صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علت احترام حضرت زهرا(س)به سلمان و یاد کردن ایشان در بستر بیماری چیست؟!

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

علت احترام حضرت زهرا(س)به سلمان و یاد کردن ایشان در بستر بیماری چیست؟!

من اطلاع زیادی ندارم در این مورد یا اگه دارم منبع موثقی نداره

مهمترین یا معروف ترین روایت اینکه بعد از قضیه جنایت اون ملون و بستری شدن حضرت زهرا(س) حضرت بین اون همه اصحاب و یاران چرا خبر سلمان رو حضرت گرفت که چرا به ما سر نمی زند و...چرا خبر ابوذر را نگرفت! یا روایت های دیگه،من به این رابطه جور دیگه ای نگاه میکنم توش رمز ورازی هست

شما روایات دیگه ای شنیدید مطرح کنید؟

کسی در مورد این رابطه توضیحی داره؟

ویرایش توسط محب نور : ۱۳۸۸/۰۵/۲۸ در ساعت ۲۳:۴۸
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

2.  

نوشته
    937
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سید133 نمایش پست

مهمترین یا معروف ترین روایت اینکه بعد از قضیه جنایت اون ملون و بستری شدن حضرت زهرا(س) حضرت بین اون همه اصحاب و یاران چرا خبر سلمان رو حضرت گرفت که چرا به ما سر نمی زند و...چرا خبر ابوذر را نگرفت! یا روایت های دیگه،من به این رابطه جور دیگه ای نگاه میکنم توش رمز ورازی هست

سلمان در میان صحابه از جایگاه ویژه ای برخوردار است ، شاهدش هم علومی است که توسط پیامبر مکرم اسلام ، امیر مومنان و حضرت زهرای مرضیه به ایشان تعلیم داده شده بود . به همین دلیل ارتباط سلمان با اهل بیت ارتباط خاص و نامکشوفی است که بعضی از تحلیل گران به طور اجمالی در باره ی آن سخنانی داشته اند .
    ویرایش توسط ceramic : ۱۳۸۸/۰۵/۲۸ در ساعت ۱۳:۲۳

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط ceramic نمایش پست
    سلمان در میان صحابه از جایگاه ویژه ای برخوردار است ، شاهدش هم علومی است که توسط پیامبر مکرم اسلام ، امیر مومنان و حضرت زهرای مرضیه به ایشان تعلیم داده شده بود . به همین دلیل ارتباط سلمان با اهل بیت ارتباط خاص و نامکشوفی است که بعضی از تحلیل گران به طور اجمالی در باره ی آن سخنانی داشته اند .

(بعضی از تحلیل گران به طور اجمالی در باره ی آن سخنانی داشته اند)

در مورد این سخنان دوست دارم بشنوم کسی اطلاعی داره؟
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

سلام
    جناب سید گرامی
    حضرت سلمان تنها کسی بود که هیچ گاه از علی (ع)نه عقب افتاد و نه چلوتر از ایشان حرکت کرد.
    شاهد مثال هم وقتی حضرات 5تن به در خانه انصار و مهاجرین برای احقاق حق ولایت امدند،قرار شد فردا سر ساعت معینی در میدان مدینه با سر تراشیده و شمشیر اماده بیایند که حضرت سلمان از ان 3 نفر دیگر زودتر امدند .سپس ابوذر و سپس مقداد و سپس زبیر بن عوام.
    الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi61 نمایش پست
    سلام
    جناب سید گرامی
    حضرت سلمان تنها کسی بود که هیچ گاه از علی (ع)نه عقب افتاد و نه چلوتر از ایشان حرکت کرد.
    شاهد مثال هم وقتی حضرات 5تن به در خانه انصار و مهاجرین برای احقاق حق ولایت امدند،قرار شد فردا سر ساعت معینی در میدان مدینه با سر تراشیده و شمشیر اماده بیایند که حضرت سلمان از ان 3 نفر دیگر زودتر امدند .سپس ابوذر و سپس مقداد و سپس زبیر بن عوام.

شخصیت سلمان منو داره دیونه می کنه باز هم بگین
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    676
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    0
    گالری
    27

سلمان منا اهل البیت اما توجه داشته باشید که مقام حضرت سلمان با حضرت عباس ابن علی قابل قیاس نیست.
    الهی و سیدی و مولای و ربی صبرت علی عذابک فکیف اصبر علی فراقک

صبرت علی حر نارک فکیف اصبر عن النظر الی کرامتک

ام کیف اسکن فی النار و رجائی عفوک

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

بیشتر از پیش به ایرانی بودن خودم افتخار میکنم.
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

9. تشکرها 3

نوشته
    850
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9

با سلام
    حالا که دوستان مشتاق شناخت شخصیت سلمان فارسی شده اند حقیر نیز مطالبی عرض میکنم.انشاءالله که ایشان ما را از دعای حیرشان فراموش نکنند.
    در حديثى از حضرت امام صادق(ع) آمده است: ايمان دَه درجه دارد. سلمان در درجه دهم، ابوذر در درجه نهم و مقداد در درجه هشتم قرار دارد.
    براي ذكر نمونه از مقام ايماني كمالات او از ديدار ابوذر از سلمان نقل مي كنيم: وقتي جناب ((ابوذر)) بر سلمان وارد شد، در حالي كه ديگي روي آتش گذاشته بود، ساعتي باهم نشستند و حديث مي كردند؛ ناگاه ديگ از روي سه پايه غلطيد و سرنگون شد و چيزي از آن نريخت.سلمان آن را برداشت و به جاي خود گذاشت، و باز زماني نگذشت كه دوباره سرنگون شد و چيزي از آن نريخت، ديگر باره سلمان آن را برداشت و به جاي خود گذاشت.ابوذر وحشت زده از نزد سلمان بيرون شد و به فكر بود كه در راه اميرالمؤ منين عليه السلام را ملاقات كرد و حكايت ديگ را نقل كرد.حضرت فرمود: اي ابوذر اگر سلمان خبر دهد ترا به آنچه مي داند، هر آينه خواهي گفت: ((رحم الله قالت سلمان: خدا قاتل سلمان را رحمت كند)) اي ابوذر سلمان باب الله در زمين است، هر كه معرفت به حال او داشته باشد مؤ من است و هر كه انكار او كند كافر است، سلمان از ما اهل بيت عليه السلام است.
    برای شادی روحش صلوات بفرستید...التماس دعا

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

خوب را سلمان فارسی که اینهمه درجه ایمانشون بالا بود کمتر شناخته شده هستند؟ در عوض ما داستان ها و روایات زیادی از جناب ابوذر داریم.
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

12. تشکرها 2

نوشته
    183
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سید133 نمایش پست

با تشکر از شما بزرگوار به خاطر مطرح کردن این سوال که باعث شد چند جمله ای در مورد جناب سلمان رحمت الله علیه صحبت کنیم و به تکاپو بیفتیم برای شناخت شخصیت والای ایشان .

سلمان محمدی (فارسی)

حدود دويست و شانزده يا سيصد و شانزده سال قبل از هجرت، در روستاى «جى‏» (از روستاهاى اصفهان) فرزندى به دنيا آمد،

كه نامش را «روزبه‏» گذاشتند و بعدها پيامبر اسلام(ص) او را «سلمان‏» ناميد.

پدر سلمان «بدخشان كاهن‏» (روحانى زرتشتى) بود و كار هميشگى‏اش هيزم نهادن بر شعله آتش.

با اينكه سلمان در ميان خاندان و محيطى زرتشتى ديده به جهان گشود، ولى هرگز در برابر آتش سر فرود نياورد و به خداى يكتا اعتقاد يافت.

سلمان در دوران كودكى مادرش را از دست داد و عمه‏اش سرپرستى او را به عهده گرفت.

سلمان، بعد از آنكه دريافت قرار است او را شش ماه با اعمال شاقه زندانى سازند و پس از آن اگر به آيين نياكانش ايمان نياورد اعدامش كنند،

با همكارى عمه‏اش گريخت و روانه بيابان شد. در بيابان كاروانى ديد كه به سوى شام مى‏رفت; پس به مسافران پيوست و رهسپار سرزمينهاى ناشناخته گرديد.

سرانجام سلمان، در همان آغاز هجرت گمشده‏اش را يافت و در حالى كه برده يك يهودى بود، در محضر رسول خدا(ص) مسلمان شد. (1)

ویرایش توسط محب نور : ۱۳۸۸/۰۵/۲۸ در ساعت ۲۲:۴۴
    [SIGPIC][/SIGPIC]

دلم تا دست بر دامان در زد/دو دستي سنگ شيون را به سر زد
    اميدم مشت نوميدي به در کوفت/نگاهم قفل در، ميخ قدر کوفت
    چه درد است اين که در فصل اقاقي؟/به روي عاشقان در بسته ساقي
    بر اين در،‌ واي من قفلي لجوج است/بجوش اي اشک هنگام خروج است
    در ميخانه را گيرم که بستند/کليدش را چرا يا رب شکستند؟!
    دلم تا چند يا رب خسته باشد؟/در لطف تو تا کي بسته باشد؟
    ==========================
    حبيبم قاصدي از پي فرستاد/پيامي بابلوري مي فرستاد
    که مي دانم تو را شرم حضور است/مشو نوميد، اين جا قصر نور است
    الا! اي عاشق اندوه گينم/نمي خواهم تو را غمگين ببينم
    اگر آه تو از جنس نياز است
    در باغ شهادت باز، باز است

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری