جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وحدت و همدلي نياز هميشگي امت اسلامي

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  506
  مورد تشکر
  1,180 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0

  وحدت و همدلي نياز هميشگي امت اسلامي
  بسم الله الرحمن الرحیم


  امام راحل با روح ملكوتي و عرفان الهي و اخلاص ناب معنوي با طنين رسايش منادي وحدت و همدلي و همفكري بود و آن دو را رمز پيروزي و بقاي كشور و امت اسلامي مي دانست. اكنون سالها پس از آن پيشواي سفر كرده ضرورت وحدت و همدلي ملموستر و جدي تر شده است حتي واجب تر از نان شب چون با تكيه بر اتحاد است كه مي توان دندان طمع جهانخواران طماع و تبهكار را كشيد و ياس و نااميدي را بر آنان تحميل كرد. وحدت ما موجب رضايت حضرت حق و دلگرمي دوستانمان در اقصي نقاط عالم خواهد شد اين هديه بي بديل الهي مايه اميد داخلي و ابهت و عظمت خارجي ماست باعث سرافرازي دنيوي و سعادت اخروي ماست استحكام داخلي و ثبات قدم و پايداري و برنامه ريزي و آسايش و آرامش ما با اين در گرانمايه عجين شده است. عصبانيت و خشم و نفرت اردوگاه كفر و استكبار جهاني و زنجير پاره كردن ديوان و ددان از وحدت ماست اكسير وحدت است كه اعضاء پراكنده و متشتت و قابل نفوذ را به سدي آهنين و مستحكم و قدر و نفوذناپذير و عزيز مبدل خواهد كرد. عقل و منطق و
  عاقبت انديشي حكم مي كند اين تحفه آسماني را به ثمن بخس نفروشيم بلكه براي حفظ و حراست از آن بايد از جان مايه گذاشت چرا كه جان باختن در راه نوراني وحدت شهيدان شاهدي هستند كه به افتخار ابدي نايل خواهند شد.
  شادي روح شهدا در پرتو كيمياي وحدت ماست تحمل درد و آلام طاقت فرساي جانبازان و آسيب ديدگان ثمره وحدت ماست.
  بياييد سينه ها را هفت آب شوييم از كينه ها و قلوبمان را آكنده كنيم از ايمان و عشق و صفا و همدلي. بايد عنان اسب سركش نفس اماره را در دست بگيريم تا در سايه سار زلال چشمه جوشان ولايت ناب علوي شكوه و زيبايي با هم بودن و باهم رفتن را تجربه كنيم.
  بايد علي وار در بستر خطر خوابيد تا رهبر قافله صبح اميد به سلامت به مقصد و مقصود برسد و جامعه آرماني اسلامي را تحقق بخشد.
  بياييد لباس خشم و غضب و عصبيت و حسادت و نفرت يهودايي را از تن درآورده و رداي محبت و مهرباني و رأفت و عطوفت و گذشت و فداكاري يوسف را پوشيده و به صفوف نيكان و صالحان و ابرار و آزادگان بپيونديم.
  بياييد بياد روزهاي شيرين و ماندگار ايام نه چندان دور استقبال و بدرقه آسماني از امام سفر كرده و به حق پيوسته بار ديگر به اقيانوس بيكرانه اتحاد و همبستگي پيوسته و امواج مواج نشاط و شادماني ايجاد كنيم.
  افقهاي دور دست و چشم انداز آينده هاي درخشان و فرداهاي سرشار از اميد و پيروزي و بهروزي در گرو عزم راسخ و دستهاي بهم گره خورده و اخوت ايماني شيفتگان خدمت است.
  آيا انديشيده ايد كه به تنهايي نمي شود زندگي كرد و به حيات ادامه داد و يگانگي و تنهايي فقط زيبنده خالق مطلق هستي است و جدايي از قافله و در خواب غفلت ماندن ما را خوراك گرگان بيرحم در لباس ميش و پلنگان نفاق و تفرقه خواهد كرد.
  آيا در خلوت خويشتن خويش به اين نتيجه نرسيده ايم كه دشمنان كينه توز خارجي به دشمنيهاي مخرب و ويرانگر داخلي ما چشم طمع دوخته اند پس اگر اينگونه است كه هست چرا حنجره ما خنجر دشمن شده است؟
  چرا با دشنامهاي خود دشنه و درفش رايگان دراختيار زنگي مست و با نقاب و بي نقاب نهاده تا قلب رئوف برادري و برابري و اتحادمان را بشكافد و در كنار پيكر پاره پاره يگانگيمان عربده مستانه سر دهد.
  بزرگان عزيز وگرامي كه مايه افتخار ما هستيد، دوستان زحمتكش ارباب رسانه هاي مختلف، اصحاب گفتمان و... بياييد بخاطر صداقت و صفا و صميميت و در راستاي تحقق يد واحده و عينيت بخشيدن به پيام نوراني و اعتصمو بحبل الله جميعا و لاتفرقوا گامي بلند و مثبت و سرنوشت ساز بر داشته و شاهد تبسم مجسم يدالله مع الجماعه بوده و آنگاه برفراز جمع الهيمان تواناترين دست ربوبي و معنوي پروردگار عالميان را به تماشا بنشينيم كه امين وحي بر پيامبر اعظم پيام بليغ و رساي خداي عزيز و حكيم را اينگونه خواند: يدالله فوق ايديهم.
  خطر تفرقه بزرگ و بزرگتر از آن است كه تصورشود چرا كه در صورت تداوم و جاري بودن سيل مخرب تخريب و سياه نمايي گذشته و حال استمرار دشمنيهاي بي محابا و افراطي و دور شدن از عقل و منطق بي بديل اسلامي سند نابودي فردايمان را امروز امضاء كرده ايم.
  مگر چشمه هاي حكمت از قلب مطمئن و آرام و نوراني امام راحل برلسان پيامبر گونه اش جاري نشد كه فرمود: عالم محضر خداست». ما را چه شده كه آن همه نصايح را به دست نسيان و فراموشي سپرده و عنان از دست داده اينگونه بي پروا در محضر مالك مطلق هستي گناه مي كنيم.
  آيا خلف صالح آن پير فرزانه همينها را تكرار نكرد؟ مگر نگفتيم و ننوشتيم فرياد ابراهيم از حنجره اسمعيل آيا اين صداي ما نبود كه خامنه اي خميني ديگر است اگر اينگونه بود كه هست چرا پندها و دستورات و نصايح ارزشمند آنان بر زمين مانده است.
  انتظار دلسوختگان انقلاب و نظام اسلامي اين است كه بزرگان و متنفذين از آبرو و حق خود بگذرند تا حق مردم محفوظ بماند و گنج ذيقيمت اتحاد امت به يغما نرود و اين را تجارتي پرسود و ارزشمند با خدا بدانند و اين همان تأسي به راه و روش امام راحل و عظيم الشان مي باشد كه در مواقع خطر، آبرويش را با خدا معامله مي كرد و اين رمز جاودانگي آن حقيقت هميشه زنده است. در عرصه خدمت به مردم غالب و مغلوب معني ماهوي ندارد و شكرانه اقبال مردم و بردوش كشيدن بارسنگين مسئوليت تعامل با همه كساني است كه مي توانند گوشه اي از اين مشكلات فراوان را برطرف كنند و عدم اقبال به هر دليل بهانه اي براي شانه خالي كردن از زير بار مسئوليت و كمك نكردن به حل معضلات نيست.
  سالهاي متمادي است كه مي گوييم پس از انتخابات فصل رفاقت شروع مي شود اما با كمال تاسف بعد از هر انتخابات تازه عده اي كه گويا آب و نانشان از اين بازاردل آزار به دست مي آيد بر طبل رقابت مي كوبند و هيچكس هم جلودارشان نيست كه اميدوارم با تدابير دلسوزان نظام و اهتمام رياست جديد و محترم قوه قضاييه اين نابسامانيها سروسامان يابد.
  ورزش پهلواني ما مخصوصا در ايام نه چندان دوريادآور صحنه هايي از روح جوانمردي و فتوت بود. چقدر زيبا و باشكوه و شورآفرين و ماندگار است آنجا كه پهلواني (پورياي ولي) بخاطر نديدن چشمان اشكبار مادري در كنار گود همه هستي و آبرويش را با زمزمه دعاي او براي پيروزي پسرش كه رقيب اوست معامله مي كند براي آنكه عاطفه مادري و دل رئوفش را نلرزاند تزلزل را به جان خود هديه مي كند و خوشحالي پيرزن را برشادماني موقت خود ترجيح داده و از لبخند رضايت مادري كه با ايثار او فرزندش پيروز شده در پوست خود نمي گنجد. يا پهلوان ديگري (تختي) كه طبق قانون مسابقه بازنده شده بود با روح جوانمردي دست رقيب پيروز را بلند كرده كه همين عمل باعث شادماني و شور و نشاط تماشاگران شده و آنان را بوجد مي آورد و عكس اين موارد نيز كم نيست اينها و هزاران نمونه ديگر جلوه هايي از تابلوي عظيم: اشجع الناس من غلبه هواه است. آيا وقت آن نرسيده كه كارگزاران و سياستمداران جامعه اسلامي ما كه حاصل خون صدها هزار گل پرپر شده در راه خداست به خود آمده و براي هميشه آبرويشان را در راستاي هدفهاي والاي اسلامي و انساني با خدا معامله كنند و به اين مناقشات مشمئز كننده و آزاردهنده پايان دهند تا در پرتو آرامش و امنيت رواني مسير توسعه و شكوفايي و نوآوري با شتاب بيشتر و بهتري ادامه يافته و با استعانت از درگاه خداي قادر متعال و عنايات حضرت بقيه الله (عج ) به قلل مرتفع جهان در عرصه هاي گوناگون صعود كنيم.
  برنده شدن و نشدن آنقدر مهم نيست كه ما را از هدف اصلي يعني بسط و گسترش ارزشهاي والاي الهي و انساني دور كند كه اگر اينگونه شود و با اعمال و رفتار و اقدامات شتابزده و غيرمنطقي خود موجبات آزردگي خاطر و ياس و نااميدي و آشفتگي مردم و ناپايداري اجتماعي را فراهم آوريم حتي اگر بظاهر پيروز باشيم، باخته ايم و اگر زنده باشيم دچار خسرانيم. در واقع با اين روحيه و روش و منش همه باخته ايم و و آتش برافروخته از هواي نفس بيشه زار وحدتمان را خواهند سوزاند و دودناشي از آن به چشم همه خواهد رفت آيا اين مصداق خسران مبين نيست؟
  بسيار ساده لوحانه و سطحي نگري است كه تصور كنيم دشمن فقط از هسته اي شدن ما مي ترسد هر چند اين دستاورد بزرگي است و مايه افتخار اما مهمتر و بزرگتر و وحشتناكتر از آن براي دشمنان قسم خورده اتحاد و وحدت و انسجام و همبستگي داخلي است كه زمينه عزت ملي و اقتدار بين المللي ما را فراهم مي كند پس بايد نداي وحدت سرداده و پرچم عزت و سربلندي برافرازيم، سرود همدلي بخوانيم و جشن عزت ملي برپا كنيم.
  بياييد در مزرعه دل و جان و روح و روانمان بذر وحدت بيافشانيم و محصول محبت و مهرباني بچينيم بياييد در كوير كينه وجودمان نهال رافت و رحمت غرس كنيم تا دشتهاي وسيع فردا و فرداهاي حياتمان سرسبز و زيبا و با طراوت گردد.
  بياييد با همدلي و همفكري و هم صدايي ريشه هاي عدم تحمل و دشمني و كينه و نفرت و بيزاري از همديگر را خشكانده و قطع كنيم و براي هميشه شياطين درون و برون را مايوس كنيم.
  بياييم همرنگ خدا شويم و براي مدت كوتاهي هم كه شده جناحي وقومي و قبيله اي و سليقه اي عمل نكنيم تا در پرتو نور ناب حاكميت ارزشهاي بي بديل معنوي طعم شيرين و گواراي اتحاد و يكدلي را بچشيم و احساس كنيم و ثابت كنيم كه شايستگي و لياقت آنرا داريم كه صحنه آراي منتظران واقعي منتظر و مصلح كل باشيم.
  پس بياييم در سايه وحدت و همدلي با رساترين فرياد به همه جهانيان اعلام كنيم ما پيروان امام و رهبري دست به دست هم مي دهيم به مهر تا ميهن خويش را كنيم آباد انشاءالله.


  السلام علیک یااباصالح المهدی(عج)


  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=2362


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۸
  نوشته
  54
  مورد تشکر
  91 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۸
  نوشته
  71
  مورد تشکر
  182 پست
  حضور
  1 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  کسی دیگر نمی کوبد در این خانه ی متروک را

  کسی دیگر نمی پرسد چرا تنهای تنهایم...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود