جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اعترافات متهمان آشوب‌ها در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اغتشاشات

نوشته
    73
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    45

اعترافات متهمان آشوب‌ها در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اغتشاشات

حسین رسام، تحلیل گر ارشد سفارت انگلیس:

*در طول 5 سال اخیر 130 مرتبط با سفارت انگلیس و طی یکسال اخیر 50 نفر دیگر را جذب کرده ام.

*شورای فرهنگی بریتانیا از طریق ایجاد بانک اطلاعاتی برای پذیرش دوره ielts، برگزاری دوره های مشترک با نهادهای دولتی و حکومتی، شناسایی و جذب نخبگان از طریق اعطای بورسیه و نیز جاسوسی علمی و صنعتی در دانشگاه‌ها اقدام به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز می‌کرد.

*از حدود 4 ماه قبل از انتخابات جلسات مختلفی در این خصوص تشکیل شد و اطلاعات لازم از طریق مرتبطین و فعالان سیاسی به ویژه اصلاح طلبان جمع آوری شده بود.

*دبیر اول سیاسی سفارت انگلیس در تهران به ستاد آقای م رفته و با مسئولان تبلیغاتی و مشاورین وی جلسه داشت.

*ارتباط من با ستاد انتخابات آقای م از طریق آقای ماهر مشاور م ح بود.

*تلاش این بود که این انتخابات نقطه عطفی برای اقدامات آینده باشد تا نظام یا مجبور تغییر رفتار شده و یا کلیت آن تغییر کند.

*بعد از سخنان رهبر انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد ماه، سفیر دستور داد کارکنان سفارت از حضور در تجمعات خیابانی خودداری کنند، اما کارکنان سفارت قبل از آنروز اتفاقات و مشاهدات خود را گزارش می‌ کردند.

*عطریانفر، سعید لیلاز و شمس الواعظین از مرتبطین مهم سفارت انگلیس هستند.

نازک افشار کارمند بخش فرهنگی سفارت فرانسه:

*اگر چنانچه درگیری و اغتشاشی مقابل در بخش فرهنگی انجام می‌شد، باید در را روی زخمی‌ها باز کرده و به آنها پناه بدهیم.

*تصمیماتی که در ارتباطات با حوادث پس از انتخابات در سفارت فرانسه گرفته می‌شد، به ایرانی‌ها ابلاغ می‌شد.

*سفارت می‌دانستند که بنده در چند اغتشاش حضور داشته‌ام.

*بازجویان و زندانبانان همیشه با بنده مهربان بودند به خصوص نیروهای وزارت اطلاعات که بنده را متوجه اشتباهات خود کردند و باید بگویم برخورد آنها با من بسیار مناسب بود.

رضا رفیعی فروشانی یکی از متهمان دستگیر شده در حوادث اخیر:

*‌مسئولیت بنده شرکت در کنفرانس‌های مطبوعاتی ریاست جمهوری و پرسش سوال‌های خاص و همچنین برقراری ارتباط با مسئولان نظام بود.

*‌در ایران تصمیم گرفتم که ngo تشکیل داده که با همکاری همفکران اصلاح طلب خود تشکیل دادم.

*بنده در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کردم و با موبایل فیلمبرداری کرده و آن فیلم‌ها را روی صفحه فیس بوک قرار می‌دادم.

*خانم نورا برای بنده ایمیلی فرستاد که در آن ایمیل گفته بود cia قصد ارتباط با شما را دارد.

*پس از ایجاد کانال تلویزیونی برای کروبی و اینکه این کانال هیچ وقت بالا نرفت نیروهای اطلاعاتی امارات بنده را احضار کرده و گفتند که باید با ما همکاری کنید یا از کشور اخراجتان می‌کنیم.

*دو سال برای سرویس اطلاعاتی امارات جاسوسی کرده و برای این کار ماهانه 5 هزار درهم دریافت کرده و اطلاعات مدنظر را نیز از طریق تماس موبایلی ارسال می‌کردم.

آرش رحمانی‌پور، چهره‌های سیاسی فعال در زمینه براندازی نرم:

*سال 85 به وسیله شبکه ماهواره از طریق یکی از دوستانم به نام و تفکرات انجمن پادشاهی ایران آشنا شدم و حس کنجکاوی سبب شد تا در یک فرآیند کوتاه مدت با این انجمن رابطه برقرار کنم.

*انجمن پادشاهی ایران تلاش می‌کند با ایجاد فضای شدید نژادپرستانه به ایرانیان القا کند وظیفه آنها این است که در برابر اسلام و مسلمانان بایستند تا باصطلاح خود کشور ایران را نجات دهند.

*امید(عضوی از انجمن پادشاهی ایران) ضمن آموزش یارگیری به ما آموزش می‌داد که چگونه از تظاهرات و اعتصابات سوء استفاده کرده و با وارد کردن خسارات مالی و جانی یک صحنه جنگ شهری ایجاد کرده و در واقع از این طریق پایه‌های نظام جمهوری اسلامی را سست کنیم.

*سران انجمن پادشاهی ایران تاکید داشتند در صورت ناامن کردن اماکن مذهبی و کاهش حضور مردم در این گونه اماکن می‌توان به حکومت فشار وارد کرده و پایه‌های نظام را تضعیف کرد.

*یکی از ماموریت‌های من انفجار در شعب اخذ رای در دو نقطه مهم و حساس یکی مسجدالنبی نارمک و دیگری حسینیه ارشاد بود.

محمدرضا علی زمانی از اعضای گروهک انجمن پادشاهی:

*اصلی‌ترین کارمان یاد دادن و آگاهی از راه‌های مختلف برای ایجاد نوعی دین گریزی و دین ستیزی بود تا بتوانیم پشتوانه نظام را از بین ببریم.

*با توجه به ارتباطی که با نیروهای آمریکایی مستقر در عراق داشتیم آنها نیز از ما اطلاعاتی در خصوص مسائل داخلی ایران از جمله مسائل دولتی و مسائل مربوط به دانشجویان می‌خواستند.

*گروهک تروریستی انجمن پادشاهی فرمول‌های ضعیف و قوی تولید بمب‌ها را برای ما ارسال می‌کرد.

*در مرحله اول فرمول بطری‌های انفجاری و پس از آن نیز فرمول بمب‌های قوی را در اختیار ما قرار دادند که نهایت هدف آنها کشتار بیشتر هرچه بیشتر مردم و مسئولان نظام بود.

*از طرف آمریکایی‌ها و دفتر انجمن پادشاهی ایران بودجه‌هایی را برای ادامه کار و تامین معاش دریافت می‌کردیم.

محمدرضا علی زمانی، از متهمان پرونده کودتای مخملی:

*نفوذ در احزابی که قصد شرکت در انتخابات داشتند به همراه نفوذ در دانشگاه‌ها و اصناف کارگران از جمله برنامه‌هایی بود که قرار شده بود ما در قالب اقداماتی برای نیروهای آمریکایی و انجمن پادشاهی ایران انجام بدهیم.

*بمب‌گذاری و عملیات تروریستی که کشته‌های زیادی از مردم و مسئولان به جای بگذارد از جمله اقداماتی بود که قرار بود به همراهی و کمک نیروهای آمریکایی انجام شود.

*نفوذ رابطین خود در احزاب، دانشگاه‌ها و مراکز دولتی باید صورت می‌گرفت چرا که ما نیاز به اطلاعات به روز داشتیم.

*از جمله اقدامات دیگری که برای مدیریت آن بنده به ایران سفر کرده بودم، تشویش اذهان عمومی و ایجاد شک و شبهه برای ابطال انتخابات و رای گیری مجدد.

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری