جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امام خمينى در خدمت امام زمان عليه السلام

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  1,279
  مورد تشکر
  4,825 پست
  حضور
  21 روز 4 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  72
  آپلود
  4
  گالری
  98

  عصبانی امام خمينى در خدمت امام زمان عليه السلام
  يكى از علماء كه در نجف اشرف ، همواره در بيت حضرت امام خمينى (مدظله العالى ) بود، نقل مى كند:
  يك شب من در خواب ديدم كه در بيرونى منزل امام ، آمده ام ، ديدم امام زمان (ارواحنافداه ) ايستاده اند، مصافحه كردم ، ديدم آنحضرت منتظر شخصى هستند، يكدفعه ديدم امام خمينى از بيتشان بيرون آمدند و همراه امام زمان (ع ) به طرف خيابان موسوم به ((شارع الرسول )) كه در ناحيه قبله حرم حضرت على (ع ) واقع شده ، حركت كردند و دنبالشان جمعيت بسيارى بود، ولى در بين جمعيت ، عرب وجود نداشت .
  صبح آن شب كه من اين خواب را ديدم حاج آقا احمد (فرزند ايشان ) از طرف امام نزد ما آمدند و گفتند: ((امام فرمودند چون ما در نجف اشرف ، رفقائى داشتيم و با آنها در غم و شادى هم رفيق بوديم لازم ديدم ، يك كارى مى خواهم بكنم ، رفقا نيز در جريان باشند)).
  موضوع اين بود كه امام تصميم داشتند از نجف بروند و نمى خواستند كسى بفهمد و منظور اين بود كه رفقا در جريان كار باشند، رفقاى مخصوص با شنيدن اين پيام به خدمت امام رسيدند و بعد جريان مسافرت ايشان به طرف كويت و از آنجا به پاريس پيش آمد كه اين رفقا همراه ايشان بودند براستى عجيب خواب و عجيب تعبيرى ؟!.
  داستان دوستان جلد دوم
  امام خمینی (ره) :

  ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,017
  مورد تشکر
  2,501 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  29
  آپلود
  0
  گالری
  3  از جمله راهنمايي‌ها و عنايات امام زمان(ع) در مورد انقلاب اسلامي ايران، دستور آن حضرت(ع) به شکستن فرمان حکومت نظامي دولت ملي (بختيار) در شب 22 بهمن 1357 است. آيت‌الله خزعلي گفته است:

  «22 بهمن 57 يوم الله بود. واقعاً ما در معرض کشته شدن بوديم. فقط نداي ولي‌عصر(ع) به داد ما رسيد. فردي که الآن زنده است، پيام برد به دبيرستان علوي گفت: «حضرت مهدي(ع) مي‌فرمايند: در خانه نمانيد. اگر مانديد، کشته مي‌شويد». لذا امام(ره) خيلي محکم فرمود: در خانه نمانيد. آقاي طالقاني به امام عرض کرد: آقا! مردم را درو مي‌کنند. اينها عصباني هستند، آخرِ کارشان است. امام فرمودند: بايد بيرون بريزند. ايشان (آقاي طالقاني) خيلي اصرار کرد. امام(ره) فرمود: اگر پيام از جاي ديگر باشد باز [بر] سر حرف خود ايستاده‌ايد؟ [آقاي طالقاني] گفت: چشم، تسليم هستم».23

  و به نقل آقاي مرتضايي فرد، در کتاب برداشت‌هايي از سيرة امام خميني(ره)، امام گفته بود: «شايد اين حکم از طرف امام زمان(ع) باشد» 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,300 پست
  حضور
  17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  عنایات حضرت مهدی (عج) به انقلاب اسلامی ایران

  نویسنده: علی ابوالحسنی منذر
  انقلاب اسلامی ایران، به رهبری امام خمینی رحمه الله علیه، از حوادث كم‌‌نظیر تاریخ این مرز و بوم است كه توانست رژیم پهلوی را -كه قدرت‌های بزرگ شرق و غرب، مدافع آن بودند و تا بنِ دندان، مسلح بود- به گورستان تاریخ فرستد و بساط كهنة شاه و شاه‌بازی را برای ابد از این كشور بیرون بریزد.


  دربارة علل و عوامل ظاهری و مادی انقلاب اسلامی، تا كنون فراوان سخن گفته‌اند؛ اما جا دارد دربارة ابعاد ناشناخته و پنهان این جنبش تاریخ‌‌ساز - كه رهبر فقید انقلاب، آن را انفجار نور و معجزة الهی نامید‌ نیز، تحقیقات شایسته انجام گیرد. شواهد و دلایل بسیاری وجود دارد كه نشان‌ می‌دهد در طول این انقلاب عظیم، امدادهای غیبی به گونه‌ای شفاف و اطمینان‌بخش، پشتیبان ملت و كشور ایران بوده و آن تحرّك عظیم و بی‌‌سابقه را موجی از الطاف بی‌كران خداوند و اولیای معصوم علیهم السلام - به ویژه حضرت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف -حمایت می‌كرده است.


  مكاشفات، رؤیاها و پیشگویی‌های شگفت، - كه در طول سال‌های سرد و سیاه ستم‌‌شاهی برای اهل دل، رخ می‌داد- به ویژه تحول روحی شگرفی كه در دوران نهایی انقلاب، یعنی سال 1356 به بعد، بین اقشار گوناگون ملت ایران پدید آمد، همگی كاشف از آن است كه عوامل غیبی و نهانی، همپای علل واسباب ظاهری - بلكه مقدم بر آن- نقش مهمی را در پیشبرد جنبش انقلابی، ایفا كرده است.
  ادامه دارد
  شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,300 پست
  حضور
  17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  در برخی نوشته‌های امام راحل رحمه الله علیه در سال‌های خفقان‌بار شاهنشاهی، آثار امید به فرج در آینده‌ای نزدیك را می‌توان دید. نامه‌هایی كه امام در 19 خرداد 1345 (19صفر 1386 ه. ق) به شهید آیت‌الله سعیدی و دیگران، نگاشت، شاهد روشن این مدعاست.
  با همین نگاه و نگرش بود كه رهبر فقید انقلاب، ماه‌ها پیش از بهمن سال 57، اطمینانی عجیب به پیروزی جنبش و سرنگونی رژیم داشت و به این و آن می‌فرمود: «شاه، رفتنی است. به فكر روزها و اقتضائات پس از پیروزی باشید» و این در حالی است كه هنوز هیبت و هیمنة رژیم، شكسته نشده بود و كسانی مانند مهندس بازرگان، به مبارزة گام به گام با حكومت پهلوی و تسخیر كرسی‌‌های مجلسِ شورا می‌اندیشیدند.
  در 14مهر57 كه امام راحل رحمه الله علیه از نجف به پاریس منتقل شد، هنوز نظام جهنمی شاه برپا بود و آثاری از فروپاشی رژیم دیده نمی‌شد. با این اوصاف، تمام كسانی كه امام را در آن روزها ملاقات كرده‌اند، از اطمینان و اعتماد عجیب امام نسبت به پیروزی قاطع انقلاب سخن گفته‌اند. چنانچه مرحوم فلسفی (واعظ شهیر) در خاطراتش نقل می‌كند:

  «در مدت اقامت امام در پاریس، افراد زیادی از ایران به پاریس رفتند. از جملة آن‌ها، مرحوم آقای مطهری بود. ایشان قبل از رفتن، به منزل ما آمد و گفت: « شما پیامی برای آقا (امام) دارید؟» دو سه موضوع بود كه من به طور خصوصی تذكر دادم. بعد ایشان خداحافظی كرد و رفت. وقتی مرحوم مطهری برگشت، به دیدن ایشان رفتم؛ آن هم در وقتی كه كسی نبود. تقریباً اول شب بود. موضوعاتی را كه گفته بودم، ایشان به امام گفته بودند و جواب هم گرفته بودند.
  ادامه دارد
  شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,300 پست
  حضور
  17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  دیدم آقای مطهری می‌گوید: «آقا! من مبهوت هستم. » گفتم: « چرا؟» گفت: «با [وجود] این همه نظامی‌های تا ٌبن دندانْ مسلح، با آن همه حمایت‌های آمریكا و انگلستان و فرانسه، نتیجه چه خواهد شد؟ به امام گفتم: « آقا، خطر مهمی است. خودتان چه طور می‌بینید؟» امام در جواب فرمود: «علی التحقیق پیروزیم» یك روحانی، غیر از یك كاسب است كه این حرف را بزند. دیدم از یك طرف، امام خمینی است و عظمت دارد و من نمی‌توانم از ایشان بپرسم چرا پیروزیم؟ ولی پرسیدم كه آیا به محضر امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شرفیاب شدید و ایشان این خبر را داده است؟ امام نفی و اثبات نكرد و فقط گفت: «قطعاً پیروزیم. » گفتم: «الهامی به شما شده است؟» گفت: «قطعاً پیروزیم». از هر دری كه من وارد شدم، ایشان نگفت كه واقعیت چیست؛ ولی هم‌چنان با قاطعیت می‌گفت: «پیروزیم و اعتنا به این همه تانك و توپ و نظامی و غیره نكنید. علی التحقیق پیروزی با ما است».

  شهید مطهری با حالت بهت، این سخنان را به من گفت و خود، متحیر بود. می‌گفت: «من نفهمیدم امام از چه منشأ و منبعی به این حقیقت رسیده است»[1].
  ادامه دارد
  شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,300 پست
  حضور
  17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  البته مدت‌ها قبل از وقوع انقلاب نیز، این تأییدات مطرح بوده است. مرحوم حجت الاسلام و المسلمین طیار- از فضلای برجسته و صاحبدل – به نقل از مرحوم حاج شیخ عباس قوچانی-كه از اصحاب خاص میرزا علی آقای قاضی و وصی ایشان بود- می‌گوید:
  «مرحوم قاضی، عصرها در منزل خویش جلسه‌ای داشت و برای 10-15 نفر مباحث اخلاقی و توحیدی مطرح می‌كرد و من (مرحوم قوچانی) در آن جلسه شركت می‌كردم. آشنایی ما با آیت‌الله خمینی نیز در همین حد بود كه شنیده بودیم یك «حاج آقا روح الله» در قم هست كه درس اخلاق می‌گوید؛ ولی چهرة وی را نمی‌شناختیم و تطبیق نمی‌كردیم.
  یك روز عصر كه ما در خدمت مرحوم قاضی بودیم و آن بزرگوار، طبق معمول افاضه می‌فرمود، سید جوانی را دیدیم كه وارد شد و سلام كرد و به حالت ادب و سكوت، سر را پایین انداخت و كنار در اتاق نشست. مرحوم قاضی، پس از ورود سید مزبور، صحبتش را قطع كرد و ساكت شد و سرش را به زیر انداخت. یك ربع ساعت، همین‌گونه ساكت و خاموش، طی شد. سپس مرحوم قاضی سربرداشت و به من گفت: «آقا شیخ عباس، آن كتاب را از فلان قفسه كتابخانه بردار و بیاور و بخوان». كتاب را آوردم و پرسیدم: «از كجای آن بخوانم؟» مرحوم قاضی فرمود: «كتاب را باز كن؛ هر جایش آمد، همان‌جا را بخوان».
  ادامه دارد
  شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,300 پست
  حضور
  17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  كتاب را گشودم و شروع به خواندن كردم. محتوای مطلب، شرح ماجرای ظلم و جنایت یك سلطان سفاك و ستمگر بود كه در میان بنی‌اسرائیل می‌زیست و مردم از مظالم او به شدت، معذّب و در تنگنا بودند. تا آن‌كه شخص عالمی پیدا شد و گفت: «من این سلطان جائر را از كشور بیرون می‌كنم و مردم را از دست وی، رهایی می‌بخشم». زمانی كه داستان مزبور را از روی كتاب می‌خواندم، مرحوم قاضی سر به زیر انداخته بود و فقط گوش می‌داد. هنگامی كه داستان، به جایی رسید كه عالِم، مردم را بر ضد سلطان سفاك شورانید و وی را از مملكت بیرون راند، مرحوم قاضی سربرداشت و گفت: «دیگر بس است. كتاب را سرجایش بگذار» و باز سر به زیر انداخت. پس از 4- 5 دقیقه، سید مزبور، آهسته خداحافظی كرد و رفت و ما دیگر او را در درس مرحوم قاضی ندیدیم. فرمان مرحوم قاضی به آوردن كتاب و گشودن آن و طرح آن داستان شگفت، با مباحث معمول وی و سخنان ابتدای همان مجلس، تناسبی نداشت و كاملاً غیر عادی و عجیب می‌نمود و سرّ آن تا سال‌ها بر من معلوم نبود.
  ادامه دارد
  شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۷
  نوشته
  1,246
  مورد تشکر
  2,300 پست
  حضور
  17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  سال‌ها پس از آن تاریخ، نهضت 15 خرداد به رهبری آیت‌الله خمینی رحمه الله علیه آغاز شد و آوازه ی وی، آفاق را در نوردید. اعلامیه‌های وی به نجف می‌‌رسید و ما می‌خواندیم. سال بعد، وی به نجف تبعید شد و ما همراه جمعی از طلاب و فضلا به حضور او رسیدیم. آن‌جا، به طور غیرمنتظره و با كمال تعجب دیدیم كه ایشان، همان سید جوانی است كه آن روز به درس مرحوم قاضی آمد... و فهمیدیم كه این، كرامتی از مرحوم قاضی بوده و قصة آن عالم بنی­اسرائیل با سلطان سفاك، قصة آیت‌الله خمینی رحمه الله علیه با شاه ایران بوده است... [2]»

  پی نوشت ها:

  راسخون

  1. خاطرات و مبارزات حجت الاسلام فلسفی، مركز اسناد انقلاب اسلامی، ص، 430.
  2. رگ، فصلنامه انتظار شماره 18.
  منبع: خبرگزاری فارس - به نقل از مجله امان، شماره 9
  http://www.cloob.com/club/article/li...h/wrapper/true
  شهيد عماد مغنيه: براي من ميل رهبر معظم انقلاب، حجت شرعي است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود