صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کیفر گناهان

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کیفر گناهان

کیفر گناهان

با سلام و تبريک فرا رسيدن بهار قرآن

اون چه که مسلمه اينه که هر گناهي کيفرو جزاي مخصوص به خودش رو داره و گاهي در اين دنيا هم آثاري براي شخص مرتکب شونده به دنبال خواهد داشت.

در این تایپیک ضمن اشاره به گناه
    کیفر آنها را بررسی می کنیم

امید است همه یاری کنند
    تا انشاالله با شناختن گناه و کیفر آن
    این ماه برای ما ماه پاکسازی روح و جسم شود

تا داروی درد تو مرا درمان شد
    پستیم بلندی شد و کفرایمان شد
    جان و دل و تن هر سه حجاب ره بود
    تن دل شد و دل جان شد و جان جانان شد

:1gol:

2.  

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

قطع رحم

دنيوي :
    نميرد تا اثر بدآنرا در دنيا ببيند، موجب انقطاع نسل ميشود، خداوند لعنتش ميکند و (ازشنيدن وديدن حق) کور و کرش ميگرداند، دچار کاهش روزي ميشود، عمرش کوتاه ميگردد، دعايش مستجاب نميشود، در شب قدر آمرزيده نميشود.

اخروي :
    بوي بهشت را استشمام نميکند ، جايگاهش آتش است.

از آثار صله رحم:
    موجب افزايش رزق و حسن خلق و سخاوت است، به عمر انسان ميافزايد،ساير اعمال را پاک ميکند،موجب آساني حساب است

ویرایش توسط محیا* : ۱۳۸۸/۰۵/۳۱ در ساعت ۱۱:۵۶

نوشته
    1,069
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    20

وبلاگ اقاقيهاي نوراني شما را به بازديد از خود دعوت مي نمايد

5. تشکر

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کیفر گناهان

ظلم و ستم

دنيوي :عقوبتش از همه عقوبتها زودتر به انسان ميرسد،خدا کسي را ميگمارد که مثل همان ستم را به او يا به فرزنداو يا نسل او انجام دهد، آنچه از دين و ايمان فرد ظالم برداشته شده و به مظلوم ميرسد بيش از مالي است که ظالم از مظلوم کسب کرده است، اگر فرد مظلوم در نفرين ظالم افراط کند، خود ظالم ميشود.

اخروي :روي پل صراط پاسگاهي است که هر کس مظلمه اي از ديگران به گردن داشته باشد، اجازه عبور از آنرا ندارد.
    ( از آثار عدالت و نيکي: يک ساعت عدالت از هفتاد سال عبادت برتر است، بدنش در قبر از هم نميپاشد،پاداش نيکي از هر خيري زودتر ميرسد،خداوند عمل او را 70 برابر جزا ميدهد)

کیفر گناهان

ویرایش توسط نیلا. : ۱۳۸۸/۰۵/۳۱ در ساعت ۱۲:۲۴

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز؟
    مي کشم ناز يکي تا به همه ناز کنم..

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کیفر گناهان
    دروغ
    دنيوي :رو سياهي مياورد، ايمان را خراب ميکند، تخم دشمني در دلها ميکارد، خداوند فراموشي را بر دروغگو مسلط ميگرداند، از نماز شب محروم ميشود، خدا او را هدايت نميکند، حسن و جمال و وقارش نزد خدا و مردم از بين ميرود.

اخروي :وقتي دروغ ميگويد هفتاد هزار ملک او را لعنت ميکنندوبوي گندي از قلبش بيرون ميايد که تا به عرش ميرسدو خداوند به سبب اين دروغ، گناه هفتاد زنا که کمترين آن زنا با مادر است در نامه عملش مينويسد، مورد لعنت پروردگار است، بوي دهانش در قيامت گنديده است، به صورت حيوان محشور ميشود، جايگاهش جهنم است.
    ( از آثار راستگويي: خداوند نخستين تصديق کننده وي خواهد بود،عمل او پاکيزه خواهد بود، به مرتبه صديقان ميرسد

کیفر گناهان

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کیفر گناهان

یاری نکردن مظلوم
    دنيوي : خداوند در دنيا و آخرت او را به خودش واگذار ميکند و ذليلش مينمايد، سبب آمدن بلاست، مجبور به ياري کسي ميشود که در آن ياري هيچ اجر و ثوابي نبرده بلکه برايش وبال و گناه خواهد بود.

اخروي : خداوند بر او در قبرش ماري بزرگ از مارهاي دوزخ مسلط ميفرمايد که او را ميگزد و تا قيامت به اين عذاب گرفتار خواهد بود هر چند آمرزيده شده باشد، تازيانه عذاب الهي بر او خواهند زد.
    (
    از آثار رسيدن به داد مظلوم: خداوند 10 حسنه برايش بنويسد و 10 درجه مقامش را بالا برد و ثواب آزاد کردن 10 بنده به او بدهد و 10 سختي و رنج را از او بر طرف نمايدو 10 شفاعت مقبول براي روز قيامت او ذخيره کند، براي روز قيامت وترس و هول آن 72 رحمت برايش ذخيره ميگردد

کیفر گناهان

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

زنا

دنيوي :
    نور صورتش از ميان ميرود، فقير و تنگدست ميشود، عمرش کوتاه ميگردد.

اخروي :
    خداوند به قبرش سيصد در عذاب را باز ميفرمايد که از هر دري مارها و عقربها و افعي هايي از آتش بيرون ميآيند وتا روز قيامت ميسوزد، در قيامت به خدا نزديک نميشود، اهل محشر از بوي تعفن او اذيت ميشوند و لعنتش ميکنند، مورد خشم خدا و دچار سوء حساب ميگردد،جايگاهش چاهي است در جهنم به نام اثام که از بالا تا کف آن 70 سال راه است، در جهنم تا ابد خواهد ماند.

از آثار عفت:
    هر کس خود را به هنگام ميل، ترس، شهوت و غضب حفظ کند جسدش بر آتش حرام خواهد شد

ویرایش توسط محیا* : ۱۳۸۸/۰۶/۰۱ در ساعت ۲۳:۱۵

نوشته
    1,017
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    29
    آپلود
    0
    گالری
    3

پیامبر خدا فرمود که خدای باری فرموده است چون بر بنده ای بخواهم که رحمت کنم او را از دنیا نبرم مگر کیفر گناهانش را به بیماری یا کمبود روزی بر طرف کنم یا مرگ را بر او سخت کنم و چون بخواهم بر بنده ای عذاب کنم او را از دنیا نبرم
    مگر نیکیهایش را به سلامتی تنش یا وسعت روزیش ویا رفاه در دنیا پاداش دهم و یا مرگ را بر او آسان کنم

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مکرو نيرنگ

دنيوي :
    خداوند برکت را از روزي اش بر ميدارد و راه معيشت او را ميبنددو او را به خودش واگذار ميکند.

اخروي :
    با يهود محشور ميشود.

نوشته
    1,334
    حضور
    31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    57

کیفر غفلت و سُستى نسبت به فرامین حق

عَنْ أَبی عَبْدِاللهِ قالَ : إِیّاکُمْ وَالْغَفْلَةَ فَإِنَّهُ مَنْ غَفَلَ فَإِنَّما یَغْفَلُ عَنْ نَفْسِهِ وَإِیّاکُمْ وَالتَّهاوُنَ لاَِمْرِ اللهِ عَزَّوَجَلَّ فَإِنَّهُ مَنْ تَهاوَنَ بِأَمْرِ اللهِ أَهانَهُ اللهُ یَوْمَ الْقِیامَةِ .
    امام ششم فرمود : از غفلت بپرهیزید ، زیرا غفلت به ضرر خود شماست ، و از سستى نسبت به او امر حق دورى کنید ، زیرا سست شمردن امر حق ، باعث مى شود که خداوند در قیامت شما را سبک بشمارد .

کیفر گناهانکیفر گناهان کیفر گناهانکیفر گناهان کیفر گناهانکیفر گناهان
    کیفر متکبّر

قالَ أَبُوجَعْفَر : أَلْعِزُّ رِداءُ اللهِ وَالْکِبْرِیاءُ إِزارُه فَمَنْ تَناوَلَ شَیْئاً مِنْهُ أَکَبَّهُ اللهُ فی جَهَنَّمَ .
    امام پنجم فرمود : عزّت و کبریائى از خداست ، متکبّر و عزیز بى جهت را در قیامت به جهنّم مى اندازند

کیفر گناهانکیفر گناهان کیفر گناهانکیفر گناهان کیفر گناهانکیفر گناهان
    کیفر سبک گرفتن نماز

عَنْ أَبی بَصیر قالَ : دَخَلْتُ عَلى أُمِّ حَمیدَة أُعَزّیها بِأَبی عَبْدِاللهِ (علیه السلام) فَبَکَتْ وَبَکَیْتُ لِبُکائِها ثُمَّ قالَتْ : یا أَبا مُحَمَّد لَوْ رَأَیْتَ أبا عَبْدِاللهِ عِنْدَ الْمَوْتِ لَرَأَیْتَ عَجَب ، فَتَحَ عَیْنَیْهِ ثُمَّ قالَ : أَجْمِعُوا لِی کُلَّ مَنْ بَیْنی وَبَیْنَهُ قرابَةً قالَتْ : فَلَمْ تُرِکَ أَحَدٌ إِلاّ جَمَعْناهُ قالَتْ : فَنَظَرَ إِلَیْهِمْ ثُمَّ قالَ : إِنَّ شَفاعَتَنا لا تَنالُ مُسْتَخِفّاً بِالصَّلاةِ .
    ابوبصیر مى گوید : به خاطر تسلیت نسبت به شهادت حضرت صادق با ام حمیده ملاقات کردم ، گریه کرد و من نیز از گریه او گریستم ، به من گفت : اگر به وقت شهادت امام حاضر بودى برنامه عجیبى مى دیدى ، حضرت به هنگام انتقال از این عالم دیده باز کرد و فرمود : بین من و هرکس خویشاوندى هست در کنار من حاضر کنید ، همه را حاضر کردیم ، دیده به تمام آنان دوخت و فرمود : کسى که نماز را سبک بشمارد به شفاعت ما نمى رسد .

پروردگارا به من بیاموز دوست بدارم کسانی را که دوستم ندارند...
    عشق بورزم به کسانی که عاشقم نیستند...
    بگریم برای کسانی که هرگز غمم را نخوردند...
    محبت کنم به کسانی که محبتی در حقم نکردند

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری