صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بايد به دعا اكتفا كرد يا به علم نوين ؟

نوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    1

بايد به دعا اكتفا كرد يا به علم نوين ؟

سلام.
    در زمان هاي گذشته مردم زماني كه به بيماري مبتلا مي شدند به دليل پيشرفته نبودن علم پزشكي دچار مرگ و مير فراواني مي شدند.در صورتي كه مي دانيد مردم آن زمان از نظر اعتقاد و با خدا بودن خيلي بهتر از مردم زمان حال بودند.طبيعتا هنگامي كه دچار مرضي مي شدند رو به سمت خدا مي آوردند و به درگاه او التماس و گريه و دعا مي كردند تا خدا آنها را شفا بدهد.از اينكه خدا آنها را شفا مي داد يا خير اطلاع دقيقي ندارم اما هر چه كه بود مردم خيلي زود در مقابل بيماري شكست مي خوردند و مي مردند.

اما امروزه با پيشرفت علم بشر به جايي رسيده است كه بطور مثال با زدن واكسني بسيار كوچك خود را از شر بيماري مصون مي دارد.در صورتي كه ديگر احتياج به دعا كردن نيست چرا كه علم خيلي زودتر و در واقع با درد سر كمتر بيماري شخص را مداوا مي كند...

حال سوال اينست كه آيا با پيشرفت علم رابطه ما با خدا ضعيفتر نمي شود؟ چرا كه عوض اينكه دعا كنيم تا خدا بيماري مثلا آبله مرغان شخص را مداوا كند مي توانيم سريعا به پزشك محل خود مراجعه كرده و واكسن آن را تهيه كنيم....

2.  

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

با او(جلّ جلاله و عمّ نواله)
    سلام علیکم و رحمه الله و انواره

ببینید دوست عزیز مطلبی که شما تقریر کرده اید یک پیش فرضی دارد که اون پیش فرض غلط است و آن هم اینکه راه ارتباط و عنایت خدا را صرفا دعا دانسته اید و پیشرفت و ابزار و کمک علم را از عنایات الهیه جدا نمو ده اید.
    مسئله این است که هر خیری که به کسی می رسد و یا هر شری(از جمله بیماری) که از کسی دفع می شود مثلا در بیماری چه از راه طب جدید و پیشرفته و واکسن یا با طب سنتی و داروی گیاهی و یا با صرف دعا و توسل آن بیماری خوب شود ، اینها همه و همه یک منشاء دارند.
    همانطور که اطلاع دارید شیعه معتقد است در اکثر مواقع خداوند به وسیله ی واسطه ها عنایت و لطفش را به بندگان منتقل می کند. برای این مطلب موید قرآنی هم داریم مثلا چرا در سوره ی حضرت یوسف چنان که نقل شده برای شفای چشم حضرت یعقوب حضرت یوسف صرفا دعا نکردند و حتما لازم بود پارچه ی پیراهن حضرت یوسف به چشم ایشان بخورد و به واسطه ی آن پیراهن این خیر و لطف الهی منتقل گردد.
    در موارد دیگر هم همینطور این خیلی مهم نیست چطور خیری به کسی برسد و یا شری از کسی دفع شود
    پس اگر بیماری خوب شد چه از راه دعا و صرفا واسطه های معنوی از جمله فرشتگان و چه از راه دارو ها و ابزار پزشکی که مجموع واسطه های مادی و معنوی هستند ؛ اینها همه از جانب خداست و در این میان فقط واسطه ها فرق کرده اند.
    بلکه چیزی که مهم است اینکه این لطف و عنایت همه و همه از سوی وجود مبارک خداوند عزیز ارائه می گردد.

و اینکه حال ما در مواقع مختلف چه کنیم؟ اینکه؛ اگر ما یک دید توحیدی پیدا کنیم و همه ی الطاف و واسطه ها را یکجا از خدا ببینیم مشکلی نخواهد بود و در مواقع مشکل هم تا حد امکان وسائل و واسطه های مادی را تهیه می کنیم و هم دعا و توسل می کنیم و در همه ی این احوال حواسمان به این هست که اینها همه واسطه اند و مرکز فیض وجود خدای باری است. مثلا در بیماری هم دارو تهیه می کنیم که از نعمات الهی است و هم دعا و توسل می کنیم و در همه حال می دانیم که آن دارو و این توفیق دعا و آن لطفی که برای ما در راه است همه و همه از جانب خداست. و نتیجه، از ما و دعای ما و آن دارو و این وسائل و واسطه ها نیست ، بلکه از خداست.

اگر همچنان امری بود در خدمتم.

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسّکین بولایه امیرالمومنین
    زیاده عرضی نیست.
    التماس دعا

طارق

ویرایش توسط طارق : ۱۳۸۸/۰۵/۱۲ در ساعت ۰۲:۳۳
    اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    532
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

نظر بنده :
    با علم نوین به دعا اکتفا کرد.
    اگر دورم ز دیدارت دلیل بی وفایی نیست
    وفا آنست که نامت را همیشه زیر لب دارم

5. تشکرها 2

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam-soft نمایش پست
    سلام.
    حال سوال اينست كه آيا با پيشرفت علم رابطه ما با خدا ضعيفتر نمي شود؟ چرا كه عوض اينكه دعا كنيم تا خدا بيماري مثلا آبله مرغان شخص را مداوا كند مي توانيم سريعا به پزشك محل خود مراجعه كرده و واكسن آن را تهيه كنيم....

سلام
    درست است ان چه مردم در مورد دعا فکر می کنند اشتباه است مردم دعا را برای اموری بکار می برند که خدا قصد انجام ان را ندارد چرا که اگر خداوند تمام دعاهای بشر را اجابت کند علم پیشرفت نمی کرد پس خدا دعای مردم را میشنود و قدرت اجرای انها را هم داره پس چرا از مردم میخاد دعا کنند و از طرفی دعای انها را بر طرف نمی کند جواب این است که بشر باید یاد بگیرد که کدام دعا اجابت میابد و همان دعا را به زبان جاری کند نه این که چیزهایی را بخواهد که خدا ان را اجابت نکند

مثلا یک نفر دانشجوی یک دانشگاه است این دانشگاه یک سری قوانین دارد اگر ان دانشجو قوانین ان دانشگاه را بخوبی بداند می داند چه کند و چکار نکند

خدا هم این قوانین را دارد خدا در قران کریم نام قوانین خود را سنت گذاشته است مردم با خواندن قران قوانین خدا را می شناسند

و اگر طبق ان قوانین عمل کنند تضادی پیش نمیاد

مثلا اگر کسی به بیماری ای مبتلا شود خدا تعهدی در رابطه با بیماری های جسمی انسان به انسان نداده است اگر داروی ان بیماری باشد فرد خوب می شود اگر نباشد سیر طبیعی بیماری طی می شود و عوارض ان بیماری ظاهر می شود مانند کوری کری گنگی فلجی و یا مرگ

خدا در قران فقط تعهد داده است که بیماری های فکری بشر را درمان کند نام این درمان را شفا گذاشته است تفاوت شفا با درمان این است که درمان علاج بیماربی با دارو است اما شفا علاج بیماری بدون دارو است

اما چگونه بیماری های روانی انسان مانند حسد نادانی و سایر را درمان می کند انهم با مطالعه کتاب خدا یعنی قران که قابل بیان نیست و تا ادم ارتباط با قران برقرار نکند نمی تواند به این مرحله برسد این اتفاق را نمی توان با شنیدن سخن دیگران به ان رسید

در این مورد خداوند در سوره واقعه می فرماید لا یمسه الا مطهرون قران را همه می تونند بخوانند اما همه نمی توانند ان را در خود نصب کنند مثلا اگر یک مسیحی با قران ارتباط برقرار کند مسلمان می شود ولی اگر یک مسیحی فقط قران را یاد بگیرد و مسلمان نشود او به مرحله نصب قران در فکر خود نرسیده و قران اجرایی نشده است

در جای دیگری از قران کریم خداوند متعال می فرماید قران شفای فی صدور است اما ولا یزیدالظالمین الا خسارا یعنی برای ظالمین جز خسارت چیزی اضلفه نمی کند یعنی قران نوشته های ثابتی دارد اما برای یک نفر موجب شفا هست اما برای دیگری موجب خسارت

علت این که خداوند اجازه درمان بیماریها را جز از مجرای طبیعی نمی دهد پیشرفت علم است چرا که اگر خدا جلوی حادثه زلزله را بگیرد مردم ساختمانهای محکم را نمی ساختند

و اگر بیماریها را درمان می کرد علم پزشکی پیشرفت نمی کرد و اگر پیامبران را ارسال نمی کرد مردم بت پرست می شدند من چنین حدث میزنم شما شناخت اشتباهی از خدا دارید و یا اصلا اعتقاد به خدا ندارید و علم را به جای خدا می پرستید

البته خیلی علم پرستی بهتر از خرافه پرستی است اما به نظر من بهتر است هر دو به خدا پرستی تغییر مسیر بدهند بازم می گم قران هم مایه هدایت است و هم وسیله گمراهی قران هم شفا است هم خسارت اما برای گروهی به نام متقین هدایت است و برای گروهی چون ظالمین خسارت

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱﴾ مَا أَنتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ ﴿۲﴾ وَإِنَّ لَكَ لَأَجْرًا غَيْرَ مَمْنُونٍ ﴿۳﴾

وَكَذَلِكَ أَنزَلْنَاهُ حُكْمًا عَرَبِيًّا وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعْدَ مَا جَاءكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِيٍّ وَلاَ وَاقٍ ﴿۳۷﴾

7. تشکرها 3

نوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط مزمل نمایش پست
    سلام
    درست است ان چه مردم در مورد دعا فکر می کنند اشتباه است مردم دعا را برای اموری بکار می برند که خدا قصد انجام ان را ندارد چرا که اگر خداوند تمام دعاهای بشر را اجابت کند علم پیشرفت نمی کرد پس خدا دعای مردم را میشنود و قدرت اجرای انها را هم داره پس چرا از مردم میخاد دعا کنند و از طرفی دعای انها را بر طرف نمی کند جواب این است که بشر باید یاد بگیرد که کدام دعا اجابت میابد و همان دعا را به زبان جاری کند نه این که چیزهایی را بخواهد که خدا ان را اجابت نکند

من جواب شما را با مثال هايي مي دهم :
    اگر دعايي قرار است كه اجابت نشود پس فلسفه دعا كردن چيست؟يعني خدا نمي خواهد كه بيماري راشفا دهد؟ پس اينطور كه شما مي گوييد دعا كردن هيچ تاثيري ندارد.اگر بشر مي دانست كه چه دعايي اجابت مي شود و چه دعايي اجابت نمي شود كه هيچ وقت براي بيماري كه در كما فرو رفته است و در حال مرگ است دعا نمي كرد چرا كه مي داند تا چند ساعت آينده خواهد مرد.با اين اوصاف اگر شما مي دانيد كه خدا چه دعاهايي را اجابت و چه دعاهايي را رد مي كند پيشنهاد مي كنم كه دفتري را تاسيس كرده و به مراجعين خود بگوييد كه چه دعايشان پذيرفته و كدام رد مي شود.البته مطمئن باشيد كه از طرف فقها هم يك حكم (نعوذوبالله)مشاوري در امور خدا خواهيد گرفت.

مثلا یک نفر دانشجوی یک دانشگاه است این دانشگاه یک سری قوانین دارد اگر ان دانشجو قوانین ان دانشگاه را بخوبی بداند می داند چه کند و چکار نکند
    ظاهرا شما با تمام قوانين خدايي آشنايي داريد.لطفا بگوييد در قانون خدا چه تبصره ماده اي وجود دارد كه طبق آن تمام درخواست ها رسيدگي مي شود؟ اگر قرار بود انسان تمام قوانين را از قرآن در بياورد كه همان 1400سال پيش پيامبر اعظم قوانين را استخراج كرده و در كتابي مي نوشتند و ديگر احتياج به مطالعه قرآن هم نبود.البته مسلم است كه قرآن براي هدايت انسان است اما اين كتاب مقدس كلي صحبت كرده است و ريزه كاري هاي آن ديگر بر عهده خود انسان است.
    مثلا اگر کسی به بیماری ای مبتلا شود خدا تعهدی در رابطه با بیماری های جسمی انسان به انسان نداده است اگر داروی ان بیماری باشد فرد خوب می شود اگر نباشد سیر طبیعی بیماری طی می شود و عوارض ان بیماری ظاهر می شود مانند کوری کری گنگی فلجی و یا مرگ
    خدا به انسان تعهد داده است و آن هم اجابت دعاست(در صورت برخورداري از شرايط آن).پس شما (طبق حرف خودتان)اگر خداي نكرده به بيماري صعب العلاجي مبتلا شديد اصلا دعا نكنيد.به در خانه اربابمان امام حسين و حضرت باب الحوائج و مادرمان بانوي دو عالم
    حضرت فاطمه زهرا هم نرويد.بنشينيد و دست روي دست بگذاريد تا بيماري شما را از پا درآورد.البته شما چون بيمار نشديد اين حرف ها را مي زنيد و به محض مشاهده اولين علائم كسي كه سريعا زير حرف خودمي زند و دعا مي كند خود جنابعالي هستيد.
    خدا در قران فقط تعهد داده است که بیماری های فکری بشر را درمان کند نام این درمان را شفا گذاشته است تفاوت شفا با درمان این است که درمان علاج بیماربی با دارو است اما شفا علاج بیماری بدون دارو است
    اگر براي حرف خود آيه قرآني داريد كه خداوند مستقيما فقط به شفاي روحي اشاره كرده است بيان كنيد تا هم بنده و هم ساير دوستان مستفيظ شوند.اگر هم برداشت شخصي شما اين است كه ديگر ....
    در جای دیگری از قران کریم خداوند متعال می فرماید قران شفای فی صدور است اما ولا یزیدالظالمین الا خسارا یعنی برای ظالمین جز خسارت چیزی اضلفه نمی کند یعنی قران نوشته های ثابتی دارد اما برای یک نفر موجب شفا هست اما برای دیگری موجب خسارت
    به نظر من منظور از خسارت اين است كه چون آيات قرآن روشنگر است و بيشتر به مظلومين اشاره دارد لذا آنكس كه ظالم است مسلما وقتي قرآن را بخواند كه گفته است رفتار خوبي با مظلومين داشته باشيد و ثروت خود را با آنان تقسيم كنيد بي شك ضرر مي كند نه آنكه قرآن به آنها ضرر ديگري بزند.آيا مي شود كه نور خورشيد براي بعضي مكان ها روشنايي و براي بعضي مكان ها تاريكي بياورد؟
    علت این که خداوند اجازه درمان بیماریها را جز از مجرای طبیعی نمی دهد پیشرفت علم است چرا که اگر خدا جلوی حادثه زلزله را بگیرد مردم ساختمانهای محکم را نمی ساختند
    اگر مردم خانه هاي محكم بسازند كه ديگر احتياج نيست كه دعا كنند.حالا خداوند كريم زلزله 100 ريشتري هم كه بفرستد.چون خانه محكم است پس خراب نمي شود.
    و اگر بیماریها را درمان می کرد علم پزشکی پیشرفت نمی کرد و اگر پیامبران را ارسال نمی کرد مردم بت پرست می شدند من چنین حدث میزنم شما شناخت اشتباهی از خدا دارید و یا اصلا اعتقاد به خدا ندارید و علم را به جای خدا می پرستید

ببينيد دوست عزيز شما در جايگاهي نيستيد كه تعيين كنيد چه كسي خدا پرست است يا چه كسي بت پرست.شما مسئول اعمال خود هستيدو من هم مسئول اعمال خود.شما بهتر است كه چنين نظرات كارشناسانه اي را براي پيشرفت خود نگه داريد.در پست ديگري اشاره كرده
    بودم كه من قصد دارم خدا را با دليل و مدرك و با علم بشناسم نه مانند بعضي ها كه چون از بچگي مدام در گوششان زمزمه كرده اند كه خدا وجود دارد من هم بپذيرم.اگر من بتوانم خدا را بادليل و مدرك بفهمم (به اندازه فهمي كه دارم)آنوقت است كه در سخت ترين شرايط زندگي خود ايمانم را از دست نخواهم داد .

به هر حال من براي عقايد و نظرات شما احترام قائلم اميدوارم خدا به هر وسيله اي (كه نمي دانم اين فرآيند چگونه است) همه ي مارا به سمت خودش هدايت كند و ازگمراهي و جهالت نجات دهد.
    آمين.

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam-soft نمایش پست

ببينيد دوست عزيز شما در جايگاهي نيستيد كه تعيين كنيد چه كسي خدا پرست است يا چه كسي بت پرست.شما مسئول اعمال خود هستيدو من هم مسئول اعمال خود.شما بهتر است كه چنين نظرات كارشناسانه اي را براي پيشرفت خود نگه داريد.در پست ديگري اشاره كرده
    بودم كه من قصد دارم خدا را با دليل و مدرك و با علم بشناسم نه مانند بعضي ها كه چون از بچگي مدام در گوششان زمزمه كرده اند كه خدا وجود دارد من هم بپذيرم.اگر من بتوانم خدا را بادليل و مدرك بفهمم (به اندازه فهمي كه دارم)آنوقت است كه در سخت ترين شرايط زندگي خود ايمانم را از دست نخواهم داد .

به هر حال من براي عقايد و نظرات شما احترام قائلم اميدوارم خدا به هر وسيله اي (كه نمي دانم اين فرآيند چگونه است) همه ي مارا به سمت خودش هدايت كند و ازگمراهي و جهالت نجات دهد.
    آمين.
    من اگر به بیماری صعب العلاج روبرو شوم طبق فرمایش شما که خیلی راحت حرفهای گذشته اتان را فراموش کرده اید به جای دعا کردن دنبال علاج ان از طریق دارو و واکسن میروم اگر شما فکر می کنید دعا هم کاربرد دارد که فرق می کنه

شماکه در پستهای گذشته می گفتید اگر یک نفر ورشکسته شد باید به جای اینکه بگویدخدا خواسته قسمت ما بوده است چگونه یه دفع دیدی فاطمه زهرا و امام حسین هم کاربرد دارد

مگر شما نگفتید که باید یک ادم ورشکسته اگر اهل علم باشد میرود کتابهای علمی در زمینه موفقیت را مطالعه کند و اگر اهل نماز و خدا و دعا باشد یه گوشه می نشینه می گه چون خدا نخواست نشد

من همان حرفهای شما را بیان کردم شما گفتید ادم بیمار به جای دعا که فایده ای نداره باید بره دنبال دکتر و دارو و واکسن منم گفتم حرف شما درسته ادم بیمار به جای دعا باید بره دنبال دکتر

در مورد اینکه خدا تعهد داده که دعا را اجابت کند شما در پستهای قبلی می گفتید دعا هیچ فایده ای نداره چطور شد یه دفعه تغییر عقیده دادید و می گید دعا موثر است و خدا تعهد داده دعا را اجابت کنه و باید هنگام بیماری و کما دعا کرد

در ضمن ایه شفای بیماریها در قران هست و شما میتونید بروید و ان راپیدا کنید ایاتی که همه مسلمانان میدونند شما هم بروید قران رو بخونید ایات قران چیزی نیست که فقط من ببینم همه میتونند ببیند شما هم مستثنی نیستید

در مورد تفسیر ایه ولایزیدظالمین الاخسارا میتونه یکی از مصداقها همین برداشت شما باشه

در زمینه قضاوت شما که گفتید من در جایگاهی نیستم که نظر بدم یادت رفته قبلا چی گفتی

نظر شما در مورد دختران بی حجاب قابل احترام هستند زیر سوال بردن مشورت پیامبر و علما با زیر دستان زیر سوال بردن قدرت خدا به مسخره گرفتن اعتقادات مردم در مورد دعا

مسلم است اگر شما مرا در اشتباه میدانید منم فکر می کنم شیوه ای که شما شروع کرده اید شما رو بخدا نمی رسونه چون که بجای شناخت خدا از طریق قران می خواهید از راههای دیگر به خدا برسید من که هم مسلمان هستم هم با تمام وجودم به خدا و قرانش عشق میورزم

و خدا که نیستم بگویم همه چیز را می فهمم یک انسان هستم و به اندازه انسان بودن از خودم راضی هستم و مطمئن باش تایید شما برای دین و ایمانم را هم نمی خواهم و تزلزلی در اعتقادم هم پیش نمیاید

ولی انتظار نداشته باش عقاید مردم مسلمان را به نقد بکشی و همه بگویند هر چه شما بگی درسته

پس منتظر نقد نظراتت باش البته شما هم میتونی با زبان شیرین ویا با زبان تلخ انتقاد کنی و نظر بدی

ویرایش توسط مزمل : ۱۳۸۸/۰۵/۱۲ در ساعت ۲۰:۱۹
    ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱﴾ مَا أَنتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ ﴿۲﴾ وَإِنَّ لَكَ لَأَجْرًا غَيْرَ مَمْنُونٍ ﴿۳﴾

وَكَذَلِكَ أَنزَلْنَاهُ حُكْمًا عَرَبِيًّا وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعْدَ مَا جَاءكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِيٍّ وَلاَ وَاقٍ ﴿۳۷﴾

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

آيا مي شود كه نور خورشيد براي بعضي مكان ها روشنايي و براي بعضي مكان ها تاريكي بياورد؟
    جناب behnam-soft
    من سوال میکنم ایا برای نابینا شب و روز تفاوتی داره
    بله قران نور است اما برای کسی که جشم داشته باشند
    اگر به ایه لایمسه الاالمطهرون دقت کنید در سوره واقعه متوجه میشوید که قران را مس نمی کنند مگر پاکان
    بله برای شما که فقط به ظاهر قران توجه دارید این جمله که فقط پاکان قران را مس می کنند شاید معنیش دست کشیدن روی کلمات قران باشد بعد هم اظهار نظر کنید قران جمله اشتباهی داره سوال می کنند چه جملهای شما می گید جمله لایمسه الا المطهرون سوال می کنند از کجا متوجه شدی جواب می دی با دست بدون وضو توانستم روی این جمله دست بکشم در حالیکه قران گفته جز پاکان کسی نمی تواند قران را مس کند

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر مردم خانه هاي محكم بسازند كه ديگر احتياج نيست كه دعا كنند.حالا خداوند كريم زلزله 100 ريشتري هم كه بفرستد.چون خانه محكم است پس خراب نمي شود.
    جنابbehnam-soft
    شما به علت عدم اشنایی با قران نمی توانید تفکیک درستی داشته باشید
    اولا دو نوع زلزله وجود دارد
    یکی زلزله ای برای نابودی کافران مسلم است که خدا برای نابودی مردم نیازی به زلزله و سیل نداره چون که امکاناتش بیشتر از فهم و تصور ماست
    زلزله ای که ما از ان حرف می زنیم اطاعت از نظریهای علمی امثالهم هست که برای زلزله های معمولی است ایا درست است به خدا توکل کنیم و در خانه های خشتی مثل شهرستان بم بخوابیم

این زلزله بم از نکاتی است که اگر من پیشنهادشما را عملی کردم حتما می گم مردم دعا نکنید و توکل نکنید بروید از کتابهای علمی موجود بم را محکم بسازید

این از مواردیه که شما گفتید تمام دعاها را خدا گفته اجابت می کنم و نظر مرا که گفتم خدا فقط بیماریهای روحی بشر را علاج می کند نه بیماریهای جسمی و حوادث طبیعی

وشما هم در همه پستهای خودتان تاکید دارید که به جای توکل و دعا واعتقاد به قسمت و کار خدا بوده بروید از راههای علمی بیماریهاتونو درمان کنید و از راههای علمی حوادث طبیعیتونو رفع کنید

پس بازم تاکید می کنم 1 خداوند در اختیاری که به انسان وطبیعت داده دخالت تمی کنه
    2خداوند بوسیله قران بیماریهای روحی بشر را معالجه میکنه و شفا میده البته با شرط اینکه فرد شرایط لازم رو داشته باشد کر و کور نباشه
    3- قران را فقط پاکان مس میکنند
    4 قران بیماری درون سینه ای مومنین را شفا می ده
    5 قران بیماریهای کافران و ظالمان را افزایش می ده
    6-خدا در وقت لازم اسلام را در سراسر کره زمین مستقر میکند
    ویرایش توسط مزمل : ۱۳۸۸/۰۵/۱۲ در ساعت ۲۰:۱۵

نوشته
    958
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 3 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدا به انسان تعهد داده است و آن هم اجابت دعاست(در صورت برخورداري از شرايط آن
    جنابbehnam-soft
    خیلی خوبه پس می مونه شرایط که باید جور بشه
    در مورد شفا بیماریهای روحی دو شرط لازمه
    1-لایمسه الا المطهرون 2- مونین که بینا هستند
    پس حالا که خدا دعاهای مردم را استجابت نمی کنه در مورد حوادث طبیعی یا بیماریهای جسمی مانند زلزله بم یا مردمی که هر روز در انتظار مرگ هستند و دعاها هم اثری نداره و بقول شما می میره و دعا های اطرافیان یا خودش هم بی تاثیره
    یا که این ادما مشکل دارند که خدا مشکلشان را حل نمی کنند کور را بینا نمی کنه وسایر بیماریها
    و یا خدا مشیتش و برنامه اش اجابت ان دعا نیست ؟

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

با او
    سلام

دوست عزیز جناب behnam-soft

امیدوارم عدم پاسخ به مطلب بنده به منزله ی پذیرش آن مطالب بوده باشد و حل شدن مشکل و سوالتان و نه بی توجهی به آن عرائض.

موفق باشید.

اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. تشکر

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری