي يکي از حاضرين اونقدر بهونه گرفت که صداي همه در اومد. مادرش براي اينکه بچه را ساکت کنه بردش آخر سالن. چند دقيقه اي سالن ساکت شد و همه ي حواس ها به استاد بود.

دختر کوچولو حالا که آزاد شده بود خوشحال بود و ديگه بهونه نمي گرفت و انتهاي سالن مشغول بازي بود. ناگهان صداي جيغ بلند زن توجه همه را به آخر سالن جلب کرد.

بچه سر جاي خودش خشکش زده بود و متحيّر نگاه مادرش مي کرد. مادر چند بار رفت طرف بچه ولي باز با ترس و وحشت جيغ کشيد و برگشت عقب.

خيلي تعجب کرديم. استاد پرسيد چي شده؟

زن گفت: يه مارمولک کنار پاي دخترمه. من خيلي از مارمولک وحشت دارم. مي ترسم برم جلو.

همه از کار مادر متعجب شدند. يه نفر دويد سمت عقب سالن که بچه را از مارمولک دور کنه که مادرش يه هويي غيرتي شد و بالأخره قبل از رسيدن زن غريبه دخترش را از مارمولک دور کرد ولي کلي جيغ و داد کرد.

همه به اين صحنه خنديدند. استاد گفت: حالا ديگه نبايد تعجب کنيد وقتي ميگن روزي ميرسه که مادر از بچه ي خودش فرار ميکنه.

اون لحظه ياد اين فراز از مناجات امير المؤمنين عليه السلام افتادم:

اللهم إني أسألک الأمان يوم لا ينفع مال و لا بنون إلّا من أتي الله بقلب سليم ...

و أسألک الأمان يوم يفرّ المرء من أخيه و أمّه و أبيه و صاحبته و بنيه لکلّ امرء منهم يومئذ شأن يغنيه ...

پروردگارا من از تو درخواست امان مي کنم در روز سختي که انسان از برادرش و مادرش و پدرش و فرزندانش فرار مي کند ...

روزي اونقدر مشغول کارهاي خودمون ميشيم که ديگه حواسمون به عزيزترين هاي زندگي دنيوي مون هم نيست...

اين روزها و شب ها در ماه های رجب و شعبان و رمضان بيشتر از هر وقت ديگه اي فرصت داريم پناه ببريم به خداي غفار الذنوب و ستّار العيوب.

دوستان بزرگوار ، حقير را از دعاي خيرتون محروم نكنيد.

" خدا را در لحظه لحظه ی زندگی خود یاد کنید. "

هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه.

حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیر من امید داره. امیدمون اگه گوشه دلمون به کسی باشه که کارمون را اون درست کنه خدا حاجت ما رو نمیده.

( برگرفته از سخنان حاج آقا مجتهدی )

2.  

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

باسلام
    مطالب خانم ایمانی مرا به یاد آیات اولیه سوره مبارکه حج انداخت ....توصیه می کنم به تفسیر این آیا ت مراجعه کنید وقدری هم دراین زمینه فکر کنید...

يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ(1)

يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّهِ شَدِيدٌ(2)

اى مردم! از (عذاب) پروردگارتان بترسيد، كه زلزله رستاخيز امر عظيمى است! (1)
    روزى كه آن را مى‏بينيد، (آن چنان وحشت سراپاى همه را فرامى‏گيرد كه) هر مادر شيردهى، كودك شيرخوارش را فراموش مى‏كند و هر باردارى جنين خود را بر زمين مى‏نهد و مردم را مست مى‏بينى، در حالى كه مست نيستند ولى عذاب خدا شديد است! (2)

التماس دعا از قلب پاک شما-عسکری

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

امان از روز قیامت...به خدا پناه ببریم از آن روز با این اعمال ناقصمان....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری